Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den !
Mám dotaz ohledně Bitumen 2k . V návodu jsem se dočetl , že po smíchání složek A + B směs vytvrdne asi za 5 hodin . Je možné nepoužít složku B urychlovač , proto ,aby směs byla stále použitelná třeba i následující den s tím , že doba vyschnutí bude delší . V návodu je psáno nanášet ve dvou vrstvách po 24 hodinách .Předem děkuji za odpověď Šťastný .

  • Šťastný Roman stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Rozumím Vám, ale je to jednodušší než se může zdát. Správně jste pochopil, že složka B je reaktivní urychlující prášková přísada. Reaktivní prášek je v sáčku uložen pod zdvojeným víkem vážící cca 2 kg, a pod druhým, nižším víkem je již v ochranném igelitu a samozřejmě v plastovém pevném obalu složka A, bitumenová hydroizolační hmota kašovité konzistence vážící 30 kg. Máte dvě možnosti, jak pokračovat i následující dny, aniž by bitumen daného balení zatvrdl a aby měl stále stejné vlastnosti pro nanesení hladítkem. Buď tam opravdu nepřidat složku B a tím v ochranném igelitu a zavřeném kbelíku i při postupném odebíraní Vám hmota nezačne tvrdnout a máte na zpracování po otevření igelitového obalu řekněme min. týden a tak můžete bez obav zhotovit dvě vrstvy, ale technologická pauza bude delší. Tím myslím pauza mezi zhotovenou první a druhou vrstvou. Rychlejší způsob bez téhož rizika pro dobu zpracovatelnosti je tento: pokud si odeberu z balení 1/2 obsahu bitumenu a smísím tento objem s přesným poměrem reaktivního prášku, tzn. při odebrání z balení např. 1/2 objemu tj. 15 kg bitumenové hmoty smísím s 1/2 reaktivního prášku, tj. s 1 kg, máte připravenou hydroizolační stěrku na první vrstvu, aniž byste riskoval, že Vám druhá polovina obsahu bitumenu v balení do druhého dne zatvrdne. Druhý den smísíte druhou polovinu složky A se složkou B a dokončíte druhou vrstvu. Případně můžete postupovat v přímé úměře odebrané složky A ke složce B. Odeberu 1/3 složky A a smísím ji s 1/3 složky B atd. Myslím si, že tento postup je snadný a výhodnější. Bitumenová hydroizolace tvrdne na základě okysličování a tak složka A, hydroizolační bitumenová stěrka, postupně zatuhne i bez složky B, ale práce se myslím zbytečně protahují.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268