Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Šwarci, nikde jsem nenašel jak sanovat slabou příčku. 6 cm cihla + omítky z obou stran. Po okopání omítky mi zbyly jen cihly se starou rozsypanou sparovou malou, nemá tedy smysl vrtat do spáry. Pri vrtání cihly zase hrozí vyklepání cihly ze zdi 🙁 Zdi jsou vlhké, sanaci potřebují. V jedné místnosti dělám novou podlahu a základy se taky nedají vrtat, sypou se taky. Tak jsem po prvni vrstvě betonu vyspravil základ ve zdi maltou tak, že se snad nerozpadne až jejbudu vrtat. Ve vedlejší místnosti však zůstává podlaha původní a je nutné nejak dostat chemii do prickovky bez destrukce příčky. Napadá mě vrtat více menších otvoru s tím, že to snad pomůže. Nabízí se zde ještě nějaký jiný způsob sanace? Teď mě napadlo to prostě podrezat lepenkou, když se tak ptám 🙂
V příloze jde o zeď vlevo, bohužel zpříma ji ve vedlejší místnosti nemám vyfocenou, ale je stejná jako zeď na druhé fotce s novou betonovou podlahou. Dekuji za odpověď, radu. Bišický

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den pane Bišický.
Váš dotaz se mi zdá částečně úsměvný a myslím si, že tento můj úvodní komentář budete brát také s úsměvem, jelikož jste dotaz doplňoval výstižnými smajlíky, což musím říci, že je roztomilé 🙂. Sanovat příčku dle Vaší přiložené fotografie opravdu nebude složité a to byl možná důvod mého nezáludného pousmání ☺️. Už jenom to. že jste oklepal omítky z obou stran cihelné štorcky potvrzuje, že tato příčka je dostatečně pevná a stabilní. Máte ale obavu, že vrtáním byste tuto příčku v podstatě vyboural anebo zásadně narušil. Toto určitě nenastane. Vaše myšlenka o vrtání menších otvorů je samozřejmě proveditelná, ale musel byste přizpůsobit průměry vrtů se změnou osových vzdáleností tak, abyste docílil spotřeby na 1 metr čtvereční příčné, půdorysné plochy zdiva, 1,3 až 1,5 litrů krému. Námi doporučené průměry vrtů 14 mm a osové vzdálenosti mezi vrty 100 mm jsou spočítány pro doporučenou spotřebu a tím pádem i pro zdárný výsledek. Ve vašem případě tak stále nenacházím důvod pro změnu námi doporučeného technologického postup Systéme AquaStop Cream. který jsme před více jak 10 lety jako průkopníci krémové injektáže a to nejen v naší zemi, nastavili. Vrtejte v nejbližší spáře od podlahy, spáry jsou viditelné na fotografii a vrtejte skrz celou tl. příčky. S kvalitním vrtákem se Vám bude v dané maltové spáře vrtat snadno a to i bez použití příklepu. Tím nebude docházet ke zvýšení vibrace a rezonance. Vrty bych doporučoval nezkracovat, protože v případě Vaší tloušťky příčky, by při doporučeném pokrácení vrtů byla výplň značně snížena. Vrtejte skrz zdivo ve spáře a následně, např. rychletuhnoucím cementem, z jedné strany zdi vrty tenkovrstvě, nanesením špachtlí, povrchově vrty uzavřete. Tím hloubka vrtů tenké příčky nebude pokrácena. Po provedené výplni injektážním krémem do vrtů nevkládejte ani polystyrénové zátky, jelikož i ty by pokrátily hloubku vrtů malé tl. zdi. Nemusíte mít obavu z toho, že Vám injektážní krém bude z vodorovných rtů vytékat ihned vytékat. Po provedené injektáží vrty opět rychletuhnoucí cementem povrchově uzavřete a tím bude vyplněná celá hloubka slabé příčky jednotlivých vrtů a bude docházet k postupnému a nezadržitelnému šíření aktivních látek ve zvolené páře a takto snadno a v celku s velmi nízkými náklady vytvoříte vodorovnou hydroizolaci ve zdi.
Píšete také ve Vašem dotazu, že zvažujete možnost vkládání lepenky, respektive podřezání příčky. Toto je také možné. Musel byste provést řez, což u tak slabé zdi opravdu nebude problém, a následně vkládat překrýváním lepenku. Tato metoda je také ve Vašem případě možná a bude taktéž spolehlivá. Po vložení lepenky do řezu se spára ještě musí dostatečně tlakem vyplnit maltou, aby nedocházelo k možnému poklesu a to po zaražení klínků, které by se měly postupně po vkládání lepenky natloukat. Tato práce se musí provádět postupně v malých úsecích.
Tato metoda je účinná, ale invazivnější.
Po provedení chemické či mechanické podřezávce zdiva by měly následovat další sanační práce, jako je zhotovení sanačních omítek do výšky, s přesahem cca 150 mm, nad výšku původního horního okraje poškozených omítek, atd.
S přátelským pozdravem J
Jiří Schwarz
Zobrazuji 1 záznam

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268