Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

po shlédnutí videí a pročtení různých článků jsem z Vašeho způsobu izolace zdiva nadšený, hlavně z toho, že si ji jsem schopen provést sám. Než si AquaStop Cream objednám, prosím ještě o názor odborníka, jak to v mé situaci nejlépe provést.

Potřebuji izolovat pokoj od vlhkosti od spodu- sklepa, který je takřka stále vlhký, což ničemu nevadí a nemá smysl s tím nějak bojovat, protože bydlíme u řeky a i spodní voda není hluboko. Co ale vadí, je lehká přítomnost plísní v pokoji, zejména v zimních měsících. Od projektanta mám navrhnutou výšku nejméně 80mm polystyrenu, který položíme na odebraný násep stávající podlahy. Děkuji předem za Váš názor, jakou izolaci byste zvolil pod polystyren a jak ji propojit s izolací zdiva, aby vlhkost nevzlínala škvírou mezi polystyrenem a zdí? Lepenku nalepenou i na zeď? V této výšce bohužel vychází kamenný základ. Nebo nebude vadit, když touto škvírou bude podlaha trochu”dýchat”.
S tím souvisí i to, že nevím, v jaké výšce zdivo ideálně navrtávat. Schematický obrázek k situaci přikládám.
Zvenku příjde po izolaci zdiva nalepit polystyren. Případné informace rád dodám.

S pozdravem a přáním zdaru!

Veverka

  • You must to post comments

Dobrý den pane Veverko.
Nejprve k té skladbě nové podlahy. Dle Vašeho schématického řezu vrstev podlahy a skladby obvodového zdiva je myslím vše dáno. Kameninový podsyp bych zhotovil do výšky cca 100 mm. Na tento podsyp se zhotoví podkladový beton o výšce 100 mm. Na podkladový beton se nataví asfaltové pásy, typu dle rozhodnutí projektanta. Injektáž zhotovit dle technologického postupu pro Systém Aquastop Cream. Injektáž zhotovit mezi kamennou podezdívkou a první cihelnou šárou cihel, tj. v přechodové spáře, případně v druhé maltové spáře mezi první a druhou řadou cihel. V obou případech se krémová injektáž zhotoví do maltové průběžné spáry a tím bude výsledek spolehlivý. Asfaltové pásy se nataví pouze na podkladový beton s ukončením cca 5 mm od svislých konstrukcí. Na obvodové zdivo, ale i vnitřní zdivo, se nanese bezešvá hydroizolační stěrka a to přes zhotovenou injektáž s přesahem 50-100 mm nad linií vrtů. Nanesená svislá bitumenová hydroizolace např. AquaStop Bitumen 2K se nanese i na asfaltové pásy s přesahem spoje cca 150 mm. Tento spoj bude naprosto těsný a pevný. AquaStop Bitumen 2K má velmi dobrou přilnavost i na připravený svislý podklad na zdivu, který bych doporučil zhotovit před injektáží, aby se do vyrovnávací tenkovrstvé cementové stěrky také vpenetrovaly účinné látky injektážního krému. Samozřejmě injektáž se zhotoví do spáry, která je i po zhotovené tenkovrstvé přípravné stěrce stále viditelná. Pro zhotovení podkladové stěrky je vhodná univerzální malta, která má značnou pevnost a dá se hladítkem na zdivo natahovat i v malé vrstvě. Nemusí se čekat na vyschnutí jejího povrchu, jelikož se stěrková bezešvá hydroizolace AquaStop Bitumen2K viz https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/dokumentace/ velmi dobře spojí zejména s vlhkým podkladem, na rozdíl od asfaltových pásů, kde vzniká i další problém a to v ohýbání pásů v rozích a zejména ve zlomu podlahy a vnitřního rohu zdiva. Proto je tento detail spolehlivě vyřešen kombinací asfaltových pásů a bitumenové hydroizolace. Tímto provedením nevzniká žádná mezera pro jakési dýchání, které v žádném případě nedoporučuji. V případě kvalitně zhotovených hydroizolací není důvod si pouštět páry do obytných místností. Nic by se mezerou, o které se zmiňujete, nezískalo. Bylo by to spíše riziko, zejména zdravotní. Případně ještě můžete vodorovné spoje asfaltových pásů přetěsnit bitumenovou stěrkou a hydroizolační vana bude spolehlivě funkční a její napojení na injektážní clonu bude dle navrženého postupu taktéž spolehlivé a těsné. Další skladba, dle Vašeho schématického nákresu, je v pořádku. Postup hydroizolační vany a její napojení na injektáž AquaStop Cream doporučuji zhotovit navrženým postupem proto, že kamenná klenba bude velmi pravděpodobně značně vlhká. Podsyp a podkladový beton se zhotoví ve výškách dle možností, až po vybrání všech vrstev původní podlahy ke klenbě. Kdyby Vám nebylo cokoliv jasné, můžete vše upřesnit na poradenské lince, kterou také provozuji a to na 731 565 565.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuji za odpověd pane Schwarzi,

četl jsem pozorně a princip jsem pochopil, prosím Vás ještě doplnění množství AquaStopBitumenu 2K, jaké balení mám objednat a v jaké vrstvě se má nanést? – obvod místnosti je 18m.

A za další, je nějaký způsob se vyhnout betonování? Nosnou funkci v pokoji má přece sklepní klenba.. Například nestačila by pod asfaltové pásy na podsyp zámková dlažba nebo tvrzený polystyren? V podlaze jsou vedení odpadu, vody a topení a nevím v jakých výškách, protože celou místnost jsme ješte neodkryli. Předpokládám že by bylo ideální, aby toto vedení se nacházelo ve vrstvě polystyrenu.

Vřelý dík za komunikaci

S pozdravem
Veverka

  • You must to post comments

Dobrý den pane Veverko. Na plochu 8 – 10 m2 je spotřeba jedno 32 kg balení AquaStop Bitumen 2K, což by mělo být dostatečné na Váš rozsah hydroizolační stěrky ve dvou vrstvách o celkové tl. cca 5-6 mm. Podkladový beton jsem nenavrhoval z důvodu zesílení nosnosti klenbové stropní konstrukce. Vynesení zatížení v případě kamenného klenbového stropu je obrovské. Podkladový beton jsem navrhoval z důvodu, že pokud se rozhodnete pro zhotovení kvalitní hydroizolační vany, na kterou pak můžete položit tepelnou izolaci a případně uložit rozvody vody, topení aj., je nutné vodorovnou hydroizolaci položit na pevnou a rovnou plochu. Pokud byste postupoval dle mého návrhu zhotovení hydroizolace podlahy s napojením na dodatečně zhotovenou izolaci v příčném řezu zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti Systémem AquaStop Cream, nevím jak to bez pevného podkladu zhotovit, tedy, pokud byste nevybral veškerý zásyp až na samotnou klenbu. Proto jsem v předposlední větě předchozí mé odpovědi poznamenal ,, Podsyp a podkladový beton se zhotoví ve výškách dle možností a výškových potřeb, až po vybrání všech vrstev původní podlahy ke klenbě,,.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268