Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych chtěl bych sanační omítku aquasan-porosity použít na venkovní nadzemní cihlovou část soklu domu pod vodorovnou izolací. Mám použít i injektáž nebo stačí omítka? Je mrazuvzdorná, tedy i pro venkovní použití? Omlouvám se jestli už je tato otázka někde zodpovězena – nenašel jsem… děkuji. František Staněk

  • František Staněk stáří dotazu 2 měsíce dní
  • last edited 2 měsíce dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Staňku,
omítka AquaSan Porosity je vysoce odolná, a to v pevnosti na tlak i odtrh. Je to jedna z nejpevnějších omítek na trhu, která je zároveň vysoce prodyšná. V tomto je opravdu jedinečná. Je to dáno poměry a druhy složek při namíchání. Tím je certifikována pro vnitřní i venkovní použití. Tolik k omítce.
I když je omítka vysoce odolná, např. proti povětrnostním vlivům, fyzikálně mechanickým zátěžím, a dokonce i v případech, kdy by byl podklad dlouhodobě vlhký, nikdy není dobré, aby nebyla odstraněna příčina zavlhání zdi. Pokud se ptáte, zda by tato omítka vyřešila problematiku vlhké zdi, tak toto z dlouhodobého hlediska nevyřeší žádná omítka. Nemohu Vám jedině odepsat, že je nutné udělat taková opatření, aby zdivo bylo suché. Na suchém podkladu bude mít omítka mnohonásobně delší životnost. Tato zákonitost platí u všech omítek, omítky sanační nejsou výjimkou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268