Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

chtěl bych se poradit ohledně dodatečného odizolování chodby v starším rodinném domě. Dům je ještě částečně postaven z kotovic a částečně z cihel. Aktuálně řeším asi dodatečně postavenou chodbu, která je z cihel. Bohužel v blízkosti obvodové zdi je i studna. Dům rekonstruuji svépomoci a aktuálně přišla na řadu problematická chodba. Obvodová zeď začala v tomto období značně vlhnout až do úrovni pasu. U starších domů je izolace jak víme skoro nulová a tudíž předpokládám že izolace u této chodby taky nebude žádná. Chodba má rozměr cca 6x2m a v obvodové zdi je velké prosklené okno(kvůli světlu), hlavní vstupní a boční dveře. Taková skoro zimní zahrada dá se říci. Chtěl bych se poradit s postupem jak tuto chodbu co nejlépe a efektivně odizolovat. Bohužel v některých místech lze vidět, že i v rohu pod střechou se částečně vlhkost objevuje – předpokládám že je to způsobenou vlhkostí, která v chodbě je a páry tak kondenzují u stropu.

Něco jsem zde už pročetl ale přesto bych se rád ještě poradil.
Můj plánovaný postup je:
V těchto měsících na injektovat jak vnější tak i vnitřní zdi této chodby vašim přípravkem AqastopCream. Podlaha je zde betonová a proto by asi nebylo od věci na podlahu nalepit asfaltové pásy pro odizolování podlahy a tuto izolaci napojit na injektovanou část.
V příštím roce během jara a lépe ještě dodatečně odkopat obvodovou zeď a udělat kolem drenáž.

Chci se zeptat, jak provést izolaci kolem dveří? Musí se dveřní rám podkopat a vložit asfaltový pás jako izolaci nebo postupovat jinak? Jak jsem zmínil polovina studny je zapuštěna pod obvodovou zdí, jak odizolovat či poradit s tímto problémem. Poklop studny je cca v úrovni 50cm dolů od podlahy.
Bohužel nelze mi přiložit fotodokumentaci pro lepší posouzení.

Děkuji za jakékoliv poznatky a rady.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Váš plán je v pořádku. Předpokládám, že na asfaltové pásy ještě přijde betonová mazanina. Napojení hydroizolací jste si asi přečetl v předešlém dotazu a mé odpovědi a tak je Vám jasné, že při rekonstrukci podlahy a časově souběžně probíhající realizace chemické či mechanické podřezávky zdiva, je toto ideální stav pro napojení hydroizolací. Co se týče Vašeho dotazu na zárubeň dveří, důvod Vašeho dotazu je mi jasný. Rám dveří je zapuštěný v neizolované podlaze a tak spodní část rámu pravděpodobně koroduje. Vybourání betonu pod stojnami zárubní a možná i pod spodní rozpěrou rámu je samozřejmě možné a následného podložení hydroizolací, se tento problém vyřeší. Můžete ale vytvořit hydroizolaci okolo zapuštěné zárubně i Systémem AquaStop Cream. V nejbližším místě zárubně udělejte šikmé vrty ( cca 4 vrty ) a to okolo stojny tak, abyste se vrty dostal ke spodní části zapuštěného kovového rámu a vrty vyplníte injektážním krémem. Injektážní krém AquaStop Cream se bude pomalu, ale spolehlivě, vsakovat i do stávajícího betonu a tím, že vrty budou v hloubce a blízkosti zapuštěného rámu, vznikne vodoodpudivá clona okolo stojen. Pro podřezávku zdiva se vrty vždy provádí vodorovně, ale v tomto případu je naopak nutné vrty zhotovit svisle a pod šikmým náklonem. Z jakého důvodu asi není třeba vysvětlovat. Takže i tato varianta je možná. Až se vrty vyprázdní od injektážního krému, vrty vyplníte řidším betonem a následně zhotovíte vodorovnou hydroizolaci podlahy. Co se týče druhého dotazu, přilehlé studny, je má rada tato. V případě, že je dostatečný prostor mezi studnou a základy domu, není důvod se něčeho obávat. Jednoduše výkop nebude přerušen v místě studny a tím i zhotovení svislé vnější hydroizolace, včetně uloženého drenážního potrubí. Pokud ale studna je příliš blízko, že ani na šířku lopaty výkop v tomto místě nelze zhotovit, pokračujte výkopem okolo skruží studny z důvodu, abyste mohl zajistit nepřerušený úsek drenážního potrubí v požadovaném spádu. Svislá hydroizolace se samozřejmě v tomto místě, případného oblouku, vynechá. Hladina ve studni předpokládám, že nikdy nevystoupá do výšky dna výkopu, tj. do hloubky základů. V případě, že byste měl ještě doplňující dotaz, můžete přiložit k Vašem dotazu i dotaz další. Ale myslím si, že jsem Vám poskytl dostatečné množství informaci pro správné zhotovení Vašeho záměru.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268