Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
v rodinném domě jsme si nechali před 7 lety odbornou firmou rekonstruovat koupelnu. Protože se vypoulili obklady, tak jsme požádali řemeslníka, který prováděl obkládání, o opravu. Výsledkem bylo, že postupně bez nářadí „odloupnul“ všechny obklady, za kterými jsou uložené vodovodní trubky (plast, tubex). Omítka v místech, kde byly trubky zajištěné sádrou, se rozpadla v písek, nabobtnala a „odtrhla“ obklady. Na několika místech obklady praskly.
Firma si pozvala konzultanta a nabízí, že je nutno osekat celou koupelnu do výše 150 cm, zaizolovat zeď a znova obložit. Vše bez její finanční spoluúčasti (záruka byla 2 roky).
Než opět investovat do rozbourání koupelny, rád bych zkusil nějakou injektáž a nějakou maltu co odolá rozpadu vlivem vlhkosti. Můžete mi prosím poradit?
S díky
J. Bajus, Ústí nad Orlicí
p.s. -obrázky mi nejde nahrát

  • Bajus Jan stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Moje první úvaha je ta, že se při rekonstrukci nezhotovily kvalitní hydroizolace pod zdivem a případně podlahy koupelny, anebo došlo či dlouhodobě dochází k úniku, byť drobnému úniku vody z vodovodního potrubí. Fotografie by mi více napověděly. Můžete mi poslat nějaké fotografie na e-mail [email protected]. Rozhodně, co se dá už konstatovat, že obklady, které jsou nepevné k podkladu, je nutné provést odstranění nejen těchto nepevných obkladů, ale i podkladových omítek. Tím zároveň můžete zkontrolovat stav rozvodů vody, zejména jejich spojů. Popisujete, že největší destrukce obkladů a omítek je v místech, kde vede potrubí vody. To by právě napovídalo na havárii vodovodního potrubí. I ten popis, že dochází po sedmi letech k vyboulení obkladů by k této příčině odpovídalo. Pošlete mi fotografie z těchto míst a to i z druhé strany zdi, kde pravděpodobně obklady nejsou a myslím, že příčinu spolehlivěji určíme. Samozřejmě se nedá vyloučit i příčina silného zamokřování zdiva a tím degradace omítek s odpadávání obkladů, což může způsobovat silně působící vzlínající vlhkost. Je tato místnost nepodsklepená? Fotografie a jejich popisy mi pošlete na můj email [email protected]. Já Vám zpětně přes tento vložený dotaz do poradny odpovím s větší pravděpodobností určení příčiny. Ještě jedna důležitá rada. Rozhodně zatím nepostupujte dle navrženého postupu konzultanta.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268