Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli je injektáž AquaStop Cream vhodná pro izolaci základu který je z nepřlíš soudržného betonu. Jedná se o dům ze 30tých let kdy se šetřilo cementem. Základ je obezděný cihlou na kant (viz. obrázek). Nejsem si jistý jestli by injektáž „neprotekla“, také díry pro injektáž by nebyly rovnobežné v přesné vzdálenosti.
Děkuji za odpoveď

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den,
z fotografií je zřejmé, že cihelná přizdívka byla provedena dodatečně, a to z důvodu dorovnání svislé rovinnosti. Zeď byl vyšalována a byla vylitá betonem s velkým poměrem menší frakce kameniva. Kamenivo snížilo náklady na betonáž a zároveň zvýšilo jeho pevnost. Beton nebyl vibrovaný a určitě nebyly použity plastifikátory. Pevnost těchto zdí je dostatečná, ale jsou poměrně nasákavé, což je teď výhodou. Výklad, proč je i v tomto druhu zdiva Systém AquaStop Cream vysoce účinný, myslím, že už není nutný. Bylo to vysvětleno ve stovkách článků včetně desítek odpovědí i v této poradně. Vysvětlení najdete také v červené liště pod tlačítkem „Proč Systém AquaStop Cream“ a „Ukázky“. Pro tuto volbu hovoří zejména značné množství dennodenně realizovaných staveb buď koncovými zákazníky, nebo realizačními firmami.
Závěr:
Injektážní krém AquaStop Cream Vaším zdivem neproteče. Vsakování, dispergace, šíření krému bude spolehlivé. V cihelné přizdívce si směr vrtu snadno nastavíte a po zanoření vrtáku i do betonové nosné zdi se přímka vrtu již nezmění. Ohlídejte si správné výšky injektážní linie vůči terénu, izolaci v podlaze apod. Osové vzdálenosti vrtů u jednořadé injektáže bych doporučil zkrátit z doporučených 100 mm na 80 mm. U dvouřadého navrtání zdiva ponechte osové vzdálenosti na doporučených 100 mm a injektážní řady by měly být ve vzdálenosti proti sobě okolo 40 – max. 50 mm v provedení tzv. „cik cak“.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dekuji za odpoveď. Jak vysoko nad teren by jste doporucil vrtat otvory? Jedna se o stenu sklepa ktery je cca 150cm zapusten pod uroven terenu. Zbylych cca 50cm jen nad terenem. Vzhledem k tomu ze neni mozne zaklad (stenu) odkopat tak ji chci izolovat z vnitrni strany vodotesnou sterkou a injektazi zamezit vzlinani vlhkosti do sten.

  • You must to post comments

Dobrý den,
otvory pro krémovou injektáž udělejte ve výšce cca 50 mm nad povrchem venkovního terénu. Vaše úvaha dalšího postupu je v pořádku. Hydroizolační nebo vodotěsnou stěrkou nahradíte vnější svislou hydroizolaci, a to z vnitřní strany. Injektáž můžete zhotovit z venkovní, anebo vnitřní strany obvodového zdiva sklepa. Pokud Vás nebude „trápit“, že si navrtáním zdiva porušíte stav vnější omítky fasády, bude pro Vás jednodušší provádět injektážní práce zvenku a zároveň budete mít absolutní jistotu, že nemůžete výškově nepochybit. Samozřejmě lze injektáž zhotovit i z vnitřní strany, ale práce budete muset provádět za použití pomocného lešení, stavebních koz apod. a je třeba si výšku terénu správně odměřit. To ale není žádný složitý problém. Svislou hydroizolaci, kterou budete provádět z vnitřní strany, vytáhněte cca 50 mm přes injektážní linii. Ideální stav by byl, kdybyste tuto hydroizolaci spojil i s hydroizolací v podlaze. Tato napojení bývají obtížná a u staršího domu již nereálná. V těchto případech a při rozsáhlejších rekonstrukčních pracích se nabízí vytvořit novou hydroizolační vanu, a tak spolehlivě omítky vnitřních prostor ochránit před působením zemní vlhkosti, včetně podlahy, a nadzemní část, tj. fasáda, bude také již bez dotace vlhkosti.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268