Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, máme cca 100 let starý dům a jednu celkem dost vlhkhou místnost. Není vlhká po celém obvodě, ale jen na jedné straně, kde jsou ruzne silne zdi.Problém je, že je tato místnost pod úrovní terénu 50 cm. Obouchali jsme omítky a nechali rok schnout, ale výsledek žádný. Budeme bourat i stávající betonovou podlahu, neboť byla špatně udělaná izolace. Chceme se zeptat, zda má význam použít jiz nyní, když z venku domů není žádná izolace. Děkuji

  • Tereza Gajerová stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Postup sanace bych doporučil v tomto pořadí. Až vybouráte stávající podlahy a zhotovíte podkladový beton, bylo by vhodné nad podkladovým betonem zhotovit injektáž Systémem AquaStop Cream. Následně zhotovíte vodorovnou hydroizolaci podlahy, kterou vytáhnete na svislé konstrukce a to ve Vašem případě zmiňovaného očištěného obvodového zdiva a to přes linii injektáže s přesahem min. 50 mm, ale může být i vyšší. Tím se tyto dvě hydroizolace napojí a vzájemně se doplňují. To je hydroizolační vana a injektážní bariéra v příčném řezu zdiva. Pak je ale nutné zhotovit odkopem svislou vnější izolaci a to do hloubky min. pod podkladový beton, nejlépe až na základovou spáru. Tento úkon můžete zhotovit s pauzou, kterou si sami určíte, jelikož vznik hydroizolační bariéry ve zdivu Systémem AquaStop Cream z vnější strany neodizolované zdivo neovlivní. Je ale jasné, že do doby zhotovení venkovní svislé hydroizolace bude zdivo dotované zemní vlhkostí z bočního směru a tak zdivo vysychat nebude, tak jako je tomu doposud, a to až do doby, kdy se zhotoví ta poslední, chybějící svislá vnější hydroizolace. Samozřejmě by bylo nejvhodnější zhotovit všechny sanační práce tak, aby na sebe navazovaly. Co je ale priorita č. 1 u těchto kroků? Před zhotovením svislé vnější hydroizolace zhotovit injektáž, respektive alespoň navrtání zdiva a to z důvodu, že v případě provrtání zdiva skrz se nenaruší svislá hydroizolace, jelikož tam ještě buď nebude anebo už bude zhotovená, ale v tomto případě se může ještě případně porušená izolace přetěsnit, a je také možné svislou hydroizolaci před zpětným zásypem zkontrolovat. Toto je možné pouze u otevřeného výkopu, pak už ne. Pokud byste sanační práce zhotovili dle postupu, který je popsán jako první, nic zásadního by se nestalo, kdyby se vrtem zdivo nechtěně provrtalo skrz, jelikož následný výkop a zhotovení svislé izolace vše zatěsní.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268