Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
0 votes
385 zobrazení

Dobrý den
Mám rodinný domek spojený se sousedem t.j.dvojdomek já mám odizolovanou moji polovinu a soused ji má izolovanou částečně to znamená že na společné stěně mi přechází vlhkost nad mojí izolací tak se ptám jde udělat injektáž svisle po zdi aby tato vlhkost nepřecházela nad mojí izolací ke mě?

 • Alois Palovčík stáří dotazu 12 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
391 zobrazení

Dobrý den,
mám hned několik dotazů.
Chci provést hydrozizolace vnitřních zdí. Chtěl bych udělat vnitřní vápenné omítky, mírně nastavené cementem aby to drželo. Je možné míchat vápno s vašimi sanačními omítkami?
V některých částech se budou dohazovat i silnější vrstvy omítky, budou sanační omítky fungovat?
Jedná se o 130 let starý dům, vnitřní zdivo z z plných cihel. Plošné hydroizolace tam jakžtakž jsou.
Dále by mě zajímalo zda se dá injektáž aplikovat i vertikálně.
Mám chodbu která sousedí s půdou. V půdě je navážka do výšky cca 1,5 metrů a tahá tak vlhkost do zdi a na chodbě se na zdi objevují mokré mapy. Mapy nejdou odspodu, ale spíše ze strany z té navážky.
Je možné podél zdi ze strany půdy navrtat vertikálně dlouhým vrtákem díry rovnoběžně se zdivem a aplikovat aquastop cream? Případně by se k tomu ještě dalo dostat zboku a navrtat do vodorovně s tím že vrty by byly nad sebou od třeba 0,5 m – 1,5 m výšky od podlahy. Vytvořila by se takto clona?
Odkopání zdiva není možné, mohlo by to narušit stabilitu nosných stěn. Jedná se o smíšené zdivo.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Daniel Ďásek

 • Daniel Ďásek stáří dotazu 1 rokem dní
 • poslední aktivní 1 rokem dní
0 votes
666 zobrazení

Dobrý den,
je možné sanovat z interiéru pohledovou cihlovou zeď aniž by byly následně vidět injektážové vrty a zátky? Jak nejlépe postupovat a pojaké technologické pauze, do jaké hloubky s vyčištěním a renovací spár?

Jaké doporučujete rozestupy v případě plošné injektáže, prostupuje-li vlhkost i z boku?

Děkuji

 • Radim stáří dotazu 1 rokem dní
 • poslední aktivní 12 měsíců dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,
Potrebovala bych isolovat Stein ktere je 50cm pod urovni terenu. 20cm jeste budou podlahy.
Z druhe strany soused ma parkoviste s asfaltm ktere nemuzu rozkopak kvilu vnejsi isolaci.
Bude stacit kdyz udelam jednu a nebo dve vrstvy s vasim aquacream? Nevim jaka je tloustka ty injektaze ale napadlo me ze kdyz udelam dve rady tak by to mohlo pokryt u vnitr tech 50cm.

Dekuji,
Fojtlov

 • Michaela stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, bydlíme na statku, který má kamenné zdi 60 – 80 cm široké. Z jedné strany je zapuštěn pod úroveň terénu. Tato strana extrémně vlhne, ale vlhko je i v jiných částech domu, které nejsou pod úrovní terénu a objevuje se plíseň. Odkopání domu není možné, vzhledem k tomu, že kolem vede optický kabel O2 a nikdo přesně neví kudy…
Ráda bych se zeptala, jakou injektáž zvolit, zda do celého domu stejnou, či do té zapuštěné části jinou než do ostatních prostor.
Moc děkuji za odpověď.
S přáním krásného dne

Hana Dubovská

 • Hana Dubovská stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den. Prosil bych o radu,mám rodinný dům který je v řadě v mírným svahu, starý je asi 150 let.K sousedovi mám zeď od podlahy asi 70cm výš kamennou a zbytek smíšenou.Nevím jak hluboko mám vrtat nevím jak silná je zeď.Jelikož jsem níž vrtal bych k sousedovi pod podlahu. Děkuji za odpověď.

 • Vladimír Pešek stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 4 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,
kouknul jsem na Váš instruktážní návod a není mě úplně jasné,v jaké výšce vrtat otvory.Jedná se o sklípek pod chatou,který je částečně pod terénem a chtěl bych odvlhčit jeho stěny.Jenže v návodu uvádíte,že se vrty provádí do 10cm nad terénem.Možná jsem to jen špatně pochopil,ale myslel jsem,že bych měl vrtat u podlahy sklepa.Děkuju za odpověď.

 • Jiří Korda stáří dotazu 5 roky dní
 • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
5k zobrazení

Dobrý den.
Obracím se na Vás jako na specializovanou firmu v oboru sanací.
Jsme projekční kancelář a řešíme jak sanovat sklepní zdivo, které je pod úrovní terénu, vlhne a plesniví. Jedná se o dům v Praze 2, pod Vyšehradskou skálou, který je kulturní památkou, takže veškeré zásahy podléhají vyjádření NPÚ a následně schválení OPP MHMP.
Co aplikovat na zdivo, které je očištěno od původní omítky a spáry proškrábnuté do 2-3 cm? Uvažovala jsem o vodotěsné paropropustné jádrové omítce s finálním silikonovým nátěrem, ale to mi neprošlo. Cituji vyjádření NPÚ “Silikonové nátěry nelze akceptovat v podmínkách Pražské památkové rezervace, památky UNESCO, u objektu který je zapsán jako kulturní památka“
Dokážete mi poradit jak zastavit pronikání vlhkosti skrz obvodové zdivo a doporučit nějaký postup? Přikládám i pár fotek současného stavu sklepního prostoru.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Ing. Monika Bedřichová

 • Monika Bedřichová stáří dotazu 8 roky dní
 • poslední aktivní 6 roky dní
0 votes
5k zobrazení

Dobrý den, řeším problém jak odstranit vlhkost stěny, která je 1,5m pod úrovní terénu. Vlhkost zdi končí ve výšce terénu. Pročetl jsem si tuto poradnu a vím, že plošnou injektáž zdi nedoporučujete, ale ani ostatní technologie nejsou jednoduše realizovatelné. Obvodová zeď je tvořena 50cm tvrdým nenasákavým kamenem a uvnitř objektu jednou řadou cihel. Celková tloušťka zdi je tedy 65cm. Odkopání z vnější strany a vytvoření svislé hydroizolace až k základům je sice možné, ale za cenu zbourání venkovního mohutného kamenného schodiště a výstavbu nového. Stejně by se ale musela udělat vodorovná injektáž těsně nad podlahou, která by ale v nenasákavém kameni nebyla zcela funkční, protože by neutěsnila spáry mezi kameny. (Náklady přes 100tis) Tlaková gelová injektáž je také možná,ale vrtat do kamenné zdi více než sto děr je nadlidský výkon. Firma mi dělala 2 prostupy profi nářadím půl dne a zničila 2 vrtáky. (Náklady cca 90tis). Napadlo mě tedy jestli by nešlo udělat plošnou injektáž do šachovnice, ale pouze do hloubky zdi z cihel (cca15cm), čímž by se izolace vytvořila v maltě mezi kamenem a cihlou. Cihlová zeď by se vysušila a kámen by zůstat vlhký. Pak by se zeď napenetrovala AquaSalt Stopem a udělala sanační omítka. Asi by to nebylo na 100%, ale nejedná se o obytnou místnost, ale o sklep, který pro vysokou vlhkost nyní nemohu využívat. Děkuji za Vaše vyjádření, S pozdravem Jiří Vejškrab

 • Jiří Vejškrab stáří dotazu 8 roky dní
 • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den přeji, můžu poprosit o radu? Mám odizolovaný starý dům izolací proti radonu a vlhkosti. Pod úrovní izolace jsou ale ještě 2 řady původních cihel, které jsou na kamenném základě. Po několika letech mi ale začalo docházet k rozrušování těchto dvou řad cihel – drolí se. Postačí aplikovat vaši injektáž mezi tyto 2 řady cihel? Nasákne injektáž přes obě řady? viz. příloha Díky za odpověď. Jozef Šimko

 • Jozef Šimko stáří dotazu 8 roky dní
 • poslední aktivní 8 roky dní
Zobrazuji 10 záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268