Dobrý den,
chtěl bych se poradit ohledně dodatečného odizolování chodby v starším rodinném domě. Dům je ještě částečně postaven z kotovic a částečně z cihel. Aktuálně řeším asi dodatečně postavenou chodbu, která je z cihel. Bohužel v blízkosti obvodové zdi je i studna. Dům rekonstruuji svépomoci a aktuálně přišla na řadu problematická chodba. Obvodová zeď začala v tomto období značně vlhnout až do úrovni pasu. U starších domů je izolace jak víme skoro nulová a tudíž předpokládám že izolace u této chodby taky nebude žádná. Chodba má rozměr cca 6x2m a v obvodové zdi je velké prosklené okno(kvůli světlu), hlavní vstupní a boční dveře. Taková skoro zimní zahrada dá se říci. Chtěl bych se poradit s postupem jak tuto chodbu co nejlépe a efektivně odizolovat. Bohužel v některých místech lze vidět, že i v rohu pod střechou se částečně vlhkost objevuje – předpokládám že je to způsobenou vlhkostí, která v chodbě je a páry tak kondenzují u stropu.
Něco jsem zde už pročetl ale přesto bych se rád ještě poradil.
Můj plánovaný postup je:
V těchto měsících na injektovat jak vnější tak i vnitřní zdi této chodby vašim přípravkem AqastopCream. Podlaha je zde betonová a proto by asi nebylo od věci na podlahu nalepit asfaltové pásy pro odizolování podlahy a tuto izolaci napojit na injektovanou část.
V příštím roce během jara a lépe ještě dodatečně odkopat obvodovou zeď a udělat kolem drenáž.
Chci se zeptat, jak provést izolaci kolem dveří? Musí se dveřní rám podkopat a vložit asfaltový pás jako izolaci nebo postupovat jinak? Jak jsem zmínil polovina studny je zapuštěna pod obvodovou zdí, jak odizolovat či poradit s tímto problémem. Poklop studny je cca v úrovni 50cm dolů od podlahy.
Bohužel nelze mi přiložit fotodokumentaci pro lepší posouzení.
Děkuji za jakékoliv poznatky a rady.
- Jiří stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 11 měsíců dní
Dobrý den,
zhruba před dvěma lety jsem rekonstruoval 100 let starý domek.
Vykopali jsme podlahy cca 30cm, nalili beton, na ten se dala ipa. Tu jsem přetáhl do vany až nad původní vodorovnou izolaci a o řádek cihel víc jsem pro jistotu použil vaše injektáže. Ipa je netažená až nad injektáže.
Zdá se že to funguje bezvadně. Nevidím známky vzlínající vlhkosti. Udělal jsem i sondu z venku a je vidět, že vlhkost drží i sama původní izolace na uzdě.
Řeším, ale jiný problém. všude máme podlahové topení, skladba beton, ipa, 14cm polystiren podlahovka zalitá cemflow a finální podlaha. Dům zatím není zateplený. Zdivo je z cihel, základy zatím nevím přesně, jak jsou hluboké.
Bojujeme s tím, že se nejspíš (moje teorie) při určitém počasí vytváří tepelné mosty mezi zdí (ipou) a skladbou podlahy a to hlavně na severní straně. Občas je cítit těžký vzduch a jako byste přišel na stavbu a cítil pár dní starou čerstvou omítku. Není to zatuchlý zápach plísně nebo tak.
Moje domněnka je, že je potřeba zateplit základ domu a zde se dostávám k otázce na vás. Nevím jestli je dobrý nápad ten základ natáhnout nějakou hydroizolací. Například vaším systémem. Při stavbě nových domů je to běžné, ale bojím se aby se netlačila voda nahoru. Nicméně pokud bych to neudělal a dal tam jen polystiren určený k zateplování základů, tak ten také nepropouští vodu. Takže by to mělo být teoreticky jedno a hydroizolace nebude kontraproduktivní.
Předem děkuji za radu.
S pozdravem
Joska
- Adam Joska stáří dotazu 12 měsíců dní
- poslední aktivní 11 měsíců dní
Dobrý den.
Omlouvám se, že Vás kontaktuji touto cestou , ale nepodařilo se mi ve Vašem online formuláři vložit obrázek. Ale pokud chcete a máte tu možnost, tak Vám uděluji souhlas s umístěním mého dotazu do Vaší poradny.
Po zhotovení injektáže zdí Vaším produktem, se chystám zhotovit také drenáž domu. Dům se nachází ve středu obce a v jedné z nejnižších bodů obce. Dům je také částečně podsklepen a to pouze pod jednou rohovou místností. Dvě obvodové zdi sklepa jsou tak zároveň venkovními stěnami domu, zbylé dvě strany jsou uprostřed domu. Na základě předchozí konzultace s Vámi tak byla provedena injektáž sklepních stěn pouze těsně pod stropem sklepa a sklep byl ponechán „vlhký,“ neboť se v takovémto stavu nachází již několik desítek let a zdivo je pořád jako nové a zároveň si skep ponechá správné vlastnosti a místnosti nad ním je bezpečné odizolována od vlhkosti. Mám však pár dotazů pro provedení drenáže domu.
Zaprvé, jaký je rozdíl při provedení svislé hydroizolace navařením lepenky (případně 2 vrstev) na odhalené základy a použitím bitumenu a jaký typ a průměr trubky bych měl zvolit (uvažuji pro jistotu dát trubku o průměru 125 mm, pro jistotu)? Vyplatí se černá pevnější a více perforovaná ACO flex trubka?
Zadruhé, je potřeba na každý roh umístit revizní šachtu? Protože v nabídce jsou i spojovací rohy drenážních trubek. Stačí to, když v nejnižším bodě bude i tak umístěna jedna revizní šachta a obvod domu je 16×11 metrů bude umístěna cca 2-3 metry na od severního rohu u východní strany domu a dále dopojena do žumpy, ze které bude vytvořena jímka dešťové a drenážní vody?
Za třetí, je nutné v místech sklepa provést drenáž až úplně u spodní hranice základů sklepa? Nebo bude drenáž fungovat, i když bude umístěna ve stejné hloubce, jako u zbytku domu což je zhruba 20 cm nad hranicí podlahy sklepa? Nevím totiž, jak bych si jinak poradil s vyspadovanim takto hluboko umístěné drenáže, ledaže bych ji musel vyvést dovnitř sklepa do jímky, kde by vodu odčerpávalo čerpadlo. Tato jímka slouží k pravidelnému odčerpání spodní vody, které do sklepa prosakuje podlahou (množství záleží na aktuální výšce hladiny spodní vody). Bude se navíc jednat pouze o svislou hydroizolaci a drenáž 1 celé stěny sklepa a pouze části druhé stěny, neboť je zde umístěno venkovní schodiště do sklepa, které bych rád zachoval, ale v případě potřeby by mohlo být odstraněno a zhotoveno znovu (pokud máte pro zhotovení a především izolaci těchto schodů nějaké rady, byl bych Vám velice vděčný). Mohu také případně zhotovit v místě sklepa nad sebou dvě drenáže, jednu v úrovni spodní hrabice sklepa a druhou v úrovni zbytku domu, abych tak minimalizoval množství vody, která by protékala spodní drenážní trubkou do jímky ve sklepě.
A poslední dotaz. Je nutné pod drenáž vylít beton a udělat tak jakýsi rigol, na kterém pak leží drenáž a jakou tloušťku a šířku by takový podmaz měl mít?
Předem moc děkuji
S pozdravem
Šimon Komárek
- Trumf Sanace stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobry den, prosim Vas mam problem s vlhkostou v dome. Mam rovnaky dom ako mate na obrazku nizsie. Je to obrazok z Vasej stranky. Prosim Vas v miestnosti 1(pivnica) mam hocikedy vodu aj 10-20 cm od podlahy. V miestnostiach 2 a 3 tam bývame. V zime ked sa vykuruje mam vlkost v izbach 2 a 3 a proste na celom hornom poschodi na vlchkomere 80% a aj viac. Neviem vobec co mam robit, pretoze ja som si uz hore (miestnosti 2 a 3) urobil kompletnu rekonstrukciu vratane omietok, podlah, sanity, obkladov a dlazieb. No proste hore som zrekonstruoval vsetko komplet. Chcel by som to teraz nainjektažovať Vasim pripravkom. Da sa to aj bez toho, aby som vnutorne omietky poskodil? Proste vrtal by som diery zvonku (vrt by som ukoncil tak cca 4 cm pred koncom múra). Proste nechcel by som si poskodit omietky vo vnutri. Je to mozne? Je to mozne urobit tak, aby som neposkodil omietky vo vnutri?
