Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Navštívili jste největší internet. poradnu v ČR, nejen pro Systém AquaStop Cream® ,ale i jiná témata v oblasti sanace vlhkého zdiva a odvlhčení spodní stavby.

Tím, že námi provozovaná bezplatná poradenská činnost je veřejná, to znamená, že dotaz, který vznesl tazatel přes elektronický formulář není cenzurován ( za předpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarismy a nekalé praktiky, apod.), nenese poskytovatel jakoukoliv odpovědnost za uvedené texty tazatele. Tazatel si je tímto vědom, že text jeho dotazu bude veřejně dostupný na našich webových stránkách. Osobní údaje, které ale vkládá tazatel při zaslání dotazu přes elektronický formulář do povinných polí, budou použity pouze k vyřízení jeho dotazu, viz ochrana osobních údajů.
poradna injektáž zdiva

Od počátku naší poradenské činnosti navštívil naší poradnu tento počet tazatelů a čtenářů: 2 774 012

TRUMF sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Níže se nachází námi veřejně provozovaná Poradna. Při kliknutí na nadpis otázky, kterou píší tazatelé (nikoli na přiřazený štítek pod nadpisem, který přiřazujeme my) anebo na okénko v levé straně s popiskem ,, odpověď,, se Vám zobrazí odpověď na zaslaný dotaz. Více o naší Poradně zde.
Tím, že okruh otázek a odpovědí v naší Poradně je již velmi široký, je pravděpodobné, že si Vaši otázku a tím očekávanou odpověď na ni snadno vyhledáte. V případě, že se Vám bude zdát, že je Vaše otázka natolik specifická, že zde nenajdete stejný či podobný dotaz a tím uspokojivou odpověď, přes elektronický formulář Váš dotaz odešlete a v brzké době Vám přijde odpověď.
Pro snadné vyhledání odpovědí na Vaše otázky můžete využít štítky, které jsou seřazeny v pravém sloupci poradny. Tyto štítky jsou tematicky přiřazené k jednotlivým otázkám. Při kliknutí na štítek, který se Vám zdá tematicky nejbližší k Vašemu dotazu, se Vám zobrazí související, již dříve položené otázky. Tyto otázky jsou označeny nadpisy, které nadepisují tazatelé, a po kliknutí na tyto nadpisy, se Vám zobrazí odpovědi.
Poradna by měla sloužit k poradenství pro bezchybný technologický postup injektáže zdiva svépomocí, tj. zejména pro:
 • Systém AquaStop Cream®
 • AquaStop Cream Inject Activator®
 • Ale i k jiným našim produktům:
 • AquaSalt Stop®
 • AquaSan Porosity®
 • AquaStop Protect®
 • AquaStop Bitumen 2K®

Poradna má značnou návštěvnost a tím bychom Vám chtěli sdělit, že z Poradny můžete načerpat dostatek informací, rad, názorů a podnětů pro Váš záměr odstranění vlhkosti z Vašeho objektu.

Jen bychom chtěli podotknout, že se jedná o odpovědi na základě internetové korespondence, tj. poskytnutých informací tazatelů a nikoli na základě naší místní prohlídky. Tím se odpovědi ne vždy dají paušalizovat pro některé, zdánlivě obdobné problémy. Jednatel společnosti, který poradenství poskytuje, se snaží poskytnout poradenství na danou otázku s konkrétní odpovědí. Odpovědi uvedené v námi provozované Poradně vycházejí z úrovně našich současných znalostí a zkušeností. Jsme přesvědčeni, že námi poskytnuté informace v Poradně jsou vzhledem ke značnému a neustálému zájmu o poradenství prospěšné.
V neposlední řadě je třeba upozornit, že námi poskytované bezplatné poradenství nemá právně závaznou záruku pro vlastnosti a vhodnost navrhovaných technologií a jejich postupů, navrhovaných materiálů pro konkrétní účely a pod. Výrobce a distributor TRUMF sanace s.r.o. nemůže nést zodpovědnost za realizace zpracovatelů výrobků pro jiné účely a jiným způsobem, než je popsáno zejména v technických a bezpečnostních listech konkrétních výrobků. Při používání našich výrobků je nutno dodržovat platná zákonná nařízení a předpisy.

Když je naše profese koníčkem.

0 votes
9 zobrazení

Dobrý den,
máme sklep provedený jako betonový monolit s tloušťkou stěn 15cm, s funkční svislou hydroizolací, kde první čtyři roky od kolaudace nebyly s vlhkostí problémy. Základy nemají žádnou drenáž, projektant usoudil, že ta pouze přivádí vodu k základům. Podlahou sklepa prochází kanalizace do domovní ČOV, je zde také podlahová vpusť pro případ havárie, a v betonové skladbě podlahy pod dlažbou jsou položeny rozvody vody. Domek stojí v jílovité půdě. Při výjimečném přívalovém dešti dne 20.6.2024 se zřejmě výkopová vana kolem domku přeplnila srážkovou vodou a ta začala pod tlakem prostupovat do sklepa a to pouze v místech prostupu rozvodů vody v rohu místnosti, kde nebyl dostatečně proveden hydroizolační nátěr Weber Akryzol pod dlažbou. Pramínek vody prosakoval lepidlem kolem trubek po čtyři dny. Až vlhkost ještě více ustoupí, doporučil byste mi aplikovat AquaStop Cream nebo jinou technologii? A jak případně vést vrty?
Děkuji předem.
s přátelským pozdravem
Jan Karpíšek, Brno

 • Jan Karpíšek stáří dotazu 19 hodinami dní
 • poslední aktivní 6 hodinami dní
0 votes
17 zobrazení

Dobrý den.mam dotaz ohledně injektáže.pred rokem jsem dělal sanační omítku, bohužel jsem zjistil že sanační omítka je nedostačující řešení.muzu injektáž použít,bez toho abych obouchal sanační omítku? vlastně bych přímo udělal jen vrty a injektáž,a pak díry zakryl sanační omítkou? Děkuji za odpověď Klíma

 • Miroslav Klíma stáří dotazu 22 hodinami dní
 • poslední aktivní 1 hodinou dní
0 votes
39 zobrazení

Dobrý den, koupil jsem rekonstruovaný dům. Celou zimu se netopilo nevětralo 6. Měsíc jsem obdržel klíče a začal větrat luftem dům a v některých částech domu se začali objevovat mokré fleky. Nějaké rady jak se jich zbavit popřípadě příčina? Dekuji Žilka

 • Ivo Žilka stáří dotazu 4 dny dní
 • poslední aktivní 2 dny dní
0 votes
51 zobrazení

Dobrý den
Plánuji injektáž zdiva ve sklepě domu
Budu potřebovat 60 l krému. Tato činnost bude prováděna postupně místnost po místnosti včetně vyklízení, okopaní omítky a rekonstrukce podlahy. Celkem doba trvání cca 6 měsíců.
Jak dlouho váš materiál vydrží, než se spotřebuje?

Děkuji

 • Jindřich stáří dotazu 6 dny dní
 • poslední aktivní 5 dny dní
0 votes
50 zobrazení

Dobrý den,

nalezl jsem vlákno, kde byl obdobný problém řešen, nicméně jsem úplně nedohledal, jak by se měly ideálně práce provádět chronologicky – je mi (jak píšete výše) jasné, že je potřeba z vnější strany domu pod úrovní terénu zřídit hydroizolaci – uvažuji zateplení a následnou nopovou fólii s drenáží (jak je ve Vašem ilustračním obrázku na webu), nicméně v jakém sledu je možné tyto činnosti provádět? Je možné provést nejdříve injektáž, následně betonovat a izolovat podlahu sklepa a až nakonec řešit vnější stranu zdi pod terénem? Nebo je žádoucí jiný časový postup prací?

Dovoluji si přiložit náčrtek, jak si představuji situaci řešit – provádím (viceméně svépomocí) rekonstrukci starého domu – včetně hloubení sklepa, takže budu rád za jakoukoliv radu.

Mockrát děkuji za radu a přeji krásný den, Marek

 • Marek Líkař stáří dotazu 6 dny dní
 • poslední aktivní 3 dny dní
0 votes
60 zobrazení

Dobrý den
Lze použít krémovou injektáž i do vrtů směrem dolů do betonového základu? Mám pruh vlhkého zakladu asi 3m dlouhý a 0,5m široký a chtěl bych vědět zda bude mít vaše krémová injektáž stejnou funkci když ji použiju ve směru dolu a ne vodorovně do spáry.
Děkuji

 • Žďárský Martin stáří dotazu 7 dny dní
 • poslední aktivní 6 dny dní
0 votes
43 zobrazení

Dobrý den. Prosím vás po obouchání omítky jsme zjistili, že ve spáře mezi podlahou a stěnou se tvoří vlhkost. Jedná se o starý řadový dům kde základ tvoří kámen. Izolace je dodelanaz pár cm nad zemí, podlaha je izolovaná, ale spodní voda proniká mezerou nahoru viz foto. Je potřeba po injektáži ještě přidat nějakou izolaci do mezery mezi podlahou a stěnou, která není podizolována? Popřípadě zda je injektáž vhodná.
Děkuji.

 • Ondřej stáří dotazu 7 dny dní
 • poslední aktivní 6 dny dní
0 votes
94 zobrazení

Dobrý den,
provádím svépomocí sanaci našeho domu Vašim přípravkem Aguastop Cream. Navrtal jsem otvory a vyplnil krémem podle vašeho návodu. Výška vrtů nad ůrovní vnitřní podlahy je do 10cm. V příloze zasílám fotku objektu, kde jsem zelenou šipkou vyznačil již prevedenou injektáž. Pískovcové bloky vespod tvoří „jakýsi“ základ domu a jsou pod úrovní terénu a budou společně s drenážní trubkou zasypány kamením. Můj dotaz je následující. Protože bych chtěl udělat maximální opatření proti vzlínající vlhkosti do zdiva, má smysl provést injektáž ještě v jedné úrovni, jak jsem naznačil na fotce červenou šipkou? Vím že jsem už pod úrovní vnitřní podlahy. Nebo má smysl cca po 6 týdnech odšpuntovat vrty a doplnit krém?
Děkuji
Martin

 • Martin Pavelka stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
42 zobrazení

Dobrý den,
jaký štuk byste prosím doporučili na vnitřní klimatickou omítku Klimasan Perlit W? Jedná se o starou cihlovou stavbu, zdivo nepodříznuté, drenáž je z vnitřní i vnější strany, omítka Klimasan natažena do výšky cca 1,5 m a plní zde funkci sanační omítky. Dá se v tomto případě použít klasický vápenný štuk (Hasit 160)? Předpokládám, že penetrace v tomto případě není vhodná, ale raději se zeptám také: penetrovat (Soicrat) nebo jen vlhčit?
Předem děkuji za odpovědi.

 • Jan Petrů stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
61 zobrazení

Dobrý den, mam dlazbu na terase a na bocni strane vydrzi cca rok. Je patrne ze nebyla provedena izolace podkladu terasy. Pomuze kremova injektaz v tomto pripade? Jak to mam provest. Dekuji

 • Dan stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
51 zobrazení

Dobrý deň
Prosím Vás je možné primiešať porosity do jadrovej omietky SOAS Grobputz 4mm?
https://www.soas.sk/soas-grobputz/
ďakujem

 • Jozef Kuboši stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
92 zobrazení

Dobrý den. Mám takový dotaz. Koupil jsem u vás injektaz cremovou a udělal otvory z venku dle návodu a vyplnil je. Zvenku jsem omítku zkopal a tam to bude asi v pořádku ale bohužel je to dlouhodobá záležitost a vlhkost je už i uvnitř. Mám vnitřní omítku také zkopat alespoň kde je to mokré a dát sanační a nebo injektaz bude fungovat za delší čas a vnitřní omítku mám nechat a jen ji ovlhcovat? Injektaz jsem provedl před 14dni. Děkuji za odpověď. Pešat

 • Martin stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
63 zobrazení

Dobrý den,
Zvažuji Vaši metodu sanace pomocí aqua stop cream. Jediné z čeho mám obavu je, že když jsem měnil okna při rekonstrukci, narazil jsem na mezeru mezi cihlami. V podstatě tam byla jen řada vnější a vnitřní, mezi prostor cca pro další řadu. Jak mám postupovat tedy dole v první spáře od základu? Jak zjistit zda je dole také prostor nebo vyplněno? Je nějaký postup pokud bude i dole mezera mezi cihlami?
Děkuji za odpověď

 • Tomáš Fišer stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
129 zobrazení

Dobrý den,
za jak dlouho po injektáži aqua stop cream můžeme nahodit omítku? Děkuji za odpověď

 • Zdeňka stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
142 zobrazení

Dobrý den mám dotaz, čím ošetřit sice hladkou, ale vlhkou betonovou podlahu v kuchyni starého domu před položením linolea ?

 • Miloš Šťovíček stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
141 zobrazení

Dobrý den. Před zimou jsme koupili dům. V zimě se udělaly nové omítky. V místě kde se nyní objevila vlhkost bylo sucho. Celou zimu byla zeď suchá a vlhkost vzduchu byla do 50%. Nyní na jaře se objevila vlhkost po deštích. Vlhkost vzduchu je v rozmezí 58-66%. Venku je vysoká vlhkost a přes otevřená okna nelze snížit vlhkost v domě. Jedná se o vnitřní stěnu na chodbě. Za ní je šatna kde je teď suchá a starý sklep který se bude zasypávat a dělat nová podlaha. Napadá mě v tomto místě udělat injektáž. Je ale možné že právě vysoká vlhkost a chlad sklepa vytváří kondenzaci. Předem děkuji za odpověď.

 • Karel stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
103 zobrazení

Jakou omitku použít po aplikaci Aquastopu, aby se na povrch dobre uchytila? Obycejnou jadrovou?

 • pavel stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
102 zobrazení

Dobrý den příčka mezi koupelnou a šatnikem mi vlhne,bydlím v RD v novostavbe 4roky a nechce se mi nanovo předělávat koupelnu,chci de zeptat…mam to zkusit z Vašim produktem ?posilam 2.fotky.Dekuji

 • Macák stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
157 zobrazení

Dobrý den, prosím o radu, jak správně postupovat v případě injektáže u zdiva z cihel, ovšem s „vymletou“ spárovací hmotou (viz obrázek). Správný postup je doplnit spárovací hmotu a po zaschnutí provést následné vrty a injektáž, je to tak?
Děkuji,
Ondra

 • Ondřej stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
132 zobrazení

Dobrý den,

Je prosím možné použít AquaSan Porosity také pro vnější omítky? Potřebuji udělat podklad pro zateplení u nepálené cihly (srovnání podkladu). Není viditelná vlhkost, jen bych rád zachoval prodyšnost také jádrové venkovní podkladní omítky. Na tuto omítku přijde aplikovat prodyšný systém Baumit Open.
Děkuji

PavelM

 • Pavel Mička stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
186 zobrazení

Vážený pane Schwarzi,

obracím se na Vás ještě s jedním dotazem ohledně jiného domu (maminky). Zhruba před rokem jsme v kuchyni pod kotel instalovali bojler, který je napájen z přebytků z fotovoltaiky. Nedávno jsme si všimli, že za bojlerem se začala na zdi tvořit plíseň. Instalatér bojler odsunul, zeď je mokrá. Dům pošel v posledních 20 letech kompletní rekonstrukcí, nadstavbou, zateplením v první fázi i podřezáním, tam kde to šlo. Jedná se o přízemí, z druhé strany zdi je dvorek sousedů, kde se nezdá být žádný problém. Instalatér tvrdil, že v rohu nevidí vodorovnou hydroizolaci, když do zdi vrtal a že vlhkost není způsobena únikem z vodovodních trubek či rozvodů topení (což byl první tip).
Já si ale říkám, zda únik nemůže být např. v podlaze a zkrátka se to šíří do zdi, asi by to stálo za prověření profesionály? Přijde mi zvláštní, že by se tam taková neplecha objevila za necelý rok, pokud by šlo o vzlínající vlhkost kvůli špatné hydroizolaci. Myslíte, že to je možné? Např, že se umístěním bojleru přes zeď snížil průchod vzduchu a voda ze zdi se nestíhá odpařit? V případě, že by to ale opravdu bylo hydroizolací, jsem rozhodnut použít Váš injektážní krém…

Moc děkuji za jakékoliv tipy

 • Kryštof stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
154 zobrazení

Dobrý den.Nemám možnost míchačky můžu v tomto případě míchat stavebním míchadlem? Jednalo by se o vámi doporučené pytlované směsi Baumit suchý beton B20, Cemix beton C20/25 a další vámi zmíněné pytlované směsi, samozřejmě za použití AquaSan Porosity.A ve vašem E-shopu jsem nenašel gumový nástavec na doplnění injektáže.

 • Jasík stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
214 zobrazení

Je možné udělat injektáž betonové stěny ve sklepě z vnitřní strany? Mám 4 lokální ohniska pronikání vody. Jelikož je dům v nížině, kde je v zimě vysoká spodní voda, tak ve čtyřech místech bude porušená stará izolace a dané místa vlhnou. Nebude to vzlínající vlhkost zespod, ale spíše porušená izolace a lehký průnik vody. V létě při ústupu spodní vody je i ústup vlhnutí stěny.
Ventilátor vlhkou stěnu vysušuje, ale z dlouhodového hlediska to není ideální. Je tedy možnost nainjektovat dané ohniska? Prosím o zvolení správného materiálu.
Děkuji

 • Martin Machálek stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
286 zobrazení

Dobrý den, mám v plánu provádět injektáž z venkovní strany. Mám navrtané a vyčištěné díry. Moje otázka zní, po injektáži a ucpání děr zátky… Co dál? Budu dělat objednávku tak at objednám vše.. děkuji

 • Dan stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
236 zobrazení

Dobrý den,mám pískovcový barák z tlouštkou zdí 600mm. Problematické místo se nachází na zdi kde je podlaha asi 400 mm pod úrovní terénu. Zajímalo by mně zda je možné realizovat injektáž v několika řadách nad sebou do výšky těch 400 mm.
Dkuji

 • Vladimír Slávik stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
176 zobrazení

Dobrý den, chtěl bych chtěl bych sanační omítku aquasan-porosity použít na venkovní nadzemní cihlovou část soklu domu pod vodorovnou izolací. Mám použít i injektáž nebo stačí omítka? Je mrazuvzdorná, tedy i pro venkovní použití? Omlouvám se jestli už je tato otázka někde zodpovězena – nenašel jsem… děkuji. František Staněk

 • František Staněk stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
214 zobrazení

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli je injektáž AquaStop Cream vhodná pro izolaci základu který je z nepřlíš soudržného betonu. Jedná se o dům ze 30tých let kdy se šetřilo cementem. Základ je obezděný cihlou na kant (viz. obrázek). Nejsem si jistý jestli by injektáž „neprotekla“, také díry pro injektáž by nebyly rovnobežné v přesné vzdálenosti.
Děkuji za odpoveď

 • Marek Sukup stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
272 zobrazení

Dobrý den. Mám na vás dotaz. ty bílé chomáčky je plíseň nebo sůl Co s tím?
Děkuju za vaši odpověď.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
210 zobrazení

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, v létě mám v plánu dělat injektáž od vaší firmy, zajímalo by mě zda to nic neudělá s vnitřními omítkami, jsou nově dělané, některé místnosti jsou i vymalované, tak zda to neudělá nějaké fleky, injektáž je jen prevence dům nebyl vlhký. Děkuji za odpověď Blažek

 • Jan Blažek stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
267 zobrazení

Dobry den,

chtěl bych se zeptat, zda se da provádět injektáž zdiva z vnitřní strany domu pres jadrovou omitku. Pokud se nepletu, tak je ti normou stanoveny, že omítka musi byt odstraněna. Mužu se zeptat, z jakého duvodu to je? Bavim se o Jadrove omítce, ktera jeste nebyla nasakla vzlinajici vlkosti a neni nijak poškozena.

Předem děkuji za Váš čas
Hezky den

 • stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
146 zobrazení

Dobrý deň, ideme rekonštruovať starý rodinný dom kde je potrebné spraviť vodorovnú hydroizolaciu. V tejto súvislosti keď už dáme dole 1,5m omietky, chcel by som obiť steny až po strop a namiesto omietky nalepiť na steny sadrokartón na tzv. buchty. Chcel by som sa spýtať či treba steny nejak ošetriť, keďže som sa tu v poradni dočítal že penetrácia nie je moc vhodná. Ďakujem za odpoveď

 • Roman Španko stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
233 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

před nějakou dobou jsem koupil zrekonstruovaný domek s novou přístavbou, v původní části předchozí majitel, který rekonstrukci a přístavbu prováděl provedl injektáž. Prý tam stará hydroizolace byla, ale místnost se celá vylila betonem a nad ním byla provedena injektáž viz. fotografie. Prý to pán dělá vždy spíše preventivně, byl velmi solidní, ale rád bych si nechal z fotek zhodnotit kvalitu díla, pokud byste byl tak hodný.
Se zdmi žádné viditelné problémy nemám, na jedné ze zdí původní stavby na podzim byla plíseň, ale vznikla za přiraženým nábytkem a na nezateplené zdi sousedící s nevytápěnou ruinou sousedů, provedl jsem preventivní opatření – odsazení nábytku od zdi, monitorování relativní vzdušné vlhkosti a větrání, tak aby nešla přes 60% (krom noci, kdy se to prostě zadýchá a ráno zase vyvětrá), od té doby vše v pořádku.

Spíše mě zajímá Váš názor na provedenou realizaci.

Moc děkuji a přeji hezký den.

 • Kryštof stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
230 zobrazení

Dobrý den,

chystám se řešit problém se vzlínavou vlhkostí pomocí vaší krémové injektáže. Jedná se o materiál Porfix, kde v kontaktu s deskou (jedná se o malou kůlnu) chybí lepenka – je zděno přímo na desku. Jelikož jsou tvárnice výšky 25cm lze provést jednotlivé vrty přímo do porfix tvárnice (nikoliv do zdící spáry) aby byl zachován efekt hydroizolace injektáží? Děkuji.

S pozdravem Mirek

 • Miroslav stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
295 zobrazení

Dobrý den. Plánuji aplikovat váš výrobek AquaStop Cream na obvodové cihelné zdivo, a to z venkovní strany domu. Vlhké zdi jsou ve vnitřních prostorách do výšky jednoho a půl metru. Je v tomto případě aplikace z venkovní strany dostačující, nebo je zapotřebí pro řádný efekt injektáže navrtat zdi zevnitř? Předem velice děkuji za vaši odpověď.

 • Radek stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
219 zobrazení

Dobrý den,
chci si provést hydroizolaci hospodářské budovy pomocí vašeho systému AquaStop Cream.
V návodu uvádíte že je potřeba použít vrták průměru 14mm.

Moje hospodářská budova má zdi o tloušťce 80cm a někde i více, tzn. budu mít poměrně hluboké vrty a už vlastním dlouhé vrtáky o průměru 12mm a 16mm. Je možné použít některý z nich? Logika mi radí použít 16tku s tím, že krému bude „trošku víc“ a nemělo by to vadit při vytváření clony než v případě 12ky, nicméně se obávám že zase může neúměrně narůstat spotřeba krému a kalkulátor spotřeby nemusí také dávát správné hodnoty (a pak by se vyplatilo zakoupit tu 14tku).

 • Radovan Votava stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
171 zobrazení

Dobrý večer,

mám provedenou sanační injektáž ve zdech a kompletně novou litou vytápěnou podlahu odizolovanou lepenkou. K objasnění situace jsem si dovolil využít váš schematický obrázek. Poté co jsem natáhl v místnosti se zásuvkou nové rozvody elektřiny pro zásuvky, jsem se chtěl dostat s kabelem od zásuvek vrchem pod sádrokartonem přes vedlejší místnost (nahoře vlevo) až ven k el. rozvaděči (načmáráno červenou barvou). Sádrokarton bych však musel nějak narušit, což se mi nechce. Elektrikář mi navrhnul, že by to šlo táhnout šikmo do sklepa a pak ze sklepa oknem ven do rozvaděče (jasně, nejjednodušší řešení). Můj dotaz se týká šikmého řezu (zelenou barvou) skrz vnitřní stěnu směrem do sklepa, kde si samozřejmě provrtám jak lepenku, tak oblast s chemickou injektáží. 1 m dlouhý vrt by měl stačit. napadá mě vyvrtat 2 rovnoběžné otvory s minimální vzdáleností od sebe a jeden z nich nainjektovat a druhým prostrčit el. kabel. Doporučíte mi snad nějaké lepší řešení, nebo úplně nedoporučujete vrtat takto šikmo skrz hydroizolace aby veškerá předchozí hydroizolační snaha nepřišla vniveč?
Děkuji mnohokrát za odpověď.
Bišický

 • Václav Bišický stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
221 zobrazení

Dobrý den, u vámi doporučené malířské disperzní barvy doporučují v návodu použít Akryl emulzi v poměru 1:1 s vodou.

zdroje:
https://www.jub.cz/malirske-barvy-dekorativa/malirske-barvy/jupol-classic

https://www.jub.cz/malirske-barvy-dekorativa/zakladni-natery/akryl-emulze

Nikde jsem v poradně nenašel zmínku o penetraci touto emulzí, ale podle parametrů by to mělo být pro sanační omítky vhodné, prosím o potvrzení.

Data z technického listu AKryl emulze:
Propustnost pro vodní páru EN ISO 7783-2 hodnota Sd (m) < 0,007 (pro d = 0,1 mm)
Je tato hodnota v pořádku?
Mám ve zdi Aquastop kCream + Aquasan porosity + sanační štuk Cemix 2743. Teď bych dal Jupol Klasik, ale nejsem si jist Akryl emulzí, aby to celé neuzavřela.

Díky za odpověď.

 • Václav Bišický stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
286 zobrazení

Dobrý den,koupili jsme starý dům a v zádveřní místnosti (2,40m2) bylo kolem dokola dřevěné obložení a pod tím nopová fólie, a zřejmě sanační omítka. Zjistili jsme, že je tam plíseň, tak jsme to celé sundali a obouchali na cihlu/kámen. Nyní jsou stěny vlhké nejvíce nad obouchanou částí a kolem dveří. Vlhkost není nyní viditelná, ale měřím to vlhkoměrem. Chci se zeptat, co doporučujete. Nevím, zda vzlíná vlhkost od spodu, nebo je to tím, že stěna kolem dveří je celkem tenká a promrzá to tam, nebo tím, že tam neproudí moc vzduch. Nyní jsme tam koupili další dveře, které tam dříve nebyly, takže se bojím, že to bude ještě horší. Co byste doporučili, prosím?

 • Eliška Betyárová stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
194 zobrazení

Dobrý den,dá se použít aqustop crem i do tvárnic YTONG ?

 • Jiří stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
252 zobrazení

prosakuje mi voda v jednom místě. okolo místa vniku je zeď mokrá a a dalších 4 metry viditelně vlhká , ale jen 5 cm nad podlahou. prostě čurek vody , ale v těchto měsících na každodenní vytírání. 16 let nic co užívám tento barák a teď najednou toto. myslíte , že by mě pomohlVáš přípravek??? děkuji za reakci a určitě se za vámi zastavím . jezdím do prahy docela často a toto potřebuji vyřešit co nejdříve. Děkuji za odpověd

 • kusý jiří stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
210 zobrazení

Dobrý den. Prosím o radu jaký způsob vybrat pro navrtání příčky 15 cm mezi dvěma garážemi .Jedná se ,když budu vrtat z mé strany nad úrovní podlahy do spáry tak se dostanu do podlahy v sousední garáži. To znamená ,že otvor z druhé strany je zaslepen podlahou a krém bude po celé délce vrtu. Nebo je lepší a vhodnější vrtat jenom 13 cm .V případě provrtání skrz do betonu nebude nějak znehodnocená injektáž . Třeba tak, že krém se bude roztahovat do sousední podlahy a na příčku jej nebude dostatek. Předem děkují za odpověď.

 • Zbygnev stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
263 zobrazení

Dobrý den,
Do budoucna budu dělat teplovodní topení v podlaze a výška podlahy bude o cca 8cm výše než je tomu teď. Injektáž chci dělat co nejdříve a tak bych rád věděl v jaké výšce mám provézt vrty (z venkovní strany)?, jestli do 10 cm nad stávající podlahou, nebo nad budoucí podlahou?
Děkuji za radu Jánošík

 • Pavel Jánošík stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
171 zobrazení

Dobrý den, žijeme v „novostavbě“ bytového domu od ledna 2019 (kolaudace 12/2018). Dům je cihlový, nezateplený. Letos v lednu poprvé se nám v rohu jedné místnosti objevily mokré skvrny na zdi. Přikládám foto. Jedná se o severní roh domu, kde bylo vždy vlhko a chlad. Nicméně vlhkost v bytě se nám daří stabilně držet kolem 50% a roh neplesniví. Vlhké fleky, co se letos obejvily, mají evidentně vnější příčinu. Řešíme v rámci SVJ, nicméně uvítám jakékoli postřehy, návrhy, kam směřovat pozornost a jak lze řešit.. Naše laické úvahy směřují k promrzání omítky nebo průsaku vody dešťové díky okapu, který je v těchto místech zvenku okotven. Omítka zvenku se zdá neporušená.

Děkujeme moc.

 • Kateřina stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
338 zobrazení

Dobrý den, Vážení,

prosím Vás lze použít Váš produkt Aquastop cream i na příčku z dutých cihel viz foto v příloze? Tloušťka zdi 15cm.

Samozřejmě počítám s navrtáním děr do spáry. Jde mi o typ cihel, které mají dvě velké vzduchové komory.

Spáry jsou tlusté, tak bych neměl porušit stěny cihel pod i nad spárou, což by bylo špatně, ano?

Děkuji za radu.

S pozdravem
Tomáš
Hradec Králové

Cihelná příčka z dutých cihel

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
311 zobrazení

Dobrý den, máme téměř 100 let starou chalupu s malým sklepem pod jednou místností. Do sklepa vedou dvoje zděné schody, každé z jedné strany stěny, za níž je jílovitý svah. Izolaci stěn prováděl kdysi dávno původní stavitel a z dosavadních zkušeností pochybuji, že byla provedena kvalitně. Sklep byl vždycky provlhlý a nevyužívaný, v jednom rohu měl malou jímku, do které se kdysi chytala stékající voda a čerpadlem se vyváděla ven. K jímce vedlo několik svodných drážek, u jedněch schodů byly těsně nad zemí vyvrtány otvory, kterými vycházela voda a tekla drážkami do jímky. Ty už ale léta nebyly k ničemu, protože jímka už nebyla nejméně 10 – 15 let zaplavena vodou a čerpadlo bylo zbytečné. Předloni jsem provedla sanační omítku, štuk i nátěr stěn, obložila strop polystyrenem, původní nerovnou cihlovou podlahu jsem překryla hydroizolační stěrkou a zlikvidovala i jímku. Krátce před Vánoci byly větší deště a dírami ve zdi se do sklepa dostala voda, která neměla kudy odejít (ano, vím, že by se hodila právě ta jímka). Po vysušení podlahy byl sklep v pořádku. Minulý týden, po větších deštích, se opět otvory ve zdi „probudily“ a začali propouštět vodu. V hobymarketu mi poradili vodotěsnou pěnu na studny, ale ta správně nechytla, voda totiž protékala dál. Navíc se na úrovni jednoho schodu a těsně u paty druhých schodů objevily malé pramínky vody. Pomohla by injektáž zdiva těsně nad úrovní podlahy sklepa a podél jednotlivých schodů obou schodišť? Obávám se totiž odkopávání celé zdi a vkládání nopové folie (ta v době stavby chalupy určitě nebyla, max. něco jako IPA). Bohužel se mi nedaří přiložit foto průsaků a nákres sklepa.

 • Kateřina Takácsová stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
259 zobrazení

Dobrý den,

rekonstruujeme starší dům. Původní podlahy jsou pryč, máme nový podkladový beton. Cca 20cm nad jeho úroveň sahá ještě původní „základ“ z kamene, který je nerovný a různě vybočuje. Nad tímto základem je zeď již z cihel, pod ní je nějaká stará IPA, ale nevelké kvality s ohledem na to, že staré omítky byly již značně vlhké.
Nová skladba podlahy by měla být beton / ipa / cca 25cm polystyren, podlahové topení a betonový potěr (nebo anhydrid, ještě to řešíme).
Obávám se, že u toho kamene nikdy nedokážeme vrtat přesně v rovině a ani nevím, co bychom museli mít za nástroj, aby to prošlo přes kamení, které tam máme. Napadlo nás, že by se injektáž mohla provést nad úrovní kamenného základu v první spáře cihel, následně by se srovnal ten obvod do nějaké roviny, na to navařit ipu a pak s mírným přesahem ji navařit pár cm nad tu injektáž (5cm to nebude, ale alespoň něco).
Nebo je jiné lepší řešení?
V příloze posílám nákres, snad je to z něho smysluplné, případně mohu dodat fotky.

Díky,
Pavel Bakalář

 • Pavel Bakalář stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
229 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu ohledně vzlínající vlhkosti nad podezdívkou (viz obrázek).
Stačí instalovat po celé délce stěny nad okapničkou (cca 6m) difuzní lištu, nebo by bylo
vhodnější provést injektáž po celé délce injektážním krémem (smíšené zdivo tl.60cm) a následně instalovat difuzní lištu?
Moc děkuji za odpověď.
Pěkný den Vrba M.

 • Miroslav Vrba stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
192 zobrazení

Dobry den, odpadl mi obklad ze sloupku u branky Pod nim drobici se mokre cihly. Napadlo me reseni injektazi. Nejsem si jisty jak postupovat. Jestli napred injektaz, nechat proschnout a pote dozdit. Nebo napred opravit dozdenim a pote vyvrtat otvory, injektovat a nechat proschnout a nakonec oblozit ?
Budu rad za nazor. Dekuji
prikladam foto

 • Jiri Navratil stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
220 zobrazení

Jaká musí být venkovní teplota pro aplikaci aqua cremu nabo se může aplikovat při jakekoli teplotě.

 • Petr Novotmý stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
242 zobrazení

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat zda Vaše sanace může být použita i na cihelné zdivo kde je jako pojivo použít asi jíl s popelem. Na 100% zde není použita malta z písku a vápna.
Předem Vám děkuji za odpověď.

 • Lukáš Oberer stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
Zobrazuji 1 - 50 z 1k záznamů

Přidejte se i Vy do facebook skupiny: Jak na vlhkost v domě.

Pro rychlé vyhledání odpovědí na již dříve položené dotazy, které jsou tématicky blízké Vašemu dotazu, klikněte na příslušný štítek.

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Systém AquaStop Cream – Generální partner vědeckého festivalu týdne AKADEMIE VĚD pro rok 2021 a rok 2022

Evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, ale i z jiných států EU. Nejsou započteny osob. odběry, tel. objednávky a objednávky našich distributorů v EU


Z každé objednávky ukládáme část finančních prostředků na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
596.060 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
52.458 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ SPODNÍ STAVBY

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268