Dobrý den,
mam dotaz ohledne vlhnuti zdi v šatně která je v těsném kontaktu se sprchovým koutem (zasílám fotky) jedná se o novostavbu, poradíte mi zda se jedná o příčinu od sprchového koutu popř. o co by se mohlo jednat a jak to řešit? Předem děkuji za odpověď s pozdravem Dominik
- Dominik Pavelka stáří dotazu 2 měsíce dní
- poslední aktivní 2 měsíce dní
Dobrý den,
asi před třemi měsíci začala být mokrá zeď uprostřed bytu. Nyní je to mokré až ve výšce kliky u dveří a jde to stále nahoru. Jedná se o cihlový bytový dům, bydlím tam 15 let a nikdy předtím se to nestalo. Únik vody z vodovodního potrubí jsme vyloučili. Pravděpodobně jde tedy o spodní vodu. Jak to zastavit? Vysušit zeď si myslím, že nepomůže, když tam voda pořád nasakuje. Je třeba napřed řešit příčinu, lze použít Vámi nabízenou metodu? Pokud ano, je třeba injektáž do obvodových zdí domu nebo i do té uvnitř bytu? Jaký je správný postup? Děkuji za reakci. Hezký den.
- Monika stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Dobrý den,
již po cca 2 roky se více a více vzlíná vlhkost ve zdi dle přílohy. Zde vede vodoměr od venkovního uzávěru. Venkovní uzávěr vody je pod dlažbou a ta je z vrchu také vlhká poslední dobou. Někteří nám radili, že se jedná o vlhkost běžnou od rozvodů vody z venku, avšak toto již přesahuje mez. Zeď je zničená – kamufláž pomocí tapety byla jen na rychlo kvůli vzhledu. Vlhkost jde stále výše. Zkusíme injektáž. Máte prosím pro nás nějakou radu – již dle fotografií vlhkosti. Děkuji předem
- Oldřich Žůrek stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Dobrý den,
při prohlídce bytu ke koupi jsem narazil na mapy, odlupování viz foto.
Na omak nebyla mapa mokrá, na rukou zůstával suchý prach zdiva.
Byt hned pod střechou (4patr,panelak) ke kompletní rekonstrukci.
Střecha dělaná v roce 2012, majitelka prý 15 let nemalovala takže je to údajně pozůstatek před opravou střechy… přikládaný vlhkoměr ukazoval hodnoty 47-52… prý je to v normě (slova makléře).
Co může být zdroj vlhkosti?
Jsou skvrny podle vzhledu čerstvé?
Vznikly skvrny jednorázovým zatečením nebo častým postupným zatékáním?
Předem děkuji za odpověď.
- František stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Dobrý den
Nedávno jsem našel za lednici flek okolo zásuvky na pohmat mokrá stěna
Flek jenom okolo zásuvky nikde jinde není , místnost kuchyň nad místnosti stará koupena v horším stavu obkladů a izolace , pod místnosti garáž (kotelna)
Místnost je 1.patro
Omítka jsem osekal na cihlu
Omítka dost mokrá drolila se
RD starý řadový umîsteni uprostřed
Zeď napojena na souseda 50cm cihla
Špatná koupena ?
Soused teče ?
Děkuji
- Jakub horňák stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Dobrý den, po odstranění kuchyňské linky jsme zjistili plesnivou zeď cca do výše jednoho metru, kuchyň sousedí s koupelnou, bohužel nevíme, jestli plíseň vzniká z koupelny, která je špatně udělaná (bez hydroizolace) nebo se jedná o vlhkost ze země, jedná se o starý dům, s plísní bojujeme na vícero místech. Příčka je ze starých dutých 2 komorových cihel. Můžete nám prosím poradit ohledně produktů, které máme použít? Omítku oklepat, udělat injektáž, poté natřít nějakou penetrací… Poraďte prosím…
- Lucie stáří dotazu 4 měsíce dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
mam dotaz ohledne vlhnuti zdi kolem sprchoveho koutu fotka s rohem ke dverim je stena do chodbicky v byte dalsi foto je z chodby verejne druha strana sprchoveho koutu. Flek se vyskytuje zhruba od poloviny sprchoveho koutu. Bydlime ve 3.np byt 1kk novostavba. Bydlime zde 14dni (byt využívan pouze 14dni). Větráme pořád. Co by to mohlo být? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.
Ondra
- Libor stáří dotazu 4 měsíce dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den, koupil jsem rekonstruovaný dům. Celou zimu se netopilo nevětralo 6. Měsíc jsem obdržel klíče a začal větrat luftem dům a v některých částech domu se začali objevovat mokré fleky. Nějaké rady jak se jich zbavit popřípadě příčina? Dekuji Žilka
- Ivo Žilka stáří dotazu 5 měsíců dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den. Před zimou jsme koupili dům. V zimě se udělaly nové omítky. V místě kde se nyní objevila vlhkost bylo sucho. Celou zimu byla zeď suchá a vlhkost vzduchu byla do 50%. Nyní na jaře se objevila vlhkost po deštích. Vlhkost vzduchu je v rozmezí 58-66%. Venku je vysoká vlhkost a přes otevřená okna nelze snížit vlhkost v domě. Jedná se o vnitřní stěnu na chodbě. Za ní je šatna kde je teď suchá a starý sklep který se bude zasypávat a dělat nová podlaha. Napadá mě v tomto místě udělat injektáž. Je ale možné že právě vysoká vlhkost a chlad sklepa vytváří kondenzaci. Předem děkuji za odpověď.
