Dobrý den,
zhruba před dvěma lety jsem rekonstruoval 100 let starý domek.
Vykopali jsme podlahy cca 30cm, nalili beton, na ten se dala ipa. Tu jsem přetáhl do vany až nad původní vodorovnou izolaci a o řádek cihel víc jsem pro jistotu použil vaše injektáže. Ipa je netažená až nad injektáže.
Zdá se že to funguje bezvadně. Nevidím známky vzlínající vlhkosti. Udělal jsem i sondu z venku a je vidět, že vlhkost drží i sama původní izolace na uzdě.
Řeším, ale jiný problém. všude máme podlahové topení, skladba beton, ipa, 14cm polystiren podlahovka zalitá cemflow a finální podlaha. Dům zatím není zateplený. Zdivo je z cihel, základy zatím nevím přesně, jak jsou hluboké.
Bojujeme s tím, že se nejspíš (moje teorie) při určitém počasí vytváří tepelné mosty mezi zdí (ipou) a skladbou podlahy a to hlavně na severní straně. Občas je cítit těžký vzduch a jako byste přišel na stavbu a cítil pár dní starou čerstvou omítku. Není to zatuchlý zápach plísně nebo tak.
Moje domněnka je, že je potřeba zateplit základ domu a zde se dostávám k otázce na vás. Nevím jestli je dobrý nápad ten základ natáhnout nějakou hydroizolací. Například vaším systémem. Při stavbě nových domů je to běžné, ale bojím se aby se netlačila voda nahoru. Nicméně pokud bych to neudělal a dal tam jen polystiren určený k zateplování základů, tak ten také nepropouští vodu. Takže by to mělo být teoreticky jedno a hydroizolace nebude kontraproduktivní.
Předem děkuji za radu.
S pozdravem
Joska
- Adam Joska stáří dotazu 12 měsíců dní
- poslední aktivní 11 měsíců dní
Dobrý den,mám dotaz..u starého doma (kotovice) vlhne stěna nejspíše od souseda..soused si udělal podél domu (boční strana) zahrádku kde jsi vysadil květiny atd..hlínu zasypal až ke stěně kde nedal ani nopovku..je možné ze stěna vlhne zevnitr jelikož zaléva květiny a hlína vsakuje vodu a poušti do stěny kotovice? Omítky jsem obouchal a nechávám sušit..stačilo by od souseda odkopat hlínu 50cm do hloubky dat nopovou folie a poté zahrnout zpět a uvnitř v místnosti použit sanační omitku a sanační štuk? Potrebuju aby dům vydržel par let..na veky stát nebude máme v plánu jen později bourat..předem děkuji za odpověď
- Lukas stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 5 měsíců dní
Dobrý den, mám sklep, asi 2,5m pod terénem, umístění pod kopcem. Při deštích a odtávaní sněhu ze stropu kape voda. Ze spodu nenastupuje, proto mě napadlo, ze by stačilo vodu dostat do stran. Odkopavat a izolovat lepenkou by bylo velmi nákladné, proto bych raději nějakou službu např. injektáží. Pomohlo by? Jak bych měl postupovat a co budeme potřebovat?
- Petr Adamčík stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den, bydlíme zhruba 3 roky v domě z roku 1880 a z důvodu vlhkosti a vzniku plísní plánujeme provést injektáž přípravkem AquaStop Cream. Pokud jsem to dobře z předchozích příspěvků pochopila, je vhodné vytvořit v místnostech po injektáži vannu z AquaStop Bitumenu, aby nedocházelo k prostupu vlhkosti do podlahy z podloží, které je pod ní. Chci se zeptat, jestli je vhodné také provést odkopání domu a venkovní izolaci. A pokud ano, prosím do jaké hloubky a co použít jako izolant. Je vhodný také Bitumen a nopová folie ? Děkuji za Váš čas a ochotu. Hezký den. Mazurková Bohdana
- Bohdana Mazurková stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 8 měsíců dní
Dobrý den,
chtěl bych sanovat zdivo, které je cca 1m pod úrovní terénu. Dům je cca 60 let starý a nějaké odvodňovací pasy tam pravděpodobně jsou. Každopádně se do zdiva táhne vlhkost a opadává omítka nejhorší situace je na fotce. Poklepem je omítka na oklepání až téměř ke sklepnímu oknu.
Chci se optat, zda je pomůže vrtat otvory v několika řadách nad sebou a naplnit je AquaStop Creamem, nebo stačí jedna řada, zda mám použít AquaSaltStop, AquaSan Porosity…zkrátka spravný technologický postup, abych minimalizoval další nutné práce v budoucnu. Samozřejmě ještě mohu vybourat beton vedle domu a udělat izolaci novou, ale to bych nejraději volil až jako další fázi (s ohledem na pracnost).
Pěkný den,
Roman Sirůček
- Roman Sirůček stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní