Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den
Mám starý rodinný dům postavený z plných cihel na pískovcovém základu bez izolace. Interier domu je už po kompletní rekonstrukci. Plánuji zateplení domu systémem Open od Baumitu (děrovaný prodyšný polystyren)
Zdivo není vlhké až na jedno místo na severní stěně. Chtěl bych provést injektáž celého domu (obvod 53m, tl 60cm), hlavně proto že se bojím i přes použití prodyšné izolace uzavření vlhkosti ve zdivu.
Můj dotaz zní zda můžu vrtat otvory viz obrázek níže , aby se injektáž navázala na asfaltovou izolaci pod podlahou a zda mám použít urychlovač .

Předem děkuji

Tomáš Adam

 

  • Tomáš Adam stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Než Vám odpovím, potřebuji jednu informaci. Vodorovná hydroizolace na podkladovém betonu je zakreslená s ukončením u svislé konstrukce. Nebyla vytažena i do určité výšky, tj. na zdivo do tzv. hydroizolační vany?

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Ještě jednou dobrý den
Ne, vana vytvářena nebyla

Tomáš Adam

  • You must to post comments

To je škoda. Ideální by bylo, kdyby byla vana vytažená do výšky alespoň první řady cihelného zdiva. Dle nákresu předpokládám, že vrchní beton podlahy nebyl od zdiva odizolován, oddělen např. dilatační páskou. Samozřejmě se nabízí ta přechodová (vyrovnávací) spára mezi pískovcovým zdivem a cihelným. Jen mám drobnou obavu, aby se vlhkost částečně nepřemosťovala nad linii injektáže ve výšce přechodové spáry z pískovcového zdiva do horní betonové podlahy a zpět do cihelného zdiva. Tím bych raději injektáž zhotovil do první vodorovné spáry mezi první řadou a druhou řadou kladených cihel. Jestli dobře počítám, v tomto případě by se linie vrtů zhotovila cca. 40 – 50 mm nad podlahou. To je ještě velmi příznivé. Jinak tím, že máte možnost v obou případech využít přechodové nebo ložné spáry, výsledek bude u Systému Aquastop Cream naprosto spolehlivý. Co se týče použití přípravku AquaStop Cream Urychlovač je odpověď tato: Urychlovač byl vyvinutý pro zdivo s malou procentuální vlhkostí či porézností (savostí). Takže bych asi doporučil tento postup. V případě, že se rozhodnete zhotovit injektáž v přechodové spáře mezi pískovcovým základem a cihlou, tam nebude potřeba ho použít, savost v tomto místě máme dostatečnou a vlhkost bude velmi pravděpodobně také dostatečná. U injektáže mezi první a druhou řadou cihel, tam potřebujeme, aby hydrofobizační clona vznikla nejen ve spáře, což i bez urychlovače spolehlivě docílíme, ale potřebujeme, aby clona klesla až k podlaze. V tomto případě bych Urychlovač použil.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Ještě pro doplnění, vrchní beton je odizolovaný od zdiva dilatační páskou (něco jako mirelon cca 5mm dodala si firma která podlahy dělala – BE-PO betonové podlahy)

Tomáš Adam

  • You must to post comments

V tomto případě zhotovte injektáž v přechodové spáře mezi podezdívkou a první cihelnou řadou. Dle Vašeho nákresu je tato spára nejblíže k vodorovné funkční izolace a tím není potřeba injektáž zhotovovat výše. Hlavně dejte pozor, abyste se nedostal linií vrtů pod vodorovnou hydroizolaci podlahy, ale dle Vašeho nákresu toto nehrozí.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuji za rady a v blízké době si u vás vše objednám.

Ještě jednou děkuji, s pozdravem
Tomáš Adam

  • You must to post comments
Zobrazuji 6 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268