Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat , mám vlhké zdi ve starém domě s kamennou a asi 80cm široku zdí je vhodná injektáž a nebo nátěr.

Děkuji

  • Radim Švec stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Váš dotaze je velmi nekonkrétní a obecný, ale snad jsem Vašemu dotazu porozuměl. Pokud se obáváte, že zeď je příliš silná, tak toho se obávat nemusíte. Navrtání této tloušťky zdiva a druhu zdiva s kvalitní vrtačkou a kvalitním vrtákem není problém. Dodáváme vrtáky zn. Heller, v pracovní délce 950 mm, které jsou velmi odolné a pro Vaši tloušťku zdiva dostatečně dlouhé. Doporučuji však Vámi specifikovanou zeď nejprve navrtat vrtákem o pracovní délce 550 mm a po odvrtání celé zamýšlené délky zdiva, dovrtat vrty na požadovanou hloubku delším vrtákem. Tím si nejen usnadníte práci, ale ušetříte i velmi pravděpodobně náklady. Vyplnění vrtů injektážním krém už není složité. Pokud byl Váš dotaz směřován na vytvoření dodatečné horizontální bariéry ve stávajícím zdivu pro trvalé zastavení kapilární vzlínající vlhkosti, je metoda Systémem AquaStop Cream® účinnou technologií. Pokud je toto důvod Vašeho dotazu, žádný povrchový nátěr nezabrání působení vzlínající vlhkosti v kapilárním systému zdiva. Nátěry, které nabízíme, jako je např. AquaSalt Stop®, je velmi účinný nátěr/bariéra pod sanační omítku, kde penetrační nátěrová vrstva zamezuje pronikáním solí do nově zhotovené sanační omítky. Povrchový nátěr AquaStop SanFix® je účinný přípravek pro zpevnění povrchů, zejména vhodný pro interiéry, jako jsou restaurace, sklepení, kde jsou přiznány např. kamenné prvky zdiva, režné zdivo a pod. AquaStop Protect® je velmi zajímavý výrobek pro ochranu vnější omítek a jiných fasádních prvků před působením povětrnostních vlivů, zejména soklových částí fasády před dopadem kyselých dešťů a obvykle ve vyšších místech fasády před tvorbou plísní a pod. Toto jsou např. nátěry, které jsou pro dané potřeby a požadavky nesporně účinné, ale pro vytvoření nové hydroizolace ve zdivu, pro trvalé zamezení vzlínající vlhkosti, nejsou určené. Toto platí pro použití jakéhokoli jiného povrchového nátěru.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268