Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
prosím o radu ohledně vzlínající vlhkosti nad podezdívkou (viz obrázek).
Stačí instalovat po celé délce stěny nad okapničkou (cca 6m) difuzní lištu, nebo by bylo
vhodnější provést injektáž po celé délce injektážním krémem (smíšené zdivo tl.60cm) a následně instalovat difuzní lištu?
Moc děkuji za odpověď.
Pěkný den Vrba M.

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Vrba.
Děkuji za poslané fotografie. Z fotografií je viditelné, že se nejedná o degradaci omítek fasády z důvodu cákající vody při dešti od okapnice, tedy takto se mi to jeví, ale z důvodu vzlínající vlhkosti, což by ale znamenalo, že je vodorovná hydroizolace zdiva částečně, anebo již zcela dožilá. Zdá se mi totiž, že se na povrchu započaté degradace omítek vytvářejí i solné výkvěty. Pokud se nepletu, bylo by určitě dobré ve správné výšce zhotovit nejprve injektáž, dle doporučeného postupu pro smíšené zdivo. Postup pro smíšené zdivo. Navrtání: vrty doporučuji zhotovit v osových vzdálenostech po 80 mm v provedení jedné řady injektážní linie, anebo ve dvou řadách, a to v osových vzdálenostech mezi vrty po 100 mm a druhá řada, vodorovná injektážní linie o 40 – 50 mm výše a vrty obou řad musí být na středech osových vzdáleností oproti sobě. Tomuto dvouřadému provedení se pracovní „hantýrkou“ říká provedení cik cak“. Ostatní postup již standardní. Takto se docílí spolehlivé hydroizolace i ve smíšeném zdivu Systémem AquaStop Cream. Injektáž je třeba zhotovit co nejblíže k nule vnitřní podlahy. Myslím si, že nula podlahy bude někde v místě oplechování, to je ale pouze můj předpoklad a také vycházím z předpokladu, že dům v této části není podsklepený. V případě, že se zdivo opětovně „podřízne“ ve výšce kde předpokládám, exteriérová odvětrávací lišta nebude nutná. Oprava omítek ale nutná bude. Tam zpětný ozdravný proces samozřejmě už proběhnout nemůže. Nicméně Vás od exteriérové odvětrávací lišty neodrazuji, ale musím říci, že na fasádě to není hezký prvek a to zejména ve výšce nad soklem. U podlahy v interiérech to tak není na očích, případně u chodníku, u terénu, na fasádě to také dává smysl. Tam omítka fasády opravdu trpí nejvíce a je to už esteticky přijatelné. Je to pouze mé estetické hledisko, tedy to použití ve Vašem případě. Pokud voda do nějaké výšky odstřikuje od oplechování, dá se omítka ochránit i jiným způsobem, např. tímto přípravkem, viz: https://www.youtube.com/watch?v=cMxTNhF4OKY&t=26s. To by bylo řešení pro odstřik vody od okapnice. Nátěr byste mohl provést na opravenou omítku v pásu od okapnice, do výšky cca 200 mm. To by myslím stačilo. Nicméně opakuji, od lišty Vás úplně neodrazuji, ale lišta sama o sobě uvedený problém pravděpodobně nevyřeší. Tato předchozí věta je platná, pokud degradace omítek je způsobena vzlínající vlhkostí, nikoli pouze odstřikem vody od okapnice.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268