Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ,mám starý dům z opuky,jak mám provádět vrty ,kolmo na stěnu domu a nebo v mírném úhlu a průměr 14.stačí,děkuji za odpověď jandl.

  • Jandl stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Jandl. Vrty v opukovém zdivu zhotovte kolmo ke svislé rovině zdiva. Nakloněné vrty u Systému AquaStop Cream jsou kontraproduktivní. Šíření hydrofobizace od vrtů probíhá v případě nakloněných vrtů nerovnoměrně, to je v probíhajícím čase od provedené výplně vrtů injektážním krémem se u nakloněných vrtů více a více nasycuje zdivo na rubové straně zdiva a u ústí vrtů se šíření logicky snižuje. Proto v případě nákloněných vrtů u zdiva bez průběžné spáry doporučuji maximální náklon 15 stupňů ke svislé rovině, ale to v případě jakých si výškových důvodů. Jinak průměr vrtů u Systému AquaStop Cream je doporučen vždy 14 mm v osových vzdálenostech 100 mm. Vrty se pokracují cca o 40 mm než je daná tloušťka zdiva. Linie vrtů zhotovit co nejblíže k podlaze, ale v max. výšce 100 mm nad podlahou. V případě méně savých matriálů doporučuji dvouřadou linii vrtů. Jsou to sice dvojnásobné náklady, ale výsledek je u smíšeného či kamenného zdiva je naprosto spolehlivý.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý večer, ještě na jednu důležitou věc jsem se zapomněl zeptat, injektáž se aplikuje jenom tam kde je uvnitř objektu
viditelná vlhkost, nebo po všech obvodových zdech, bude se injektáž vsakovat i tam kde je kamenivo suché? Děkuji Jandl.

  • You must to post comments

Dobrý pane Jandl. Nejsem si jist, že v případě kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu by bylo zasažena pouze vnitřní zdivo. V většině případech je tomu naopak, a to tak, že více procentuální vlhkosti vykazuje obvodové zdivo než vnitřní zdivo. Moje zkušenost je ta, že kde se vykazuje ve vnitřním zdivu vlhkost, je vice či méně zavlhlé i obvodové zdivo. I když zatím v plné síle není viditelná vzlínající vlhkost i u obvodového zdiva, neznamená to, že toto zdivo nevykazuje nadlimitní vlhkost. Můžete ale postupovat v etapách. Nejprve zhotovit injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream u vnitřního zdiva, ale určitě ne v lokálních místech, ale alespoň od rohu k druhému rohu jedné zdi. Tyto etapy můžou postupně na sebe navazovat s časovou technologickou pauzou dle Vašich potřeb, aniž by to mělo jakýkoliv negativní vliv na zhotovenou předchozí předchozí injektáž. Obvodové zdivo, pokud se Vám jeví jako suché, můžete použít AquaStop Urychlovač (nenahrazuje samotnou injektáž), který máme také v nabídce a kde si můžete pročíst jeho důvod aplikace před samotnou krémovou injektáží AquaStop Cream.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268