Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, je možno použít krémovou injektáž do venkovního zdiva, do ktereho zatekalo kvuli spatne izolaci balkonu? Bude se delat cela nova omitka, zajíma mě jestli je přípravek schopný vytěsnit už starou vodu se spár, popř. cihel.
Díky za odpověd.

  • Martin stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Injektážní krém AquaStop Cream vytváří spolehlivou hydrofobní clonu zabraňující vzlínající vlhkosti. V cihelném zdivu se navrtání provádí nejčastěji ve spáře mezi vodorovnými vrstvami/šárami cihel a tím je využitá nabízející se značná výhoda tohoto druhu zdiva a jeho vyzdění. Ve spáře se injektážní krém šíří rovnoměrněji než např. u zdiva smíšeného apod. To znamená, že vlhkost obsažená v místě provedené injektáže, se začne postupně po dokončené dispergaci odpařovat a dotace vlhkosti od základů se zastaví v místě injektážní linie, a to nejen ve spáře, ale i v několikacentimetrové výšce v místě provedené injektáže, jelikož aktivní látky injektážního krému nasytí nejen spáru, ale i cihly nad, ale zejména pod párou. Je to v podstatě chemická podřezávka zdiva, jen s tím rozdílem, že dodatečná izolace proti vlhkosti se neprovádí kontinuálním řezem, ale méně destruktivním způsoben,
a sice vrty v osových vzdálenostech nejčastěji po 100 mm. Ale voda určitě není vytlačována ze zdiva injektážní emulzí, ale je fyzikálním procesem odpuzována a tím zdivo začne již od spodního okraje hydroizolační clony vysychat. Ve Vašem případě se jednalo o příčinu zamokřeného zdiva špatně provedenou hydroizolací na balkoně a tím nad výškou vlhkého zdiva, pravděpodobně dlouhodobějším působením vody nikoliv od základů, ale působením protékající vody skrz desku balkonu, takže není důvod zhotovovat dodatečnou hydroizolaci ve zdivu pod balkonem, a to z důvodu, že příčina je Vámi v dotazu jasně popsána a tím mnou považována za příčinu degradace omítek pod balkonem. Tím je potřeba hydroizolaci balkonu opravit či zhotovit novou a tím bude zdivo pod balkonem vysychat a nové omítky již nebudou degradovat. Pokud máte obavu zhotovit po opravě balkonu nové omítky na vlhké zdivo, použijte sanační omítku, která zbytkovou vlhkost obsaženou ve zdivu propustí, a omítce toto vysychání neuškodí. Anebo po opravě balkonu ponechte zdivo nějakou dobu bez omítek a za dva či tři měsíce, to je pouze odhad, zdivo zaomítněte. Má odpověď vychází ze skutečností a Vašich informací, že zamokření zdiva způsobila špatně provedená hydroizolace balkonu, že provedete opravu hydroizolace balkonu, a zdivo není dotované vlhkostí od základů domu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268