Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné provést chemickou injektáž i u zdi o tloušťce pouhých 12 cm, která je tvořena z jedné řady pálených cihel.
Z nějakého důvodu nám pořád vlhne vnitřní zeď mezi chodbou a WC ( z druhé strany dlažba) tam vlhkost není vidět.
Případně do jaké hloubky můžeme vrtat?

Děkuji
S pozdravem
Koutská Petra

Obrázek
  • Petra stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Koutská.
Hloubka vrtů by se měla přizpůsobovat i tl. zdiva. Ve Vašem případě, když je tl. zdiva pouhých 120 mm, bylo by samozřejmě nevhodné zhotovit hloubky vrtů o obecně doporučené pokrácení 40 mm. V případě zasunutí ještě i těsnící polystyrénové zátky, což je polystyrénový váleček o průměru 19 mm a výšce 20 mm, byla by ve vrtu výplň v délce pouze cca 60 mm. To by nebyl ideální stav. Ve Vašem případě bych doporučil provést pokrácení vrtů o 20 mm a vrty pouze povrchově zatěsnit např. rychletuhnoucím cementem. Předpokládám, že vrty budete provádět ze strany chodby. Nicméně bych přece jen doporučil nejprve provést tlakovou zkoušku rozvodů vody, jelikož některé indície často napovídají, že zavlhání zdiva nemusí být způsobeno zemní vlhkostí z podzákladí domu a dožilostí či absencí vodorovné hydroizolace, ale drobným, ale neustálým únikem vody z nějaké vodovodní trubky v místnosti WC, případně odpadu. Pokud by tlaková zkouška pod tlakem vody neprokázala tuto možnou příčinu, až poté bych provedl krémovou injektáž Systémem AquaStop Cream. Dovrtávat doporučenou hloubku vrtů pro Vaši tl. zdiva lze u tohoto druhu zdiva i bez příklepu, abyste si nepoškodili obklady ze strany WC, pokud tam jsou. Píšete pouze o dlažbě, ale z Vašeho dotazu mi cosi napovídá, že do určité výšky je místnost WC zároveň obložena keramickým obkladem.
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268