Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

tak jsme se konečně rozhodli, že provedeme již dříve plánované odvlhčení zdiva pomocí Vašeho přípravku. Objednávku jsem již připravila, ale než ji odešlu, tak ještě jednou prosím o konzultaci našeho problému. Náš rodinný dům stojí v řadové zástavbě a právě zeď která přiléhá k sousednímu rodinnému domu je vlhká. Snažili jsme se zjistit důvod vzlínání vlhkosti, ale bohužel i přes kontrolu střech a okapů se nám nepodařila zjistit nějaká zřejmá závada, která by byla důvodem vlhkosti. Myslíme si tedy, že jde o problém u základů této zdi, kam se bohužel nedostaneme. Myslíte, že by nám Váš systém mohl v tomto případě pomoci? Omlouvám se, že se vyjadřuji dost laicky a neumím věci odborně popsat, ale snad mi rozumíte.

Moc Vám děkuji a přeji hezký den L. Machačová

  • You must to post comments

Dobrý den paní Macháčová.
Váš dotaz je vcelku srozumitelný. Chybí mi však spoustu dalších informací, které by mi pomohli celou situaci lépe zhodnotit. Nicméně budu vycházet informací z Vašeho dotazu. Píšete, že jedna zeď, o jiných se nezmiňujete, která je přilehlá k sousednímu domu, je vlhká. Píšete, že jste provedli kontrolu dešťového svodu a okapu. Toto je samozřejmě naprosto v pořádku, nicméně tato kontrola pouze vyloučila jednu z mnoha dalších možných příčin a ne zcela. Bez kamerového průzkumu nelze zhodnotit stav ležaté kanalizace, která bude pravděpodobně uložena pod domem, ale opět neznám situaci. Pokud by ležatá kanalizace vykazovala jakési defekty, může docházet k postupnému zvyšování vlhkosti pod domem, která může ovlivnit zamokřování spodní stavby. Pokud ale jsou zejména vodorovné hydroizolace funkční, většinou únik vody z ležaté kanalizace se ve stavbě neprojeví, ale platí také další zákonitost, že hydroizolace, které ještě odolávají působení zemní vlhkosti, nemusí již odolat působení tlakové vody, která se pod domem může hromadit. I toto může být jedna z příčin. Mám však jednu a možná zásadní myšlenku, kterou bych radil prověřit. Zavlhající zeď je přilehlá k sousednímu domu a z tohoto faktu vycházím. Domluvte se sousedem, abyste společně provedli kontrolu jeho přilehlých místností, abychom také vyloučili, že příčina není od něj.
Doporučení: než se pustíte do jakýkoliv hydroizolačních a sanačních prací, doporučuji nejprve vyloučit všechny možné příčiny, jako mohou být drobné, ale neustále úniky z rozvodů vody, netěsnosti v odpadech, zatékání vody při sprchování za vanu, ucpané čistící kusy geigrů, košů/ lapačů nečistot dvorních vpustí, atd. Zda jsou správně vyspádované okolní plochy od domu, ale i zhodnotit další souvislosti k danému problému. Nemohu Vám s jistotou určit skutečnou příčinu, avšak mých doporučení se můžete řídit. V případě, že byste si nevěděli rady, můžete mě kontaktovat na telefonním čísle 603 589 130. Je také možné, při vkládání těchto dotazů, přikládat fotografie, nákresy a pod, což mi pomůže při vzájemné komunikaci a v mé poradenské činnosti. Předchozí věta je také určená i dalším čtenářům v této mnou provozované poradně. Poslední, snad optimističtější věta, každý problém má své řešení, jen je třeba zjistit, čím problém vzniká a nebo vzniknul. Chápu, že zjištění příčiny bývá někdy složitější, ale chtěl jsem Vás trochu ubezpečit, že nakonec se řešení najde. Toto platí nejen v oblasti odvlhčení staveb. Mějte se hezky a přeji Vám ,ať vše dobře dopadne 🙂.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268