Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, v červnu došlo k přelití velkého množství vody na náš pozemek. Voda se u naší novostavby dostala nad vodorovnou hydroizolaci. Následně byl náš dům tři týdny vysušován vysokotlakou metodou firmy Heat. V jednom rohu se stále drží mokrý flek. Dá se vysušit, např. přímotopem, ale zase se objeví. Má stále stejný tvar a velikost. Není úplně od země, ale v místě, kdy poprvé po vytopení vylezl nad lištu plovoucí podlahy. V tomto rohu ve zdi nevedou žádné trubky. Dle nedávného měření by se neměly hodnoty vody pod podlahou zvedat a zůstávají po vysušení podlimitní. Ostatní fleky po vytopení jsou suché. Velmi rádi bychom znali příčinu tohoto vlhnutí.

Obrázek
  • Kateřina Záhrubská stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Částečně Vám odpovím vylučovací metodou. Tím, že vlhká mapa se dá vysušit, ale přesto se opět objeví, nejedná se o zašpinění omítky při zaplavení. O kondenzaci vzdušné vlhkosti se také velmi pravděpodobně nejedná, což si dovoluji tvrdit z přiložené fotografie, ale i dalších Vámi uvedených informací z dotazu. Havarijní stav jakých si rozvodů vody a odpadů jste vyloučil, jelikož tak žádné nevedou. A tak možné příčiny zavlhání omítky vidím dvě. Zbytková vlhkost, která se ještě z konstrukce domu plně neodpařila. Druhá příčina, poškozená vodorovná hydroizolace při působení tlakové vody, která mohla působit od spodu na vodorovnou hydroizolaci při zatopení, ale neznám všechny souvislosti. Pakliže jsou ale platné tři logicky vyloučené možné příčiny, musí být příčina vlhké mapy velmi pravděpodobně jedna ze dvou mých úvah. Proto doporučuji ještě posečkat do jara, větrat, topit a pod. Pokud se vlhká mapa neztratí ani do jara, ani o zbytkovou vlhkost se velmi pravděpodobně jednat také nebude a pak je třeba se zaobírat i myšlenkou o poškozené vodorovné hydroizolaci. Doporučuji provést měření vlhkosti zdiva mikrovlnnou metodou! Mé úvahy vycházejí z poskytnutých informací.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268