Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den.
Prosím o radu, jaký nejlepší způsob zvolit při aplikaci přípravku AquaStopCream na vlhké zdi. Mám v úmyslu
udělat nové betonové podlahy a stávající vlhké zdi navrtat. Jde mi o spojení lepenky na podlaze s navrtanou zdí.
Děkuji p. Ivo

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Ivo,
napojení hydroizolační vany na chemickou injektáž je v podstatě snadné a není vlastně ani neobvyklé. Je třeba krémovou injektáž Systémem AquaStop Cream provádět v těchto případech do zdi, která je zbavená omítek. Princip, anebo, lépe vyjádřeno, postup napojení těchto dvou hydroizolací je ten, že asfaltová lepenka či stěrková hydroizolace podlahy např. AquaStop Bitumen 2K se vytáhne do výšky cca 50 mm nad injektážní linii. Takže je třeba nejprve zhotovit injektáž a následně vytáhnout hydroizolaci podlahy přes výšku injektáže. Injektážní krém AquaStop Cream se šíří všemi směry od vrtu, a tak i do zadní nedovrtané části zdi, ale právě i na povrch zdiva okolo ústí vrtů. Tím se vytvoří vodoodpudivá, v tomto případě horizontální vrstva v celé tloušťce zdiva a délce provedené injektáže, a jak jsem popisoval v předešlých větách, i na jeho povrchu. Pro ilustraci a představu Vám vkládám fotografii od jednoho našeho zákazníka, který nám ji poskytl s komentářem. Takto se tepelně, anebo stěrkou napojí hydroizolační vana podlahy s vodoodpudivým povrchem zdi. Tím se tyto dvě hydroizolace navzájem doplňují a vytvoří se spolehlivé uzavření proti pronikání zemní vlhkosti do místnosti, ale samozřejmě i nad injektážní linii. Pro ilustraci Vám přikládám fotografii, kterou nám poskytl náš spokojený zákazník, který fotografii částečně okomentoval, a já dovysvětlil tuto zajímavou ukázku. Myslím si, že pro ilustraci, a tím představu mého výkladu o napojení hydroizolací je přiložená fotografie přínosná. Na závěr bych Vám ještě předal jednu informaci. Po provedené výplni vrtů injektážním krémem můžete přes injektážní linii vytáhnout hydroizolaci bez jakékoli technologické pauzy, jelikož injektážní krém bude dispergovat, a to i na vnitřní přivařený, anebo natažený materiál, a tak se hydrofobizace dostatečně „natlačí“ na svislou hydroizolaci.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

Ilustrativní fotografie

Systém AquaStop Cream

Komentář k fotografii najdete zde:
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/injektaz-aquastop-cream-po-dvou-letech

  • You must to post comments

Děkuji za vyčerpávající odpověď a případné doplňující info bude až v době provádějící se izolace i s nákupem
přípravku.
Děkuji p.Ivo

  • You must to post comments

Určitě. Až budete realizovat stavební a hydroizolační práce a potřeboval byste nějakou konzultaci, pro urychlení komunikace mi můžete zavolat na tel. číslo 603 589 130.
JS

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268