- Karel stáří dotazu 6 měsíců dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den příčka mezi koupelnou a šatnikem mi vlhne,bydlím v RD v novostavbe 4roky a nechce se mi nanovo předělávat koupelnu,chci de zeptat…mam to zkusit z Vašim produktem ?posilam 2.fotky.Dekuji
- Macák stáří dotazu 6 měsíců dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Vážený pane Schwarzi,
obracím se na Vás ještě s jedním dotazem ohledně jiného domu (maminky). Zhruba před rokem jsme v kuchyni pod kotel instalovali bojler, který je napájen z přebytků z fotovoltaiky. Nedávno jsme si všimli, že za bojlerem se začala na zdi tvořit plíseň. Instalatér bojler odsunul, zeď je mokrá. Dům pošel v posledních 20 letech kompletní rekonstrukcí, nadstavbou, zateplením v první fázi i podřezáním, tam kde to šlo. Jedná se o přízemí, z druhé strany zdi je dvorek sousedů, kde se nezdá být žádný problém. Instalatér tvrdil, že v rohu nevidí vodorovnou hydroizolaci, když do zdi vrtal a že vlhkost není způsobena únikem z vodovodních trubek či rozvodů topení (což byl první tip).
Já si ale říkám, zda únik nemůže být např. v podlaze a zkrátka se to šíří do zdi, asi by to stálo za prověření profesionály? Přijde mi zvláštní, že by se tam taková neplecha objevila za necelý rok, pokud by šlo o vzlínající vlhkost kvůli špatné hydroizolaci. Myslíte, že to je možné? Např, že se umístěním bojleru přes zeď snížil průchod vzduchu a voda ze zdi se nestíhá odpařit? V případě, že by to ale opravdu bylo hydroizolací, jsem rozhodnut použít Váš injektážní krém…
Moc děkuji za jakékoliv tipy
- Kryštof stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, chtěl bych chtěl bych sanační omítku aquasan-porosity použít na venkovní nadzemní cihlovou část soklu domu pod vodorovnou izolací. Mám použít i injektáž nebo stačí omítka? Je mrazuvzdorná, tedy i pro venkovní použití? Omlouvám se jestli už je tato otázka někde zodpovězena – nenašel jsem… děkuji. František Staněk
- František Staněk stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den. Mám na vás dotaz. ty bílé chomáčky je plíseň nebo sůl Co s tím?
Děkuju za vaši odpověď.
- Trumf Sanace stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, před týdnem jsem našla mokré místo cca 5cm velký v rohu místnosti. Máme podlahové topení, ale tlak je v pořádku a nic nenasvědčuje tomu, že by to bylo prasklé topení. Z druhé strany zdi je sprchový kout, který netesnil. Vše jsme vysušili, zatmelili, ale flek i po týdnu vyfoukavani stále nokne (nezvetsuje se).
- Trumf Sanace stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den mám prosbu vůbec nevim odkud se vždy vezme tato mapa vedle stoupacek od sousedů prý nic není všechno kontrolovali objeví se to jen někdy nevíte nějakou radu nebo něco děkuji 🙏 mapa se ukáže je někdy vždycky když to nejmíň čekáme ale když sahnu tak nejde cítit ze je to nějak mokré ani nejdou vidět stopy kapek jen mapa
- Jan svoboda stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na možnou příčinu vlhkosti stěny a řešení viz foto. Jedná se o stěnu řadového RD (strana k sousedovi). Dům je neobydlený a vlhkost byla stejná i v létě, když několik týdnů nepršelo a byla horka. Elektrikářským detektorem kovů jsem prověřil jestli není v blízkosti nějaká trubka a nic jsem nenašel, zkontaktoval jsem souseda který svůj dům před časem rekonstruoval a ujistil mne že ve stěně nevede žádná vodovodní trubka ani odpad a tedy by nemělo docházet k ůniku vody ani u něj. Zastavil jsem tedy vodu před i za vodoměrem, a necahl cca 14 dní puštěný odvlhčovač, protože vzhledem k nepřítonosti je to s větráním složité. Nedošlo k žádné změně a vlhkost v místnosti byla cca 45%. Přestal jsem tedy odvlhčovat a vše vypadá i po dalším měsíci stejně (stále zavřený ventil před vodoměrem), vlhkost v nevětrané místosti 55-60%, mapa na zdi se nemění nezvětšuje se ani nezmenšuje. Možná je tmavší ale to je asi jen subjektivní pocit.
Překvapuje mne že se nejdná o klasické mapy na stěně s plísní ale vypadá to na pohled jako dost mokrá omítka, celé prázdniny se to nemění ať zkouším cokoliv.
Před rokem, rokem a půl to bylo vlhké jen v levém spodním rohu (kde na fotce stojí odvlhčovač). přes zimu se dům temperoval na 10 až 15°C.
