Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, budeme provádět injektáž zdiva. V některých místech na vnitřních stěnách v domě se nám dělají bílé mapy a odlupuje se omítka, někde praská omítka a odpadává od zdi, nikde nemáme černou plíseń jsou to bílé mapy na zdi do výšky asi 30-40 cm nad podlahu, tak kde to praská a odpadává je to ve výšce asi 20 – 30cm nad podlahu. Mám dotaz co následuje poté co uděláme injektáž ? Potom se ještě musí udělat nástřik prostředkem Aquasaltstop nebo to udělat před injektáží ? a potom dát sanační omítku? Prosím o info o postupu. Ještě prosím dotaz k injektáži v jednom místě máme po odkrytí na cihlu a očištění spár tam kde chceme dělat injektáž asi 10cm nad podlahou díru pod cihlami asi 10 cm hlubokou úplně se vydrolily spáry (šířka zdi je 35 cm) máme obavy , že když tam dáme tu injektáž nebude to v těch místech zase praskat protože tem krém nebude do konce? Prosím o radu jak to vyřešit jestli prvně nově vyspárovat nebo se to může udělat bez toho. Velice děkuji za odpověď Gažová

  • You must to post comments

Dobrý den,
nejprve Vám odpovím na problematiku značně vydrolených spár. Souhlasím s Vámi, že po provedení injektáže ve spáře, která je značně vydrolená s podstatnou hloubkou chybějící malty vůči tloušťce zdiva, by se po zaomítnutí novou omítkou nemuselo zdivo spolehlivě zaizolovat v celé své tloušťce, kde již proběhla dispergace injektážního krému z vrtů. V těchto případech bych přeci jen doporučil zdivo před injektáží řádně očistit od nepevných částic a zbytkových nečistot a na takto připravené zdivo před zahájením injektáže provést „silnější“ ošpricování sanačním podhozem a to zejména v místech spár. Klasické spárování je zdlouhavé a při správném a šikovném provedením podhozu je myslím tento postup dostačující. Po cca 1 až 2týdenní technologické pauze zahájíte vrtací a injektážní práce. Ošpricováním ploch si zároveň připravíme vhodný podklad pro aplikaci protisolného nátěru. Protisolná bariéra AquaSalt Stop se může aplikovat nátěrem anebo postřikem a to na očištěné zdivo, anebo i na špric. Ve Vašem případě mi připadá aplikovat AquaSalt Stop výhodnější na sanační špric/ podhoz a to z důvodu, že podklad bude rovinnější. Do ještě vlhkého, nezaschlého nátěru, se zdivo začne omítat sanační jádrovou omítkou. Postupem, tzv. mokrý do mokrého.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268