Poradna o injektáži zdiva systémem AquaStop Cream

Níže se nachází námi veřejně provozovaná Poradna. Tím, že okruh otázek a odpovědí v naší Poradně je již velmi široký, je velmi pravděpodobné, že si na Vaši otázku, odpověď snadno najdete. V případě, že se Vám bude zdát, že je Vaše otázka natolik specifická a nenajdete zde stejný či podobný dotaz a tím uspokojivou odpověď, přes elektronický formulář Váš dotaz odešlete a v brzké době Vám přijde odpověď. Nyní můžete při vyhledávání odpovědí na Vaše otázky využít štítky, které jsou v pravém sloupci poradny. Tyto štítky jsou tématicky přiřazené k jednotlivým otázkám. Při kliknutí na štítek se Vám zobrazí související otázky. Při kliknutí na nadpis otázky se Vám zobrazí odpověď. Také můžete použít funkci vyhledávání, která prohledá celou poradnu na Vámi zadaný výraz. Odkaz na starou poradnu zde.

V případě jakýchkoli Vašich dotazů ohledně postupu injektáže zdiva svépomocí anebo dotazů na naše produkty - injektážního krému Systému AquaStop Cream®, AquaSalt Stop®, AquaStop Bitumen 2K® a jiných produktů nám neváhejte napsat Váš dotaz do poradny a my Vám na Vaši otázku v co nejkratší době odpovíme.
0 votes
49 zobrazení

Dobrý den,
mám provedenou injektáž a chtěl bych se zeptat jak začistit otvory na hotové fasádě? Nebylo osekáno na cihly a na fasádě jsou pouze zazátkované otvory..jak je začistit? děkuji

 • Michal stáří dotazu 1 týdnem dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
42 zobrazení

Dobrý den, potřebuji poradit, který z Vašich výrobků mi může pomoci ve starém domě kde hydroizolace není. Při deštích se zaplaví kamenný podúrovňový sklep, až do výšky cca 40cm nad cihlovou podlahu sklepa. Když deště nejsou, vodu je nutné odčerpat a je klid do dalších dešťů. Stěny ve sklepě jsou nehezké extrémně vlhké, jen do výšky zatopení cca 40cm od podlahy. Prosím, je možno zaslat odpověď i na můj email: badogs@email.cz? Děkuji, Petr

 • Petr Homola stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
115 zobrazení

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda bude mít nějaký, alespoň zanedbatelný význam, pokud bych provedl opakovanou injektáž do těch samých, navrtaných otvorů. Domek je postaven, zřejmě, z nepálených cihel. Zeď je až extrémně savá. Myslím, že ten krém vychlastá do 3 dnů (možná i dřív). Děkuji za odp.
P.S. – Také budu muset s vrtáním skončit asi o něco víc než 4cm před koncem, neboť cihly jsou poskládané dost halabala, abych neprojel skrz.

 • P.Krajčovič stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
83 zobrazení

Dobrý den,chci se zeptat,jaký je postup,když podlaha ve sklepě je cca 1m pod úrovní země.Děkuji,Mališ.

 • Jiří Mališ stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
78 zobrazení

Dobrý den,
rád bych odizoloval pískovcovou zeď šířky 900 mm.Je pro tento účel Váš přípravek vhodný?
děkuji za odpověd

 • Marek Korda stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 4 týdny dní
0 votes
87 zobrazení

Dobrý den.
Nabízíte zátky na vrty pro gel. injektáž které mají průměr 19mm, ale vrt má jen 14mm. Ta zátka je z měkkého stlačitelného materiálu? Děkuji za odpověď

 • Milan Marek stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
102 zobrazení

Zvažuji koupi domu který je z časti vlhký a je třeba to řešit z vašich podkladu jsem se nedozvěděl zda je tento krém vhodný i do tzv.vepřovic což jsou v podstatě hliněné cihly.děkuji za odpověď.Habáň.

