Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Pěkný den, měl bych dotaz.Koupili jsme s manželkou chatu a v garáži jsem objevil zed,která opadává a asi do výše 0,5m je vlhká a podlaha je rovněž vlhká, chtěl jsem se zeptat jestli Váš krém aplikovaný do mokrého zdiva podle vašeho návodu prostoupí i do podlahy nebo budu muset provézt i sanaci podlahy? Prosil bych váš názor na danou situaci a případnou radu,předem děkuji za odpověd Zaduban

  • Ivan Zaduban stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Injektáž do vlhkého zdiva Systémem AquaStop Cream je výhodnější než do zdiva suchého. Ale do suchého zdiva se zhotovuje injektáž zřídka. Pokud se zhotovuje vodorovná hydroizolace v suchém zdivu, bývá to z tzv. preventivních důvodů. To ale není Váš případ. Předpokládám, že garáž bude vyzděna cihelným zdivem. Pakliže Vaše zdivo bude vyzděné do průběžných spár, určitě využijte tu nejbližší spáru k podlaze. Pokud tato horizontální linie vrtů bude co nejblíže k podlaze, je velmi pravděpodobobné, že injektážní krému AquaStop Cream nejen že vytvoří dodatečnou hydroizolaci ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti, ale i částečně může proniknout do krajové plochy Vaší vlhké podlahy. Ale to Vám vlhkost v podlaze nevyřeší. Bylo by vhodné izolovat zdivo a podlahu najednou. Pošlu Vám text na toto téma, kde jsem tazateli před Vámi odepisoval, jak v tomto případě lze postupovat.
Otázka předešlého tazatele:
Dobrý den, měl bych dotaz pomůže mě injektáž proti vlhkosti i když v bytovém dome není hydroizolace podlah?Děkuji

Má odpověď předchozímu tazeteli:
Dobrý den.
Systém AquaStop Cream je určen pro zhotovení nové, plně funkční, vodorovné izolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti. Sanace podlah s naším technologickým postupem přímo nesouvisí! Můžete odvlhčit zdivo Systémem AquaStop Cream a izolace podlah odložit s pauzou, kterou si sám naplánujete a určíte. Na výsledek dodatečně zhotovené izolace ve zdivu neodizolované podlahy vliv nemají. Je ale vždy dobré, anebo vhodné, když se řeší současně sanace vlhkých podlah a sanace zdiva. Nové hydroizolace podlahy (vodorovná hydroizolace do tzv. vany) a nové vzniklé hydroizolace ve zdivu se navzájem doplňují. Je ale také možné tyto hydroizolace zhotovit v pořadí a s pauzou dle Vašeho záměru, možností a priorit. V praxi je ale přece jen vhodnější, v případě, že zhotovitel zvažuje pořadí sanace a ví, že izolace bude zhotovovat s delším časovým odstupem (např. z finančních či jiných důvodů), zhotovit jako první izolaci ve zdivu, a pak zhotovit izolace podlah, než naopak. Zaizolováním podlah se může zvýšit vlhkost v neodizolovaném zdivu. Naopak to většinou takto neprobíhá, tím myslím, když se zhotoví izolace ve zdivu a podlahy se zatím izolovat nebudou, v neodizolovaných podlahách se vlhkost většinou nezvýší. Tato rozdílnost vlivu případného zvyšování vlhkosti je dána plochou styku s podzákladím domu.
S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268