Rád bych tuto stěnu sanoval vaším systémem ale mám strach, že by mohla být příčina někde jinde než jen vzlínající půdní vlhkost. Vím že dle fotografie se to těžko dá zjistit.
Možna by jste mohli dle zkušeností poratit co vyzkoušet/udělat k odhalení možné příčiny, případne jak sanovat tuto vlkou zeď.
Předem děkuji za odpověď
M.Š.
- Šebela Miroslav stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Bydlíme v rodinném nepodsklepeném domě, starém asi 15 let. Nikdy se nám to nestalo, ale asi 14 dní pozorujeme na všech nosných zdech asi 20 cm pruh vzlínající vlhkosti. Celý dům má samozřejmě lepenku, vzlíná nad lepenkou. Vlhkost je pouze na zdi, beton je suchý. Nikde nám nic neprasklo(vodovodní potrubí, podlahové topení atd.)vůbec nevíme od čeho by to bylo. Může to být vlhkostí v bytě? Zdivo je Porotherm a okna máme dřevěnná. Nevíme co s tím.
Moc děkuji za odpověď.
- Petra Adamcová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den.
V roce 2017 jste u mě na domě prováděli injektáž. Bylo to v Lužnické ulici v Táboře. Proběhla po celém obvodě cihelného zdiva. Do dnes vše v pořádku. To jen na okraj. Před 2 roky se objevila vlhkost i v interiéru , ve stěně mezo OP a ložnicí. Jednalo se jen asi o 4 m zdi a tak jsem si u Vás koupil potřebné a zainjektoval jsem si zeď sám. Provedl jsem vše podle návodu, ale neodstraňoval jsem omítku na které byla vlhkost viditelná. Čekal jsem , že časem se vysuší. A také se viditelně vlhkost snižovala. Mám měřák. Bohužel letos se po velkých deštích opet vlhkost na stěne začala zvyšovat. Je to viditelné i z přiložené fotky. Jde také o to, že domek je v ulici pod prudkým svahem. Vždy byly domy v této ulici vlhčí. Ale to, jak se teď ta vlhkost rychle zvětšila, se mi zdá, že se může jednat v tomto místě o pramen nebo dokonce o mírně tlakovou vodu. A tak se chci zeptat, jak dál postupovat. Otázka je, jestli je možné, že krémová injektáž úplně na tlakovou vodu nestačí(tedy hodnotu tlaku neznám), nebo jsem ji špatně provedl a jestli máte zkušenost, že by pomohla opakovaná injektáž, což by nebyl problém.
obrázek nejde vložit i když je už jen 300 kb a jpg. Mohu poslat na jiný email.
děkuji za odpověď s pozdravem Petržílka
- Vladimír Petržílka stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den,
řešíme plísně a vlhkost (standardně 70-75%) ve starším bytovém cihlovém domě, ve druhém nadzemním podlaží. Byla zjištěna vlhkost zdiva 12% (norma je prý 3%) a doporučen nátěr, který budeme realizovat. Zateplení domu není možné (památková zóna). Nedokážeme zjistit příčinu takto vlhkých zdí (vzlínání prý vyloučeno, možná stékání ze střechy… soused vlastnící zbytek domu odmítá řešit) a nelíbí se mi řešit pouze následek a ne příčinu. Mělo by smyls provést kémovou injektáž třeba ve dvou vrstvách z vniřku bytu?
Děkuji z názor,
Lucie
- Lucie Šambergerová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den,
rádi bychom se s Vámi poradili. Předem děkujeme za ochotu a Váš čas!
Před dvěma a půl lety jsme postavili novostavbu, která je umístěna pod cca dvoumetrovým svahem podél celé délky domu, ve kterém jsou zasazeny záhony (viz foto). Dům celkově je v mírném svahu, letos na jaře jsme ještě obvod domu osázeli rostlinami, od domu je dělí NOPová fólie.
Minulý rok na podzim poprvé, letos cca před měsícem podruhé jsme likvidovali plíseň, která se nám objevila v prostřední části domu na vnitřních zdech – v ložnici (opět foto), předsíni a chodbě (foto).
Absolutně netušíme, jak je to možné a co je příčinou. Dům nám stavěl taťka, kterého považujeme za znalého a se kterým byl pro jistotu spolu s projektantkou i projit ještě jednou celý postup (včetně zrealizování hydroilozace – dle informací vše dodrženo jak mělo být). Vytápíme elektrokotlem – podlahové topení na vodu.
Zajímavé a právě k řešení je, že vlhkost a plíseň se tvoří pouze v prostřední části domu – vnitřních zdech, na obvodových absolutně nikde nic po celém domě.
Dokážete nám s tímto, prosím, poradit či nás alespoň nasměřovat, co můžeme pro vyřešení udělat?
Moc děkuji.
S přátelským pozdravem
Hradil
- Pavel Hradil stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den,
mám dotaz ohledně mokré zdi v kuchyni.Z ničeho nic se nám objevil mokrý pruh nad podlahou v kuchyni a rozšiřuje se to do stran,pod kuchyní je sklep,ale tam ta zeď mokrá není.Nevedeou tam žádné odpady ani voda,děkuji Vám za odpověď,Jony.PS:posílám fotky
- Antonín Jony stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu.
