Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
0 votes
235 zobrazení

Dobrý den,mám dotaz..u starého doma (kotovice) vlhne stěna nejspíše od souseda..soused si udělal podél domu (boční strana) zahrádku kde jsi vysadil květiny atd..hlínu zasypal až ke stěně kde nedal ani nopovku..je možné ze stěna vlhne zevnitr jelikož zaléva květiny a hlína vsakuje vodu a poušti do stěny kotovice? Omítky jsem obouchal a nechávám sušit..stačilo by od souseda odkopat hlínu 50cm do hloubky dat nopovou folie a poté zahrnout zpět a uvnitř v místnosti použit sanační omitku a sanační štuk? Potrebuju aby dům vydržel par let..na veky stát nebude máme v plánu jen později bourat..předem děkuji za odpověď

  • Lukas stáří dotazu 7 měsíců dní
  • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den.
Obracím se na Vás jako na specializovanou firmu v oboru sanací.
Jsme projekční kancelář a řešíme jak sanovat sklepní zdivo, které je pod úrovní terénu, vlhne a plesniví. Jedná se o dům v Praze 2, pod Vyšehradskou skálou, který je kulturní památkou, takže veškeré zásahy podléhají vyjádření NPÚ a následně schválení OPP MHMP.
Co aplikovat na zdivo, které je očištěno od původní omítky a spáry proškrábnuté do 2-3 cm? Uvažovala jsem o vodotěsné paropropustné jádrové omítce s finálním silikonovým nátěrem, ale to mi neprošlo. Cituji vyjádření NPÚ “Silikonové nátěry nelze akceptovat v podmínkách Pražské památkové rezervace, památky UNESCO, u objektu který je zapsán jako kulturní památka“
Dokážete mi poradit jak zastavit pronikání vlhkosti skrz obvodové zdivo a doporučit nějaký postup? Přikládám i pár fotek současného stavu sklepního prostoru.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Ing. Monika Bedřichová

  • Monika Bedřichová stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 5 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, koupil jsem rodinný domek z roku 1938. Rekonstrukci začínám od podlah, staré dřevěné podlahy jsem vytrhal a škváru a zeminu jsem odstranil do hloubky 40 cm pod úroveň podlah. Budu dělat odvětrávanou podlahu viz skladba : 15 cm štěrk frakce 16/32 s drenážní trubkou 100 mm 10 cm podkladní beton vodorovná hydroizolace 10cm podlahový polystyren 2x 5cm PE folie 6 cm cementový potěr s kari 150x150x4 Chci dělat chemickou sanaci vlhkého zdiva injektáží, ale nevím jestli sanovat přesně nad vodorovnou izolaci ( modifikovaná lepenka ) nebo až nad finální vrstvu cementového potěru. Předem moc děkuji za odpověď, S přátelským pozdravem Martin Vochomůrka

  • Martin Vochomůrka stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den, pročetl jsem si Váš web a shlédl videa. Řeším vlhkost ve zdivu jak cihlovém, tak kamenném, šíře 600 – 1000mm u staré chalupy. Odkryl jsem vnitřní staré prkenné podlahy, a vybral cca 500mm hlíny, kamenů a zásypu. Před shlédnutím Vašich videí jsem zamýšlel zhotovit kalsickou skaldbu, tzn. štěr, vyztuženou betonovou mazaninu a po vyzrání zhotovit hydroizolačnímy pásy vanu a podřezat zdiva tak, abych se ubránil pronikání vlhkosti do interiéru a do stěn. Co se týče skaldby podlah a vodorovné izolace, myslím, že lepší řešení není, ale namísto podřezání bych raději volil Vaši technologii. Otázkou je, zda bude fungovat nová skladba s vodorovnou hydroizolací (lepenka) a injektáž obvodoých a vnitřních nosných stěn….popř. jak zabezpečit, aby tyto 2 systémy spolupracovali. Pokud budu řeč´šit jen podlahu, vlhkost půjde do stěn, naopak pokud budu řešit jen injektáž, voda se mi dostane podlahou do interiéru. mám obavy, že když provedu výše popopisovanou skladbu podlahy a injektáž, že si vlhkost najde nejslabší místo ve styku mezi vnitřní stranou stěny a na ní navazující podlahou… Předem vám děkuji za radu a pokud bychom přišli na řešení, které mně jako stavaře přesvědčí, určitě zvolím Váš systém a nebudu řešit dosti náročné podřezávání metrových stěn. S pozdravem Roman Slabý

  • Roman Slabý stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den. Děkuji za odpověď ze dne 28.4. 2014. Rád bych se Vás ještě zeptal na zhruba čtyři otázky. 1) Může negativně působit injektážní krém na stávající ještě stále účinnou vodorovnou izolaci z tzv. lepenky, a tak ji poškodit? Část cihelného zdiva je izolované a suché a další navazující část cihelného zdiva vodorovnou izolaci nemá nebo není funkční a tam bude aplikován injektážní krém. Zajímá mě vliv možného negativního působení v místě, kde dojde k přiblížení se injektážního krému s funkční lepenkou, kde dál injektážní krém nebude pro neúčelnost použit. 2) Může negativně působit injektážní krém v kombinaci s nově aplikovanou tzv. tekutou vodorovnou izolací, má se na mysli pytlovanou směs, používanou tam, kde není možné použít klasickou lepenku? Injektážní krém bude použit do obvodového cihelného zdiva a na část přilehlé podlahy bude použita tzv. tekutá vodorovná izolace, protože nelze zvedat výšku podlahy. 3) Může negativně působit injektážní krém v kombinaci s nově aplikovanou vodorovnou izolací (tzv. IPA proti radonu)? Injektážní krém bude použit do obvodového cihelného zdiva a na přilehlou podlahu bude použita nově aplikovaná vodorovná izolace proti radonu. 4) Za jak přibližně dlouhou dobu se injektážní krém ve vyvrtaných otvorech vstřebá do okolního cihelného zdiva?. Ptám se z důvodu toho, zda je pak vhodnější vyvrtaný otvor vyplnit rychle tuhnoucím cementem a nebo je vhodnější otvory nevyplňovat a jen je nechat ucpané polystyrenovou kuličkou, jak píšete v návodu. Vím, že ucpávka polystyrenovou kuličkou je zejména vhodná pro zabránění tepelných ztrát, ale co statika. Mohou nevyplněné otvory mít vliv na statiku cihelného jednopatrového domu? V patře jsou dřevěné podlahy, z poloviny je dům podsklepený z kamenného zdiva, stáří objektu asi 80 let. Lze pak v případě nevyplnění otvorů cementem po skončení účinnosti injektážního krému (cca. po 40 letech), znovu účinně aplikovat do stejného zdiva stejnou nebo obdobnou látku na bázi silanu/siloxanu? Předem děkuji za Vaši odpověď.

  • Dvořák stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
0 votes
4k zobrazení

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Pohronský stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 1 rokem dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý večer, zaujal mě Váš výrobek, který jsem viděl v televizním pořadu. V rodinném domě mám vlhký kolektor, ve kterém mám uložený vodovod. Při kolísavé hladině spodní vody je v kolektoru až 5cm vody, která zmizí vždy, když se hladina podzemní vody sníží. Kolektor má betonové dno i stěny. Lze použít Váš nátěr abych zabránil průniku vody přes beton? Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Radek Toman

  • Radek Toman stáří dotazu 7 roky dní
  • poslední aktivní 7 roky dní
Zobrazuji 7 záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268