Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
rádi bychom se s Vámi poradili. Předem děkujeme za ochotu a Váš čas!

Před dvěma a půl lety jsme postavili novostavbu, která je umístěna pod cca dvoumetrovým svahem podél celé délky domu, ve kterém jsou zasazeny záhony (viz foto). Dům celkově je v mírném svahu, letos na jaře jsme ještě obvod domu osázeli rostlinami, od domu je dělí NOPová fólie.

Minulý rok na podzim poprvé, letos cca před měsícem podruhé jsme likvidovali plíseň, která se nám objevila v prostřední části domu na vnitřních zdech – v ložnici (opět foto), předsíni a chodbě (foto).

Absolutně netušíme, jak je to možné a co je příčinou. Dům nám stavěl taťka, kterého považujeme za znalého a se kterým byl pro jistotu spolu s projektantkou i projit ještě jednou celý postup (včetně zrealizování hydroilozace – dle informací vše dodrženo jak mělo být). Vytápíme elektrokotlem – podlahové topení na vodu.

Zajímavé a právě k řešení je, že vlhkost a plíseň se tvoří pouze v prostřední části domu – vnitřních zdech, na obvodových absolutně nikde nic po celém domě.

Dokážete nám s tímto, prosím, poradit či nás alespoň nasměřovat, co můžeme pro vyřešení udělat?

Moc děkuji.

S přátelským pozdravem
Hradil

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Hradile,
občas musím poskytovat „nepopulární“ rady a myšlenky.
Ve Vašem případě jsem téměř přesvědčený, že se bude jednat o drobný, ale trvalý únik vody z rozvodů vody, odpadů, anebo zatékáním vody např. pod vaničku u sprchového koutu anebo vany. Pokud se v blízkosti nachází koupelna či kuchyňská linka, je třeba o to důkladněji provést revizi těchto možných zdrojů. Mé podezření vychází z informací z dotazu, kde popisujete, že dům vlhne pouze ve středové části a obvodové zdi jsou suché. Obvykle to bývá opačně. Ale mé podezření vychází pouze z pravděpodobnosti, jelikož nebývá nic absolutního. Hlavním důvodem mého podezření je Vámi přiložená fotografie, která je druhá v pořadí. Mapa je ostře zaohraničena a je velmi intenzivní. Takto se obvykle zemní vlhkost, která vzlíná přes poškozenou vodorovnou hydroizolaci kapilárním systémem zdiva na povrchu omítek neprojevuje. Ale berte má tvrzení pouze jako první vodítko pro další zjišťování. Pokud byste vše vyloučili, pak by se zdivo samozřejmě dalo dodatečně izolovat proti zemní vlhkosti např. naším systémem krémové injektáže, ale až po vyloučení všech jiných možných příčin.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268