Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
chci se zeptat zda je možno použít AquaStop cream také na zamezení šíření vlhkosti ve vodorovných konstrukcích. V mém případě stará betonová podlaha.
Prochází mi vlhkost ze špatně zaizolovaného sprchového koutu příčkou a podlahou dále do další místnosti. Je možno pomocí vašeho přípravku vytvořit jakousi bariéru proti průchodu vlhkosti v podlaze, svislou injektáží do betonu? Nebo se musím spolehnout na klasické řešení: vybourání části podlahy a izolace např. lepenkou atd.?
Děkuji za odpověď.
Dudešek

  • Jiří Dudešek stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Dudešku. Zastavení šíření vlhkosti ve vodorovných konstrukcích Systémem AquaStop Cream je možné, ale není to obvyklé. Většinou se injektáž provádí pro zamezení vzlínající vlhkosti ve svislých konstrukcích/ve zdivu. Dovolte mi ale jednu poznámku. Znáte příčinu zavlhání a chcete provádět sanační a stavební práce, které příčinu neodstraní. Nebylo by výhodnější odstranit příčinu? Třeba k tomu máte nějaký zásadní důvod, ale pokud uvažujete dokonce o vybourání části podlahy, předpokládám, že vybourání podlahy jste myslel v té místnosti před koupelnou, jak popisujete, což už je stejně značný stavební zásah a tím je evidentní, že se většímu stavebnímu zásahu nebráníte, tak proč se raději nezaměřit na sprchový kout? Z přiložené fotografie vše nasvědčuje tomu, že příčina šířící se vlhkosti pochází opravdu ze sprchového koutu. Doporučuji se zaměřit na odstranění příčiny ve sprchovém koutě (pokud jste si jistý, že je to ta příčina) a při bouracích pracích v místě sprchového koutu, kterým se pravděpodobně nevyhnete, zhotovit nové hydroizolace a velmi pravděpodobně zhotovit nové rozvody vody a překontrolovat odpad, případně ho také vyměnit. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, chystám se provádět injektáž z vnitřní strany sklepní místnosti, kde je nyní cihlová podlaha. Rád bych věděl okdud měřit výšku vrtů odspoda? Na současnou cihlovou podlahu přijde ještě stěrka, izolační desky pro pokládku vodního podlahového vytépění a dlažba. Měl bych měřit od současné podlahy nebo od výšky budoucí podlahy (která bude cca 9cm nad tou současnou. Prosím o radu. děkuji Vejvančický

  • simon vejvancicky odpovězeno 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268