Dakujem Vam krasne za odpoved. Sopok
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, je možné použít Váš výrobek na ztracené bednění vylité betonem.
Za touto zdí byla navezena zemina, byla použita nopová fólie včetně drenážní trubky a štěrku, i tak při dnešních deštích dochází k zavlhání. Viz foto.
Děkuji moc.
- Martin Břoušek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
chtěli bychom injektovat dům krémem Aquastop. Ve většině stěn jsou cihly, takže zde nevidím až takový problém, ale jedna z nejhorších stěn (šířka 80cm) je kamenná. Už jsem zde pročítala rady o dvouřadé injektáži po 80mm, ale chtěla bych se jen ujistit, jestli je to i tento případ.
Navrtávat bychom chtěli ze strany s barevnou starou omítkou (ta půjde posléze pryč), foto s krumpáčem je druhá strana zdi.
Také mne zajímá, jestli byste doporučoval hlubší obkopání základů a drenáž (na fotce je již vidět částečně připravený základ pro první beton z původního betonu).
Děkuji za odpověď,
Juřicová
- Miroslava Juřicová stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
zhruba před deseti lety, jsem provedl drenáž kolem RD, bohužel jsem neprovedl svislou izolaci základu a jen jsem použil nopovou folií a vysypal lomový kámen. I tak to hodně pomohlo. Nyní bych chtěl použít vaší metodu na ošetření zdiva proti vzlínající vlhkosti a proto se ptám, zda to nebude zbytečně vynaložené úsilí. K domu, dům je postaven v sedmdesátých letech. Je celý podsklepen, dle mého je skladba taková: základový pás cca 45 cm na něm pak vyzděná cihla 15 cm a z vnitřní strany a zbytek beton. Tak to to je na úroveň terénu, pak již následuje opět cihla asi 30 cm a žulový sokl. Od spodní části základu až po terén je nopová folie a kolem vysypán lomový kamen. Sanaci zdiva bych chtěl provést zhruba 5 cm nad podlahou nebo v první spáře cihly. Podlahy jsou betonové s přídavkem alkizu a položená slinutá dlažba.
Děkuji Klein
- Jiří Klein stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den!
Jaký máte názor na vyrovnání opukového zdiva cementovou a bitumenovou stěrkou, následně zaklopením růžového polystyrenu a obestavbou z 5cm tvarovek lepených vzhůru, pod nimi drenáž a před obestavbou drenáž v kupě štěrku a zasypáním zeminou?
Vše bez injektáže?
Mohlo by to fungovat?
Vnitřní prostory vykutány, podél obvodu drenáž do komínků, zasypáno sklopěnovým granulátem a zabetonováno…Beton pomazán tekutou lepenkou přes okraje zdiva (a 10cm vykutané opuky) a ještě dalších 15cm vzhůru..
Nopovka veku se nezdařila zastavit vlhkost..
Děkujeme za případná infa..
