Dobrý deň
Mám na Vás dotaz.
Bývame v starej usadlosti po rekonštrukcii,ktorá je z časti zapustená do svahu v hĺbke cca 2m z 2 strán.
V minulosti bol problém s priesakom spodnej vody kôli prameňu,ktorý sa nachádzal u domu.Preto sme nechali spraviť drenáž okolo celého domu a tento problém sme považovali za vyriešený.10rokov nebol žiadny problém. Bohužial sa nám tento rok v jari po období silných búrok dostala spodná voda do domu cez praskliny v rohu u podlahy a steny.(Foto posiela v prílohe)
Momentálne tento problém nemáme,je sucho.
Stena je hrubá 80cm spravená z červeného pieskovca.Jedna sa o plochu do L- 3m z jednej strany a 4m z druhej
Obkopanie domu znovu,není možné keďže obec medzičasom postavila obecnú cestu nad naším domom…
Na vašich stránkach som sa dočítal o možnom riešení metódou Polyuretanovéj injektáže zdiva,ktorá by mala zabrániť lokálnemu priesaku spodnej vody.
Mohli by ste mi poradiť,ktorý z Vášich produkt by bol nato najvhodnejší a aké veľké balenie by bolo pri vyššie uvedených mierach potreba?Píšete že na prevedenie je potreba aj tlakové čerpadlo a injektori.Je možné nato použiť injektážnu pumpu s kompresorom z Vášho eshopu?A ak áno,aký je postup.
Info s ponukou a popisom mi môžete zaslať na môj email.
Vopred Ďakujem za odpoveď
S pozdravom Ľubomír
- Ľubomír Dudinský stáří dotazu 1 měsíc dní
- poslední aktivní 4 týdny dní
Dobrý den,
máme sklep provedený jako betonový monolit s tloušťkou stěn 15cm, s funkční svislou hydroizolací, kde první čtyři roky od kolaudace nebyly s vlhkostí problémy. Základy nemají žádnou drenáž, projektant usoudil, že ta pouze přivádí vodu k základům. Podlahou sklepa prochází kanalizace do domovní ČOV, je zde také podlahová vpusť pro případ havárie, a v betonové skladbě podlahy pod dlažbou jsou položeny rozvody vody. Domek stojí v jílovité půdě. Při výjimečném přívalovém dešti dne 20.6.2024 se zřejmě výkopová vana kolem domku přeplnila srážkovou vodou a ta začala pod tlakem prostupovat do sklepa a to pouze v místech prostupu rozvodů vody v rohu místnosti, kde nebyl dostatečně proveden hydroizolační nátěr Weber Akryzol pod dlažbou. Pramínek vody prosakoval lepidlem kolem trubek po čtyři dny. Až vlhkost ještě více ustoupí, doporučil byste mi aplikovat AquaStop Cream nebo jinou technologii? A jak případně vést vrty?
Děkuji předem.
s přátelským pozdravem
Jan Karpíšek, Brno
- Jan Karpíšek stáří dotazu 3 měsíce dní
- poslední aktivní 3 měsíce dní
Je možné udělat injektáž betonové stěny ve sklepě z vnitřní strany? Mám 4 lokální ohniska pronikání vody. Jelikož je dům v nížině, kde je v zimě vysoká spodní voda, tak ve čtyřech místech bude porušená stará izolace a dané místa vlhnou. Nebude to vzlínající vlhkost zespod, ale spíše porušená izolace a lehký průnik vody. V létě při ústupu spodní vody je i ústup vlhnutí stěny.
Ventilátor vlhkou stěnu vysušuje, ale z dlouhodového hlediska to není ideální. Je tedy možnost nainjektovat dané ohniska? Prosím o zvolení správného materiálu.
Děkuji
- Martin Machálek stáří dotazu 5 měsíců dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
prosakuje mi voda v jednom místě. okolo místa vniku je zeď mokrá a a dalších 4 metry viditelně vlhká , ale jen 5 cm nad podlahou. prostě čurek vody , ale v těchto měsících na každodenní vytírání. 16 let nic co užívám tento barák a teď najednou toto. myslíte , že by mě pomohlVáš přípravek??? děkuji za reakci a určitě se za vámi zastavím . jezdím do prahy docela často a toto potřebuji vyřešit co nejdříve. Děkuji za odpověd
- kusý jiří stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den, máme téměř 100 let starou chalupu s malým sklepem pod jednou místností. Do sklepa vedou dvoje zděné schody, každé z jedné strany stěny, za níž je jílovitý svah. Izolaci stěn prováděl kdysi dávno původní stavitel a z dosavadních zkušeností pochybuji, že byla provedena kvalitně. Sklep byl vždycky provlhlý a nevyužívaný, v jednom rohu měl malou jímku, do které se kdysi chytala stékající voda a čerpadlem se vyváděla ven. K jímce vedlo několik svodných drážek, u jedněch schodů byly těsně nad zemí vyvrtány otvory, kterými vycházela voda a tekla drážkami do jímky. Ty už ale léta nebyly k ničemu, protože jímka už nebyla nejméně 10 – 15 let zaplavena vodou a čerpadlo bylo zbytečné. Předloni jsem provedla sanační omítku, štuk i nátěr stěn, obložila strop polystyrenem, původní nerovnou cihlovou podlahu jsem překryla hydroizolační stěrkou a zlikvidovala i jímku. Krátce před Vánoci byly větší deště a dírami ve zdi se do sklepa dostala voda, která neměla kudy odejít (ano, vím, že by se hodila právě ta jímka). Po vysušení podlahy byl sklep v pořádku. Minulý týden, po větších deštích, se opět otvory ve zdi „probudily“ a začali propouštět vodu. V hobymarketu mi poradili vodotěsnou pěnu na studny, ale ta správně nechytla, voda totiž protékala dál. Navíc se na úrovni jednoho schodu a těsně u paty druhých schodů objevily malé pramínky vody. Pomohla by injektáž zdiva těsně nad úrovní podlahy sklepa a podél jednotlivých schodů obou schodišť? Obávám se totiž odkopávání celé zdi a vkládání nopové folie (ta v době stavby chalupy určitě nebyla, max. něco jako IPA). Bohužel se mi nedaří přiložit foto průsaků a nákres sklepa.
- Kateřina Takácsová stáří dotazu 7 měsíců dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den,
prosím Vás o radu. Mám řádový dům, který je kompletně podsklepen, ale bohužel v jedné místnosti je nejspíš proražená venkovní izolace a při větších deštích nám touto zdí vytéká voda. Voda teče těsně pod izolací, ale také těsně nad ní.
Momentálně je to řešeno tak, že uvnitř místnosti je podél zdi drenážní strouha, která je svedená do kanalizace.
V příloze posílám foto odkapaného vnitřního zdiva.
Je možné použít Vaší injektážní izolaci?
Nebo je jiná možnost jak tuto místnost odizolovat bez odkopání vnějšího prostoru, který je již zastavěn?
Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem
Šteinfeld
- Martin šteinfeld stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den, mám dotaz ohledně injektaže. Jde použít injektaž proti průsaku vody ze zdi ve sklepě?Tá pasta proti vlhkosti kterou nabízíte asi nebude účinná? Existuje nějaká možnost proti te vodě? Zeď sklepa je 2 metry za základů domu. Děkuji Slosjar
- Slosjar stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den, chcel by som sa spytat na podobny problem, avsak v mojom pripade nie je mozne obkopat budovu a vytvorit drenaz okolo obvodoveho muriva, nakolko pivnica sa nenachadza za obvodovymi stenami ale je umiestnena pod stavbou, pricom steny stavby nie su stenami pivnice a teda nie je mozne sa podkopat pod stavbu k stenam povnice. Preto sa chcem spytat, ci je mozne systemom aqua stop cream nainjektovat svojpomocne stenu a zastavit tak pretekanie ….malicke pramienky pritekajucej vody cez mur do pivnice vo vyske do 30cm nad podlahou pivnice, ci nedojde tak k vyplaveniu tohto kremu ci gelu zo steny, ak by som navrtal otvory okolo toho pramienku, ci dokaze ta pasta upchat miesta pretekania bez vyplavenia. Jedna sa o stenu z betonu stareho cca ť0r hrubeho asi 15-20cm.
Dakujem za odpoved, s pozdravom
Robert
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den,
rad by som Vas poprosil o pomoc.
Mam vybudovanu montaznu jamu v garazi, je z tvarnic DT 20cm. Pri stavani bola jama hydroizolovana asfaltom a hydroizolacnymi pasmi na spodnej podlahe pod poterom, potom aj po obvode, okolo jamy, kde bol dany aj styrodur a nopova folia.(prikladam aj obrazky) Problem bude podla mna najskor v nie dobrom spoji vodorovnej rovine hydroizolacie so zvislou.
V jame su potom pri trvalejsich dazdoch nielen vlhke mury na spodnej casti ale neskor ak dazde neustupia, na spodku vystupi aj cca 10 cm voda, Udiera vztlakova voda.
Bohuzial sa jama po vonaksom obvode neodrenazovala, teraz to uz ani nie je mozne, alebo teda velmi narocne podkopavat pod celu garaz..
Prosim Vas, pomoze Vasa injektaz Aquastopcream aj v tomto pripade? Pripadne aky postup by ste navrhovali. Sanovat len bocne steny alebo aj vodorovny poter?
Dakujem a s pozdravom
Miroslav Bet….
Pro maximální zvětšení dvakrát klikněte kurzorem na daný obrázek
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- xxxxxx stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den,potřebuji poradit, jakým způsobem sanovat stěnu sklepa. Problém je v tom, že při zvýšené hladině spodní vody se voda dostává do sklepa spárou mezi základovou deskou a vyzděnou stěnou.Dokážou injektážní krémy zabránit pronikání této vody?
- xxxxxx stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 4 týdny dní
Dobrý den. Chtěl bych vás požádat o radu. V bytovém domě máme vodoměrnou betonovou šachtu cca 150x100cm, výška 120cm. Asi 10cm nad podlahou vede potrubí, které je zaplavené vodou. Výška hladiny je cca 40cm. V šachtě byla dodatečně provedena izolace lepenkou s obezděním, ale nepomohlo to a voda se do šachty stále dostává. Předpoklad je, že se jedná o vysokou spodní vodu. Chtěl bych poprosit o radu jak se dá tento problém odstranit a jaké by mohly být orientační náklady? Jedná se o dům v Praze – Horních Počernicích. Děkuji a přeji hezký den
- xxxxxx stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 1 měsíc dní