Dobrý den, po odstranění kuchyňské linky jsme zjistili plesnivou zeď cca do výše jednoho metru, kuchyň sousedí s koupelnou, bohužel nevíme, jestli plíseň vzniká z koupelny, která je špatně udělaná (bez hydroizolace) nebo se jedná o vlhkost ze země, jedná se o starý dům, s plísní bojujeme na vícero místech. Příčka je ze starých dutých 2 komorových cihel. Můžete nám prosím poradit ohledně produktů, které máme použít? Omítku oklepat, udělat injektáž, poté natřít nějakou penetrací… Poraďte prosím…
- Lucie stáří dotazu 2 měsíce dní
- poslední aktivní 2 měsíce dní
Dobrý den,
máte ve váší nabídce i sanační špric?
Po provedené injektáži AguaStop Creamem bych chtěl na zdivo aplikovat přípravky v tomto pořadí:
1. Sanační špric
2. AguaSalt Stop
3. Klimasan Perlit
4. Klimasan Feit
Děkuji za odpověď, případně korekci postupu
Martin Pavelka
- Martin Pavelka stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 2 měsíce dní
Dobrý den,
jaký štuk byste prosím doporučili na vnitřní klimatickou omítku Klimasan Perlit W? Jedná se o starou cihlovou stavbu, zdivo nepodříznuté, drenáž je z vnitřní i vnější strany, omítka Klimasan natažena do výšky cca 1,5 m a plní zde funkci sanační omítky. Dá se v tomto případě použít klasický vápenný štuk (Hasit 160)? Předpokládám, že penetrace v tomto případě není vhodná, ale raději se zeptám také: penetrovat (Soicrat) nebo jen vlhčit?
Předem děkuji za odpovědi.
- Jan Petrů stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Dobrý den,koupili jsme starý dům a v zádveřní místnosti (2,40m2) bylo kolem dokola dřevěné obložení a pod tím nopová fólie, a zřejmě sanační omítka. Zjistili jsme, že je tam plíseň, tak jsme to celé sundali a obouchali na cihlu/kámen. Nyní jsou stěny vlhké nejvíce nad obouchanou částí a kolem dveří. Vlhkost není nyní viditelná, ale měřím to vlhkoměrem. Chci se zeptat, co doporučujete. Nevím, zda vzlíná vlhkost od spodu, nebo je to tím, že stěna kolem dveří je celkem tenká a promrzá to tam, nebo tím, že tam neproudí moc vzduch. Nyní jsme tam koupili další dveře, které tam dříve nebyly, takže se bojím, že to bude ještě horší. Co byste doporučili, prosím?
- Eliška Betyárová stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den, žijeme v „novostavbě“ bytového domu od ledna 2019 (kolaudace 12/2018). Dům je cihlový, nezateplený. Letos v lednu poprvé se nám v rohu jedné místnosti objevily mokré skvrny na zdi. Přikládám foto. Jedná se o severní roh domu, kde bylo vždy vlhko a chlad. Nicméně vlhkost v bytě se nám daří stabilně držet kolem 50% a roh neplesniví. Vlhké fleky, co se letos obejvily, mají evidentně vnější příčinu. Řešíme v rámci SVJ, nicméně uvítám jakékoli postřehy, návrhy, kam směřovat pozornost a jak lze řešit.. Naše laické úvahy směřují k promrzání omítky nebo průsaku vody dešťové díky okapu, který je v těchto místech zvenku okotven. Omítka zvenku se zdá neporušená.
Děkujeme moc.
- Kateřina stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
prosím o radu ohledně omítky a štuku na zeď.
Jedná se o cihlovou zeď tloušťky 60cm, která byla dříve štítovou zdí. Později na štítovou stranu byl dostavěn další chlívek, později byl využíván jako garáž. Místnost byla hospodářskou částí domu, kde byly chlévy pro dobytek a koně. Před rekonstrukcí, omítky na zdi byly velmi zpuchřelé s bílými výkvěty.
Jedná se o 1NP, zeď je podříznutá a izolovaná proti vzlínající vlhkosti (cca před 10 lety). Dosud byla zeď omítnuta standardní vápennou omítkou (rekonstrukce před 10 lety), ale soustavně se odlupovala malba. Cca před měsícem jsme provedli sádrovou vyrovnávací stěrku, ale na některých místech (v okolí vypínače) se hned začala odlupovat a na povrchu se později objevily vlhké mapy. Z tohoto důvodu jsme se nakonec rozhodli k důslednější sanaci – momentálně je odstraněna omítka z obou stran zdi.
Na zdi se nacházejí místa se zvýšenou vlhkostí (viz foto s označením, některých oblastí) v různých výškách. Z druhé strany zdi je chodba a koupelna, která je obložena do výšky 2 m.
Zaujala mě sanační klimatická omítka, kterou nabízíte ale nejsem si jist její vhodností, z hlediska pravděpodobného zasolení zdi od zvířat.
Dále mě zajímá kolik bude potřeba omítky při ploše 23,5 m2 a průměrné tloušťce omítky 3,5 cm?
Děkuji
S pozdravem Tkadlčík
- Martin Tkadlčík stáří dotazu 9 měsíců dní
- poslední aktivní 9 měsíců dní
Dobrý den,
v domku z roku 1939 je žulový sokl, který v místnostech sahá nad podlahu asi do výšky 30 cm. Přestože jsem zateplili fasádu, je sokl studený a v chladných měsících roku se v místnosti na něm sráží vlhkost, malba se odfukuje a opadává a omítka časem také. Navíc to zapáchá a tvoří se hlavně v zimě bílá chlupatá plíseň. Prosím o radu, jak tento neduh zlepšit ne-li vyřešit. Pomohla by difuzní lišta a sanační omítka?
Děkuji Michaela Ladýřová
- Michaela Ladýřová stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
řešíme plísně a vlhkost (standardně 70-75%) ve starším bytovém cihlovém domě, ve druhém nadzemním podlaží. Byla zjištěna vlhkost zdiva 12% (norma je prý 3%) a doporučen nátěr, který budeme realizovat. Zateplení domu není možné (památková zóna). Nedokážeme zjistit příčinu takto vlhkých zdí (vzlínání prý vyloučeno, možná stékání ze střechy… soused vlastnící zbytek domu odmítá řešit) a nelíbí se mi řešit pouze následek a ne příčinu. Mělo by smyls provést kémovou injektáž třeba ve dvou vrstvách z vniřku bytu?
Děkuji z názor,
Lucie
- Lucie Šambergerová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu.
1./Koupili jsme starší rd, zeď v jednom z pokojů sousedí s koupelnou sousedů -(dvojdomek). V tomto místě jsme měli 3m dlouhou vestavěnou skříň, která byla nalepena úplně na zdi. Vznikla rozsáhlá plíseň – od podlahy do výše asi 40 cm. Zeď jsme oškrábali, vydesinfikovali Savem, po té ošetřili vápenným štukem a následně barvou proti plísni. Skříň jsme odstavili 15 cm od zdi. Od zásahu uběhlo 5 měsíců. Omítka je v místech, kde se plíseň vyskytovala odfouklá, lehce ohraničené mapy, povrch krupičkovatý, ze zdi je stále cítit zatuchlina, přestože se intenzivně větrá. Můžete mi prosím poradit, jak vhodně a natrvalo zeď ošetřit? Mnohokrát děkuji.
2./V našem domě řešíme celkovou zvýšenou vlhkost. V normě 55-60%, v deštivých dnech, kdy se zároveň netopí nám vystoupala až na 72%. Dům je zateplený před 20-ti lety 5cm polystyrenem, kolem domu z jedné strany zámková dlažba až ke zdi. Sokl domu není zateplený, na polystyrenu v dolní části je právě ze strany, kde je zámková dlažba viditelný trvalý mokrý pás. Okna se v zimě rosí, topení máme podlahové. Z jakoukoliv Vaši radu či nabídku předem děkuji.
Tichá
- Ilona Tichá stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den,prosím o radu, jak vyřešit nás problém týkající se plísně na zdi v ložnici. Ložnice je cca 3 roky po rekonstrukci. Toto léto jsem vymalovala primalexem. V zimě se mi po celé venkovní zdi udělaly tečky plísně. Topíme na cca 20stupnu. Ložnice je v 1. patře domu. Pod ložnici je obývák, kde s plísní na zdi problém není. Dům je nezatepleny. Větrám pruvanem 3x denně. Kytky jsem odstěhovala z místnosti, nesuším v domě. Mám sušičku, ale v jiné místnosti. Co mám udělat, aby plíseň zmizela a už se v zimních měsících nevyskytovala. Předem moc děkuji za radu.
- Trumf Sanace stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní