Dobrý den,
V první řadě, bych chtěl pochválit váš systém odvlhčení zdiva. V roce 2021 jsem část sklepa zvenku po odkopání izoloval Bitumen 2K a ochránil XPS s povrchovým armováním, na XPS ještě dal geotextilii jako kluznou vrstvu pro případné sedání zeminy. Zevnitř sklepa jsem přerušil vzlínání právě AquaStop Cream navrtáním 5 cm nad podlahou.
Výsledek je, že zdi sklepa postupně viditelně vyschly. Dokonce když se mi po pár měsících podařilo rozlít kýbl s vodou, asi 10 cm pruh betonové podlahy u zdi byl viditelně nesmáčivý.
Teď k dotazu. Z různých důvodů jsem izolaci nedodělal a zbyl mi skoro celý 10 l kbelík AquaStop Cream (datum výroby 06/2021, tj. za expirací). Konzistence však bohužel již není krémová, ale připomíná spíše mléčně bílý olej. Lze AquaStop Cream nějak zachránit a dále použít? Nějak ho našlehat, něčím zahustit apod.? Nebo nějaké alternativní využití (např. jako AquaSalt Stop, Aqua Inject Activator nebo případně jako Aqua Stop Protect na sokl)?
Ještě jeden dotaz. Jednu stěnu sklepa nemůžu bohužel zvenku odizolovat od okolní zeminy. Zevnitř je 15 cm cihla a z venku pak 35 cm beton. Bylo by dobrým řešením plošné šachovnicové navrtání stěny do hloubky 15 cm a aplikovat Aqua Stop Cream? Nebo vrtat do hloubky 15+35-4 = 46 cm?
Děkuji za odpověď.
- Michal Tatarkovič stáří dotazu 7 dny dní
- poslední aktivní 5 dny dní
Dobrý den,
Pročítal jsem zdejší poradnu a tato problematika se zde řešila. Přesto bych se Vás rád zeptal na názor / zkušenost. Potřeboval jsem vyřešit vzlínající vlhkost u objektu, který se částečně nachází pod terénem a část nad terénem. Nechal jsem si provést vlhkostní průzkum, ze kterého vyplynulo, že opravdu u podlah je vlhkost nejvyšší a čím výše se jde, vlhkost mizí (to i u části objektu, který se většinově nachází pod úrovní terénu). Oslovil jsem jednu firmu a ta mi nabídla variantu tlakové injektáže přes osazené pakry a to buďto směsí silikonátů a esterů jako jedna varianta, a druhá varianta injektáže přes osazené pakry akrylátovým gelem. Co jsem z návrhu prací a konzulatcí pochopil, vrty v obou případech by byly prováděny vodorovné v odstupech 15 cm až do hloubky 5 cm před koncem zdiva, do spáry a ve dvou řadách.
https://www./utesnujici-tlakova-injektaz-akrylatovymi-gely
Nakonec jsem se rozhodl pro Váš krém AquaStop Cream a injektáž jsem provedl svépomocí. Pořád mně ale vrtá hlavou:
1) Nabízená varianta silikonátů a esterů – co je to za variantu, není podobná Vaší bázi silan/siloxan? Ale firma ji chtěla aplikovat tlakově přes pakry.
2) Akrylátové gely jsou stále hojně aktivně nabízeny a to pro vzlínající vlhkost v cihlovém zdivu, viz výše uvedený odkaz. Jedná se o velmi drahou variantu injektáže, myslíte, že se jedná o naprosto nevhodnou/nefunkční variantu?
Děkuji za Váš čas a poradnu jako takovou.
- Mrázek stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 8 měsíců dní
Dobrý den,
potřebuji sanovat zeď tloušťky 30 cm z plných cihel, která již v minulosti byla neúspěšně sanována přípravkem zmrazených válcových patron vodného roztoku silikonátu. Předpokládám, že bylo použito málo patron, takže nedošlo k vytvoření clony.
Zeď je v průběžné spáře navrtána otvory o průměru cca 25 mm se středovou roztečí cca 15 cm. Lze použít Váš injektážní krém a aplikovat ho do již vyvrtaných děr? Sice mají větší, než doporučovanou rozteč 120 mm, ale zase jsou většího průměru, takže krému se vejde víc.
Předem děkuji za odpověď.
- Zdeněk Chalupa stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den. Jaký je rozdíl mezi kapalnými injektážemi Vášim krém Aquastopcream? Která metoda je účinější u zdiva z opuky? děkuji za odpověď Borský Všetaty
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, asi po 2 letech od injektáže se znovu objevují vlhké mapy plísně na zdi 1,5x3m. Má smysl instalovat na zeď radiátor? Děkuji. Škobrtal
- Trumf Sanace stáří dotazu 7 roky dní
- poslední aktivní 6 roky dní