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den. Máme domek starý asi 50 let, koupený před 15ti lety. Je celý podsklepený, podlaha sklepa je asi 150 cm pod úrovní terénu. Podlahy ve sklepě mají dlažbu a 10 cm pásek okolo. Vodorovné i svislé izolace jsou původní. Neošetřené zdi (i ty vnitřní) vykazují nad podlahou zvýšenou vlhkost cca 70% a klasicky více či méně degradovanou omítku do výše 20-40 cm nad úrovní podlahy. Dvě místnosti jsem řešil sanační omítkou z vnitřku do výše 120 cm a částečně to pomohlo. Nezamezil jsem průniku vlhkosti, ale nechal omítku dýchat a degradace neprobíhá. Problém je však při velkých přívalových deštích. Jakmile nestačí okapy odvádět vodu a ta přeteče, vsákne se k základům domu. V jedné místnosti se sanační omítkou se během pár hodin objevuje voda na podlaze, aniž by bylo zřejmé odkud, protože zdivo nevypadá nějak zvlášť vlhké. Podle mne jsou nedostatečné či nefunkční vodorovné izolace základů. Voda se protlačí na úrovni podlahy všemi možnými netěsnostmi ve spárách dlaždic. Jen doufám, že to není vadná vodorovná izolace podlahy. Uvažuji tedy, že bych v úrovni podlahy, tedy 10 cm nad podlahou v úrovni obvodových pásků, provedl izolaci obvodových i vnitřních zdí vaším gelem. Síla obvodového zdiva je pravděpodobně 45 cm, může být smíšené, cihly s kamenem. Jak nejvhodněji postupovat?
- Jaroslav Král stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý deň,
Uvažujem o využití Vašej ponuky z internetu na vytvorenie izolácie múrov proti spodnej vode, a aby som sa lepšie rozhodnúť, mal by som niekoľko otázok.
Mám starší rekonštruovaný dom, no spodná izolácia proti vode je pravdepodobne nefunkčná. Tvar domu je obdĺžnik, postavený do mierneho kopca s pivnicou pod 1 miestnosťou (podlaha pivnice je asi 1m pod terénom. V období veľkých dažďov sa v pivnici objaví spodná voda, ktorá po dažďoch odtečie.
Potreboval by som poradiť kde viesť líniu vŕtania, čí ísť podľa podlahy vo vnútri, alebo ísť podľa terénu?
Ak by ste potrebovali bližšie informácie, fotku, … prosím napíšte.
Ďakujem pekne za informácie.
Ing. Milan Krig
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- poslední aktivní 6 roky dní
Dobrý den řeším otázku ohledně dodatečné izolace kamenné zdi sklepa . Zeď je utopená v terénu do výšky cca 130cm dlouhá cca 20m . Na zdi cca 40cm od podlahy vzlíná vlhkost a plísně i když je z venku udělaná drenáž a instalovaná nopová folie a proto se ptám jestli by pomohla plošná injektáž této zdi nebo nějaká jiná ,sklep využíván jako dílna (vytápěná ) ..případně jaká by byla cenová kalkulace této injektáže
Děkuji s Pozdravem David …
- David stáří dotazu 6 roky dní
- poslední aktivní 6 roky dní
Chtel bych vas pozadat o radu tykajici se odizolovani spodni casti stavby starsiho RD proti zemni vlhkosti. Dum je ve svahu. Cast obvodu stavby jsem odkopal cca 10 cm pod puvodni vodorovnou hydroizolaci, odstranil cihlove oblozeni puvodni svisle hydroizolace, ktera byla zcela rozpadla. Zdivo jsem ocistil a impregnoval a izoloval 100 mm polystyrenem, protoze dum je cely timto zpusobem zateplen. Polystyrenove desky jsem ukoncil cca 30 cm nad dnem vykopu abych zajistil odvetravani pripadne vlhkosti. Dale jsem zbudoval ztracene bedneni (vyska max 175 cm) tak, aby mezi zateplenou stenou domu a bednenim vznikla 10 cm vzduchova mezera. Nyni se chystam zalit bedneni betonem a protoze jim muze prolinat voda (drobne hromadeni ve spare mezi domem a bednenim), zda se, ze bude nutne izolovat kontakt ztraceneho bedneni se zasypovou zeminou na vzdalenejsi strane smerem od domu. Nabizi se na venkovni strane bedneni na jeho pate zridit klasickou drenaz s drenazni trubkou a sterkovym obsypem a chraneni geotextilii. Zbyvajicich 120 cm od paty vykopu smerem nahoru bych zasypal zeminou a spadoval bych ji smerem od domu.
Dekuji za jakykoli komentar k vyse popsane situaci.
Petr Holubec
- Trumf Sanace stáří dotazu 7 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní