Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Poradna – Injektáž zdiva AquaStop Cream® – sanace vlhkého zdiva

Tím, že námi provozovaná bezplatná poradenská činnost je veřejná, to znamená, že dotaz, který vznesl tazatel přes elektronický formulář není cenzurován ( za předpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarismy a nekalé praktiky, apod.), nenese poskytovatel jakoukoliv odpovědnost za uvedené texty tazatele. Tazatel si je tímto vědom, že text jeho dotazu bude veřejně dostupný na našich webových stránkách. Osobní údaje, které ale vkládá tazatel při zaslání dotazu přes elektronický formulář do povinných polí, budou použity pouze k vyřízení jeho dotazu, viz ochrana osobních údajů.

Internetovou Poradnu provozuje jednatel společnosti Jiří Schwarz.

K dnešnímu dni naši poradnu navštívil tento počet osob: 2 014 986

TRUMF sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Níže se nachází námi veřejně provozovaná Poradna. Při kliknutí na nadpis otázky, kterou píší tazatelé (nikoli na přiřazený štítek pod nadpisem, který přiřazujeme my) anebo na okénko v levé straně s popiskem ,, odpověď,, se Vám zobrazí odpověď na zaslaný dotaz. Více o naší Poradně zde.
Tím, že okruh otázek a odpovědí v naší Poradně je již velmi široký, je pravděpodobné, že si Vaši otázku a tím očekávanou odpověď na ni snadno vyhledáte. V případě, že se Vám bude zdát, že je Vaše otázka natolik specifická, že zde nenajdete stejný či podobný dotaz a tím uspokojivou odpověď, přes elektronický formulář Váš dotaz odešlete a v brzké době Vám přijde odpověď.
Pro snadné vyhledání odpovědí na Vaše otázky můžete využít štítky, které jsou seřazeny v pravém sloupci poradny. Tyto štítky jsou tematicky přiřazené k jednotlivým otázkám. Při kliknutí na štítek, který se Vám zdá tematicky nejbližší k Vašemu dotazu, se Vám zobrazí související, již dříve položené otázky. Tyto otázky jsou označeny nadpisy, které nadepisují tazatelé, a po kliknutí na tyto nadpisy, se Vám zobrazí odpovědi.
Poradna by měla sloužit k poradenství pro bezchybný technologický postup injektáže zdiva svépomocí, tj. zejména pro:
 • Systém AquaStop Cream®
 • AquaStop Cream Inject Activator®
 • Ale i k jiným našim produktům:
 • AquaSalt Stop®
 • AquaSan Porosity®
 • AquaStop Protect®
 • AquaStop Bitumen 2K®

Poradna má značnou návštěvnost a tím bychom Vám chtěli sdělit, že z Poradny můžete načerpat dostatek informací, rad, názorů a podnětů pro Váš záměr odstranění vlhkosti z Vašeho objektu.

Jen bychom chtěli podotknout, že se jedná o odpovědi na základě internetové korespondence, tj. poskytnutých informací tazatelů a nikoli na základě naší místní prohlídky. Tím se odpovědi ne vždy dají paušalizovat pro některé, zdánlivě obdobné problémy. Jednatel společnosti, který poradenství poskytuje, se snaží poskytnout poradenství na danou otázku s konkrétní odpovědí. Odpovědi uvedené v námi provozované Poradně vycházejí z úrovně našich současných znalostí a zkušeností. Jsme přesvědčeni, že námi poskytnuté informace v Poradně jsou vzhledem ke značnému a neustálému zájmu o poradenství prospěšné.
V neposlední řadě je třeba upozornit, že námi poskytované bezplatné poradenství nemá právně závaznou záruku pro vlastnosti a vhodnost navrhovaných technologií a jejich postupů, navrhovaných materiálů pro konkrétní účely a pod. Výrobce a distributor TRUMF sanace s.r.o. nemůže nést zodpovědnost za realizace zpracovatelů výrobků pro jiné účely a jiným způsobem, než je popsáno zejména v technických a bezpečnostních listech konkrétních výrobků. Při používání našich výrobků je nutno dodržovat platná zákonná nařízení a předpisy.

Když je naše profese koníčkem.

0 votes
0 odpovědí
ZOBRAZIT ODPOVĚDI
3 zobrazení

Dobrý den, mám problém se mokrými zdmi v bytě v novostavbě. Byt je v 2. NP přímo nad vjezdem do garáže. Mokré zdi jsou na dvou místech. Na chodbě a v rohu v pokoji (viz fotky). Obě zdi sousedí s koupelnou.

První zeď na chodbě: Je v ní vstup na optiku a nahoře jsou jističe. Neměla by v mokré části proudit voda.

Druhá zeď v rohu v pokoji: Přímo vedle vany, tak se nabízí, že je ve zdi prasklá voda. Nicméně než bych se pouštěl do bourání zdi, tak bych se chtěl ujistit, jestli není problém jinde. Jestli to není spojené i se zdí na chodbě. Jak začalo teplejší počasí, tak skvrny začaly schnout.

Napadá mě, že jelikož je byt nad vjezdem do garáže, tak je problém v špatné izolaci, a že v bytě vzniká tepelný most. Mohli byste prosím poradit v čem je problém a co by se s tím dalo dělat? Děkuji.

 • Petr stáří dotazu 1 dnem dní
 • poslední aktivní 1 dnem dní
0 votes
37 zobrazení

Dobrý den,prosím o radu, jak vyřešit nás problém týkající se plísně na zdi v ložnici. Ložnice je cca 3 roky po rekonstrukci. Toto léto jsem vymalovala primalexem. V zimě se mi po celé venkovní zdi udělaly tečky plísně. Topíme na cca 20stupnu. Ložnice je v 1. patře domu. Pod ložnici je obývák, kde s plísní na zdi problém není. Dům je nezatepleny. Větrám pruvanem 3x denně. Kytky jsem odstěhovala z místnosti, nesuším v domě. Mám sušičku, ale v jiné místnosti. Co mám udělat, aby plíseň zmizela a už se v zimních měsících nevyskytovala. Předem moc děkuji za radu.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 dny dní
 • poslední aktivní 3 dny dní
0 votes
75 zobrazení

Dobrý den dočetla jsem se že je možné u zdiva které od spodu vlhne provést injektáž aby nebyl stavební nepořádek po celém domě. Koupili jsme RD straší a jeho středová zeť která byla doposud suchá začala vlhnout od spodu a opadává omítka do výše asi 50cm. Byla nám doporučena injektáž z toho důvodu že je méně prachu , Zeť je dlouhá( chodba přes 3 místnosti asi 10-15m Snad se to dá odstranit i svépomocí. Prosím o radu a kam se obrátit. Děkuji Blahová

 • Jaroslava Blahová stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 3 dny dní
0 votes
86 zobrazení

Dobrý den,

uvažuji o injektáži svépomocí u štítové zdi (kvůli kontaktnímu zateplení – nalepení desek).

Injektáž se dělá dle návodu do spáry po 10 cm. Ke štítu je však přistavena ještě cca 30 cm tlustá zeď, kde předpokládám nebude spára v rovině se spárou naší zdi (tento přístavek je pozůstatek zbouraného domu, který jen podpírá štítovou zeď). Dále je zde svislá spára. Materiál cihla.

Umí toto vaše injektáž vyřešit a jaký je postup při provedení svépomocí? Prosím poraďte.

 • Václav stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
64 zobrazení

Dobrý den,
zakoupila jsem u Vás AquaStop Cream® – 6x kartuš 310ml(box) + 2x PET trubička 50cm, balení jsem neotevřela a chtěla bych ho uložit v garáži, kde se netopí mohu? Aplikovat chceme až v létě. Děkuji.
S přáním krásných dní Zuzka

 • Zuzana stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
165 zobrazení

Dobrý den.
Před rokem jsem udělal injektáž zdiva vaším systéme Aquastopcream. V současnosti je zdivo suché. Teď se pustím do omítek. Mám dva dotazy. Po nahození sanační omítky je nutná vámi nabízení odvětrávací lišta. Píšete, že je to vhodný prvek pro sanaci vlhkého zdiva. A jakou mám použit ve sklepě barvu. děkuju za odpověď.
Jiří Němec

 • jiří schwarz stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 4 týdny dní
0 votes
81 zobrazení

Dobry den,

Pri vypocte materialu nie je moznost zvolit murivo z nepalenej tehly. Je to preto lebo sa predpoklada,ze v pripade nepalenej tehly by to bola injektaz neucinna a teda by bolo treba zvolit inu technologiu?Lokalne sa mi objavuje vzlinava vlhkost a vzhladom na vek domu a pouzity material (hlina ktora istu vlhkost potrebuje pre udrzanie celistvosti) urcite nechcem is cestou podrezavania ci inej invazívnej hydroizolacie.

Dakujem za reakciu.

Boris

 • Trumf Sanace stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
173 zobrazení

Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o izolaci domu z 30 let minulého století. V některých místnostech se mi oloupala částečně omítka. Můj dotaz je zda můžu provést izolaci domu vašim Aguastop cream v základových kamenech z venku. Provádět izolaci ze vnitřku místností nad podlahou se mi zatím nechce. Dům je postaven na asi 1m základových kamenech, nad okolním terénem a potom je vrstva 3 cihel a poté je teprve izolace. Z venku je zateplení polystyrenem, který zakrývá i ty 3 vrsty cihel. Vrtat mezi kameny a cihlami není vhodné z důvodu poničení polystyrenu. Vrtal bych tedy ve spáře pod prvním základovým kamenem od spodku zateplení. Základové kameny jsou asi 35cm široké.Mají se provrtat skrz a co je u starých domů za zakl.kameny? Další řada nebo již hlína?. Nebude to vadit na statiku domu? A pomůže to izolaci domu? Moc Vám děkuji za odpověď.
Jaromír REJL

 • Jaromír REJL stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
199 zobrazení

Dobrý den, chci se zeptat ohledně injektáže v řadové zástavbě. Nyní mám připraveno viz foto. Žlutě je vyznačeno kde bude základní beton (pod ním možná tvarovky iglu), na hlavním betonu bude 20 cm polystyrenu a následně podlahové topení a vrchní beton. Červeně je vyznačena výška podlahy sousedícího baráku.
Kde a jak v tomto případě udělat injektáž. A je injektáž funkční i když jsou kameny na nějakou hliněnou mazaninu?

Děkuji

 • Slaný stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
141 zobrazení

Dobrý den mám prosbu po rekonstrukci bytu ve starším domě se mi začala dělat vlhkost na zdivu u podlahy a plísně a dělá se i voda na plovoucí podlaze.
Dům je z jedné strany zároveň se zeminou a ostatní strany jsou 3m nad zemí . Po de mnou je ještě jedno neobydlené patro ale všechno vypadá na pohled suché jak venek domů tak i ten byt pode mnou, přesto mám vlhké zdi po celém obvodu domů. Než jsem se sem nastěhoval a nezačal topit byl na zdech i led děkuji za odpověď.
Dobrý den.

 • Jakub S. stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 dny dní
0 votes
124 zobrazení

Dobrý den .
Bylo by možné zpracovat nabídku nebo konzultci ohledně injektáže vlhkého zdiva.

Děkuji za Info
R.Sitta

 • Roman Sitta stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
139 zobrazení

Dobrý den,
potřebuji sanovat zeď tloušťky 30 cm z plných cihel, která již v minulosti byla neúspěšně sanována přípravkem zmrazených válcových patron vodného roztoku silikonátu. Předpokládám, že bylo použito málo patron, takže nedošlo k vytvoření clony.
Zeď je v průběžné spáře navrtána otvory o průměru cca 25 mm se středovou roztečí cca 15 cm. Lze použít Váš injektážní krém a aplikovat ho do již vyvrtaných děr? Sice mají větší, než doporučovanou rozteč 120 mm, ale zase jsou většího průměru, takže krému se vejde víc.
Předem děkuji za odpověď.

 • Zdeněk Chalupa stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
151 zobrazení

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,musí být před injektazi okopana omítka, a co když se omítka neokope,co se stane když provedu injektáž do zdi bez okopané omítky.

 • Radek stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
131 zobrazení

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat , mám vlhké zdi ve starém domě s kamennou a asi 80cm široku zdí je vhodná injektáž a nebo nátěr.

Děkuji

 • Radim Švec stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
159 zobrazení

Dobrý den

Chci se zeptat. Mám pískovcovou podezdívku a vnitřní podlaha je pod úrovní horní hrany podezdívky asi 5 cm.Původně jsem myslel,že bych navrtal spáru mezi podezdívkou a zdí ,ale tím bych se dostal uvnitř objektu oněch cca 5 cm nad podlahu. Bude tedy lepší vrtat pískovcovou podezdívku o něco níže, než je vnitřní podlaha?

