Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den mám prosbu po rekonstrukci bytu ve starším domě se mi začala dělat vlhkost na zdivu u podlahy a plísně a dělá se i voda na plovoucí podlaze.
Dům je z jedné strany zároveň se zeminou a ostatní strany jsou 3m nad zemí . Po de mnou je ještě jedno neobydlené patro ale všechno vypadá na pohled suché jak venek domů tak i ten byt pode mnou, přesto mám vlhké zdi po celém obvodu domů. Než jsem se sem nastěhoval a nezačal topit byl na zdech i led děkuji za odpověď.
Dobrý den.

  • Jakub S. stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Váš dotaz, respektive jeho obsah, je dosti neobvyklý. Tím nemyslím, že se jedná o cosi nevysvětlitelného, ale spíše z popsaného stavu Vašich vnitřních prostor a všech popsaných okolních skutečností. První myšlenka, která mě napadá je samozřejmě spojená v souvislosti s rekonstrukcí. Píšete, že Vaše bytová jednotka prošla rekonstrukcí. Jak rozsáhlou a hlavně kdy? Pro odeslání Vaší odpovědi se přihlaste přes Váš nadpisu dotazu k mé odpovědi. U mé odpovědi uvidíte červené tlačítko „vložte dotaz“, kde mi můžete zaslat doplňující informace. Také můžete zavolat na poradenskou linku 731 565 565, kterou provozuje můj syn a to v po – pá od 8.30 -15.30 h a dokonce i v sobotu od 9.30 – 11.30 h. Vše má nějakou příčinu a věřím, že na něco přijdeme.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,prosím o radu, jak vyřešit nás problém týkající se plísně na zdi v ložnici. Ložnice je cca 3 roky po rekonstrukci. Toto léto jsem vymalovala primalexem. V zimě se mi po celé venkovní zdi udělaly tečky plísně. Topime na cca 20stupnu. Ložnice je v 1. patře domu. Pod ložnici je obývák, kde s plísní na zdi problém není. Dům je nezatepleny. Větrám pruvanem 3x denně. Kytky jsem odstěhovala z místnosti, nesusim v domě. Mám sušičku, ale v jiné místnosti. Co mám udělat, aby plíseň zmizela a už se v zimních měsících nevyskytovala. Předem moc děkuji za radu.

  • Veronika Mindlova odpovězeno 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Váš problém je zapříčiněn nejspíše špatným větráním možná i vznikem tepelných mostů, ale abychom toto dokázali rozklíčovat, potřebovali bychom více informací, popřípadě nějaké fotografie. Ložnice jsou všeobecně hodně vlhká místa, jelikož v nich člověk tráví celou noc, přitom průměrný člověk vydýchá za noc (8 hodin spánku) asi 20 kubických metrů vzduchu, který se mění na oxid uhličitý (CO2). Z tohoto důvodu je zapotřebí zajistit možnost přímého větrání ložnice. Nedostatečně dimenzované nebo nedostatečně prostorné ložnice se dají řešit otevřeným oknem přes noc, což ale není reálné v zimním období, ve kterém se u Vás plísně nejvíce tvoří nebo začali tvořit. Také víme, že u Vás není problém v hydroizolacích domu, ložnice je v úrovni 2 NP tzn. pokud by byl problém v odizolování domu, tak by ale nesouvisel s ložnicí, která se nachází v prvním patře domu.
Jako jediné řešení bych viděl, v použití našich bioklimatických omítek Klimasan Perlit, odkaz zde: http://www.klimaticka-omitka.cz
Námi distribuované omítky mají několik vlastností, které ocení snad úplně každý. Za prvé mají nízký součinitel tepelné vodivosti, to je díky obsahu perlitu (přírodní hornina sopečného původu), abych laicky vysvětlil, o co se jedná, čím nižší součinitel tepelné vodivosti tím lepší tepelně izolační vlastnosti, to je důležité pro zamezení vzniku tepelných mostů/úniků. Mezi další obrovské výhody patří jejich vysoké pH, které zase působí protiplísňově, protiklad tepelné vodivosti, čím vyšší pH, tím větší protiplísňový účinek. Můžeme ale pokračovat, bioklimatická omítka Klimasan Perlit zajišťuje zdravé vnitřní klima a reguluje vzdušnou vlhkost, tu dokáže udržet mezi 40 – 60 %, jedná se o optimální vzdušnou vlhkost pro zdravé spaní. Poslední výhodu, kterou například mají, ale ta se Vás už moc netýká, je ta, že omítka Klimasan Perlit W dokáže pojmout až 20 litrů vody na m2.
Mé doporučení tedy je, abyste se trvale zbavila plísní, tak buď budete muset zateplit dům a lépe větrat, nebo můžete použit námi nabízenou Bioklimatickou omítku Klimasan Perlit, která zajistí, aby se plíseň již nikdy netvořila.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz mladší

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268