 • habáň stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
91 zobrazení

Dobry den,

chcel by som sa spytat ci mate skusenost s urobenim dodatocnej hydroizolacie v obvodovom mure v pivnici. Pravdepodobne je poskodena vonkajsia izolacia. Mokre to nie je stale iba po vydatnych dazdoch, objavi sa to na 1-2-3 dni a potom to zmizne. Ocividne to nie je spodna voda ani tlakova, ani nevzlina voda od podlahy. Viete co cenovo odhadnut? Prikladam foto.

Vdaka.

s pozdravom

Ondricka

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 1 dnem dní
0 votes
115 zobrazení

Dobrý den,
opravuji starší domek ze 60. let. V současné době mám zhotoven podkladní beton a chystám se na aplikaci hydroizolačních pásů. Dům má kamenný sokl cca 40-50 cm nad terénem nad tímto soklem je položena původní hydroizolace (asfaltová lepenka) v několika vrstvách. Plánuji spojení této lepenky s novými asfaltovými pásy (jsou ve stejné výškové úrovni). Nicméně vzhledem ke stáří lepenky a její životnosti (v současné době je ale stále funkční) bych chtěl zdivo zainjektovat a to ve druhé ložné spáře cihelného zdiva, aby nedošlo k poničení původní izolace vrty. Je toto řešení správné?
Děkuji za odppověď

 • Jan Hruška stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
94 zobrazení

Dobrý den,
rád bych Vám napsal zkušenost s vaším produktem Aquastop cream po dvou létech aplikace.
Váš přípravek jsem aplikoval cca. před dvěma roky na rodiný dům. Injektáž jsem provedl na část domu, kde vlhkost byla největší. Vyplnění vrtů provedli Vaši zaměstnanci – naprostá spokojenost.
Asi po roce zdivo viditelně vyschlo – to mě potvrdilo i měření procent vlhkosti. Po dvou rocích se vhkost ještě snížila.
V druhém roce jsem nahazoval oklepanou omítku. Nahozená omítka nad injektáží výrazně rychleji vysychala.
Výrobek můžu doporučit a v nejbližší době budu aplikovat na zbytku domu.
Petr Strejčovský

 • Petr Strejčovský stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
116 zobrazení

Dobry den ,

mam staru chalupu a v nej pivnicu asi 2.5 m hlboko v zemi. Pokial intenzivne prsi alebo cez zimu, vlhkost v tej miestnosti stupne natolko ze sa kondenzuje voda na strope. Steny by som povedal ze su z betonu, ktory je velmi porovity, podlaha je len vrstva piesku a makadamu. Vonkajsi obvod stavby nieje odizolovany nakolko nieje dostatok miesta na spravenie tohto zakroku. Do pivnice som spravil kominove vetranie, co vyriesilo problem s vlhkostou pocas slnecnych dni ale nestaci to na vlhke a zimne obodbie. V pivnici budem skladovat vino. Myslite, ze by pomohlo znizit vlhkost v tejto pivnici pokial na podlahu by som umiestnil nopovu foliu a urobil injektaz vasim produktom vo vyske ukoncenia izolacie folie. ? Za akekolvek navrhy znizenia tejto vlhkosti Vam dakujem

Anton

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
102 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi;
nejprve hluboká poklona za skvělé webové stránky, na nichž zájemce najde téměř vše co potřebuje. Mám nicméně jeden dotaz týkající se izolace přístavby k dílně, která nemá žádnou hydroizolaci. K ní nyní přistavuji obytný objekt, který s ní bude sdílet jednu stěnu. Tuto stěnu chci odizolovat vámi nabízenou metodou, obávám se však toho, že od kolmo navazujících neizolovaných stěn se vlhkost přemostí do nového zdiva. Celou dílnu izolovat nechci, postačí mi proto informace, do jaké vzdálenosti od rohů původní stavby dílny je třeba izolaci provést, aby se tomuto efektu zabránilo.
Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem
Milan Daniel
538 21 Slatiňany
Chrudim

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
112 zobrazení

Dobrý den.

