Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
0 votes
65 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

před nějakou dobou jsem koupil zrekonstruovaný domek s novou přístavbou, v původní části předchozí majitel, který rekonstrukci a přístavbu prováděl provedl injektáž. Prý tam stará hydroizolace byla, ale místnost se celá vylila betonem a nad ním byla provedena injektáž viz. fotografie. Prý to pán dělá vždy spíše preventivně, byl velmi solidní, ale rád bych si nechal z fotek zhodnotit kvalitu díla, pokud byste byl tak hodný.
Se zdmi žádné viditelné problémy nemám, na jedné ze zdí původní stavby na podzim byla plíseň, ale vznikla za přiraženým nábytkem a na nezateplené zdi sousedící s nevytápěnou ruinou sousedů, provedl jsem preventivní opatření – odsazení nábytku od zdi, monitorování relativní vzdušné vlhkosti a větrání, tak aby nešla přes 60% (krom noci, kdy se to prostě zadýchá a ráno zase vyvětrá), od té doby vše v pořádku.

Spíše mě zajímá Váš názor na provedenou realizaci.

Moc děkuji a přeji hezký den.

  • Kryštof stáří dotazu 1 týdnem dní
  • poslední aktivní 5 dny dní
0 votes
73 zobrazení

Dobrý den,
chci si provést hydroizolaci hospodářské budovy pomocí vašeho systému AquaStop Cream.
V návodu uvádíte že je potřeba použít vrták průměru 14mm.

Moje hospodářská budova má zdi o tloušťce 80cm a někde i více, tzn. budu mít poměrně hluboké vrty a už vlastním dlouhé vrtáky o průměru 12mm a 16mm. Je možné použít některý z nich? Logika mi radí použít 16tku s tím, že krému bude „trošku víc“ a nemělo by to vadit při vytváření clony než v případě 12ky, nicméně se obávám že zase může neúměrně narůstat spotřeba krému a kalkulátor spotřeby nemusí také dávát správné hodnoty (a pak by se vyplatilo zakoupit tu 14tku).

  • Radovan Votava stáří dotazu 2 týdny dní
  • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
95 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu ohledně vzlínající vlhkosti nad podezdívkou (viz obrázek).
Stačí instalovat po celé délce stěny nad okapničkou (cca 6m) difuzní lištu, nebo by bylo
vhodnější provést injektáž po celé délce injektážním krémem (smíšené zdivo tl.60cm) a následně instalovat difuzní lištu?
Moc děkuji za odpověď.
Pěkný den Vrba M.

  • Miroslav Vrba stáří dotazu 1 měsíc dní
  • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
72 zobrazení

Dobry den, odpadl mi obklad ze sloupku u branky Pod nim drobici se mokre cihly. Napadlo me reseni injektazi. Nejsem si jisty jak postupovat. Jestli napred injektaz, nechat proschnout a pote dozdit. Nebo napred opravit dozdenim a pote vyvrtat otvory, injektovat a nechat proschnout a nakonec oblozit ?
Budu rad za nazor. Dekuji
prikladam foto

  • Jiri Navratil stáří dotazu 1 měsíc dní
  • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
112 zobrazení

Dobrý den, potřeboval bych od vás poradit ohledně hloubky vrtů pro injektáž. Bydlíme ve starším domě (cihla, který je podsklepený a potřebujeme se zbavit vzlínavé vlhkosti. Tloušťka zdiva je 60cm. V jednom místě máme cca 30 cm od zdi studnu. Průměr skruže je 1 m. Dá se v tomto místě postupovat u vrtů, že budou navrtány šikmo ve stejné výšce jako ostatní vrty? Dále bych se chtěl zeptat jestli je zkrácení vrtů o 40 mm dostačující? Obávám se toho , že bych mohl provrtat a narazit do odpadu, který je zasekán do zdi na vnitřní straně zdiva. V jakém rozsahu od vrtu se injektáž dostane? Protože máme podlahu v úrovni okolního terénu.

Děkuji

  • Daniel Knopp stáří dotazu 2 měsíce dní
  • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
257 zobrazení

Dobrý den,
potřeboval bych vyřešit vlhnutí dřevěných tramů na chalupě – leží bez hydroizolace na kamenno-betónových základech.
Zajímalo by mě, jestli by fungovala kombinace horizontální/vertikální injektáže dle přiloženého obrázku.

