Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den prosim o radu mame 50 rocny dom pivnice pod urovnou terenu 1.20m pred rokmi urobeny odkop drenazna rura nopova folia zasypane strkom pivnice nam vlhnu preto chceme urobit injektaz z vnutra treba injektovat nad podlahou (ta je sucha) alebo nad urovnou terenu dakujem Zuzana

  • Zuzana stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Pakliže jste si jisti, že venkovní svislá izolace (nopová fólie) plní svoji funkci, t j. že do podúrovňového zdiva neproniká zemní vlhkost z bočního směru, je samozřejmě výhodnější zhotovit dodatečnou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu technologickým postupem pro systém AquaStop Cream u podlahy suterénních místností. Tím zdivo bude vysychat již od podlahy suterénu, nikoliv od případné linie vrtů (injektáže) od úrovně terénu. Tímto Vám v postatě odpovídám na Váš dotaz, zda zhotovit injektáž u podlahy suterénu či těsně nad úrovní terénu. Jen bych chtěl poznamenat, že svislá vnější hydroizolace za použití nopové fólie s výškou nopů 8 mm není kvalitní hydroizolace. Samozřejmě nevím jakou nopovou fólii jste použili, ale ve většině případů se tato fólie používá pro zhotovení svislé izolace podúrovňového zdiva, ale pro tyto účely je to naprosto nevhodná izolace. Je relativně křehká, spoje jsou netěsné s pouhým překládáním. Takže je to vše na Vašem rozhodnutí, zda této svislé izolaci budete ,,důvěřovat“. Časté pochybení také bývá při těchto výkopech a následném vložení nopové hydrizolace, a to že výkop není dostatečně hluboký, tj. až pod podlahu založené stavby, správně až na základovou spáru. Pokud nopová fólie není alespoň ve hloubce pod úrovní podlahy suterénu, bylo by to zásadní pochybení, ale předpokládám, že jste to odkontrolovali, než se zhotovil zpětný zásyp. Toto jsou všechny aspekty pro rozhodnutí, kde zhotovit injektáž. Očekávali jste asi jednoznačné stanovisko, ale jistě chápete, že Vám jednoznačné stanovisko za těchto okolností poskytnout nemohu. Ale myslím si, že teď máte dostatek informací pro správné rozhodnutí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268