Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
na zdi v kuchyni, která sousedí se záchodem, se nám v posledních dnech objevily vlhké mapy (viz foto). O co myslíte, že se jedná a jaký typ opravy bude následovat? Na záchodě je stěna u podlahy též lehce vlhká, nicméně únik vody není vidět.

Předem děkuji za odpověď.
Nováková

vlhká zeď

  • Kateřina Nováková stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den, paní Nováková.
Z přiložených fotografií je zřejmé, že ve Vašem zdivu působí zvýšená vlhkost. To ale víte také. A tím se dostávám k úvaze PROČ? Může to být z důvodu dožilé vodorovné hydroizolace pod vnitřní zdí, ale tato možná příčina je nejméně pravděpodobná. Na základě fotografií, ale zejména z Vašeho popisu místa tohoto problému, vlhnoucí zeď mezi kuchyní a WC, a z faktu, že se nezmiňujete o jiných problematických místech ve Vašem objektu, jsem téměř přesvědčený, že se bude jednat o drobný, trvalý, ale velmi malý únik vody z vodovodního potrubí, případně odpadu. Netěsností v odpadu ze záchodové mísy se často vytvářejí zabarvenější mapy na omítkách. Toto asi také nebude příčina. U netěsnosti z odpadů umyvadla, dřezu atd., dále zatékáním vody za vaničku sprchového koutu a vany při sprchování apod., se zabarvení na omítkách projevovat nemusí. Proto nejprve zkontrolujte, pokud je v blízkosti vana nebo sprchový kout, zda je dobře zatěsněný s obkladem. V případě, že toto vyloučíte, doporučuji nejprve udělat zkoušku rozvodů vody manometrem pod tlakem vody. Zkoušku manometrem Vám udělá zkušený instalatér. Pokud by Vás zajímala má přednáška na půdě Akademie věd pro objasnění možných příčin a souvislostí zavlhání spodní stavby, pusťte si video, zejména v těchto stopážích, které se Vás mohou týkat. 33:42 / 1:06:56 – 49:21 / 1:06:56

S přátelský pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268