Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pane Schwarzi,

před nějakou dobou jsem koupil zrekonstruovaný domek s novou přístavbou, v původní části předchozí majitel, který rekonstrukci a přístavbu prováděl provedl injektáž. Prý tam stará hydroizolace byla, ale místnost se celá vylila betonem a nad ním byla provedena injektáž viz. fotografie. Prý to pán dělá vždy spíše preventivně, byl velmi solidní, ale rád bych si nechal z fotek zhodnotit kvalitu díla, pokud byste byl tak hodný.
Se zdmi žádné viditelné problémy nemám, na jedné ze zdí původní stavby na podzim byla plíseň, ale vznikla za přiraženým nábytkem a na nezateplené zdi sousedící s nevytápěnou ruinou sousedů, provedl jsem preventivní opatření – odsazení nábytku od zdi, monitorování relativní vzdušné vlhkosti a větrání, tak aby nešla přes 60% (krom noci, kdy se to prostě zadýchá a ráno zase vyvětrá), od té doby vše v pořádku.

Spíše mě zajímá Váš názor na provedenou realizaci.

Moc děkuji a přeji hezký den.

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den,
tím, že jste mi zaslali s dotazem i několik fotografií, dá se kvalita práce vcelku spolehlivě zhodnotit. Injektážní práce byly provedeny dle námi doporučeného technologického postupu, včetně využití nejnižší spáry k betonovému povrchu podlahy. Byla využita nejnižší spára u podlahy, ve které se dalo vrtat vodorovně, což je u krémové injektáže velmi důležité. Před injektáží byla provedena vyrovnávací stěrka ve výšce od podlahy přes spáru, která byla využita pro injektáž. Pokud byla nejprve provedena vyrovnávací podkladová stěrka a následně injektáž ve spáře, tak toto pořadí je výhodnější, než kdyby by tomu bylo naopak. Vyrovnání povrchu a tak příprava podkladu pro natavení hydroizolační vany/ hydroizolace na stěnu je přínosné minimálně ze dvou důvodů. Tento provedený „detailní prvek“ je viditelný na fotografii č. 4 a 5. Na poslední fotce je vidět napojení vodorovné hydroizolace podlahy přes krémovou injektáž včetně dostatečného překládání hydroizolačních pásů se zatavenými spoji. I toto se mi jeví jako odborně provedené. Samozřejmě nemůžu hodnotit, jak byly provedeny výplně vrtů, zda byly vrty dostatečně hluboké vůči tloušťce zdiva, a také, zda z druhé strany zdí není cosi, co by mohlo zapříčinit přemostění vlhkosti nad zhotovenou injektážní linii, což může představovat vyšší neodizolovaná podlaha od zemní vlhkosti, přilehlý vlhký terén, výše položené pochozí a pojezdové plochy (u obvodového zdiva) apod. Nicméně předpokládám, že pán, který práce prováděl, si byl pravděpodobně těchto výškových zákonitostí vědom a v těchto, ani se mi nechce napsat detailech, nepochybil. Vzhledem k Vaší situaci, tedy u těchto asi relativně suchých zdí a v případě preventivní injektáže, je mé doporučení následující. Vrty je prospěšné před injektáží lehce zvlhčit vodou, což je poměrně snadné, případně použít AquaStop Cream Inject activator. Nemusíte mít však obavu, že by se hydrofobní clony mezi vrty nepropojily. I v suchém prostředí se injektážní krém AquaStop Cream šíří naprosto spolehlivě, avšak pomaleji a s menší vzdáleností „doběhu“. Avšak v osových vzdálenostech 100 mm a při doporučeném průměru vrtů 14 mm se clony vždy spojí v jeden ucelený hydroizolační pás, a to i v naprosto suchém zdivu. Ale přece jen je již dávno neoddiskutovatelně prokázané, že zdivo s vyšší procentuální vlhkostí v momentě aplikace krémové injektáže je pro dispergaci aktivních látek výhodnější. Vlhkost ve zdivu nemusí být vysoká, stačí mírně nadlimitní, to jen pro upřesnění.
Závěr:
Z poskytnuté fotodokumentace se mi jeví práce odborně a kvalitně provedené.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuju za odpověď, ještě takto pozitivní 🙂 Ač jsem laik, Vaše stránky mě bavilo si prostudovat, stejně tak experiment se zídkou ve vodě.

Ať se Vám daří i nadále.

  • You must to post comments

Děkuji. Js

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268