Dobrý den, obracím se k Vám s prosbou o radu. Koupil jsem starý zrekonstruovaný dům, zdi jsou vlhké, pod lištami na podlaze je plíseň a v místnosti je cítit zatuchlý zápach.
Zjistil jsem že stěny jsou natažené jen lepidlem s perlinkou (takže uzavřené) a hydroizolace v podlaze sice je, ale je ukončena zároveň s omítkou.
Můj dotaz zní jestli je reálně možné udělat svépomocí do této zdi injektáž a jestli lze napojit tu stávající hydroizolaci z pásu, například tim že odkopu kousek podlahy od zdi a napojím se Bitumenem 2K na tuto izolaci a nad injektáž? Je takový postup možný, funkční a reálný? Na závěr bych ještě osekal tu nesoudržnou omítku s lepidlem do výšky minimálně150cm a nahodil sanační omítku.
Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.
S pozdravem
Lukáš Grepl
- Lukáš Grepl stáří dotazu 5 dny dní
- last edited 23 hodin dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
Vámi navrhovaný postup je technicky obtížný, klade důraz na zručnost a trpělivost, avšak za příznivých podmínek by mohl být reálný. Postupujte takto: Na sanovaných zdech osekejte omítky do dostatečné výšky nad horním okrajem jejich poškození, tj. viditelné degradace. Pokud byste chtěl obnažit v krajové části podlahy vodorovnou hydroizolaci, je třeba nejprve sondou zjistit, v jaké hloubce od čisté nuly podlahy je hydroizolace uložena. Pak řezným kotoučem udělejte souběžný řez se zdmi ve vzdálenosti cca 50 mm a ideálně do hloubky cca 5 -10 mm nad hydroizolací. Odseknutím prvního kousku betonu v místě řezu, ideálně v místě sondy, pokud ji uděláte také v řezném pruhu, by se měl beton už po kouscích pravděpodobně i ručním sekáčem postupně odtrhávat a tak by se nepoškozená hydroizolace mohla v dostatečné ploše obnažit. Po provedené injektáži zdí Systémem AquaStop Cream se již snadno napojí vodorovná hydroizolace v podlaze přes chemickou podřezávku, a to stěrkovou hydroizolací, např. AquaStop Bitumen 2K flex, kterou byste vytáhl do výšky cca 50 mm nad injektážní horizontálu. Celý tento proces zakončíte omítnutím osekaných ploch sanační omítkou. Nemohu se ale nezmínit o myšlence, zda je tento proces dodatečného napojení vodorovné hydroizolace s chemickou podřezávkou nutný. Jedná se o nadzemní podlaží, kde na rozdíl od podzemních podlaží nehrozí působení tlakové vody. Je třeba také brát v úvahu, že hydrofobizace směrem od vrtů „dobíhá“ až 100 mm, a tak je možné, že se dostane i k hydroizolaci v kraji podlahy. Nicméně Vás od Vašeho záměru neodrazuji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 2 dny dní
- last edited 23 hodin dní
- You must login to post comments