Dobrý den dočetla jsem se že je možné u zdiva které od spodu vlhne provést injektáž aby nebyl stavební nepořádek po celém domě. Koupili jsme RD straší a jeho středová zeť která byla doposud suchá začala vlhnout od spodu a opadává omítka do výše asi 50cm. Byla nám doporučena injektáž z toho důvodu že je méně prachu , Zeť je dlouhá( chodba přes 3 místnosti asi 10-15m Snad se to dá odstranit i svépomocí. Prosím o radu a kam se obrátit. Děkuji Blahová
- Jaroslava Blahová stáří dotazu 1 rokem dní
- last edited 1 rokem dní
- You must login to post comments
Dobrý den, paní Bláhová.
Ano, vytvořit dodatečnou, vodorovnou hydroizolaci u podlahy, např. zavlhající středové zdi ve Vašem domě, není opravdu nic složitého a těžkého. Jen je třeba nejprve vyloučit případnou jinou příčinu zavlhání Vámi popisované zdi, než je dožilá vodorovná původní hydroizolace a tím zamokřování zdi zemní, vzlínající vlhkostí. Zamokřování zdí může způsobit také drobný, ale neustálý únik z rozvodů vody, odpadů, někdy i topení, rosné body a tím vznik povrchové kondenzace vzdušné vlhkost atd. Úniky vody, pakliže ve zdi vedou nějaké rozvody vody, se projevují tak, že se objeví první lokální mapka, malý „flíček“, který se s přibývajícím časem zvětšuje, rozšiřuje se od lokálního místa (epicentra úniku) a mapa bývá ostře zaohraničená. U odpadů to bývá obdobné, ale mapa se může zvětšovat pomaleji a bývá nejen zatmavěná, ale i částečně zabarvená. To zabarvení může být různé. Jiné zabarvení na povrchu omítek je z odpadu, který je ze záchodové mísy, jiné ze dřezu v kuchyni, z umyvadla bývá zabarvení minimální, anebo pračky a bidetu. Unik vody z trubek topení není tak častý, ale ten se většinou velmi rychle zjistí okamžitým poklesem tlaku v systému topení a tak dále. Dle Vašeho popisu se jedná pravděpodobně o zemní vlhkost, která zamokřuje popisovanou zeď a samozřejmě i omítky. Avšak, Váš popis o náhlém a intenzivním vlhnutí středové zdi mě přeci jen přinutil Vás upozornit i na jiné možné příčiny. Píšu to pro to, aby se prvotně nezapomínalo na zjištění, anebo spíše vyloučení i jiných důvodů, proč se na povrchu omítek mohou tvořit vlhké mapy. Kondenzaci u středové vnitřní zdi od podlahy v podstatě můžeme velmi pravděpodobně vyloučit a jiné příčiny myslím, si teď snadno sami vyhodnotíte z popsaných možných scénářů.
Tak pojďme k Vašemu konkrétnímu dotazu.
Ano, krémová injektáž zdiva je nejméně invazivní, ale přesto vysoce účinná metoda, pro vytvoření dodatečné vodorovné, ale nejen vodorovné izolace ve zdivu proti vzlínající vlhkosti a dá se provádět svépomocí. Nepořádek při práci je minimální, jelikož se vrtá většinou do vlhkého zdiva a tím nedochází k prašnému procesu, ale dá se vrtat i s odsáváním, nejlépe průmyslového vysavače. Kdekoli v půjčovně nářadí Vám vysavač zapůjčí, včetně kvalitní vrtačky. Vše ostatní a potřebné Vám dodáme my. Plnění vrtů je již snadné, tedy pokud má člověk trochu běžné zručnosti. Je to již „čistá“ práce. Na podlahu si položíte už před vrtáním pruh např. igelitu, a to je vše. Pak už se do toho s chutí pustit 🙂.
Technologický postup pro náš Systém AquaStop Cream najdete nejen v této mnou provozované poradně, ale v i technických listech, popisech výrobků, ale zejména v návodu, viz. tlačítko v horní liště apod. Myslím si, že na našem webu je dostatečné množství informací, instruktážních videí, abyste si krémovou injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream zvládli zhotovit sami, a přesto minimálně ve stejné kvalitě, jako od profesionálů. Technologie opravdu není složitá a dá se provádět za běžného chodu domácnosti. Samozřejmě je otázka, do jaké míry jsou již omítky působením vlhkosti poškozené, případně kontaminované solemi, do jaké míry jsou ještě soudržné, nepevné k podkladu apod. Omítky, které jsou nenávratně poškozené, doporučuji s dostatečným přesahem odstranit a nahradit po provedené injektáži sanační omítkou, aby se dodržovala veškerá doporučení v oblasti sanace vlhkého zdiva. Tady se už určitému nepořádku vyhnout úplně nedá 😒. Možná, že ale omítky úplně znehodnocené nejsou a tak nemusí být předmětem Vašeho záměru. Je pravda, že omítky nerozhodují o výsledku krémové injektáže Systémem AquaStop Cream ve zdivu. Ale i po vyschnutí zdiva se nedá očekávat, že omítky získají zpět své fyzikálně-mechanické vlastnosti a případně i své původní zabarvení. Pokud jsou omítky zasolené (viditelné solné výkvěty na povrchu omítek), tak tyto omítky by měly být vždy při sanačních pracích odstraněny.
Pokud byste ale přeci jen měli nějaké nejasnosti, můžete zavolat na online poradce, poradenskou linku, kterou provozuje můj syn, a to od pondělí do soboty, kde odpovídá na dotazy desítek denních tazatelů, což je dosti vyčerpávající, ale syn se trpělivě a nadstandardně těmto tazatelům denně věnuje a to na tel. čísle 731 565 565. Takže bych Vás nejprve poprosil a ostatní čtenáře také, načerpejte si nejprve co nejvíce informací na těchto webových stránkách a v případě až nějakých nejasností, můžete toto službu samozřejmě využít.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 1 rokem dní
- last edited 1 rokem dní
- You must login to post comments