Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,potřeboval bych poradit před asi 10 lety jsme předělali garaž na bytový prostor,z podlahou jsme museli jít pod terén abychom dodrželi nějakou výšku asi 10-15cm pod terén.Firma udělala vanu z ipy. Šla suchou formou pěnovka asi 30cm 2x dřevotříska a pak plovoucí podlaha.Jak se ochladilo tak kolem podlahy začala plíseň,ale teď hodně. Zasílám foto uvnitř a z venku. Potřebují vědět jestli mi pomůže vaše technologie. Děkují za radu Bartečka Pavel

Obrázek
  • Pavel Bartečka stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Bartečko.
Dle informací uvedených v dotazu a přiložených fotografií si myslím, že se jedná o vlhkost ve zdivu, kapilárně vzlínající vlhkost, která ve zdivu působí z důvodu absence či dožilosti vodorovné hydroizolace zdiva. Vlhké zdi mají vyšší tepelnou vodivost, tím se snižuje tepelně izolační vlastnost zdiva a to má za následek, zejména v zimním období, že v místech kde působí vlhkost, se začnou vlivem temperování tvořit na prochladlém povrchu omítek plísně. Příčina vzniku map a plísní: – vlhké zdi, venkovní teplota je již velmi nízká, možná i nedostatečná tloušťka zdiva, temperování ve vnitřních prostorách, vznik rosného bodu a tím kondenzace vzdušné vlhkosti v těchto místech a následně ideální podmínky pro vznik a šíření plísní. Pokud zdi původní garáže nebyly chemicky anebo mechanicky podříznuty při rekonstrukci podlahy, je mnou popsaný stav a jeho příčina zřejmá. V tomto případě je na místě kontaminované omítky již odstranit s dostatečným přesahem nad jejich horním okrajem viditelného poškození a co nejblíže u podlahy dodělat vodorovnou hydroizolaci např. Systémem AquaStop Cream. Plochu odstraněných omítek zaomítnete sanační omítkou (můžete použít AquaSan Porosity), případně termoizolační omítkou, ještě lépe, klimatickou omítkou, např. touto https://www.klimaticka-omitka.cz/. Pokud je mé určení příčiny správné, což je velmi pravděpodobné, a provedete mnou navržená sanační opatření, jsem přesvědčený, že požadovaný výsledek bude dlouhodobě spolehlivý.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268