Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den mám prosbu vůbec nevim odkud se vždy vezme tato mapa vedle stoupacek od sousedů prý nic není všechno kontrolovali objeví se to jen někdy nevíte nějakou radu nebo něco děkuji 🙏 mapa se ukáže je někdy vždycky když to nejmíň čekáme ale když sahnu tak nejde cítit ze je to nějak mokré ani nejdou vidět stopy kapek jen mapa

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den.
Evidentně se jedná o mapu způsobenou vodou. Mapa je značně zatmavlá a ostře ohraničená. Tím bych vyloučil kondenzaci. Také bych vyloučil netěsnost v odpadech od WC mísy. Mapy vzniklé od těchto odpadů jsou dříve, či později více či méně zabarvené, nejčastěji do žluta, až do okrové barvy. Mapa pod stropem je ale zatmavená, ale naprosto bez zabarvení, což je velmi pravděpodobně způsobeno „čistou vodou“, nikoli splaškovou vodou. Podle mě jsou velmi pravděpodobné dvě možné příčiny, které způsobují tuto mapku na stěně pod stropem. Nad Vaší koupelnou bude téměř jistě také koupelna souseda. Kontrola sice mohla proběhnout, ale mám zkušenost, že pokud člověk doslova nevidí tekoucí vodu, zpravidla ji vylučuje a o to více, když problém není viditelný z jeho strany. To bohužel bývá někdy lidský faktor vnímání a nemusí být účelový. Pokud je v místě této rohové části nad Vámi sprchový kout/ vana, často toto způsobuje netěsnost mezi hranou vaničky a obkladem, případně netěsností v odpadu pod vanou. Při sprchování, každý se sprchujeme trochu jinak, může i velmi malou netěsností zatéct pod vaničku značné množství vody, která toto jednoduše způsobí. Škoda, že jste mi nenapsali, jak často se toto děje, opakuje a pod. Ale ani tato informace by nemusela být zásadní. Ale co je zásadní z Vašich informací, že dojde k opětovnému vyschnutí. Tím únik vody z vodovodního potrubí nad Vámi, ale i u Vás, můžeme s určitostí vyloučit. Důležitá informace ale ve Vašem dotazu také zazněla a to, že vedle této zdi vedou stoupačky. Kanalizační stoupačky bývají vyvedeny až nad střechu z důvodu umožnění přisávaní vzduchu při vznikajícím podtlaku „padající vody“ např. při spláchnutí WC. Nevím, kolik pater je nad Vámi, jedno určitě, a tak mne napadá, zda při intenzivním dešti by nemohla dešťová voda stékat po potrubí stoupačky. Sledujte tedy jednu důležitou skutečnost. Pokud mapa se bude objevovat pouze při dešti, příčina bude vysvětlena. Pokud se mapa ale objevuje nezávisle na dešti, tak i tuto příčinu můžeme vyloučit. Ale ani havárii v odpadní stoupačce nemůžeme zcela vyloučit.
Závěr: Nejprve se snažte se sousedem nad Vámi vše překontrolovat, ale jak jsem již psal, o únik vody z vodovodního potrubí se jednat nebude, jelikož by se mapa neustále zvětšovala a nevysychala by. Odpad se zcela vyloučit nedá, ale je málo pravděpodobný z důvodů popsaných na začátku mé odpovědi. Také nelze vyloučit, že Váš soused nestandardně vyleje občas větší množství vody na podlahu, pro nás z neznámých důvodů, bývá to také např. z porouchané pračky, která při nějakém programu odpustí vodu přes svá dvířka apod. I lidský faktor mějme na mysli. Nechci Vašeho souseda podceňovat a obviňovat, ale děje se to zcela jistě nad Vámi. Co je ale téměř jisté, že se jedná o mapu, kterou způsobuje voda i když se Vám to na pohmat tak nejeví. Poslední má myšlenka. Na fotografii je mapa sice v rohové části koupelny, ale pouze na jedné stěně. Pokud v místě mapy vede z druhé strany zdi odpadní stoupačka, o které se zmiňujete, pak je vyšší pravděpodobnost, že příčina může být tam. To by znamenalo v tomto místě udělat revizi stoupačky.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268