Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
nějak nejsem z Vašeho návodu moudrý. Proto bych se rád zeptal na optimální postup.
Odstranění napadené omítky a proškrabání spár (20 mm), poté se aplikuje injektáž AquaStop Cream, nebo se nejdříve aplikuje nová omítka?
V návodu totiž píšete: “řádně očistit zdivo od zbytků staré omítky a proškrábat spáry zdiva do hloubky cca 20 mm, a aplikovat novou, nejlépe sanační omítku s podporou protisolného podnátěru”. Z toho mi vyplývá,, že nejdříve udělám sanační omítku s protisolným podnátěrem a poté udělám injektáž. Jenže o pár řádků níže se píše: “Druhý krok: Zhotovení sanačních omítek po provedené krémové injektáže zdiva s podporou protisolné ochrany výrobkem AquaSalt Stop.” Z tohoto tvrzení mi naopak vyplývá, že postup bude přesně opačný, tedy nejdříve injektáž a poté omítka.
Jak to tedy je?
Děkuji za odpověď.
Jan

  • You must to post comments

Dobrý den. V návodu je toto: nejprve nějaké informace o nabízeném balení atd, kde a jak lze toto naše zboží zakoupit a pak již následuje podrobný návod pro injektáž. Zkopírovaný text našeho návodu: Před zahájením injektážních prací je vhodné provést osekání omítek po obou stranách zdiva a to cca 50 cm nad zavlhlý horní okraj map a solných výkvětů za předpokladu, že omítky jsou již zasolené, nepevné a tím pádem nenávratně degradované. Vyvrtání otvorů o průměru 14 mm provedeme v osových vzdálenostech (roztečích mezi vrty) po 100 mm do zvolené maltové spáry, tj. zejména u cihelného zdiva…….
Už z tohoto začínajícího textu návodu vyplývá, že se vrty a následná injektáž zhotovuje po odstranění znehodnocených omítek, ale nikoli před omítáním sanačních omítek. Další odstavce jsou návody pro postup aplikace sanačních omítek. Je tam i zmínka o doporučené technologické pauze a to 14 dní od dokončení injektáže po zahájení omítání sanačních omítek. Pak následuje třetí odstavec s nadpisem ´´Druhý krok : Zhotovení sanačních omítek po provedené krémové injektáži zdiva…..´´.
Z tohoto by mělo být zřejmé, že sanační omítky, pakliže se budou zhotovovat, se začnou omítat po 14ti denní doporučené technologické pauze po dokončené injektáži. Odstranění omítek se provede naopak před zahájením injektáže.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz.

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi,
velice děkuji za odpověď, nyní mi to je už jasné. Jak se ke mně dostává velké množství informací, zřejmě jsem to přečetl nedůsledně. Nyní mi je již vše jasné. Velice děkuji.
S pozdravem
Jan

  • Jan Hammer odpovězeno 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Není zač. I já děkuji za Vaši odpověď.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268