Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Bydlíme v rodinném nepodsklepeném domě, starém asi 15 let. Nikdy se nám to nestalo, ale asi 14 dní pozorujeme na všech nosných zdech asi 20 cm pruh vzlínající vlhkosti. Celý dům má samozřejmě lepenku, vzlíná nad lepenkou. Vlhkost je pouze na zdi, beton je suchý. Nikde nám nic neprasklo(vodovodní potrubí, podlahové topení atd.)vůbec nevíme od čeho by to bylo. Může to být vlhkostí v bytě? Zdivo je Porotherm a okna máme dřevěnná. Nevíme co s tím.
Moc děkuji za odpověď.

  • You must to post comments

Dobrý den
Vzhledem k poskytnutým informacím, které jste mi sdělili, je nejpravděpodobnější příčina v havarijním stavu rozvodů vody. Sice píšete, že z rozvodů vody ani topení jste žádný únik vody nezaznamenali, ale pokud jste neprovedli tlakovou zkoušku, zejména rozvodů vody, pak se bude pravděpodobně jednat o trvalý, ale neustálý, byť „ne tak intenzivní“ únik vody.
Vše tomu totiž z Vašeho popisu nasvědčuje. U havárii vody si vždy nelze nepředstavovat, že uvidíme proud vody vytékající ze zdi, začnou se objevovat louže na podlaze apod. Rozvody vody jsou také vedeny i ve vrstvě skladby podlahy atd. Únik vody může být sice drobný, např. v rychlých kapkách za sebou, v paprskovitém úniku ze spoje apod., ale neustálý a tím čtyřiadvacetihodinový, který v době, kterou popisujete způsobí nad vodorovnou hydroizolací základové desky postupně, ale s přibývajícím časem, intenzivní zamokření vrchního potěru. Zejména na nosných zdech, které jsou založené na maltovém loži na hydroizolaci, se začne postupně a viditelně zvyšovat vlhká mapa. Příčky mohou být založeny jiným postupem a za použití jiného materiálu, který zamokřování z podkladu může oddalovat či plně zamezovat. Popisujete, že tato situace vznikla před 14 dny a po této relativně krátké době jsou viditelné mapy na všech nosných zdech. Toto je informace, která v podstatě všechny ostatní příčiny zavlhání zdí vylučuje.
Poruchy a tím úniky z odpadů vylučuji. Jejich průběh je jiný. Zemní vlhkost také vylučuji. Kondenzaci v letních měsících i vzhledem k historii domu a jiných indicií také vylučuji. Porucha v podlahovém topení také není pravděpodobná.
Závěr:
Doporučuji nejprve vyhotovit zkoušku tlaku ve stávajících rozvodech vody, která Vám pravděpodobně potvrdí tuto mnou predikovanou havárii. Tlaková zkouška musí být provedena odborně, abyste si jednoznačně potvrdili či vyloučili tuto příčinu. V případě, že se má hypotéza nepotvrdí, můžete mi zavolat, abychom vše ještě důkladněji probrali. Možná, že jste mi neposkytli nějakou důležitou informaci, která by mohla být rozhodující pro určení příčiny. Ale z Vámi poskytnutých informací předpokládám výše uvedenou příčinu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz 603 589 130

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268