1./Koupili jsme starší rd, zeď v jednom z pokojů sousedí s koupelnou sousedů -(dvojdomek). V tomto místě jsme měli 3m dlouhou vestavěnou skříň, která byla nalepena úplně na zdi. Vznikla rozsáhlá plíseň – od podlahy do výše asi 40 cm. Zeď jsme oškrábali, vydesinfikovali Savem, po té ošetřili vápenným štukem a následně barvou proti plísni. Skříň jsme odstavili 15 cm od zdi. Od zásahu uběhlo 5 měsíců. Omítka je v místech, kde se plíseň vyskytovala odfouklá, lehce ohraničené mapy, povrch krupičkovatý, ze zdi je stále cítit zatuchlina, přestože se intenzivně větrá. Můžete mi prosím poradit, jak vhodně a natrvalo zeď ošetřit? Mnohokrát děkuji.
2./V našem domě řešíme celkovou zvýšenou vlhkost. V normě 55-60%, v deštivých dnech, kdy se zároveň netopí nám vystoupala až na 72%. Dům je zateplený před 20-ti lety 5cm polystyrenem, kolem domu z jedné strany zámková dlažba až ke zdi. Sokl domu není zateplený, na polystyrenu v dolní části je právě ze strany, kde je zámková dlažba viditelný trvalý mokrý pás. Okna se v zimě rosí, topení máme podlahové. Z jakoukoliv Vaši radu či nabídku předem děkuji.
Tichá
- Ilona Tichá stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den,
tak jsme se konečně rozhodli, že provedeme již dříve plánované odvlhčení zdiva pomocí Vašeho přípravku. Objednávku jsem již připravila, ale než ji odešlu, tak ještě jednou prosím o konzultaci našeho problému. Náš rodinný dům stojí v řadové zástavbě a právě zeď která přiléhá k sousednímu rodinnému domu je vlhká. Snažili jsme se zjistit důvod vzlínání vlhkosti, ale bohužel i přes kontrolu střech a okapů se nám nepodařila zjistit nějaká zřejmá závada, která by byla důvodem vlhkosti. Myslíme si tedy, že jde o problém u základů této zdi, kam se bohužel nedostaneme. Myslíte, že by nám Váš systém mohl v tomto případě pomoci? Omlouvám se, že se vyjadřuji dost laicky a neumím věci odborně popsat, ale snad mi rozumíte.
Moc Vám děkuji a přeji hezký den L. Machačová
- Trumf Sanace stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den, mám problém se mokrými zdmi v bytě v novostavbě. Byt je v 2. NP přímo nad vjezdem do garáže. Mokré zdi jsou na dvou místech. Na chodbě a v rohu v pokoji (viz fotky). Obě zdi sousedí s koupelnou.
První zeď na chodbě: Je v ní vstup na optiku a nahoře jsou jističe. Neměla by v mokré části proudit voda.
Druhá zeď v rohu v pokoji: Přímo vedle vany, tak se nabízí, že je ve zdi prasklá voda. Nicméně než bych se pouštěl do bourání zdi, tak bych se chtěl ujistit, jestli není problém jinde. Jestli to není spojené i se zdí na chodbě. Jak začalo teplejší počasí, tak skvrny začaly schnout.
Napadá mě, že jelikož je byt nad vjezdem do garáže, tak je problém v špatné izolaci, a že v bytě vzniká tepelný most. Mohli byste prosím poradit v čem je problém a co by se s tím dalo dělat? Děkuji.
- Petr stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den dočetla jsem se že je možné u zdiva které od spodu vlhne provést injektáž aby nebyl stavební nepořádek po celém domě. Koupili jsme RD straší a jeho středová zeť která byla doposud suchá začala vlhnout od spodu a opadává omítka do výše asi 50cm. Byla nám doporučena injektáž z toho důvodu že je méně prachu , Zeť je dlouhá( chodba přes 3 místnosti asi 10-15m Snad se to dá odstranit i svépomocí. Prosím o radu a kam se obrátit. Děkuji Blahová
- Jaroslava Blahová stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den mám prosbu po rekonstrukci bytu ve starším domě se mi začala dělat vlhkost na zdivu u podlahy a plísně a dělá se i voda na plovoucí podlaze.
Dům je z jedné strany zároveň se zeminou a ostatní strany jsou 3m nad zemí . Po de mnou je ještě jedno neobydlené patro ale všechno vypadá na pohled suché jak venek domů tak i ten byt pode mnou, přesto mám vlhké zdi po celém obvodu domů. Než jsem se sem nastěhoval a nezačal topit byl na zdech i led děkuji za odpověď.
Dobrý den.
- Jakub S. stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat , mám vlhké zdi ve starém domě s kamennou a asi 80cm široku zdí je vhodná injektáž a nebo nátěr.
Děkuji
- Radim Švec stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
na zdi v kuchyni, která sousedí se záchodem, se nám v posledních dnech objevily vlhké mapy (viz foto). O co myslíte, že se jedná a jaký typ opravy bude následovat? Na záchodě je stěna u podlahy též lehce vlhká, nicméně únik vody není vidět.
Předem děkuji za odpověď.
Nováková
- Kateřina Nováková stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den,potřeboval bych poradit před asi 10 lety jsme předělali garaž na bytový prostor,z podlahou jsme museli jít pod terén abychom dodrželi nějakou výšku asi 10-15cm pod terén.Firma udělala vanu z ipy. Šla suchou formou pěnovka asi 30cm 2x dřevotříska a pak plovoucí podlaha.Jak se ochladilo tak kolem podlahy začala plíseň,ale teď hodně. Zasílám foto uvnitř a z venku. Potřebují vědět jestli mi pomůže vaše technologie. Děkují za radu Bartečka Pavel
- Pavel Bartečka stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
po rekonstrukci koupelny a všechny instalatérských prací se po týdnu od natlakování a spuštění topení objevila ve spodní části zdi na chodbě vlhká část.
(z druhé strany je obklad – koupelna a není zde nikde žádný sprchový kout)
Pouze ve zdi bylo napojované topení a to kvůli žebríku.
Zde Vám zasílám i foto.
Zeď jsem obnažil až na topení a nikde jsem nezpozoroval žádný únik vody.
Prosím o radu, kde by mohl být chyba?
Děkuji za odpověď.
Steiner
- Daniel stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
rád bych se zeptal na radu v následující situaci: Zeď, o kterou jde, je cihelná, 45 cm, podřezaná, ale během letošního podzimu silně zvlhla od podlahy a začala se na ní tvořit plíseň. Místnost je mírně nad terénem a z venkovní strany zateplena 12 cm polystyrenem, který je přetažený asi 40 cm pod úroveň podlahy a tedy i podřezávky. Nopová folie zvenku není. Samotná podlaha je betonová a hydroizolace je zřejmě v pořádku, protože pod linoleem žádná znatelná vlhkost není. Ke zdi byly přisunuty postele a pod nimi úložné boxy, což nepochybně omezilo cirkulaci vzduchu. Vlhkost končila na úrovni matrací. Vzhledem k tomu mě napadají dvě možnosti, odkud se vlhkost mohla objevit:
První možnost je srážení vzdušné vlhkosti, ke kterému v prostoru za nábytkem typicky dochází. Proti ovšem mluví solidní zateplení, venkovní teploty nad nulou a naměřená relativní vlhkost 60% při cca 20 °C. Odpovídající rosný bod je podle wikipedie pro tyto hodnoty 12 °C, což nepředpokládám že se mohlo stát. Navíc při minulých zimách k vlhnutí nedocházelo, minimálně zdaleka ne takovému jako letos, protože jsme si ničeho nevšimli.
Druhá varianta je vzlínání nějakou škvírou v podřezání – speciálně podezřívám místo kde je polystyren nalepen přes spáru podřezávky. V tomto případě by na vině mohlo být mimořádně deštivé počasí v září a na počátku října. Představuji si, že za normálních podmínek zeď stíhá vysychat, ale nyní bylo vody prostě moc a za postelemi se začala hromadit.
Jako řešení bych rád použil váš injektážní gel, pro ujištění, že žádná vlhkost odspodu skutečně nepronikne. Připadá mi to smysluplné, ale neváhejte mi oponovat. Kde však skutečně tápu je případná úprava omítek. V tomto mě napadají hned čtyři alternativy a budu moc rád pokud mi řeknete váš náhled na věc.
– Sanační omítka – umožní stěně lépe dýchat, ale kvůli nábytku mi to nepřipadá jako příliš smysluplné.
– Termoizolační omítka – Pomohla by proti prochládání a tím pádem kondenzaci vodních par.
– Izolace + perlinka – Lze dosáhnout výrazně lepších izolačních vlastností oproti omítce, ale dojde k uzavření omítky pro vlhkost.
– Nic – zdi jsou v dobré kondici a z mechanického hlediska by opravu nepotřebovaly. Možná by stačilo počkat, jestli nepostačí injektáž.
Děkuji za váš čas a budu rád za jakýkoli názor. Pevně doufám, že vaše sanační materiály pomohou.
S pozdravem, AJ
PS: Pokoušel jsem se nahrát fotografii (jpg 1,1 MB a potom png 818 kB), ale nepodařilo se, jen v pravo nahoře obrazovky byla malá cedulka s nápisem „Forbidden“. Nevíte proč se to mohlo stát?
- Aleš Jelínek stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na odborný názor na vlhký roh v koupelně. Koupelnu jsme rekonstruovali v srpnu roku 2019. V letošním roce (také v srpnu) jsme si s manželem všimli, že v rohu koupelny je vlhká zeď (viz přiložený obrázek). Vlhký flek se objevil od podlahy směrem nahoru a asi za dva měsíce se rozšířil přibližně o 1 cm. Místnost koupelny se kdysi přistavovala, takže tato stěna (kde je ta vlhkost) není venkovní (je to 60 cm stěna) a sousedí s kuchyní. Na místě, kde je vlhkost se nachází vodovodní trubka (viz obrázek), spoj se nachází pod obkladačkou.
Než se pravděpodobně pustíme do vybourání se k vodovodní trubce a opravě spoje (který se nachází pod obkladačkou, do čehož se nám samozřejmě nechce), jsem se chtěla zeptat, zda to nemůže být například srážení vlhkosti v tomto rohu místnosti (což by se asi projevilo už dříve než po 3 letech) nebo zda se dá nejdříve zjistit, že skutečně někde teče spoj (než se pustíme do bourání) nebo zda použít Vaši injektáž zdiva?
Předem děkuji za odpověď
- Vacková stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den, v červnu došlo k přelití velkého množství vody na náš pozemek. Voda se u naší novostavby dostala nad vodorovnou hydroizolaci. Následně byl náš dům tři týdny vysušován vysokotlakou metodou firmy Heat. V jednom rohu se stále drží mokrý flek. Dá se vysušit, např. přímotopem, ale zase se objeví. Má stále stejný tvar a velikost. Není úplně od země, ale v místě, kdy poprvé po vytopení vylezl nad lištu plovoucí podlahy. V tomto rohu ve zdi nevedou žádné trubky. Dle nedávného měření by se neměly hodnoty vody pod podlahou zvedat a zůstávají po vysušení podlimitní. Ostatní fleky po vytopení jsou suché. Velmi rádi bychom znali příčinu tohoto vlhnutí.
- Kateřina Záhrubská stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
v rodinném domě jsme si nechali před 7 lety odbornou firmou rekonstruovat koupelnu. Protože se vypoulili obklady, tak jsme požádali řemeslníka, který prováděl obkládání, o opravu. Výsledkem bylo, že postupně bez nářadí „odloupnul“ všechny obklady, za kterými jsou uložené vodovodní trubky (plast, tubex). Omítka v místech, kde byly trubky zajištěné sádrou, se rozpadla v písek, nabobtnala a „odtrhla“ obklady. Na několika místech obklady praskly.
Firma si pozvala konzultanta a nabízí, že je nutno osekat celou koupelnu do výše 150 cm, zaizolovat zeď a znova obložit. Vše bez její finanční spoluúčasti (záruka byla 2 roky).
Než opět investovat do rozbourání koupelny, rád bych zkusil nějakou injektáž a nějakou maltu co odolá rozpadu vlivem vlhkosti. Můžete mi prosím poradit?
S díky
J. Bajus, Ústí nad Orlicí
p.s. -obrázky mi nejde nahrát
- Bajus Jan stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné provést chemickou injektáž i u zdi o tloušťce pouhých 12 cm, která je tvořena z jedné řady pálených cihel.
Z nějakého důvodu nám pořád vlhne vnitřní zeď mezi chodbou a WC ( z druhé strany dlažba) tam vlhkost není vidět.
Případně do jaké hloubky můžeme vrtat?
Děkuji
S pozdravem
Koutská Petra
- Petra stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, prosím o radu s mokrými zdmi v domě, starém cca 15 let. Během 2 měsíců nám zvlhla odspodu stěna do výšky cca 15cm. Vykopali jsme do podlahy díru cca 10cm v průměru až na základovou desku, tato díra se do hodiny naplni vodou a voda se drží i na lepence. Zdivo se již drolí, vše je kolem mokré. Pořád vodu odčerpávám, zeď pomalu schne, ale začala mokrat druhá zeď. Máme zkontrolované vodovodní trubky, vše v pořádku. Příčinu se nám nedaří zjistit. Jak prosím postupovat. Děkuji.
- Irena Hluštíková stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, při hledání řešení našeho problému s vlhkostí jsme narazili na Vaši poradnu, kde zkušeně dokážete poradit, či aspoň nasměrovat.
Bydlíme třetím rokem v řadovém cihlovém domě, který byl postaven pravděpodobně koncem 19. století. Je částečně podsklepen. Letos, když začal odtávat sníh se v chodbě v přízemí začala objevovat vlhkost omítky kolem dvířek komína, která se postupně pomalu zvedala a rozšiřovala i přes ytongem zazděné dveře (zde se vlhkost neprojevuje, což si vysvětlujeme novou omítkou) až ke schodům. V menší míře se vlhkost projevuje i na druhé straně zdi kolem komína. V současné době sahá vlhkost na zdi u schodů nejvýše. Schodiště a část se zazděnými dveřmi jsou nad podsklepenou částí domu. Ve sklepě jsou vidět mokré zdi a sem tam je slyšet i kapka. Zbytek sklepa je relativně suchý, včetně hliněné podlahy, což svědčí o tom, že spodní voda moc vysoko nesahá (už si ho pamatuji i vlhčí).
Nejprve jsme si vlhkost spojovali s vnikem vody do komína, který se před naším nastěhováním dlouho nepoužíval a který jsme nechali zbrousit a nově vyvložkovat, ale uvnitř komína je sucho a vnější plášť na půdě je také suchý. Později jsme vinili spodní vodu, která na stěny pronikla díky komínovému efektu. Referovali jsme situaci s původním majitelem, který si podobnou vlhkost nepamatoval a komín nepoužíval. Snažili jsme se tedy zjistit, kudy vede odpad a voda. Zjistili jsme, že v části u schodů vede pod prahem zazděných dveří rozvod teplé i studené vody. Únik z rozvodu vody jsme se snažili vyloučit odečtem z vodoměru (ale jen v rozmezí 2 hodin, tak jsme nic nezaznamenali). Kudy vede odpad nevíme, ale koupelna se záchodem jsou za protější stěnou chodby, tak si nemyslíme, že by vedla nějaká trubka pod komínem. V koupelně ani na záchodě nemáme šanci vlhkost zjistit kvůli dlažbě a obkladům.
