Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Vážený pane Schwarzi,

obracím se na Vás ještě s jedním dotazem ohledně jiného domu (maminky). Zhruba před rokem jsme v kuchyni pod kotel instalovali bojler, který je napájen z přebytků z fotovoltaiky. Nedávno jsme si všimli, že za bojlerem se začala na zdi tvořit plíseň. Instalatér bojler odsunul, zeď je mokrá. Dům pošel v posledních 20 letech kompletní rekonstrukcí, nadstavbou, zateplením v první fázi i podřezáním, tam kde to šlo. Jedná se o přízemí, z druhé strany zdi je dvorek sousedů, kde se nezdá být žádný problém. Instalatér tvrdil, že v rohu nevidí vodorovnou hydroizolaci, když do zdi vrtal a že vlhkost není způsobena únikem z vodovodních trubek či rozvodů topení (což byl první tip).
Já si ale říkám, zda únik nemůže být např. v podlaze a zkrátka se to šíří do zdi, asi by to stálo za prověření profesionály? Přijde mi zvláštní, že by se tam taková neplecha objevila za necelý rok, pokud by šlo o vzlínající vlhkost kvůli špatné hydroizolaci. Myslíte, že to je možné? Např, že se umístěním bojleru přes zeď snížil průchod vzduchu a voda ze zdi se nestíhá odpařit? V případě, že by to ale opravdu bylo hydroizolací, jsem rozhodnut použít Váš injektážní krém…

Moc děkuji za jakékoliv tipy

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den,
bez provedených zkoušek s jistotou nic nelze vylučovat ani potvrzovat, ale v tomto případě jsem si téměř jistý, a to na základě Vašeho popisu a poskytnutých fotografií, že tato intenzivní a vlastně lokální mapa souvisí s vodovodním potrubím vedeného k bojleru. Injektáž zatím nedělejte. Nejprve musíme prověřit tu nejpravděpodobnější příčinu. A proto doporučuji následující: Udělejte nejprve tlakovou zkoušku rozvodů vody, ale provedenou profesionálem. Ten Vám namontuje manometr, poskytne Vám instrukce a za 24 hodin bude možná příčina v rozvodech vody potvrzena, anebo vyloučena. Na fotografii je vidět, že v místě silně zavlhlé omítky, ale i zdiva, vede vodovodní trubka. Co na to víc říci. A vzlínající vlhkost ve zdivu z důvodu nefunkční, anebo chybějící vodorovné izolace by se projevovala trochu jinak a měla by jiný průběh. Ještě mě napadá, že bojler by měl mít někde přetlakový ventil, který odpouští občas vodu, jež se buď sbírá do nádoby, anebo je hadicí napojena na odpad. I toto zkontrolujte. Ale pokud by v tomto případě bylo něco špatně, pravděpodobně byste to zaregistrovali. Také předpokládám, že pojezdová či pochozí plocha na druhé straně obvodové zdi není výše než vnitřní podlaha a že voda je vyspádovaná od domu. Po prověření potrubí tlakovou zkouškou prosím o zpětnou vazbu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268