Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
0 votes
280 zobrazení

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně vlhké zdi. Jedná se o přístavbu k chalupě, kdy jedna zeď je pod úrovní terénu. Zdi jsou z betonu. Doteď tam byla koupelna, kterou potřebujeme zrekonstruovat. Omítka na zdi drží, plíseň nepozorujeme. Vlhkost zdi je 7% (měřeno odvrtáním zdiva a změřením obsahu vody v laboratoři). Svislá venkovní izolace (asi) chybí, je tam betonový chodníček a pod ním velké kameny, zřejmě až k samotným základům, cca 1,5m dolů. Odkopání je tedy asi ta poslední možnost, kterou bychom zvolili.
Dala by se udělat izolace proti vlhkosti pouze zevnitř pomocí Aquastop Bitumen 2K? A dále pak třeba sanační omítku?Zároveň budeme dělat novou podlahu, kde s vodorovnou izolací již počítáme. Jde o rekreační objekt, který budeme využívat skutečně jen v sezóně, nikoliv k trvalému bydlení.
Předem moc děkuji za Vaší radu.

S pozdravem
Kuželová

  • Petra Kuželová stáří dotazu 4 týdny dní
  • poslední aktivní 4 týdny dní
0 votes
282 zobrazení

Dobrý den,
Rád bych Vás poprosil o radu ohledně sanačních postupů a skladby materialů. Pustil jsem se do rekonstrukce velmi starého RD a jako první jsem odstranil vlhké omítky a podlahu (až k základům) v půlce objektu (dle možností). Kolem základů jsem položil drenážní trubku a zasypal hrubým štěrkem cca 8cm. Následně geotextilie a podkladní beton take cca 8cm (viz foto). Vrty a injektáž Vaším krémem jsem provedl v první průbežné spáře nad plánovanou podlahou. Nyní bych chtěl provést vodorovnou izolaci asfaltovými pásy a ty propojit tekutou hydroizolací až nad vrty. Omítky bych chtěl provádět také sanační s Vaším přípravkem AquaSan Porosity. Rád bych zpevnil omítky perlinkou a lepidlem, ale tím bych zřejmě komplet uzavřel tu sanační omítku… jak v tomto případě postupovat ? Skladba podlahy pak uz bude klasická polystyren/podlahové topení/betonový potěr/dlažba.
Diky moc za Vaše shrnutí postupů a radu
Fanda

  • František Marhoun stáří dotazu 1 měsíc dní
  • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
382 zobrazení

Dobrý den,
ve starém cihlovém domě provádím rekonstrukci podlah a kompletní hydroizolaci. Svislou hydroizolaci mám provedenou přípravkem AquaStop cream a nyní řeším izolaci roznášecí betonové desky podlahy a narazil jsem na Váš výrobek Bitumen 2K. Ve vypracovaném návrhu skladby podlahy mám uvedené dvě vrstvy asfaltových pásů. Je možné použít Bitumen 2K jako plnohodnotnou náhradu těchto pásů? K tomuto způsobu použití jsem nenašel mnoho informací, ani zkušeností. Výhodou by pro mě byla jednodušší aplikace, zvláště na složitých detailech a na propojení se svislou hydroizolací. Jaké jsou nevýhody oproti asfaltovým pásům? Případně je vhodnější celistvé plochy podlahy zaizolovat pomocí asfaltových pásů a Bitumen 2K použít jen na napojení na stěnu a na problematické detaily?

Děkuji za odpověď.

  • Petr stáří dotazu 3 měsíce dní
  • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
507 zobrazení

Dobrý den mám dotaz, čím ošetřit sice hladkou, ale vlhkou betonovou podlahu v kuchyni starého domu před položením linolea ?

  • Miloš Šťovíček stáří dotazu 5 měsíců dní
  • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
554 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

před nějakou dobou jsem koupil zrekonstruovaný domek s novou přístavbou, v původní části předchozí majitel, který rekonstrukci a přístavbu prováděl provedl injektáž. Prý tam stará hydroizolace byla, ale místnost se celá vylila betonem a nad ním byla provedena injektáž viz. fotografie. Prý to pán dělá vždy spíše preventivně, byl velmi solidní, ale rád bych si nechal z fotek zhodnotit kvalitu díla, pokud byste byl tak hodný.
Se zdmi žádné viditelné problémy nemám, na jedné ze zdí původní stavby na podzim byla plíseň, ale vznikla za přiraženým nábytkem a na nezateplené zdi sousedící s nevytápěnou ruinou sousedů, provedl jsem preventivní opatření – odsazení nábytku od zdi, monitorování relativní vzdušné vlhkosti a větrání, tak aby nešla přes 60% (krom noci, kdy se to prostě zadýchá a ráno zase vyvětrá), od té doby vše v pořádku.

Spíše mě zajímá Váš názor na provedenou realizaci.

Moc děkuji a přeji hezký den.

  • Kryštof stáří dotazu 7 měsíců dní
  • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
550 zobrazení

Dobrý den.
Prosím o radu, jaký nejlepší způsob zvolit při aplikaci přípravku AquaStopCream na vlhké zdi. Mám v úmyslu
udělat nové betonové podlahy a stávající vlhké zdi navrtat. Jde mi o spojení lepenky na podlaze s navrtanou zdí.
Děkuji p. Ivo

  • Hrabal Ivo stáří dotazu 9 měsíců dní
  • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
553 zobrazení

Dobrý den,

chtěl bych se poradit ohledně dodatečného odizolování chodby v starším rodinném domě. Dům je ještě částečně postaven z kotovic a částečně z cihel. Aktuálně řeším asi dodatečně postavenou chodbu, která je z cihel. Bohužel v blízkosti obvodové zdi je i studna. Dům rekonstruuji svépomoci a aktuálně přišla na řadu problematická chodba. Obvodová zeď začala v tomto období značně vlhnout až do úrovni pasu. U starších domů je izolace jak víme skoro nulová a tudíž předpokládám že izolace u této chodby taky nebude žádná. Chodba má rozměr cca 6x2m a v obvodové zdi je velké prosklené okno(kvůli světlu), hlavní vstupní a boční dveře. Taková skoro zimní zahrada dá se říci. Chtěl bych se poradit s postupem jak tuto chodbu co nejlépe a efektivně odizolovat. Bohužel v některých místech lze vidět, že i v rohu pod střechou se částečně vlhkost objevuje – předpokládám že je to způsobenou vlhkostí, která v chodbě je a páry tak kondenzují u stropu.

Něco jsem zde už pročetl ale přesto bych se rád ještě poradil.
Můj plánovaný postup je:
V těchto měsících na injektovat jak vnější tak i vnitřní zdi této chodby vašim přípravkem AqastopCream. Podlaha je zde betonová a proto by asi nebylo od věci na podlahu nalepit asfaltové pásy pro odizolování podlahy a tuto izolaci napojit na injektovanou část.
V příštím roce během jara a lépe ještě dodatečně odkopat obvodovou zeď a udělat kolem drenáž.

Chci se zeptat, jak provést izolaci kolem dveří? Musí se dveřní rám podkopat a vložit asfaltový pás jako izolaci nebo postupovat jinak? Jak jsem zmínil polovina studny je zapuštěna pod obvodovou zdí, jak odizolovat či poradit s tímto problémem. Poklop studny je cca v úrovni 50cm dolů od podlahy.
Bohužel nelze mi přiložit fotodokumentaci pro lepší posouzení.

Děkuji za jakékoliv poznatky a rady.

  • Jiří stáří dotazu 11 měsíců dní
  • poslední aktivní 11 měsíců dní
0 votes
592 zobrazení

Dobrý den.
Prováděli jsme injektáž zdiva v přízemí domu, ale kvůli rozdílné výšce podlah jsme museli vrty udělat ve výšce vyšší podlahy. Nižší z podlah v průjezdu jsme částečně zvýšili novou vrstvou betonu v hydroizolační vaně z asfaltových pásů, přesto i tato nová podlaha je asi 20 cm pod řadou vrtů. Pro lepší přehlednost přikládám náčrt. Moje otázka zní, jak ošetřit zdivo mezi novou podlahou a vrty? Je lepší použít jen sanační omítku, aby mohla zeď dýchat, nebo naopak přetáhnout svislou hydroizolací a spojit tak injektáž s hydroizolační vanou kolem betonové podlahy?
Předem děkuji za radu a přidávám pochvalu Vašeho injektážního krému. Teď mám půl roku po injektáži a mohu říct, že to funguje!

  • Zdeněk Barták stáří dotazu 11 měsíců dní
  • poslední aktivní 11 měsíců dní
0 votes
738 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

děkuji Vám za dobrou zprávu ohledně vertikální injektáže. Chtěl jsem toto zařadit k původnímu dotazu, ale tam nemohu přidat obrázky.

Podrobně jsem prostudoval všechny produkty a způsoby aplikací a pokusil jsem se navrhnout kompletní řešení pro garáž, kde to mám poměrně komplikované, protože tam jsou 3 různé úrovně podlah sousedních místností. Chci Vás touto cestou poprosit o náhled na navržené řešení a odpověď na pár dalších otázek.
Přikládám fotky garáže pro lepší představu o současném stavu. Dále půdorys a návrh řešení.
Místa označená na půdorysu jako Š1 a Š2 plánuji ošetřit injektáží v úrovni podlahy garáže.
V návrhu opatření jsem vertikální injektáž mezi B a C navrhl vyšší, aby ochrana proti přemostění případné vlhkosti od souseda tvořila vyšší “hráz“.
Otázky:
1. Bitumen 2k budu aplikovat dle videa s vloženou perlinkou, mohu tedy na nezavadlou vrstvu, kterou překryji perlinku rovnou nalepit XPS v místě zásypu u zdi A? Nebo bude lepší udělat vrstvu s perlinkou a po zaschnutí nalepit XPS za pomoci nanesení další vrstvy Bitumenu, jako bych lepil dlažbu?
2. Na zdi B jsem plánoval oblast pod úrovní podlahy sousední místnosti ošetřit také Bitumenem 2k a pak jsem narazil na plošnou injektáž, kterou ale nemohu udělat na celé postižené ploše, protože zeď ve výklenku je jen 150mm tlustá. Má v tom případě cenu plošnou injektáž vůbec provádět nebo mám ponechat jen Bitumen?
3. Uvažuji o Bitumenu 2k také jako vodorovné hydroizolaci pod podlahu, kterou bych následně napojil na svislou, která bude taktéž z Bitumenu 2k viz obrázek návrhu opatření. Je dobré v místě napojení vodorovné a svislé izolace udělat fabion, aby tam nebyl tak ostrý úhel?
4. Čím ochránit vodorovnou hydroizolaci před mechanickým poškozením při betonáži finální vrstvy betonu?

Omlouvám se za slohové cvičení, ale rád bych vše udělal správně, aby to fungovalo.

Děkuji

Kamil Vonderka

  • Kamil Vonderka stáří dotazu 1 rokem dní
  • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
637 zobrazení

Dobrý den.
Provádíme rekonstrukci starého domu. Budou odstraněny původní podlahy. Část je podsklepená, část není.
Úroveň podlahy je nad terénem, někde 20 cm někde 100 cm.
Vrstvy podlahy:
– beton s kari sítí
– natavená izolace – IPA
– polystyrén
– anhydrit
– pochuzí vrstva – plovoučka.

Logika mi napovídá, že izolace by se měla navrtat těsně nad betonem s kari sítí, před natavením izolace – IPY.

Prosím o upřesnění kam přesně izolační vrstvu systému AquaStop Cream umístit.
Předem děkuji.

  • Černík Marcel stáří dotazu 1 rokem dní
  • poslední aktivní 1 rokem dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý den prosím o informaci. Mám vlhkou zeď ve sklepě Pokud bych udělal vaši injektáž a odizoloval stěnu, nepůjde mě potom ta vlhkost do podlahy? Je to starý dům a nemá žádné izolace. Kolem zdí do cca. 1 metru mám rošty a natom OSB desky. Za nimi vše okopané, aby to dýchalo. Nebo mám udělat injektáž třeba víš cca. 0,5m aby ta vlhkost mohla za deskami proudit do prostoru a nešla do podlahy? Děkuji za odpověď.

<

  • Trumf Sanace stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý deň

Dočítal som sa tu v jednom príspevku že vaša injektáž je vhodná aj pre vaľkový dom. Je potrebné, nutné použiť aj aktivátor pre zlepšenie resp. urýchlenie účinku injektáže? Základ mám kamenný, prvá rada začína hneď hlinenými tehlami.
Vonkajšia časť domu bude mať drenáž. Stačí potom vo vnútri po zabetónovaní platne realizovať prepojenie asfaltového pásu natavení s rovinou aplikácie injektáže alebo v akej výške?

Ďakujem za odpoveď

  • Schmiedl stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,

pustil jsem se do pripravy (vrtani) obvodoveho zdiva z plnych cihel (cca 45cm, RD z roku cca 1930). Dum jako takovy ma pojistnou hydroizolaci z „lepenky“, ale ta je jiz doziva. Nova pojistna hydroizolace se bude realizovat ve spare o cihlu vyse nez je tato lepenka (vycteno z poradny).

Hned po par vyrtanych dirach jsem narazil na nasledujici problemy kde bych rad poprosil o radu:

1. Drtiva vetsina vyvrtanych der ma v sobe asi nevyplnou sparu – jsou mista kde vrtak projede jakoby vzduchovou kapsou – treba 5-10cm. Stlacenym vzduchem se to da profouknout. Jak toto resit? Mezera muze byt dost velka a vedlo by to k neumerne velike spotreba.

2. Stejne jako 1, ale neda se to profouknout stlacenym vzduchem – patrne vzduch unika jinudy.

3. Minimalne ze dvou der se mi sype skvara nebo nejaky zasyp. Vyvrtat se to da, nasledne se to da i propichnout dratem, ale vyfoukat se to neda protoze to je porad ucpane. Kdyz v tom necham se tocit vrtacku tak to porad vyhazuje bordel.

Jako reseni vyse uvedeneho me napada aplikovat stejny postup jako pro komurkove zdivo – zkusit vyplnit montazni penou a pak pevrtat. Akorat bych pouzil 10mm vrtak a pak 14mm bych to prevrtal.

Jeste bych si rad od Vas nechal potvrdit stavajici nize uvedeny navrh hydroizolace. Dum s vlhkosti vylozene nezapasi, spise ho trapi tlakova spodni voda v sklepe, nikde v dome (krome sklepa) nejsou videt mapy s vlhkosti na zdech/podlaze. V jedne mistnosti (1NP) je videt drobny prusak pod urovni stavajici dozivajici hydroiolace. AquaStop cream se ty bude aplikovat do prevazne sucheho zdiva. Z venci se bude dum zateplovat, ale neni v planu jej obkovat az na uroven sklepa, ale cca 0.5-1.0m tak aby se prerusil tepelny most + nopova folie. Veskere podlahy jsou nad urovni terenu.

Navrh vnitrni hydroizolace:

1. Podlaha se zpenetruje + se natavi asfaltove pasy (cca 10cm pod finalni podlahou). Uvazovala se i varianta pouziti Bitumen 2K, ale na 110m2 uz to je veliky cenovy rozdil.

2. Po vnejsim obvodu + nepodsklepene zdi se o jednu cihlu vyse nez je stavajici dozivajici hydroizolace se provede nova hydroizolace pomoci AquaStop Cream. Toto je v cca 0 az -5cm od ciste podlahy. Po procteni poradny usuzuji ze neni potreba pouzit aktivator a staci diry mirne navlhcit.

3. Napojeni pasu pres vrtani se provede pomoci Bitumen 2K – toto vse bude koncit cca 5cm nad cistou podlahou. Melo by tak dojit k napojeni hydroizolacni vrstvy kremu a asfaltovych pasu.

V priloze pridavam fotografii s prusakem a s vrtanim kde se to sype.

S pozdravem a diky JK

  • Jiri Kubias stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

k domu byla v minulosti, před 45lety, přistavena jedna místnost, která je bohužel špatně odizolována. Podlaha je cca 75cm nad úrovní terénu. Základový beton v místnosti je přetažen na sokl a pod ním je navážka, která je dost vlhká (cca 20% měřeno v kontrolním otvoru). Izolace nad základovým betonem byla provedena rozlitým asfaltem, zdi térákem. Nad touto „izolací“ je zeď zhotovena ze škvárových tvárnic s otvory a zvenčí je již fasáda. Jelikož problémy s vlhkostí v této místnosti byly asi již dříve, byly proraženy pod základovým betonem, těsně u soklové zdi průduchy. Což asi také nebylo nejlepší řešení – možné promrzání.

(Počítám mimo jiné s odkopáním základu, použití drenáže, nopové folie a injektáží do spáry mezi cihlami v soklu v místě kde je na druhé straně vzduchový kanál viz skica. Dále odizolováním a zateplením podlahy.Dále pak přizděním vnitřní strany zdi).

Můj dotaz zní: je možné použít krémovou injektáž k odizolování základového betonu od obvodové zdi? To je vyvrtáním otvorů těsně u zdi a jejich třeba opakované naplnění krémem? V tomto místě je pod betonem vzduchový kanál.

Vše snad lépe objasní přiložená skica

Děkuji za odpověď.
Z.B.

  • Zdeněk Bagal stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 12 měsíců dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

rekonstrukce starého domu, smíšené zdivo cihla kámen. V současnosti odkopáno a položen základový beton na který přijdou asfaltové pásy a polystyrén, syst. deky s teplovodním topením a anhydrit. Celková výška nad betonem 20cm. Není problém vyvrtat otvory zevnitř cca 5 cm nad betonem. Jakým způsobem zajistit propojení pásů s vzniklou izolační zónou, zeď je značně nerovná… Stačí jednoduše vytáhnout pásy 20 cm nahoru přez stávající nerovnosti (výstupky cca 4cm) ? Děkuji za odpověď.

  • Petr Ackermann stáří dotazu 4 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat v jaké výšce provést vrt a navázat hydroizolační vanu resp. lepenku. Podkladní beton je 10cm a vrt bude proveden do cihlové zdi do spáry ale nevím, zda ho provést zároveň s vrchem podkladního betonu či v nějaké výšce nad ním, aby bylo možné navázat hydroizolaci, děkuji za radu.

  • Jiří stáří dotazu 4 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

uvažuji nad využitím vašeho injektážního krému pro sanaci sklepních prostor, potřebuji však poradit s nestandardní situací: Ve sklepních prostorách jsou zdi, které nelze zevně okopat jelikož je k nim z vnější strany něco přistavěno (novější přístavba ke starému domu, schodiště). Vodorovná izolace nad úrovní venkovního terénu existuje.
Rád bych injektoval komplet celé sklepní zdi těsně nad úrovní podlahy sklepa a poté zhotovil izolaci podlahy sklepa. Zdi sklepa jsou na dotek suché, až na 1-3 spodní řady cihel.
Lze takto provést, když část sklepních zdí nebude možné odkopat, nicméně v těchto oblastech je zvenčí zeď vždy něčím “chráněna” (přístavba, schody) a zeď po otlučení není nijak do výšky mokrá?
Pokud není možné v těchto neodkopatených oblastech izolovat krémem těsně nad úrovní podlahy sklepa, nebude pouze samotná izolace podlahy sklepa “tlačit” vlhkost do zdí?

Děkuji Vám předem za odpověď.

Tomáš Drábek

  • Tomáš Drábek stáří dotazu 4 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý večer pane Schwarz,

 

chtěl bych se touto cestou dotázat na váš názor, jak postupovat při injektáži vnitřních zdí/příček u domu vice než 200 let starého, který je postaven ze “smíšeného zdiva”. Vnější obvodové zdi jsou snadno přístupné a ty budu injektovat tedy zvenčí, co nejníže základu. Předpokládám, že vyhoví těch 10cm od spodní hrany zdi. Co se týká těch vnitřních zdí: chceme vybourat stávající podlahy až na základní hrubý beton, na kterém je hydroizolace. Pokud bych tedy provedl injektáž co nejníže nad tímto hrubým betonem… nebude vadit, když potom ty zazátkované “injekce” zaliji do čistého betonu ? Jedná se mi v podstatě o dotaz, zda lze injektáž zhotovit takto “definitivnim” způsobem, nebo je nutno k tem zátkám ponechat “servisní přístup” ? K vnějším injektážím se dostaneme snadno, pro “servis” bude stacit “oklepat” kousek omítky, ale co se stane s injektáží, jejiž vstupy budou víceméně již nepřístupné ? Lze to takto provést, nebo mam injektovat nad budoucí výšku čisté podlahy ?

 

Děkuji za odpověd a s přátelským pozdravem,

S Stembera

  • Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, chystám sa sanovat pomocnou vašeho přípravku Aqua stop cream mur je sirka 50 cm ale tehli zacinaju až asi 30 cm nad podlahou (základny beton ) začínajících 30 cm od podlahy su vyvýšené základy betonové takže v mojom pripade nemozem využít prvu priebeznu šparu nad podlahou ale musím vrtat do betonu tych 10cm nad podlahou ? Na podlahu pojde Este lepenka takže samozrejme presah, bude tato technologie účinky aj pre moj případ ?
Dakujem Breznicky

  • Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
4k zobrazení

po shlédnutí videí a pročtení různých článků jsem z Vašeho způsobu izolace zdiva nadšený, hlavně z toho, že si ji jsem schopen provést sám. Než si AquaStop Cream objednám, prosím ještě o názor odborníka, jak to v mé situaci nejlépe provést.

Potřebuji izolovat pokoj od vlhkosti od spodu- sklepa, který je takřka stále vlhký, což ničemu nevadí a nemá smysl s tím nějak bojovat, protože bydlíme u řeky a i spodní voda není hluboko. Co ale vadí, je lehká přítomnost plísní v pokoji, zejména v zimních měsících. Od projektanta mám navrhnutou výšku nejméně 80mm polystyrenu, který položíme na odebraný násep stávající podlahy. Děkuji předem za Váš názor, jakou izolaci byste zvolil pod polystyren a jak ji propojit s izolací zdiva, aby vlhkost nevzlínala škvírou mezi polystyrenem a zdí? Lepenku nalepenou i na zeď? V této výšce bohužel vychází kamenný základ. Nebo nebude vadit, když touto škvírou bude podlaha trochu”dýchat”.
S tím souvisí i to, že nevím, v jaké výšce zdivo ideálně navrtávat. Schematický obrázek k situaci přikládám.
Zvenku příjde po izolaci zdiva nalepit polystyren. Případné informace rád dodám.

S pozdravem a přáním zdaru!

Veverka

  • Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, máme cca 100 let starý dům a jednu celkem dost vlhkhou místnost. Není vlhká po celém obvodě, ale jen na jedné straně, kde jsou ruzne silne zdi.Problém je, že je tato místnost pod úrovní terénu 50 cm. Obouchali jsme omítky a nechali rok schnout, ale výsledek žádný. Budeme bourat i stávající betonovou podlahu, neboť byla špatně udělaná izolace. Chceme se zeptat, zda má význam použít jiz nyní, když z venku domů není žádná izolace. Děkuji

  • Tereza Gajerová stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
2k zobrazení

dobrý den
chtěl bych se zeptat chtěl bych koupit váš krém je lepší přijet na pobočku nebo na eshopu?
a dále jsem se chtěl zeptat: mám vybranou podlahu pod základy kde se provede drenáž a bude se dělat nová skladba podlahy s podlahovým topením. Mám udělat vrty ve výšce podkladového betonu z izolací a nebo až ve výšce čisté podlahy/dlažba/
děkuji moc

  • Vladimír Carvan stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
uvažuji nad koupí Vašeho přípravku Aqua Stop Cream a v souvislosti s tím bych se chtěl zeptat, jak mám provést vrty. Upřesním: v rodinném domě (nemá izolaci) provádím rekonstrukci, odsekal jsem staré zdivo v chodbě a dále v obytné místnosti. Jenže podlaha chodby je cca o 10 cm nižší než podlahy v obytné části (podlahu chodby plánuji v budoucnu celou vysekat, udělat novou izolaci a zalít znovu betonem již do úrovní podlah s obytnou částí). A můj dotaz zní, mám začít vrtat 10 cm nad úrovní podlahy v obytné části, nebo 10 cm nad úrovní podlahy chodby, pak by ale byly v budoucnu vrty zality novým betonem. Jaký máte na tuto věc názor? Děkuji.

  • Lukáš Kratochvíl stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den. Máme domek starý asi 50 let, koupený před 15ti lety. Je celý podsklepený, podlaha sklepa je asi 150 cm pod úrovní terénu. Podlahy ve sklepě mají dlažbu a 10 cm pásek okolo. Vodorovné i svislé izolace jsou původní. Neošetřené zdi (i ty vnitřní) vykazují nad podlahou zvýšenou vlhkost cca 70% a klasicky více či méně degradovanou omítku do výše 20-40 cm nad úrovní podlahy. Dvě místnosti jsem řešil sanační omítkou z vnitřku do výše 120 cm a částečně to pomohlo. Nezamezil jsem průniku vlhkosti, ale nechal omítku dýchat a degradace neprobíhá. Problém je však při velkých přívalových deštích. Jakmile nestačí okapy odvádět vodu a ta přeteče, vsákne se k základům domu. V jedné místnosti se sanační omítkou se během pár hodin objevuje voda na podlaze, aniž by bylo zřejmé odkud, protože zdivo nevypadá nějak zvlášť vlhké. Podle mne jsou nedostatečné či nefunkční vodorovné izolace základů. Voda se protlačí na úrovni podlahy všemi možnými netěsnostmi ve spárách dlaždic. Jen doufám, že to není vadná vodorovná izolace podlahy. Uvažuji tedy, že bych v úrovni podlahy, tedy 10 cm nad podlahou v úrovni obvodových pásků, provedl izolaci obvodových i vnitřních zdí vaším gelem. Síla obvodového zdiva je pravděpodobně 45 cm, může být smíšené, cihly s kamenem. Jak nejvhodněji postupovat?

  • Jaroslav Král stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,
koupili jsme starší zděný domek, po odkrytí lina jsme zjistili, že v jednom pokoji je nivelačka velmi plesnivá a v dalších pokojích sem tam v rohu. Nakonec jsem se rozhodl vykopat původní podlahy na -30cm. Skladba byla klasika, jakási vrstva betonu bez sítě a pak už jen navážka. Ve zdech je sice nějaká hydroizolace (semtam folie a semtam ztrouchnivělé černé cosi) a je zde viditelný rozdíl vlhkosti proti cihlám které byly v navážce a které nad podlahou, ale nevím co teď udělat. Zdi se nezdají být navlhlé ale podlaha, jak už jsem psal byla.

Plán je takový, že chceme udělat betonovou desku se sítí a na ní ipu. skladbu polystirenu, podlahové topení a na to vrchní vrstvu betonu. Nevím teď, jestli má význam injektovat zdivo.

Můžete mi prosím napsat váš názor?

Děkuji

Joska

  • Adam Joska stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
5k zobrazení

Dobrý den, řeším novou hydroizolaci chaty, která má kamenný základ následuje průběžná spára a zdi jsou z dutých škvárových tvárnic. “Malta” ve spáře mezi kamenem a tvárnicí se drolí, základový kámen není tak rovný a pravidelný jako např. cihla. Mohu při tomto složení použít injektáž?
Pokud provedu injektáž a následně položím izolační pásy na podlahu, které zakončím u stěny v prostoru injektážních vrtů je tento postup v pořádku nebo mám izolační pásy ohnout a vytáhnout po zdi několik cm nad injektážní vrty? Nebude případná vlhkost procházet mezerou mezi injektáží a izolací podlahy, tzn. spojí se injektáž s pásy, když injektáž udělám např. 2 týdny před izolací podlahy?
Jak mohu injektáží řešit situaci, kdy je spára mezi kamenem a dutou tvárnicí 5 cm pod úrovní izolace podlahy (spáru bude zakrývá podkladní beton) a spára mezi první a druhou řadou dutých tvárnic je 25 cm nad izolací podlahy.
Děkuji za odpověď

  • David stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den !
Mám dotaz ohledně Bitumen 2k . V návodu jsem se dočetl , že po smíchání složek A + B směs vytvrdne asi za 5 hodin . Je možné nepoužít složku B urychlovač , proto ,aby směs byla stále použitelná třeba i následující den s tím , že doba vyschnutí bude delší . V návodu je psáno nanášet ve dvou vrstvách po 24 hodinách .Předem děkuji za odpověď Šťastný .

  • Šťastný Roman stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den ! Koupily jsme starší RD a provádíme rekonstrukci . Za líbilo se nám vaše řešení pomocí injektáže AquaStop Cream , ale řeším napojení hydroizolace pomocí lepenky IPA . Navrtání chci provést z vnitřku místností . jaký postup zvolit , nejprve injektáž a po té lepenku IPA , nebo nejdříve lepenku a po té injektáž . Jedná se o to , že pokud po injektáži budu pokládat lepenku budu ošetřená místa nahřívat ohněm kvůli lepence . Neznehodnotí se injektáž ? Nebo bude stačit po injektáži 2-3 týdny odstup a poté položit lepenku ? Děkuji Šťastný

  • Šťastný Roman stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den, rekonstruuji staré stavení, kde jsou obvodové zdi smíšené kámen-cihla-nepálená cihla o tloušťce cca 70cm. S tím, že odspodu do výšky cca 0,5m je čistý kámen (asi rula – čm vysočina). Jako malta je použita žlutá hlina (možná s trochou vápna, které se stejně dávno strávilo). Dům jsem zvenku obkopal a odizoloval nopovkou a štěrkem s drenážními trubkami, vnitřní omítky omlátil, podlahy vykopal. Část chléva, kde budou dva pokoje má pouze kamennou zeď do výšky cca 2 m, kde je srovnávací spára a nahoru už cihly. Chtěl bych použít váš přípravek aqua stop cream a následně i aquasan porosity do omítek. Potřeboval bych se ale ještě zeptat:
1. Zda má u čistě kamenných zdí cenu vrtat injektáž či bude lepší postavit předzeď (kantku) s mezerou (promrzání, sanytr, následná velká vrstva omítky)
2. V obytné části byly některé staré omítky dost degradované zasolením (fleky sanytru až formy malých krystalů třeba 1×0,5m), zd pomůže hydroizolace injektáží a následná omítka aquasan porosity i na tento případ
3. když při vrtání otvorů pro injektáž vypadává malta ze spáry třeba do hloubky 5cm, jestli prvně spáry nevyškrabat, zaházet maltou a po zatvrdnutí teprve vrtat
4. Zda se po hydroizolaci stěn injektáží a následné izolaci podklad. betonu podlah ipou částečně zlepší radonový index objektu
Případně jaký byste navrhli postup
Předem děkuji za odpověď a přeju hezký den
Vrbas

  • Ladislav Vrbas stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý večer. Vrty, na které Vám nezbydou zátky, bych zatěsnil rychletuhnoucím cementem. Ve stavebninách kupodivu není moc k dostání a sádra je nevhodná. O tom jsem se ale už zmínil. V řetězci Hornbach, v oddělení stavebních materiálů, rychletuhnoucí cement vždy mají. Pokud máte tuto prodejnu poblíž, určitě ho tam zakoupíte. Bude Vám stačit nejmenší balení, což je 1 kg. Zpracování je stejné jako u sádry a tak po výplni vrtů injektážním krémem stačí si v kelímku rozmíchat malé množství hmoty a špachtlí vrt povrchově zatěsnit. Tento způsob je nejrychlejší a nejjednodušší. Je ale pravda, že i bez zatěsnění nedojde k zásadnímu výronu injektážní emulze. Maximálně z ústí vrtu dojde k malému odkápnutí a to pouze z krajové části vrtu. Zátky, které dodáváme, jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu a spíše než pro zatěsnění úniku krému slouží jako spolehlivá tepelná izolace vrtů. To ale ve Vašem případě není nutné, jelikož je Vaše obvodové zdivo zateplené.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz -konaťel spoločnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565

  • Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,
provádím rekonstrukci domu z 30 let, který má základy s opuky ( zdivo pálená cihla) tyto základy jsou i pod nosnými příčkami celý dům je bez hydroizolace. Podlahová izolace byla provedené škvárovým zásypem,který jsem odstranil. Plánuji vrstvu stěrku a následně vrstvu betonu na který budu pokládat hydroizolaci. Nově položený beton včetně hydroizolace bude zasahovat svou výškou do cihlového zdiva. Je třeba sanovat i nosné příčky nebo stačí pouze obvodové zdivo? Jakou Vaší technologii by jste doporučil?

děkuji za odpověď

  • Petr Klein stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Pěkný den, měl bych dotaz.Koupili jsme s manželkou chatu a v garáži jsem objevil zed,která opadává a asi do výše 0,5m je vlhká a podlaha je rovněž vlhká, chtěl jsem se zeptat jestli Váš krém aplikovaný do mokrého zdiva podle vašeho návodu prostoupí i do podlahy nebo budu muset provézt i sanaci podlahy? Prosil bych váš názor na danou situaci a případnou radu,předem děkuji za odpověd Zaduban

  • Ivan Zaduban stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den, měl bych dotaz pomůže mě injektáž proti vlhkosti i když v bytovém dome není hydroizolace podlah?Děkuji Slováček

  • Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den,
provádím pro zákazníka rekonstrukci staré chalupy v obci nedaleko Loun. Je postavena mix opuky a cihly. Stěny síla 60 cm. Provádíme výkop vnitřní podlahy v jedné místnosti cca 10 m2 do hloubky 60 cm.Odhalené základy čistá opuka. Omítky odstraněny. Vlhkost dosahuje asi 20 cm nad budoucí podlahu. Podle výkopu se jedná o povrchovou a nikoliv spodní vodu.
Můžete doporučit sanační postup?
Podle projektu je navrhováno
separační geotextilie
25 cm kameniva s odvětranou drenáží
PE folie
10 cm ŽB deska
2x SBS asfaltový pás 40 cm nad budoucí podlahu
15 cm podlahový polystyren
5 cm roznášecí betonová deska dilatovaná
topná rohož
dlažba
Vnější odkop domu s drenáží bude proveden až někdy později.
Ostatní místnosti jsou bez zjevné vlhkosti a původní podlahy budou zachovány.
Děkuji za doporučení
Ing.Holub Rudolf

  • Rudolf Holub stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
5k zobrazení

Dobrý den,bydlím v domečku z “kotovic”-hlíněných cihel.Zdivo je kompletně mokré a je cítit puch.Jesliže mám i hlíněné podlahy,a nemám nyní dostatek financí na vybetonování a izolaci podlah,má smysl dělat izolaci zdí?Aby se alespoň částečně odstranila vlhkost?Děkuji za odpověď

  • Petr Václavík stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
6k zobrazení

Dobrý den
Mám starý rodinný dům postavený z plných cihel na pískovcovém základu bez izolace. Interier domu je už po kompletní rekonstrukci. Plánuji zateplení domu systémem Open od Baumitu (děrovaný prodyšný polystyren)
Zdivo není vlhké až na jedno místo na severní stěně. Chtěl bych provést injektáž celého domu (obvod 53m, tl 60cm), hlavně proto že se bojím i přes použití prodyšné izolace uzavření vlhkosti ve zdivu.
Můj dotaz zní zda můžu vrtat otvory viz obrázek níže , aby se injektáž navázala na asfaltovou izolaci pod podlahou a zda mám použít urychlovač .

Předem děkuji

Tomáš Adam

 

  • Tomáš Adam stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,

Chtěl bych se dotázat, zda-li je možné kombinovat chemickou injektáž aquastop cream, kterou aplikuji do svislých konstrukcí s hydroizolací proti zemní vlhkosti tvořenou z asfaltových pásů, která by byla umístěna do podlah? Popřípadě jak je možné či nemožné tyto způsoby odizolování na sebe napojit?

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Zdeněk Znamenaný

  • Zdeněk Znamenaný stáří dotazu 8 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, je možné napojit vodorovnou hydroizolaci zdiva provedenou AquaStop Cream® na hydroizolační vanu podlahy zhotovenou tekutou lepenkou nebo AquaStop Bitumen 2K® podobným způsobem jak uvádíte napojení na hydroizolační vanu podlahy zhotovenou z asfaltových pásů natavených nad úroveň vodorovné izolace na svislou stěnu, předpokládám že nebude docházet k nahřátí AquaStop Cream® aplikovaného ve stěně a tim možnost jeho znehodnocení a také dojde k dokonalejšímu přilnutí tekuté lepenky ke stěně.Do jaké výšky doporučujete přetáhnout vanu nad vodorovnou hydroizolaci . Děkuji J Marek

  • J Marek stáří dotazu 8 roky dní
  • poslední aktivní 8 roky dní
Zobrazuji 38 záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268