Nepřipomíná Vám naše situace nějaký případ? Pokud se jedná o spodní vodu, je pro nás největší záhadou, proč je největší vlhkost nad jinak suchém sklepem. Budeme rádi za každý Váš postřeh a děkujeme za Váš vzácný čas.
- Pavel Klaus stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den, je možno použít krémovou injektáž do venkovního zdiva, do ktereho zatekalo kvuli spatne izolaci balkonu? Bude se delat cela nova omitka, zajíma mě jestli je přípravek schopný vytěsnit už starou vodu se spár, popř. cihel.
Díky za odpověd.
- Martin stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, ve sklepě rodinného domu se mi začíná objevovat průsak pravděpodobně spodní vody do zdí. Podle bližšího zkoumání, byly zdi už opravovány předchozími majiteli, kteří nám tvrdili, že došlo k jedné lokální bleskové povodni, tak proto byly zdi vlhké. Nyní se jeví, že nám v tomhle ohledu zalhali a průsak vody byl dlouhodobější, nezpůsobený bleskovou povodní, ale vzlínáním spodní vody přes už pravděpodobně vadou hydroizolaci sklepa. Můj dotaz zní, jestli je na základě přiložených fotek, se rozhodnout pro vaše řešení odstranění problému s vlhkostí ve zdech vhodné, nebo už bude potřeba jiné řešení. Rodinný dům se nachází v Rudné u Prahy, ulice Na Výsluní.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Ing. Ondřej Botlík
- Ing. Ondřej Botlík stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
dobrý den,soused se kterým máme společnou jednu zeď si nechal dům odizolovat vibračí metodou nerez deskami a od té doby asi po čtyřech měsících mi začala společná zeď vlhnout i když před tím třicet let byla absolutně suchá.Moje zeď je z dutých cihel15x 30 cm a výšce cca 15 cm. Kdybych ji odizoloval injektážé byla by zřejmě spotřeba krémudaleko vyšší než u zdi z plnžch cihel. Má smysl použít injektáž nebo raději zvolit jinou metodu.Děkuji za odpověď.
- josef jelínek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
chci se zeptat zda je možno použít AquaStop cream také na zamezení šíření vlhkosti ve vodorovných konstrukcích. V mém případě stará betonová podlaha.
Prochází mi vlhkost ze špatně zaizolovaného sprchového koutu příčkou a podlahou dále do další místnosti. Je možno pomocí vašeho přípravku vytvořit jakousi bariéru proti průchodu vlhkosti v podlaze, svislou injektáží do betonu? Nebo se musím spolehnout na klasické řešení: vybourání části podlahy a izolace např. lepenkou atd.?
Děkuji za odpověď.
Dudešek
- Jiří Dudešek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den,
asi 6 rokov sme stavali dom. Minuly oktober bola spravena fasada. My sme sa don nastahovali toto leto. No na jar zacali vlhnut mury na takmer celom dolnom podlazi a po nastahovani sa uz tvori aj plesen. Zaciname byt bezradni a nevieme ako dalej. Vedel by ste nam prosim aspon scasti pomoct a ako dalej postupovat?
Dakujem za odpoved.
Obrázok:
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
měla bych na Vás dotaz ohledně vzlínající vlhkosti v místnosti.
Bydlím v bytovce postavené v roce 1975. Původní izolace obvodového
zdiva (ipa ) byla asi před 6 lety nahrazena nopovou fólií.
Bohužel i přes tuto izolaci se nám v místnosti objevuje hlavně v zimě
vlhký kout. Dům je podsklepený. Můžete mi poradit, jestli by pomohla
krémová injektáž zdiva ? Pokud ano, tak zda je možné jí provést ve sklepě.
Fotky jsou pořízeny při přípravě na pokládku plovoucí podlahy.
Děkuji za odpověď.
- Dana Duková stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý deň, mám problém s vlhnutim vnútornej steny v novostavbe. Asi po roku bývania nám začala vlhnut stena na chodbe (z opačnej strany je sprchovy kút) v spodnej časti pozdĺžne v dĺžke asi jeden meter a tiež rovnako v spodnej časti v hosťovskej izbe ( z opačnej strany je druha časť sprchoveho kutu). Stenu sme skúšali vysusat teplovzdusnou pištoľou, čo nerobilo žiadnu zmenu. Taktiež sme asi trištvrte roka nepoužívali sprchovy kút, či náhodou nejde problém odtiaľ. Nič sa však nezmenilo. Zaujímavé je, že stenu meriame aj vlhkomerom, ale vlhkosť je stále rovnaká a tiež to, že úroveň vlhkosti sa drzi stále dole max do výšky 10-15 cm. Viete nám poradiť v čom by mohol byt problém? Dakujem
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, před měsícem jsme provedli sanaci za kuchyňskou linkou, jediné mokré místo v domě, jediné místo které není podsklepené, ještě k tomu se tam nedostane nikdy slunce. Kontrolovali jsme odpad a tím to není. Každopádně v době aplikace byla zeď z vrchu suchá, jako každé léto, ale vyvrtaný prach z cihel byl celkem mokrý. No teď už se ochladilo a zase se tam dělá v rohu mokrá mapa, která vždy pokračovala dál. Na zemi, která byla upatlana od krému se sráží voda. Vrty v rohu jsou dělané i z venku, uvnitř to do toho paprsku moc nešlo. Chtěla bych vědět jestli je normální že se mapa začala dělat. Děkuji za odpověď
- Kristýna Kailová stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry deň Prajem Pan Schwarz. Uz sme spoli pisali. Ja som Marek z Francie. Spolu sme najprv riesili injektaz detskej izby. Ktoru som robil v marci 2020. Injektaz sa davala zlta stena vrty boli vrtane z vnutornej strany. A kde je na fotke zlty zaves tam boli robene vrty tiez z vnutra. Tato stena je zateplena . Vsetko dobre dopadlo prikladam aj foto detskej izby. Stena vysusena opravena omietka. Clovek moze fungovat. Dakujem Vam moc.
Potom sme spolu pisali ohladom kuchyňskej steny. Prikladam foto.
Tam som vrty vrtal z vonkajsiej strany. Potom sa cela tato stena zateplovala. Zaklady styrodur az do hlbky 80 cm a nasledne polystyren. Robilo sa to zaciatkom Dubna 2020.
Stena je dlha nejakych 5 metrov siroka 35 cm tusim. V podstate vrty sa robili zhruba ako uvidite na fotke socliky . Je to nejak max 5 cm nad podlahov vnutornou ( ale robilo sa to z vonka ). V podstate ked sa divam na tu stenu. Injektaz zabrala na nejakych 90%.
Na foto uvidite ze asi 35 cm nad podlahou sa my tvoria male mokre skvrny. Samozrejme to chcem odstranit. Prosim vas mam dorobit injektaz z vnutra ( z vonka uz sa nedostanem , je to zateplene ) ?.
Odporucate my ju urobit pod tymy skvrnami ako vidno na foto ? Alebo urobit to tesne nad podlahou zhruba kde koncia socliky 5 cm ?
Samozrejme si neham poradit od Vas. Mur je tehla v celom dome. Moj nazor je ze ked sa vrty robili z vonka do kuchyňskej steny, mozno sa to nepospajalo dostatocne. A bude treba dorobit par vrtov.. Dakujem vopred za vasu odpoved.
S pozdravom Marek
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
mám 19 let starou chatu s podlahovým topením. Po 15 letech začala u příček v přízemí na omítce vystupovat vlhkost a to za kuchyňskou linkou vedlo k zápachu plísně. Oslovil jsem odbornou firmu a ta provedla injektáž. po 5 letech se mi problém vrátil. Znovu začíná zdivo (pálené duté tvárnice příčkovka Tondach cca 15cm) vlhnout a opadávat omítka. Výška nové mapy vlhkost je do 15 cm nad sokl cca 7cm. Obvodové zdivo je suché. Přemýšlel jsem nad příčinou pravděpodobně minimální únik z podlahového topení nebo nedokonalá deka hydroizolace. Co by jste mi doporučil, znovu udělat injektáž ? Nebylo by řešení nová sanační omítka?
S pozdravem Josef Hromek
- Josef Hromek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
prosím o radu, co by mohlo být příčinou vlhnutí zdi na fasádě domu. Rádi bychom zjistili, zda není příčinou prasklá vodovodní nebo odpadní trubka – mapa se objevila u okna, za nímž je kuchyňská linka se zabudovaným dřezem/odpadem myčkou. Pokud by to nebyly trubky a kanalizace, potřebovali bychom pak následně zjistit, zda se nejedná o průnik dešťové vody nebo hladinu spodní vody, která může (?) vzlínat (dům je do cca dvou metrů výšky po obvodu obložen dlaždicemi). Jedná se o stavbu z 80.let 20.století, čili použité stavební a jiné materiály nelze s přesností určit a jsme již několikátí majitelé. Děkuji za Vaši radu. Foto přikládám.
- Markéta Kohoutková stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, pane Schwarzi,
prosím o radu. Řešíme vlhkost v příčkách způsobenou závadou na instalaci odpadů (již odstraněna) v novostavbě rodinného domu. Odpadní voda se nám dostala do základové desky a nyní se nám kvůli jejímu vzlínání z příček odlupuje omítka v pásech do 20-40 cm od podlahy a vlhkost zdí v určitých místech čítá dle měření i 17%hm. Byla nám proto jako možné řešení poraděna injektáž… Byla by krémová injektáž v tomto případě skutečně vhodným řešením? A jak ji případně nejlépe provést? Je nutné nejprve vyplnit duté cihly maltou a až následně injektovat? Jedná se o příčky šířky 125 a 150 mm z dutých cihel Heluz.
Předem velice děkuji za Vaši odpověď.
- Lucie Vallová stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, chceme kupovat starší dům,ale jsou tam vlhké zdi. Dům je podřezaný cca 7cm nad úrovní podlahy a v řezu jsou nerezové plotny,přesto se objevila na zdech vlhkost do výšky asi 60-80cm.V jaké výšce nad zmíněným podřezáním bych měl aplikovat injektáž?
Děkuji za odpověď
Martin
- Martin Elšík stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní