Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, odpadl mi obklad ze sloupku u branky Pod nim drobici se mokre cihly. Napadlo me reseni injektazi. Nejsem si jisty jak postupovat. Jestli napred injektaz, nechat proschnout a pote dozdit. Nebo napred opravit dozdenim a pote vyvrtat otvory, injektovat a nechat proschnout a nakonec oblozit ?
Budu rad za nazor. Dekuji
prikladam foto

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den.
Napadl Vás dobrý nápad. Když vidím mokré zdi a to všude kolem sebe, napříč celou naší krásnou zemí, tedy nejen, vidím jak by bylo snadné tyto mokré zdi domů, staveb všeho druhu a třeba i plotů, odvlhčit. Je to asi už profesní deformace. Není to opravdu způsobené obchodním myšlením i když nás samozřejmě obchod živí. Je to jednoduchostí a přitom neuvěřitelně, vlastně už uvěřitelně, dlouhodobě prověřenou účinností, a vlastně i v porovnání s jinými technologiemi podřezání zdiva, finanční nenáročností. Z Vaší fotografie je viditelné, jak působením vlhkosti ve zdi dochází ke značné povrchové degradaci nejen odpadávajících obkladů, ale i povrchu cihel. Je to způsobeno dlouhodobým působením vlhkostí. Tento destruktivní proces urychlují zejména mrazy. Vlhké konstrukce po proběhlé pořádné zimě viditelně „zestárnou“. To se dá rok za rokem vizuálně pozorovat. Suché stavby „stárnou“ jen velmi pozvolna.
K Vašemu dotazu.
Ve Vašem případě doporučuji tento postup. Nejprve odstraňte všechny nepevné a nesoudržné povrchy na zdi. Tím, že po odbourání již značně degradovaného povrchu bude nutné dozdění čí „doházení“, je třeba toto dorovnání/ doplnění zdiva udělat před injektáží a to proto, aby se injektovala už i dozděná tloušťka zdiva. Vysvětlovat proč asi není třeba. Je třeba samozřejmě ponechat nějakou dobu od dozdění po zahájení injektáže a to z důvodu, aby doplněné zdivo bylo již dostatečně pevné při vrtacích prací. Pak se provede krémová injektáž postupem pro Systém AquaStop Cream. Po provedené výplni vrtů injektážní emulzí je výhodnější zachovat cca 2 – 4 týdenní technologickou pauzu před zahájením dokončovacích prací. Dokončovací práce budou asi ve Vašem případě pouze obkladové práce. Přípravné práce je dorovnání zdiva. V tomto případě bych doporučil tuto technologickou pauzu prodloužit. Kdyby Vaše sanační práce byly dokončovány sanačními omítkami, doporučená pauze může být naopak kratší. Je to z důvodu, aby zdivo mohlo rychleji vysychat. Mám ale jedno mé tvrzení, které se nedá plně paušalizovat. Pokud se provede plně funkční dodatečná izolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti, zdivo musí vyschnout a to i když bude povrchově méně prodyšné. Toto ale raději moc neříkám nahlas. Není to totiž systémové a přeci jen mohou vzniknout v některých specifických případech nežádoucí efekty, jako je změna zbarvení např. už vymalovaných ploch a atd.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268