Děkuji

  • Martin Kelemen stáří dotazu 7 měsíců dní
  • poslední aktivní 7 měsíců dní
0 votes
396 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

děkuji Vám za dobrou zprávu ohledně vertikální injektáže. Chtěl jsem toto zařadit k původnímu dotazu, ale tam nemohu přidat obrázky.

Podrobně jsem prostudoval všechny produkty a způsoby aplikací a pokusil jsem se navrhnout kompletní řešení pro garáž, kde to mám poměrně komplikované, protože tam jsou 3 různé úrovně podlah sousedních místností. Chci Vás touto cestou poprosit o náhled na navržené řešení a odpověď na pár dalších otázek.
Přikládám fotky garáže pro lepší představu o současném stavu. Dále půdorys a návrh řešení.
Místa označená na půdorysu jako Š1 a Š2 plánuji ošetřit injektáží v úrovni podlahy garáže.
V návrhu opatření jsem vertikální injektáž mezi B a C navrhl vyšší, aby ochrana proti přemostění případné vlhkosti od souseda tvořila vyšší “hráz“.
Otázky:
1. Bitumen 2k budu aplikovat dle videa s vloženou perlinkou, mohu tedy na nezavadlou vrstvu, kterou překryji perlinku rovnou nalepit XPS v místě zásypu u zdi A? Nebo bude lepší udělat vrstvu s perlinkou a po zaschnutí nalepit XPS za pomoci nanesení další vrstvy Bitumenu, jako bych lepil dlažbu?
2. Na zdi B jsem plánoval oblast pod úrovní podlahy sousední místnosti ošetřit také Bitumenem 2k a pak jsem narazil na plošnou injektáž, kterou ale nemohu udělat na celé postižené ploše, protože zeď ve výklenku je jen 150mm tlustá. Má v tom případě cenu plošnou injektáž vůbec provádět nebo mám ponechat jen Bitumen?
3. Uvažuji o Bitumenu 2k také jako vodorovné hydroizolaci pod podlahu, kterou bych následně napojil na svislou, která bude taktéž z Bitumenu 2k viz obrázek návrhu opatření. Je dobré v místě napojení vodorovné a svislé izolace udělat fabion, aby tam nebyl tak ostrý úhel?
4. Čím ochránit vodorovnou hydroizolaci před mechanickým poškozením při betonáži finální vrstvy betonu?

Omlouvám se za slohové cvičení, ale rád bych vše udělal správně, aby to fungovalo.

Děkuji

Kamil Vonderka

  • Kamil Vonderka stáří dotazu 8 měsíců dní
  • poslední aktivní 7 měsíců dní
0 votes
330 zobrazení

Dobrý den, budeme provádět injektáž zdiva. V některých místech na vnitřních stěnách v domě se nám dělají bílé mapy a odlupuje se omítka, někde praská omítka a odpadává od zdi, nikde nemáme černou plíseń jsou to bílé mapy na zdi do výšky asi 30-40 cm nad podlahu, tak kde to praská a odpadává je to ve výšce asi 20 – 30cm nad podlahu. Mám dotaz co následuje poté co uděláme injektáž ? Potom se ještě musí udělat nástřik prostředkem Aquasaltstop nebo to udělat před injektáží ? a potom dát sanační omítku? Prosím o info o postupu. Ještě prosím dotaz k injektáži v jednom místě máme po odkrytí na cihlu a očištění spár tam kde chceme dělat injektáž asi 10cm nad podlahou díru pod cihlami asi 10 cm hlubokou úplně se vydrolily spáry (šířka zdi je 35 cm) máme obavy , že když tam dáme tu injektáž nebude to v těch místech zase praskat protože tem krém nebude do konce? Prosím o radu jak to vyřešit jestli prvně nově vyspárovat nebo se to může udělat bez toho. Velice děkuji za odpověď Gažová

  • Jolana Gažová stáří dotazu 8 měsíců dní
  • poslední aktivní 7 měsíců dní
0 votes
433 zobrazení

Dobrý den pane Šwarci, nikde jsem nenašel jak sanovat slabou příčku. 6 cm cihla + omítky z obou stran. Po okopání omítky mi zbyly jen cihly se starou rozsypanou sparovou malou, nemá tedy smysl vrtat do spáry. Pri vrtání cihly zase hrozí vyklepání cihly ze zdi 🙁 Zdi jsou vlhké, sanaci potřebují. V jedné místnosti dělám novou podlahu a základy se taky nedají vrtat, sypou se taky. Tak jsem po prvni vrstvě betonu vyspravil základ ve zdi maltou tak, že se snad nerozpadne až jejbudu vrtat. Ve vedlejší místnosti však zůstává podlaha původní a je nutné nejak dostat chemii do prickovky bez destrukce příčky. Napadá mě vrtat více menších otvoru s tím, že to snad pomůže. Nabízí se zde ještě nějaký jiný způsob sanace? Teď mě napadlo to prostě podrezat lepenkou, když se tak ptám 🙂
V příloze jde o zeď vlevo, bohužel zpříma ji ve vedlejší místnosti nemám vyfocenou, ale je stejná jako zeď na druhé fotce s novou betonovou podlahou. Dekuji za odpověď, radu. Bišický

  • Václav Bišický stáří dotazu 9 měsíců dní
  • poslední aktivní 9 měsíců dní
0 votes
587 zobrazení

Dobrý den, budu dělat injektáž opuky kde je síla zdi kolem 60cm. Zajímalo by mě zda vrtat rovně nebo šikmo, zda vrty vrtat v rovině nebo tak aby byly díry ve spáře. Jaké mezery mezi díry mají být a o kolik tyto díry krátit na délku.

Děkuji

  • Kmošek stáří dotazu 11 měsíců dní
  • poslední aktivní 11 měsíců dní
0 votes
781 zobrazení

Zdravím,
připravil jsem si jednu stěnu pro injektáž, ale ve spárách mezi cihlami je jenom nějaká škvára.
Nebude to problém??
Co bude všechno potřeba pro injektáž a následnou omítku?
Děkuji za radu.

  • Roman Vojáček stáří dotazu 1 rokem dní
  • poslední aktivní 1 rokem dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, je možné udělat díry i menším průměrem vrtáků…10mm,12mm?…děkuji za odpověď s pozdravem Rudolf

  • Rudolf stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
podělím se naším postupem prací při odbourání vnikající vody do sklepa pod úrovní terénu.

1/ Odkop základů až na hranu izolace zvnějšku
2/ Svislá, nová hydroizolace, penetrace,natavení hydroiz.pásů,nopová folie,geotextilie, drenáž svedená do vsaku 3*5*3m a celkový zásyp kamenivem
3/ Vnitřní část sklepa odkopán cca 20cm kanálek betonové podlahy okolo vnitřního obvodu až na původní izolaci
4/ Roztavení a zpevnění původních vodorovných hydroizolací v kanálku
5/ Obvodové zdivo-škvárobeton 6komorový, byla by velká spotřeba Aquastop krému muselo se postupovat dále
6/ Návrt škvárobetonových tvárnic ve spáře nejníže k podlaze 14mm vrták
7/ Vypěnění Kanalizační pěnou všechny navrtané díry
8/ Znovu návrtání, ale 16mm vrtákem pro odstranění pěny ze stěn vrtnaných otvorů
9/ Injektáž Aquastop krém-dle výpočtu zde v kalkulačce naprosto přesně,palec nahoru
10/ Oprava stěn,vyspárování mimo otvory po injektáži
11/ Tekutá hydroizolace Bitumen 2K od kanálku vodorovné podlahy až do 1m výšky k úrovni okolního terénu ve dvou vrstvách.
12/ zabetonování obvodových kanálků
13/ Vodorovná hydroizolace (vana) natavením 1m výška s podlahou až na druhou část stěny sklepa táké do 1m
14/ betonová deska s kari sítí 7cm.

TAK a teď uvidíme zda to bude fungovat. Držím palce všem co podobné peripetie s vodou či vlhkostí ve sklepě zažívají.
M

  • Michal stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, dovolím si Vás požádat o radu jak ošetřit veškeré staré cihlové zdi řadového RD. Vaše firma nabízí ucelený systém na dodatečnou hydroizolaci svépomocí a tak bych také postupoval. Nyní mám odhaleny jak vnitřní tak venkovní zdi. Pod zdmi je pouze kamenný základ na jílovitém podloží. Některé cihly jsou značně degradované. Venkovní zdi bych posléze zateplil polystyrenem a obehnal nopovou fólií atak.
Díky vašim webovým stránkám mám určitou představu, ale pro jistotu bych rád přeci jen ještě názor odborný. 
Prosím o několik odpovědí:
Čím vyplnit mezery v kamenném základu? nebo stačí zabetonovat?
Podle vašich doporučení aplikovat přípravek nad nebo již pod první řadu cihel ?
Čím impregnovat venkovní stranu, aby zbytky degradovaných cihel nepadaly a ucpávaly průchody nopové fólie?
Vzhledem k určitým finančním možnostem můžete prosím uvést i cenové položky pro rozhodnutí jak v budoucnu pokračovat?
Děkuji velice 
S pozdravem
Černý

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den. U vašeho výrobku injektážního gelu doporučujete vzdálenosti mezi dírami  10 až 12 cm s průměr 14 mm. Je nutné vše dodržet? Mohl bych vrtat vrtákem 12 mm? Mám ho a tím nemusel vrták kupovat.Případně vzdálenosti vrtů udělat po 15 cm? Někde jsem čet že i tahle vzdálenost se provádí. Díky za vaší odpověď. V. Známka

  • Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Rekonstruovaný dům, polovina domu (stáří asi 150 let, kámen, šířka zdí 80 cm) opadává venkovní omítka (nejprve se odfoukne) od země do úrovně oken. Již dvakrát opravováno, ale bez úspěchu. Uvnitř místnosti vcelku suché, jen v rohu místnosti nesmí být nábytek, jinak za ním vlhne zeď – vytváří se plíseň. Při rekonstrukci byly odstraněny staré podlahy do hloubky 50 cm, nové podlahy s odvětráním husím krkem (10cm) položeným podél zdi, izolace, beton. Dům stojí na vyvýšeném místě v louce, při kopání v okolí narážíme na skálu. Druhá polovina domu přistavěná z cihel asi před 80 lety téměř bez problémů. Který z Vašich produktů by bylo vhodné aplikovat? Děkuji za odpověď.

  • Radim stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

mám v obýváku zeď, kterou bych chtěl injektovat. Po odstranění omítky jsem zjistil, že předchozí majitel zeď injektoval neznámým přípravkem, před cca. 9 lety. Vrty jsou v cihle těsně nad spárou šikmo dolů. Má smysl zeď znovu injektovat? (Původní injektáž asi moc nepomohla). Lze dělat vrty do spáry mezi ty původní? Nebude váš výrobek nějak reagovat s původní chemií?

  • Lukáš stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, máme cca 100 let starý dům a jednu celkem dost vlhkhou místnost. Není vlhká po celém obvodě, ale jen na jedné straně, kde jsou ruzne silne zdi.Problém je, že je tato místnost pod úrovní terénu 50 cm. Obouchali jsme omítky a nechali rok schnout, ale výsledek žádný. Budeme bourat i stávající betonovou podlahu, neboť byla špatně udělaná izolace. Chceme se zeptat, zda má význam použít jiz nyní, když z venku domů není žádná izolace. Děkuji

  • Tereza Gajerová stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na využití vašeho přípravku Aqua Stop Cream v popsaném případě.
V jedné místnosti mám evidentně vlhký roh a proto jsem otloukl zeď až na cihly. Když bych použil zmiňovaný přípravek dle vašeho návodu, navrtal zeď, vyplnil gelem a utěsnil zátkou. Mohu pak ihned otlučenou zeď dohodit do požadované roviny a dát na ní vrchní štuk?

Děkuji
S pozdravem
Chrbolka Jiří

  • Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den poprosil bych o rady potřeboval bych udělat vnitřní příčku, síla zdiva 20cm, délka 2metry a výška 150cm.Pokud možno nějaký připravek na který nebude potřebovat nějakou pistoli na tento malý kousek. Prosím zdali mi můžete poradit co a kolik na tento rozměr. Děkuji za informaci Adáška

  • Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,
nějak nejsem z Vašeho návodu moudrý. Proto bych se rád zeptal na optimální postup.
Odstranění napadené omítky a proškrabání spár (20 mm), poté se aplikuje injektáž AquaStop Cream, nebo se nejdříve aplikuje nová omítka?
V návodu totiž píšete: “řádně očistit zdivo od zbytků staré omítky a proškrábat spáry zdiva do hloubky cca 20 mm, a aplikovat novou, nejlépe sanační omítku s podporou protisolného podnátěru”. Z toho mi vyplývá,, že nejdříve udělám sanační omítku s protisolným podnátěrem a poté udělám injektáž. Jenže o pár řádků níže se píše: “Druhý krok: Zhotovení sanačních omítek po provedené krémové injektáže zdiva s podporou protisolné ochrany výrobkem AquaSalt Stop.” Z tohoto tvrzení mi naopak vyplývá, že postup bude přesně opačný, tedy nejdříve injektáž a poté omítka.
Jak to tedy je?
Děkuji za odpověď.
Jan

  • stáří dotazu 5 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ,mám starý dům z opuky,jak mám provádět vrty ,kolmo na stěnu domu a nebo v mírném úhlu a průměr 14.stačí,děkuji za odpověď jandl.

  • Jandl stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, rekonstruuji starý dům ze smíšeného zdiva. Hydroizolace nejsou. Měl jsem záměr nechat zdivo napustit, již jsem byl domluven na aplikaci přípravku Aquafin F od jedné firmy z Plzně. Špatně jsem však pochopil technika při předchozí telefonické domluvě, dle jeho sdělení nelze injektovat obnažené kamenné zdivo, musí se napřed „prohodit“, což já pochopil jako „omítnout“. Zaskočilo mě tedy, když se při další návštěvě podivil, že již máme hotové omítky, navíc my jsme omítali jílovými omítkami, což by prý přineslo další problémy – těžko předvídatelné šíření clony hlínou, že nemají zkušenosti…zkrátka mi injektáž nedoporučil. Této rady uposlechnu v kamenné části domu, ale cihelnou přístavbu, kde již dožil asfaltový pás (byl z konce šedesátých let), bych rád doizoloval. V kamenné části domu mám pod podlahou odvětrávací kanál z Iglú tvarovek. Dům dříve nikde nevlhl, přestože byl uzavřen betonovými podlahami. Máte Vy nějaké zkušenosti s hliněnými omítkami? Nebo by bylo lépe pás omítky při podlaze před injektáží sundat a doomítnout později? Děkuji za každou radu či názor, Ziegler.

  • Ziegler stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,prosím mohl bych poprosit o radu při rekonstrukci domečku, zástavby v Prostějově.Máte odborníky na konzultace i na moravě. Mám provedenou novou hloubkovou kanalizaci odpadů okopanou omítku v místech kde byla zed vlhká, vybranou podlahu do hloubky 30cm, ale nevím jak přesně pokračovat dál při izolaci zdiva proti vlhkosti at neudělám zásadní chybu.Rád bych pouzil vhodné prostředky třeba právě injektáž zdiva.Mám take venkovní dvorek kde je take několik metru už odkopaných k základúm a přípravených k izolaci. Mám připravenou nopovou folii a drenážní trupky podle rad zedníků ale je to dostačující. Domeček je z roku 1954 .Izolace jsu udělány jen tak někde ipou.. mam plánováno podlahové topení.. Rad bych to měl v pořádku poradíte prosím. Díky moc Konečný Pavel Prostějov.

  • Konečný Pavel stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, potřeboval bych vědět, jestli je možné provést injektáž a následně nechat zeď bez omítky. Vše by se omítlo dle možností a průběhu rekonstrukce třeba až za několik týdnů či měsíců.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobry den prosim o radu mame 50 rocny dom pivnice pod urovnou terenu 1.20m pred rokmi urobeny odkop drenazna rura nopova folia zasypane strkom pivnice nam vlhnu preto chceme urobit injektaz z vnutra treba injektovat nad podlahou (ta je sucha) alebo nad urovnou terenu dakujem Zuzana

  • Zuzana stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, jestli mohu poprosit o radu pro injektáž. Dům má kamenný základ a na něm je stavěno z plných cihel, šíře zdiva 50 cm. Z venkovní strany jsem dům kompletně okopal, až pod základ. Dole drenážní trubka, nopová folie a štěrk. Z vnitřní strany domu jsou kompletně vykopány podlahy až pod kamenný základ. V první spáře nad kamenným základem je jen papírová lepenka. V domě bude použito podlahové vytápění. Jestli jsem dobře pochopil, tak vrty dělat 10 cm nad čistou podlahou, nebo někde u 1 vrstvy betonu, na kterém pak bude ještě polystyrén, topný rošt a zálivka finální vrstvi podlahy. Další dotaz je, vrty dělat 10 cm od sebe, pak naplnit, zazátkovat a nechat 14 dní. Potom ještě okopané zdivo napenetrovat sanačním roztokem a kompletně zdivo a zátky zahodit sanační omítkou Je takto postup prací správný, nebo ještě prosím o upřesnění. Mockrát děkuji za radu a pomoc Sládek Pavel

  • Sládek Pavel stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý deň,stena široká 45cm pred 6 rokmi sanovaná injektážným prípravkom – vodný kremičitý prípravok,diery vrtané šikmo 18mm,rozstup12cm.Sanácia môžem povedať neúspešná,vlhkosť v stene sa opakuje asi do výšky 20cm nad podlahou. Murivo je plná tehla.Dom postavený v r.1960.Pôvodná izolácia papierová lepenka. Môžem teraz aplikovať AquaStop Cream? S pozdravom Smolek Juraj

  • Smolek Juraj stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
0 odpovědí
ZOBRAZIT ODPOVĚDI
2k zobrazení

Dobry den, planujem pouzit Vasu metodu na vysusenie muriva. Prosim o doporucenie ako nasledne po penetracii omietnut murivo, co s polystyrenovymi zatkami a podobne, aby nedoslo opat k premosteniu vlhkosti – napriklad novou omietkou. Dakujem!

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,chci se zeptat to se musí dělat injektáž AquaStop Cream celý barák kolem dokola nebo jen zeď co je vlhká .Děkuji Kavanová

  • Kavanová stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý deň, máme rod. dom cca 100 rokov starý. Murivo je z nepálenej tehly hrúbky 70 cm, pôdrysné rozmery 12x25m bez vodorovnej izolácie múrov. Vzlínavá vlhkosť sa prejavuje len na niektorých miestach, resp, nepravidelne a zasahuje cca 15 – 20 % z celkovej dĺžky múrov. Prosím o Váš názor či postačuje vykonať injektáž v súlade s AquaStop Creamom len v týchto častiach pochopiteľne s presahom do suchej časti muriva.Ďakujem za odpoved.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následný postup po injektáži.- Jak dlouho musí být okopaná nainjektovaná zeď odkrytá, než se bude moci znovu omítnout?- Čím je vhodné následně zeď omítnout?(jádrová omítka, sanační omítka, sádrová omítka…???) popř. nějaký podhoz, pak nějaký druh omítky a poté štuk?- jak dlouho mají jednotlivé vrstvy vysychat, než je možno nanést další vrstvu???- jakou malbu zvolit??? Děkuji za odpověď. Přeji pěkný den,Martin Ř.

  • Martin Ř. stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, již delší dobu máme na domku v jedné části problémy s vlhkým zdivem. Jedná se o úsek 6m zdi vystavěné z plných cihel o tloušťce 45cm. Chtěl bych se optat, jak nejlépe řešit náš problém a pokud by byl Váš produkt vhodný, kolik by bylo produktu třeba? Děkuji za rady.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jsem obyčejný laik, měl jsem od podlahy do výše 40cm mokrou vnitřní omítku, tak jsem ji okopal až na cihly a teď bych potřeboval přerušit vlhkost ve zdivu, abych to mohl znovu nahodit vápenitou omítkovou maltou. Potřeboval bych poradit ohledně injektáže zdiva, jak se hluboko nanáší a jak daleko od sebe, a dále jaký to má účinek, zdali to pomůže a vlhkost se ztratí. Předem děkuji za odpověď.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, dnes mi přišel objednaný krém. Mám dotaz ohledně plnění děr aplikační pistolí. Máme zeď tloušťky 45cm. Budu tedy používat dvoustupňový způsob plnění děr. Je třeba vždy po vyplnění díry trubičkovým nástavcem ihned díru doplnit nástavcem s kónickou gumovou koncovkou? Nebo můžu všechny díry vyplnit trubičkovým nástavcem a až následně je doplnit nástavcem s gumovou koncovkou? Pokud bych měl hned po vyplnění díry trubičkovým nástavce jej měnit na kónický a po zazátkování zpátky na trubičkový, bylo by to velmi pracné, zdlouhavé nehledě na to, že by po každém měnění trychtýřového nástavce určitě přišlo spoustu krému vniveč. Děkuji za odpověď Pchálek

  • Pchálek stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den chtěl bych se zeptat čím můžu omítat zed po injektáži stačí unimalt a žlutý písek ?

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, chci se zeptat jestli je nutné osekávat omítku, nebo stačí pouze vrty, respektive jestli nestačí osekat omítku pouze zvenčí, aby jsme u tohoto zásahu „mohli bydlet“. Potom mě zajímá, jestli se dá např. po roce pokračovat. Jestli se nová hmota spojí s tou původní. A poslední dotaz je, za jak dlouho můžu obnovit osekanou omítku.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den,chci sanovat starý, předválečný dům, nemá klasické základy, ale pískovec, a pod ním šikmý podhoz. Jak postupovat s drenáží? Poté chci provést injektáž vaším gelem – svépomocí, děkuji za odpověď

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně vlhkosti v bytě…Máme pronajatý byt od obce, je to ve zrekonstruovaném a zatepleném domě který nebyl žádným způsobem odizolován.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den. Zaujala mne Vaše metoda dvoufázové výplně emulzním krémem pro zhotovení hydroizolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti metodou injektáže zdiva svépomocí. To co popisujete má logiku a tak si lze snadno představit postup prováděné injektáže. Jen bych Vás požádal jestli byste mi vysvětlil princip vznikající hydroizolační clony ve zdivu a jelikož jsem chemik můžete to i vysvětlit po stránce chemického principu?

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, na webu mne zaujal Váš AquaStop cream, a to hlavně svojí aplikací do cihlové spáry a ne jako u jiných injektáží šikmo k zemi proti sobě, při které se vrtá vlastně přes cihly.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, mám dotaz na vyvrtání děr, v jakém průměru se vrtají do zdi 45 cm šíře ?

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, stačí mi při tloušťce zdiva 45 cm aplikovat krém pouze ruční pistolí ?

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

zdravim mam otazku je možne robit injektaž zdiva systemom aguastop cream z vonkajšej strany do betonoveho zakladu a spevnuje trusiaci sa beton ktora aplikacia je ucinejsia tlakova abo netlakova za spolupracu dakujem

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobry den,rozhodol som sa pre Vas produkt AquaStop Cream, chcel by som poradit to, ze musim staru omietku osekat potom previest injektaz to mi je jasne (inak pochvala za super spracovany navod a kalkulacku), ale chcel by som dom obkopat a previest aj inu izolaciu viete mi poradit co pouzit tam pri izolacii. Jedna sa o cca 80 rocny dom. Dakujem za odpoved.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnost sanace zdi ve starém rodinném domě. Lokalita je Chotiměř, okres Domažlice. Jedná se o příčku mezi dvěma místnostmi – jedna je kuchyně a druhá bývalá maštal, v současnosti využívaná jak spíž. Příčka je dlouhá 5,5 metru, tloušťka je 50cm, materiál cihly a pravděpodobně i kameny. Zeď vlhne a neustále plesniví, nepomáhá ani intenzivní větrání. Chtěl bych vás poprosit o tyto informace: jakým způsobem je třeba zeď připravit (např. skopání omítky), kolik prostoru kolem zdi je třeba k provedení práce (spíž je poměrně úzká) a jaký by byl přibližný termín možné opravy, pokud by se dala zrealizovat. Pokud bude třeba, pošlu vám další doplňující informace, případně i fotografie. Děkuji za odpověď. S pozdravem J. Vrána

  • J. Vrána stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý večer, potřeboval bych poradit. Mám v domě dost vlhkosti, které se projevují jak v domě na omítce tak i z venku na fasádě. Ze které strany by se tedy měla provést sanace? Z obou stran? Děkuji za pomoc. Na jaře budu muset shánět firmu, která nám s tím pomůže jednou a na vždy.

  • Varga stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den, Měl bych jeden dotaz. Popis stavu: mám zdivo z nepálené cihly,zdi byly větrány,ale dům byl neobydlen a tak vlhkost vzlínala cca do výšky 30-40cm. Omítky jsem odstranil v celé výšce zdi. Pokud jsem to správně pochopil postup by byl následující: 1.Podhoz nejspíše sanační s použitím odsolovací penetrace. 2.Hydroizolace aqua stop cream +cca 2-3 týdny na vyzrání 3.Sanační omítka Stačí sanační omítka do výšky cca 50cm? Je vhodné použít větrací lištu v rovině injektáže? Je výše uvedený postup správný? S díky Michal Vyoral

  • Michal Vyoral stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Gabriela stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 1 rokem dní
Zobrazuji 49 záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268