Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
uvažuji nad koupí Vašeho přípravku Aqua Stop Cream a v souvislosti s tím bych se chtěl zeptat, jak mám provést vrty. Upřesním: v rodinném domě (nemá izolaci) provádím rekonstrukci, odsekal jsem staré zdivo v chodbě a dále v obytné místnosti. Jenže podlaha chodby je cca o 10 cm nižší než podlahy v obytné části (podlahu chodby plánuji v budoucnu celou vysekat, udělat novou izolaci a zalít znovu betonem již do úrovní podlah s obytnou částí). A můj dotaz zní, mám začít vrtat 10 cm nad úrovní podlahy v obytné části, nebo 10 cm nad úrovní podlahy chodby, pak by ale byly v budoucnu vrty zality novým betonem. Jaký máte na tuto věc názor? Děkuji.

  • Lukáš Kratochvíl stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Spíš než názor Vám poskytnu jednoznačnou odpověď. Tím, že je v současné době podlaha chodby o 100 mm níže, než podlaha obytné místnosti a pakliže máte na mysli zeď, která chodbu a obytnou místnost rozděluje, je výška pro navrtání tohoto vnitřního zdiva daná. Navrtání provedete ze strany chodby. U vrtání uvnitř objektu jste vždy limitovaný výškou podlahy, je to dáno tloušťkou vrtačky, rukou a pod. Proto je max. dovolená výška pro injektáž 100 mm od podlahy, ale je vždy výhodnější se k podlaze linií vrtů přiblížit. Ve Vašem případě máte tu výhodu, že se můžete maximálně přiblížit k podlaze obytné místnosti, jelikož je podlaha chodby o těch již vícekrát zmiňovaných 100 mm níže, než je podlaha obytné místnosti. Předpokládám, že tato dělící zeď je vyzděná z cihel a tak využijete tu nejbližší spáru, která bude nejblíže k povrchu podlahy obytné místnosti. Je otázka, v jaké výšce Vám budou průběžné spáry vycházet k podlaze obytné místnosti, ale už spára, která se může nacházet ve výšce např. 5 mm nad povrchem podlahy, je ta nejvhodnější, kterou byste využil. To jen dávám příklad. Výškovým rozdílem podlah totiž nejste omezen pro vodorovné vrtání a využití té nejbližší spáry k podlaze obytné místnosti. Je to samozřejmě dáno nižší úrovní podlahy v chodbě. Jednou až budete zhotovovat novou podlahu v chodbě, zhotovíte po vybourání podlahy novou hydroizolační vanu, kterou vytáhnete do výšky zhotovené injektáže a tím se Vám tyto nové hydroizolace budou doplňovat. Možná byste ani podlahu v chodbě vybourávat nemusel, jelikož jak se zmiňujete, zhotovíte ji včetně nové hydroizolace a výškově ji zarovnáte s výškou podlahy obytné místnosti. Výškový rozdíl 100 mm by měl stačit pro zhotovení hydroizolační vany a dostatečné výšky nového betonu. Samozřejmě za předpokladu, že stávající podlaha je betonová, pevná, což je velmi pravděpodobné. Maximálně bude potřeba odstranit nášlapnou povrchovou vrstvu, což může být keramická dlažba, linoleum, parkety,… Tento povrch odstraníte a zhotovíte hydroizolační vanu, která se musí zhotovit na pevný podklad a následně již zhotovíte betonový potěr do požadované výšky. Límec hydroizolační vany bude vytažen do výšky injektáže s přesahem cca 50 mm nad její linii vrtů. Tuto ne značně vyčnívající hydroizolaci nad již výškově srovnanou podlahou zakryjete novou omítkou. Technologickou pauzu si sám můžete zvolit a naplánovat a to s odstupem i několika let. Tím myslím od provedené injektáže a zhotovení nové podlahy v chodbě. Jen je potřeba hydroizolaci vytáhnout přes výšku injektáže, ale vždy na zdivo bez omítek. To je Vám ale určitě jasné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268