Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, dovolím si Vás požádat o radu jak ošetřit veškeré staré cihlové zdi řadového RD. Vaše firma nabízí ucelený systém na dodatečnou hydroizolaci svépomocí a tak bych také postupoval. Nyní mám odhaleny jak vnitřní tak venkovní zdi. Pod zdmi je pouze kamenný základ na jílovitém podloží. Některé cihly jsou značně degradované. Venkovní zdi bych posléze zateplil polystyrenem a obehnal nopovou fólií atak.
Díky vašim webovým stránkám mám určitou představu, ale pro jistotu bych rád přeci jen ještě názor odborný. 
Prosím o několik odpovědí:
Čím vyplnit mezery v kamenném základu? nebo stačí zabetonovat?
Podle vašich doporučení aplikovat přípravek nad nebo již pod první řadu cihel ?
Čím impregnovat venkovní stranu, aby zbytky degradovaných cihel nepadaly a ucpávaly průchody nopové fólie?
Vzhledem k určitým finančním možnostem můžete prosím uvést i cenové položky pro rozhodnutí jak v budoucnu pokračovat?
Děkuji velice 
S pozdravem
Černý

  • You must to post comments

Dobrý den pane Černý. Vzhledem k tomu, že neznám výšky podlah, zda jsou či budou v rekonstrukci, jejich skladbu, poměry výšek venkovního terénu k výšce skladbě vnitřních podlah apod., nejsem schopen přesně Vám odpovědět na všechny Vaše dotazy. Nicméně je jasné, že dům prochází značnou rekonstrukcí a i správně zamýšleným zhotovením dodatečných hydroizolací a i tepelných izolací. Tím, že máte kamenný základ, který není relativně vysoký (dle přiložené fotodokumentace) a dům je od přechodové (srovnávací) spáry vyzděný z cihel ve vodorovných průběžných spárách, máte ideální druh zdiva pro vytvoření dodatečné izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti. Injektáž doporučuji zhotovit rozhodně v nějaké spáře, která bude výškově ta nevhodnější. Ten popis značně zdegradovaných cihel bych poupravil, spíše se zatím jedná o povrchovou erozi vnější svislé plochy cihel a to u nejspodnější řady. Ale možná, že jste to tak i myslel. K té otázce povrchové úpravy kamenného základu: máte opravdu dvě možnosti, jak základ ošetřit pro následné popsané práce. Po odkopání zeminy, nejlépe až na základovou spáru, se základ očistí mechanicky např. kartáčem (druhý den po odkopání zeminy bývá povrch již oschlý), případně vodou přes trysku vysokotlakého čističe. Po očištění základu, tím je myšleno očištění od zbytků zeminy a nepevných částic na povrchu zdiva, můžete zhotovit šalunk na přibetonování základu. Tím si základ zpevníte, ale je otázkou, zda je to vůbec nutné. Druhý postup pro přípravu zhotovení přijatelného podkladu před vytvořením svislé hydroizolace: kamenné, ale i případně cihelné zdivo po očištění jeho povrchu přijatelně zarovnáte za pomoci hladítka a univerzální malty. Univerzální malta se dá hladítkem natahovat na svislé i kamenné konstrukce a po vyzrání je vysoce pevná k podkladu a tím si vytvoříme spolehlivý adhezní můstek mezi kamenným základem/povrchem a novou svislou hydroizolací. Nejedná se o vytvoření svislé roviny, jako by tomu bylo u šalování betonem, ale o vyplnění povrchových netěsností mezi kameny a srovnání značných podkladových nerovností, které by mohly vytvářet riziko pro novou svislou hydroizolaci. K té poslední otázce. Nejvyšší náklad u krémové injektáže je samotný injektážní krém, což je jeho spotřeba na daný výměr. Aplikační zařízení a vrták/y jsou, co do výše nákladů, ve Vašem rozsahu finančně nepodstatné, respektive nízké. Výpočet spotřeby si snadno můžete vypočítat na naší elektronické kalkulačce. Zde je link. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/spocitejte-si-sami-spotrebu-injektazniho-kremu/

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, děkuji velice za informace. Projdu to a kdybych měl případný dotaz, dovolil bych se ještě obrátit.
S pozdravem
Černý

  • You must to post comments

Určitě můžete. Případně pro urychlení může volat i na poradenskou linku, kterou také provozuji. 731 565 565.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

Děkuji, pěkný den.
S pozdravem

  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268