Děkuji Vostrad

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
153 zobrazení

Dobrý den, mám řadový dům kde jsou společné zdi z opuky 60cm. Nyní dělám rekonstrukci a mám vykopané podlahy. Rád bych udělal injektáž společně s odvětranou podlahou ( iglu ) – máte s touto kombinací zkušenosti?

Děkuji Kmošek

 • Kmošek stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
161 zobrazení

Dobrý den. Za jak dlouho se může omítat po injektáži krémem

Děkuji.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
176 zobrazení

Dobry den, je možné provádět injektáž domu, který nemá základní desku/ základy. Dům je nepodsklepeny ? Jedna se o kamenný dům

Dekuji, Beneš

 • Pavel stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
159 zobrazení

Dobrý den, pokud mi zbyde například 1/4 z 10kg balení, pak jakou dobu upotřebitelnosti, trvanlivost má Aquastop cream? Vysychá?

 • richard stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
196 zobrazení

Dobrý den,
na zdi v kuchyni, která sousedí se záchodem, se nám v posledních dnech objevily vlhké mapy (viz foto). O co myslíte, že se jedná a jaký typ opravy bude následovat? Na záchodě je stěna u podlahy též lehce vlhká, nicméně únik vody není vidět.

Předem děkuji za odpověď.
Nováková

vlhká zeď

 • Kateřina Nováková stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
222 zobrazení

Dobrý den,
máme malý domek, nepodsklepený a starý. Základem je kámen a kamenné zdivo je i součástí místností cca 30 cm nad podlahou. Zdivo je sice omítnuto, ale strašně vlhne. Dá se váš postup aplikovat i čistě na kámen? Izolace cihelného zdiva nic nevyřeší a navíc se tam vlhkost nedostává, protože mezi kamenem a cihlou je lepenka. Potřebujeme skutečně vysušit přímo kámen.
Děkuji
Kubáč

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
195 zobrazení

Dobrý den. Krém injektážní pumpu a zátky jsem si od vás už zakoupil na podzim. Mám vše už navrtané a chci plnit.Teplotní rizika jsem si přečetl. Na internetu jsem ale viděl že je dobrý vrty očistit ocelovým kartáčkem před výplní krémem. Je to nutné?

Děkuji za odpověď

J. Stuchlík

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
197 zobrazení

Dobrý den. Mám dům, který hodlám na jaře rekonstruovat. Také chci dům zateplit. Přečetl jsem si Vaší radu v přdchozím článku a myslím článku Vašich rad a musím říci , že mi to dost objasnilo mé záměry. Ale má otázka je stím spojená. Chtěl bych si nadehnat čas a před sezonou dům izolovat. Ale mám obavu z teplot teď v zimě. Je vhodné, spíš, můžu ted mezi svátky udělat injektáž Vaším systémem? Materiál jsem si už u vas nakoupil. Zdi jsem uz začal vrtat podle Vašich nákresů. Vrty dělám zevnitř. Myslím že jsem vše pochopil, ale co ty zimní teploty? Děkuju za odpověď

Jan

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
210 zobrazení

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám dům a ten je s části cihlový a z části kamenný jaký použít polystyren? Mám obavu aby se dům nezatěsnil a nebo radši nezateplovat? Děkuji za odpověď

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
160 zobrazení

Dobrý den,

snažil jsem se na internetu dohledat podrobnější technologický postup provádění gelové rubové injektáže, ale neúspěšně. Jsem studentem vysoké školy a tuto technologii využívám ve své diplomové práci, kde potřebuji uvést podrobný technologický postup. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli byste mě na nějaký nemohli odkázat či mi nějaký poskytnout?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

 • Jan Fidler stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
209 zobrazení

Dobrý den,
mám takový možná trošku zvláštní dotaz.
Jsou to tedy teprve bez pár dní 3 týdny, co jsem provedl injektáž.
Jedná se o cihlovou zeď, šířka cca 50 cm + 15 cm zateplení, vrty jsem dělal do spáry, zevnitř, ve výšce cca 5 cm od podlahy. Zhruba 10 hodin před injektáží jsem použil aktivátor.
Krému ve vrtech již viditelně ubylo na objemu, ale když ten zbytek mi připadá, jako by se krém nevsakoval.
Pod krémem se zdá být sucho, na spodku krému částečky zbytkového prachu z cihly. Krém jde i celý lehce přizdvihnout, jakoby byl na vzduchové bublině.
Přikládám fotku „přizdvihnutého“ krému.

Moc Vás prosím o informaci, zda je to v pořádku, nebo je něco špatně.

Děkuji mnohokrát a zdravím,

Komůrka Miloš

 • Miloš Komůrka stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
178 zobrazení

Zdravím,
připravil jsem si jednu stěnu pro injektáž, ale ve spárách mezi cihlami je jenom nějaká škvára.
Nebude to problém??
Co bude všechno potřeba pro injektáž a následnou omítku?
Děkuji za radu.

 • Roman Vojáček stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
175 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu, kterou interiérovou barvu mám koupit? Termoizolační nebo Silikátovou?
Jedná se o byt v panelovém, částečně zatepleném domě. Jen na zdech s okny se tvoří plísně, okna se rosí, stěny s okny jsou velmi studené.
Četla jsem, že Termoizolační nátěry je jen reklamní tah, jak získat z lidí peníze.
Děkuji za odpověď.

 • Zímová stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
166 zobrazení

Dobrý den prosím o informaci. Budu aplikovat injektáž do zdi 30 cm. Na videu ukazujete, že do takových slabších zdí stačí aplikovat zepředu přes gumu. Je tato guma součástí balení? Nebo je potřeba naplnit otvor zezadu přes trubičku? Ještě se zeptám na balení v tubě. Toto lze aplikovat pouze vymačkáním,nebo ktomu něco zapotřebí. Cenově vychází levněji než kartuše. Děkuji

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
178 zobrazení

Dobrý den, prosím o radu – jedná se o sklepní prostor, kde z důvodu závady na svodu dešťové vody ze střechy prosakovala voda. Závada je odstraněna, ale z tech.důvodů nelze provést novou svislou hydroizolaci venkovních zdí, ale jeví se, že je funkční původní izolace. Prostory ve sklepě jsou oklepány na cihly, vysoušeny po dva roky a na omak je zdivo suché. Původní izolace proti vzlínající vlhkosti se však jeví jako nefunkční, ipa se drolí v rukou, omítky jsou degradovány, jsou zasolené. Částečně je již, za bojlerem, nahrubo nahozená sanační omítka a ta zatím (cca 2 roky) drží. Z preventivních důvodů bychom chtěli provést injektáž, má-li tato vůbec smysl. Prosíme o radu, v jaké výšce tuto provést – těsně nad podlahou,popř.výše nad terénem. Jak bojovat se zasolením omítek? Viz fota. Předem děkuji za odpověď. Suchanková

 • Gabriela Suchanková stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
184 zobrazení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má krémová injektáž přímou souvisloust s omezením prorůstání dřevomorky zdivem? Pokud vytvoříme vodorovnou clonu proti vzlínající vlhkosti, dojde tímto k přerušení vláken, kterými si houba doplňuje vodu? Máte s tímto nějakou zkušenost?

Předem děkuji za info.

Hezý den.

 • Petr stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
234 zobrazení

Dobrý den,potřeboval bych poradit před asi 10 lety jsme předělali garaž na bytový prostor,z podlahou jsme museli jít pod terén abychom dodrželi nějakou výšku asi 10-15cm pod terén.Firma udělala vanu z ipy. Šla suchou formou pěnovka asi 30cm 2x dřevotříska a pak plovoucí podlaha.Jak se ochladilo tak kolem podlahy začala plíseň,ale teď hodně. Zasílám foto uvnitř a z venku. Potřebují vědět jestli mi pomůže vaše technologie. Děkují za radu Bartečka Pavel

poradna sanace injektáž zdiva - vlhká plesnivá zeď

 • Pavel Bartečka stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
209 zobrazení

Dobrý deň, chcem sa informovať či sa to dá použiť aj na železobetonovy plot stavaný z debniacich tvárnic zaliatych betónom . Prípadne aký je postup . Ďakujem

 • Marko stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
210 zobrazení

Dobrý den, vložil sem si do košíku injektážní pumpu, ale když sem chtěl vložit injektážní trubičku k pumpě, tak nelze. Poradíte prosím, kde dělám chybu? 🤷‍♂️😁

 • Tomáš stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
200 zobrazení

Dobrý den,

po rekonstrukci koupelny a všechny instalatérských prací se po týdnu od natlakování a spuštění topení objevila ve spodní části zdi na chodbě vlhká část.
(z druhé strany je obklad – koupelna a není zde nikde žádný sprchový kout)
Pouze ve zdi bylo napojované topení a to kvůli žebríku.

Zde Vám zasílám i foto.
Zeď jsem obnažil až na topení a nikde jsem nezpozoroval žádný únik vody.

Prosím o radu, kde by mohl být chyba?

Děkuji za odpověď.

Steiner

 • Daniel stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
196 zobrazení

Dobrý den prosím o informaci. Mám vlhkou zeď ve sklepě Pokud bych udělal vaši injektáž a odizoloval stěnu, nepůjde mě potom ta vlhkost do podlahy? Je to starý dům a nemá žádné izolace. Kolem zdí do cca. 1 metru mám rošty a natom OSB desky. Za nimi vše okopané, aby to dýchalo. Nebo mám udělat injektáž třeba víš cca. 0,5m aby ta vlhkost mohla za deskami proudit do prostoru a nešla do podlahy? Děkuji za odpověď.

<

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
223 zobrazení

Dobrý den
je vhodné zaplnit otvory po vsáknutí krému klasickou PU pěnou? Nebo čím vyplnit vyvrtané otvory?
Děkuji

 • lukáš kubec stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
292 zobrazení

Dobrý den,
rád bych se zeptal na radu v následující situaci: Zeď, o kterou jde, je cihelná, 45 cm, podřezaná, ale během letošního podzimu silně zvlhla od podlahy a začala se na ní tvořit plíseň. Místnost je mírně nad terénem a z venkovní strany zateplena 12 cm polystyrenem, který je přetažený asi 40 cm pod úroveň podlahy a tedy i podřezávky. Nopová folie zvenku není. Samotná podlaha je betonová a hydroizolace je zřejmě v pořádku, protože pod linoleem žádná znatelná vlhkost není. Ke zdi byly přisunuty postele a pod nimi úložné boxy, což nepochybně omezilo cirkulaci vzduchu. Vlhkost končila na úrovni matrací. Vzhledem k tomu mě napadají dvě možnosti, odkud se vlhkost mohla objevit:

První možnost je srážení vzdušné vlhkosti, ke kterému v prostoru za nábytkem typicky dochází. Proti ovšem mluví solidní zateplení, venkovní teploty nad nulou a naměřená relativní vlhkost 60% při cca 20 °C. Odpovídající rosný bod je podle wikipedie pro tyto hodnoty 12 °C, což nepředpokládám že se mohlo stát. Navíc při minulých zimách k vlhnutí nedocházelo, minimálně zdaleka ne takovému jako letos, protože jsme si ničeho nevšimli.

Druhá varianta je vzlínání nějakou škvírou v podřezání – speciálně podezřívám místo kde je polystyren nalepen přes spáru podřezávky. V tomto případě by na vině mohlo být mimořádně deštivé počasí v září a na počátku října. Představuji si, že za normálních podmínek zeď stíhá vysychat, ale nyní bylo vody prostě moc a za postelemi se začala hromadit.

Jako řešení bych rád použil váš injektážní gel, pro ujištění, že žádná vlhkost odspodu skutečně nepronikne. Připadá mi to smysluplné, ale neváhejte mi oponovat. Kde však skutečně tápu je případná úprava omítek. V tomto mě napadají hned čtyři alternativy a budu moc rád pokud mi řeknete váš náhled na věc.

– Sanační omítka – umožní stěně lépe dýchat, ale kvůli nábytku mi to nepřipadá jako příliš smysluplné.
– Termoizolační omítka – Pomohla by proti prochládání a tím pádem kondenzaci vodních par.
– Izolace + perlinka – Lze dosáhnout výrazně lepších izolačních vlastností oproti omítce, ale dojde k uzavření omítky pro vlhkost.
– Nic – zdi jsou v dobré kondici a z mechanického hlediska by opravu nepotřebovaly. Možná by stačilo počkat, jestli nepostačí injektáž.

Děkuji za váš čas a budu rád za jakýkoli názor. Pevně doufám, že vaše sanační materiály pomohou.
S pozdravem, AJ

PS: Pokoušel jsem se nahrát fotografii (jpg 1,1 MB a potom png 818 kB), ale nepodařilo se, jen v pravo nahoře obrazovky byla malá cedulka s nápisem „Forbidden“. Nevíte proč se to mohlo stát?

 • Aleš Jelínek stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
231 zobrazení

Dobrý deň

Dočítal som sa tu v jednom príspevku že vaša injektáž je vhodná aj pre vaľkový dom. Je potrebné, nutné použiť aj aktivátor pre zlepšenie resp. urýchlenie účinku injektáže? Základ mám kamenný, prvá rada začína hneď hlinenými tehlami.
Vonkajšia časť domu bude mať drenáž. Stačí potom vo vnútri po zabetónovaní platne realizovať prepojenie asfaltového pásu natavení s rovinou aplikácie injektáže alebo v akej výške?

Ďakujem za odpoveď

 • Schmiedl stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
297 zobrazení

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na odborný názor na vlhký roh v koupelně. Koupelnu jsme rekonstruovali v srpnu roku 2019. V letošním roce (také v srpnu) jsme si s manželem všimli, že v rohu koupelny je vlhká zeď (viz přiložený obrázek). Vlhký flek se objevil od podlahy směrem nahoru a asi za dva měsíce se rozšířil přibližně o 1 cm. Místnost koupelny se kdysi přistavovala, takže tato stěna (kde je ta vlhkost) není venkovní (je to 60 cm stěna) a sousedí s kuchyní. Na místě, kde je vlhkost se nachází vodovodní trubka (viz obrázek), spoj se nachází pod obkladačkou.
Než se pravděpodobně pustíme do vybourání se k vodovodní trubce a opravě spoje (který se nachází pod obkladačkou, do čehož se nám samozřejmě nechce), jsem se chtěla zeptat, zda to nemůže být například srážení vlhkosti v tomto rohu místnosti (což by se asi projevilo už dříve než po 3 letech) nebo zda se dá nejdříve zjistit, že skutečně někde teče spoj (než se pustíme do bourání) nebo zda použít Vaši injektáž zdiva?
Předem děkuji za odpověď

 • Vacková stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
229 zobrazení

Dobrý den, v červnu došlo k přelití velkého množství vody na náš pozemek. Voda se u naší novostavby dostala nad vodorovnou hydroizolaci. Následně byl náš dům tři týdny vysušován vysokotlakou metodou firmy Heat. V jednom rohu se stále drží mokrý flek. Dá se vysušit, např. přímotopem, ale zase se objeví. Má stále stejný tvar a velikost. Není úplně od země, ale v místě, kdy poprvé po vytopení vylezl nad lištu plovoucí podlahy. V tomto rohu ve zdi nevedou žádné trubky. Dle nedávného měření by se neměly hodnoty vody pod podlahou zvedat a zůstávají po vysušení podlimitní. Ostatní fleky po vytopení jsou suché. Velmi rádi bychom znali příčinu tohoto vlhnutí.

 • Kateřina Záhrubská stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
280 zobrazení

Dobrý den,
začátkem měsíce října jsme si u vás objednali prostředky k provedení injektáže u zavlhlé staré zdi v garáži. Bohužel teprve teď jsme se na to dostali a po otlučení omítky jsme zjistili, že první šár zdiva je bohužel křemelinová tvárnice a nad ní jsou až plné cihly. V příloze vám zasíláme řez + foto a prosíme o radu, do které spáry – kam byste doporučil aplikovat injektáž. Máme ještě výše otlouci další šár cihel? Také jakou hloubku ve zdivu odvrtat??
Předem děkuji za odpověď a konzultaci
M.Vašková
Č.Budějovice

 • Marie Vašková stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
275 zobrazení

Dobry den,

mam mozna hloupy dotaz…..je nejaky problem udelat diry vrtakem ø16mm, krom vyssi spotreby materialu? Dekuji a pekny zbytek dne, Linhart

 

 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
259 zobrazení

Zakúpil som Váš výrobok AquaSan Porosity. Touto cestou Vás žiadam o odpovede na moje otázky ohladom uvedeného výrobku:

1) Je možné povrch jadrovej omietky takzvane roztočit (rozfilcovať)? Nedojde k uzatvoreniu mikropórov v omietke a k zníženiu sanačných schopností omietky?

2) Vzhladom k tomu, že postupom času sa objem namiešanej malty znižuje (predpokladám, že tým dochádza i k úbytku mikropórov), je možné už namiešanú maltu znovu premiešať aby získala povodný objem?

3) Po zhotovení jadrovej omietky nahodením murárskou ližicou a sťiahnutím drevenou laťou (pri dodržaní vami dopodručeného pomeru jednotlivých komponent), 2 dni po zhotovení, pri namáhaní volnou rukou sa povrch omieky mierne drolí. Je uvedení stav štandardný?

Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom,
Eliáš

 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
275 zobrazení

Dobrý den,
můžete mi prosím popsat způsob injektáže rohů? Napadá mě několik varianta (tloušťka zdiva cca 55cm):
a) Vrty hloubky 50cm do vzdálenosti 150cm od rohu. Aby se vrty z obou stěn nekřížily, tak vrty na jedné straně výškově posunout.
b) Vrty hloubky, od rohu, 10cm, 20cm, 30cm, 40cm, 50cm … až do vzdálenosti 150cm od rohu.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem.

Michal K.

 • Michal stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
261 zobrazení

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz. Obvodové zdi v historickém objektu jsou složené z různých materiálů. Jde o sendvičové zdivo, kdy z vnitřní strany zdi jsou cihly,venkovní strana je kamenná a mezi oběma je násyp jílu, kamínků atd. Dotazovaná zeď je pod úrovní terénu.Z jednoho konce zdi, kde je s úrovní, se terén zvedá cca do výše 0,90m nad podlahu domu. Z vnější strany je pouze nopová folie a drenáž. Mohl bych použít injektáž na takto smýšené zdivo? Děkuji za odpověď.

 • Libor Kocanda stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
286 zobrazení

Dobrý den,

moc bych Vás poprosil o informaci. Dělám si sanační štuk s cem I, aquasan porostity a pískem. Jaký písek prosím použít? Lze použít křemičitý frakce do 0,05 cm? nebo lze až křemičitý 0-0,1 cm? Případně musí být nejnižší možná zrnitost 0-2cm?
moc děkuji
Jiška

 • Trumf Sanace stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
379 zobrazení

Dobrý den pane Schwarz.

Prosím o Vaši radu kde vrtat v nepodsklepené části domu:

1. vrtání v místě červené je již pravděpodobně vysoko nad horní linií podlahy (12cm) a překáží zateplení

2. v místě zelené čáry je původní, ale předpokládám, že stále ještě funkční izolace

3. můžu vrtat malinko (cca 3cm) pod horní linií podlahy (modrá)?

Moc děkuji za Váš čas, přeji hezký den – Olešák

 • Trumf Sanace stáří dotazu 7 měsíců dní
 • poslední aktivní 7 měsíců dní
0 votes
606 zobrazení

Dobrý den, chtěl bych zeptat možnost použití Aquastop Cream odvlhčení zdiva tl. 80cm ve sklepě činžovního domu v Praze. Zdivo opuka + cihly, voda z přilehlého chodníku z žulovýyh kostek. Voda do chodníku dostává pravděpodobně pouze odkapáváním z říms a parapetů nikolv ze střechy. (rozhodně ne tlaková voda) V ulici na rubu zdi jsou s největší pravděpodobností písky.Odkopání nepřipadá v úvahu. Rozsah cca 12m2. Cena navržené rubové injektáže odbornou firmou je pro mě zcela mimo realitu a proto bych zvolil svépomoc ., I když vím, že AquaStop Cream je přednostně určen na vodorovnou izolaci proti zemní vlhkosti nešlo by ho použít i jinak? Děkuji za odpověď Krejčík

 • Tomáš Krejčík stáří dotazu 10 měsíců dní
 • poslední aktivní 10 měsíců dní
Zobrazuji 1 - 50 z 1k záznamů

Přidejte se i Vy do facebook skupiny: Jak na vlhkost v domě.

Pro rychlé vyhledání odpovědí na již dříve položené dotazy, které jsou tématicky blízké Vašemu dotazu, klikněte na příslušný štítek.

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner vědeckého festivalu týdne AKADEMIE VĚD pro rok 2021 a rok 2022

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
518.460 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
90.241 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268