Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

mám v obýváku zeď, kterou bych chtěl injektovat. Po odstranění omítky jsem zjistil, že předchozí majitel zeď injektoval neznámým přípravkem, před cca. 9 lety. Vrty jsou v cihle těsně nad spárou šikmo dolů. Má smysl zeď znovu injektovat? (Původní injektáž asi moc nepomohla). Lze dělat vrty do spáry mezi ty původní? Nebude váš výrobek nějak reagovat s původní chemií?

  • Lukáš stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. U Vás byla velmi pravděpodobně provedena tlaková injektáž přes injektory (pakry) za použití kapalné injektážní směsi, případně infuzně, tj. doléváním kapaliny přes trychtýř či nádobky s hadičkami. Tyto kapalné injektáže jsou nespolehlivé ve svém výsledku pro dané použití.
Rozsáhlejší vysvětlení najdete zde: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/proc-tuto-injektaz/
Teď už k Vašemu dotazu, respektive k provedení nápravy. Vrty zhotovte co nejblíže k podlaze, ale ve vodorovné spáře, tzn. že vrty budou provedeny vodorovně, tj. kolmo na svislou rovinu zdiva a tím do vodorovné spáry. To je zásadní rozdíl a výhoda. Obávat se jakékoliv chemické nepříznivé reakce nemusíte. Pakliže v příčném řezu zdiva, kde budete provádět krémovou injektáž Systémem AquaStop Cream by byla místa, kde by se přece jen podařilo kapalnou injektáží zhotovit nepropustná místa pro zamezení vzlínající vlhkosti, tam pravděpodobně účinná látka injektážního krému také nepronikne, ale napojí se. Injektážní krém AquaStop Cream se bude šířit ale do savých míst v okolí vrtů, tj. míst kudy kapilárně vzlíná vlhkost. Takže obávat se opravdu nemusíte. Jen dodržte náš technologický postup a rady, které můžete případně získat nejen v této odpovědi, ale případně v jiných předchozích dotazech v naší Poradně, ale zejména na stránkách tohoto webu. K rychlému dohledání vysvětlení případných nejasností a praktických rad se nejrychleji dostanete podle vyhledávacích štítků poradny, ke kterým jsou dotazy tématicky přiřazené.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268