Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, mám problém s vlhnutim vnútornej steny v novostavbe. Asi po roku bývania nám začala vlhnut stena na chodbe (z opačnej strany je sprchovy kút) v spodnej časti pozdĺžne v dĺžke asi jeden meter a tiež rovnako v spodnej časti v hosťovskej izbe ( z opačnej strany je druha časť sprchoveho kutu). Stenu sme skúšali vysusat teplovzdusnou pištoľou, čo nerobilo žiadnu zmenu. Taktiež sme asi trištvrte roka nepoužívali sprchovy kút, či náhodou nejde  problém odtiaľ. Nič sa však nezmenilo. Zaujímavé je, že stenu meriame aj vlhkomerom, ale vlhkosť je stále rovnaká a tiež to, že úroveň vlhkosti sa drzi stále dole max do výšky 10-15 cm. Viete nám poradiť v čom by mohol byt problém? Dakujem

  • You must to post comments

Dobrý den. Je vždy “podezřelé”, když dům (ve Vašem případě novostavba) nevykazuje v 1 NP nikde vlhkost zdiva, pouze v místech koupelny, kuchyňské linky a jiných sanitárních místech, ve Vašem případě koupelny. V místech možné příčiny zavlhání zdiva je na podlaze dlažba a na stěnách keramický obklad a tím se vlhkost ve Vašem případě v koupelně vizuálně neobjeví, ale z druhé strany těchto zdí se nachází chodba anebo obytná místnost, ve Vašem případě obojí, kde se vlhkost objevuje. Netěsnost v odpadu sprchového koutu jste vyloučili, jelikož se sprchový kout dlouhodobě nepoužívá. Ale rozvody vody, které jsou v koupelně, včetně rozvodů k baterii sprchového koutu, jsou určitě 24 hodin pod tlakem. Rozumím i myšlence vyloučení drobného úniku vnitřního vodovodu, jelikož jak popisujete, vlhká mapa u podlahy má stejnou intenzitu, nešíří se ani nevysychá. Nicméně únik vody může být opravdu tak minimální, že se vlhkost nezvyšuje, ale ani nesnižuje, a to na základě přibližně stejné dotace a rychlosti odpařování dotované vlhkosti. Tím bych doporučil zhotovit další zkoušku, která buď možný drobný únik z rozvodů vody v koupelně potvrdí či naopak vyvrátí. Jedná se o tlakovou zkoušku vodovodním manometrem, která trvá cca 24 hodin. I drobný únik vody, který nezaznamená ani vodoměr, citlivý manometr nainstalovaný instalatérským mistrem např. místo vodovodní baterie sníženým anebo nezměněným počátečním tlakem v potrubí, kdy se po dobu zkoušky nesmí provést jakýkoliv odběr vody, únik vody vnitřního vodovodního potrubí potvrdí či vyloučí. Pokud koupelna nemá svůj uzávěr vody, musí se uzavřít hlavní uzávěr vody pro bytovou jednotku, ve Vašem případě dům. Tím, že nepoužíváte sprchový kout, určitě je v koupelně i vana, umyvadlo, možná bidet, WC mísa. Tlaková zkouška ale prozkouší všechny rozvody vody. V některých případech může zavlhání zdiva způsobit i vzdálenější sanita, jelikož koupelna bývá obložená na všech svých stěnách a rozhodně v celé ploše podlahy. Je potřeba i překontrolovat případně zatékání za vanu při sprchování, ale i odpady v dalších sanitárních místech, které budou v ležaté kanalizaci propojeny. Je to sice vždy méně pravděpodobné, ale je potřeba i s touto možnou příčinou počítat. V případě, že se nic z těchto možných příčin nepotvrdí, pak už je na místě zhotovit dodatečnou hydroizolaci nad podlahou vlhnoucích vnitřních zdí, např. Systémem AquaStop Cream, jelikož nelze vyloučit ani pochybení při výstavbě a nedokonale zhotovené vodorovné hydroizolace podlahy. Ale, jak jsem popisoval výše, doporučil bych začít tlakovou zkouškou rozvodů vody.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268