Velmi vážně zvažuji využití Vašeho systému sanace na přestavbě mého rodinného domu v Přáslavicích u Olomouce. Jedná se mi o zainjektování přibližně 22 m2 vlhkého zdiva (které chci ještě zkombinovat s odvětráním kolem stěn tvarovkami IGLU). Rád bych zkonzultoval technologický postup injektáže osobně (na co si dát pozor apod.). Proto se chci zeptat, jestli máte nějakou pobočku na Moravě (případně obchodního zástupce), abych nemusel jezdit až do Prahy? Děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Pavel Šandera

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
121 zobrazení

Dobrý den,

mám takovou prosbu, že jsem se rozhodl udělat chemickou injektáž své pomoci a rád bych se zeptal, co byste mi poradil, jak budu dělat dírky na injektáž, mám vyvrtat díry mezi cihle a pískovcem nebo trošku výš a to mezi cihle a cihle.Ještě jsem si všiml ohledně akce pracovnik k čerpadlu zdarma, a tak akce už neplatí? ;-)Nebo si nechám udělat sám. a zakoupil bych k tomu injektážní pistole.

To je zatím vše a děkují za radu a odpověď.

S pozdravem

Petr Čížek

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
140 zobrazení

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda se injektáž obvodových zdí provádí před zhotovením fasády, nebo až když je hotová? děkuji Vašek Lapka

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
117 zobrazení

Dobrý den p. Schwarz,

Chtěla bych se zeptat zda mohu provést injektáž zdiva v případě, že mám žulové základy. Žulové základy přesahují zhruba 10 – 15 cm vnitřní podlahy a po té pokračuje cihlové zdivo. Lze nanést injektážní krém do spáry mezi žulou a cihlou? V příloze Vám zasílám foto z vnější strany domu, kde jsou vidět žulové základy a daná spára do které bych chtěla injektovat.
Prosím o radu zda tento postup bude správný, ikdyž výška bude vyšší než-li uváděných 10 cm od vnitřní podlahy.

Moc Vám děkuji za odpověď a ochotu.
Přeji hezký den.

Křížková

Se srdečnými pozdravy / Mit freundlichen Grüßen / Kind regards

Kateřina Křížková
asistentka výroby / Machining

KSM Castings CZ a.s.
Oldřichovská 726
463 34 Hrádek nad Nisou

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
105 zobrazení

Měla bych dotaz ohledně zdravotní nezávadnosti vaše výrobku AquaStop Cream.

Děkuji Sosoiová

 

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
160 zobrazení

Dobrý den, máme v plánu použít váš systém na chemické podřezání domu a chtěla bych se zeptat, zda je možné provést injektáže, když máme deset cm od podlahy kamenné zdivo(žula) a cca ve výšce 20 cm už jsou cihly. Dá se injektovat do kamene? A musím to okopávat, když jsou spáry různé nebo vrtat v jedné lajně do kamene.

Děkuji za odpověď

 • Křížková Hana stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
98 zobrazení

Jak rychle můžeme aplikovat AquaStop Bitumen na stropu jímky po betonáži z hlediska zrání betonu

 • ing. Jiří Musil stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
162 zobrazení

Dobry den.chcem sa spitat ako dlho moze ostat krem v pumpe?a ako tlakovu pumpu vycistit po ukonceni prac.dakujm s Pozdravom Pačuta Tomáš

 • Tomáš Pačuta stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
183 zobrazení

Dobrý deň,
vlastnim starší kamenný rodinny dom s hrubkou stien 80 cm,ktorý nie je nijako izolovaný. Chcem sa opýtať či aj pri takejto stavbe môžem použiť systém Autastop cream aby som zamedzila vlhnutiu stien. Steny mi vlhkú do výšky asi 1,2m.
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Ivana Kaňková

 • Ivana Kaňkova stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 3 měsíci dní
0 votes
148 zobrazení

Dobrý den.Potreboval bych poradit jak mám odvlhčit kamenný základ který slouží jako sklep..Mám podsklepené dvě místnosti a z venkovní strany mě prochází vlhkost do rohů místnosti.. Děkuji

 • Pavel stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 3 měsíci dní
0 votes
250 zobrazení

Vážení, v létě loňského roku jsem prováděl injektáž zdiva dle vašeho návodu a vaším materiálem u mne na chalupě. Bohužel jsem se tam dostal až teď o Velikonocích a byl jsem nesmírně mile překvapen jeho účinností. Žádná vlhkost zdiva, Dříve se například špatně zavíraly vnitřní dřevěné dveře, nyní bez problému a to byl objekt cca 7 měsíců neobsazený. Takže naprostá spokojenost. Jen by mne zajímalo, jak dlouhá je účinnost této metody. Děkuji V.Vild.

Telefon:

725474217

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
232 zobrazení

Dobrý den pane Schwarzi,

Mám dotazů více, proto se pokusím být stručný.

1) Mohu provádět injektáž domu po částech, s odstupem několika týdnů i měsíců?
2) Mohu zamíchat do nátěru proti znovuzasolení stěn, popřípadě do finální malby na sanační omítce, roztoky, případně jaké, proti plísním?
3) Jaké druhy penetrace mám použít před finální malbou na sanační omítce?
4) Na jedné straně domu má soused přilepenou garáž, tzn nemohu aplikovat injektáž zvenčí. Budu muset zevnitř oproti zbytku domu. Je to problém? Na co si dát pozor? Myslím že jeho garáž drží hodně vlhkosti u mého domu, protože je to jediná stěna kde přímo vevnitř odpadává omítka. Pokusím se to sice řešit přes úřady, ale napadá vás jak si mám pomoci celkově v použitých materiálech?
4) Dům je i podsklepen. Uvažuji o drenáži, hydroizolaci základů a jejich zateplení extrudovaným polystyrenem. Co si o tom myslíte a je vhodné to udělat před injektáží, nebo mohu i potom?
5) Na zateplení domu se mi líbí kamenná vlna… Nevím ještě jakou fasádu i v tom si nechám rád poradit. Co si myslíte o této variantě v kombinaci z injektáží?
6) v místě, kde začíná sklep, se předpokládám musí navázat s vrtáním ve stejných rozestupech ale kolmo dolů směrem k zemi? Za předpokladu samozřejmně, že odhalím zvenku základy až pod úroveň sklepa. Jak postupovat v případě, že budu vrtat zevnitř, ale pouze tuto část domu?
7) Lze tyto výdaje včlenit do rekonstrukce, která by se dala zařadit do programu zelená úsporám?

Vím, že je to obsáhlý dotaz(y) a proto vřelé díky za odpovědi a rady.

S přáním hezkého dne

Richard Dastych

 • Richard Dastych stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 3 měsíci dní
0 votes
245 zobrazení

Dobrý den,
vím, že jste na toto téma tady už odpovídal, ale toto jsem se nedočetl. Zakoupil jsem u Vás krém + injektážní pumpu. Zeď ( garáž) mám navrtanou zevnitř asi 5cm od podlahy ( níž se nejde dostat, pokud mám vrtat v rovině). Zjistil jsem, že zeď je cihlová, asi porotherm. Dům jsem koupil, z čeho je postaven jsem nevěděl. Teď nevím jak vyfoukat otvory ( z těch navrtaných komůrek to přeci nepůjde). A druhá věc, tl. zdi je 30cm, tak nevím jak vyplnit otvory ( podle hrubého výpočtu, co jsem v poradně našel, bych měl do každého otvoru dopravit cca 50ml krému, 1,4l/m2?) Mám koupenou i pumpu – jak mám toto množství odhadnout? Ještě jeden dotaz, druhá fáze plnění pomocí gumového nádstavce asi nepřipadá v úvahu, to bych vyplňoval i navrtané komůrky cihly?
předem děkuji za odpověď
s pozdravem Olejník.

 • Petr Olejník stáří dotazu 3 měsíci dní
 • poslední aktivní 3 měsíci dní
0 votes
185 zobrazení

Dobrý den,
rozhodl jsem se využít Váš systém k odvlhčení zdiva.
Mám pískovcovou podezdívku cca 40 cm nad povrchem. Na této podezdívce je stará nefunkční lepenková izolace a na ni cihlová zeď při zkušebním vrtu ve spáře s izolací jsem se v domě dostal 4,5 cm nad podlahu. Níž vrtat nemohu (není spára) a o spáru víc se dostanu min 11,5 cm nad úroveň
podlahy a bojím se vlhnutí těsně u podlahy. Prosím o radu v jaké výšce vrtat.
Děkuji

 • Michal Vališ stáří dotazu 4 měsíci dní
 • poslední aktivní 3 měsíci dní
0 votes
294 zobrazení

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jakou má AquaStop Cream® životnost?Rád bych to aplikoval na svém domě ale slyšel jsem že životnost je snad jen 10 až 15 let.Děkuji s pozdravem T.Caletka.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíci dní
 • poslední aktivní 4 měsíci dní
0 votes
233 zobrazení

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký produkt byste mi doporučili pro vodorovnou izolaci venkovní zdi z betonových tvárnic? Jedná se o zeď délky 7m (šíře 0,2m a výška 1,3m). Základ je již vyzrálý od loňského srpna.
Nechci použít klasickou asfaltovou lepenku, neboť bych si musel vypůjčit PB lahev s hořákem, řezat otvory v místě prostupu svislé výztuže atd. … samé komplikace.
Základním požadavkem tedy je, aby nátěr byl mrazuvzdorný + dostatečně odolný vůči tlaku (zatížení +/- 3000kg/m2), tzn. aby po vylití tvárnic betonem nedošlo ke stlačení hydroizolace, které by ji poškodilo natolik, že by byla jen částečně nebo vůbec funkční..
Mnohokrát děkuji za radu.
S pozdravem
Pavel Cobl
tel. 733 587 527
e-mail: pavel.cobl@centrum.cz

 • Pavel stáří dotazu 4 měsíci dní
 • poslední aktivní 4 měsíci dní
0 votes
257 zobrazení

Dobrý den,

na domě potřebujeme odizolovat základ, jelikož jsme zjistili, že při výstavbě zapomněli dát izolaci-jedná se o dům z roku 1920 cca. Kolega mi v práci říkal, že existuje možnost injektáže stěny, následně jsem si našel vaše stránky.

Chtěl bych se Vás zeptat na pár dotazů: Je možné injektáž provádět z venku-jelikož zevnitř je stěna zastavěna nábytkem? Musí se následně zaizolovat i podlaha? Lze injektáž provádět svépomocí- jaké nářadí je potřebné na vložení izolace do děr? Existuje nějaký přepočet, kolik je třeba si daného materiálu objednat, mám na mysli délku stěny/tloušťka stěny?

Děkuji

S přáním hezkého dne
Jindřich Mauer

 • Jiří Novák stáří dotazu 4 měsíci dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
166 zobrazení

Dobrý deň, zdá sa, že som úspešne aplikoval vašu krémovú injektáž (objednávka z 12.2.2017) na problém s vlhkosťou v mojom RD, ktorý je asi 4 roky starý. Išlo o zbytkovú vlhkosť (mierne zavlhnutie stien) pochádzajúcu ešte z čias stavby, nakoľko časť prízemia je na zvýšenom základe, čiže medzi základovou doskou a podlahou je cca 70 cm štrkový násyp, pričom hydroizolácia sa nachádza naspodu. Do tohto štrkového násypu sa ešte pred uzavretím strechy dostalo väčšie množstvo zrážkovej vody, ktorá po uzavretí stavby vyrážala cez steny v interiéri. Pred injektážou som objekt vysúšal pomocou odvlhčovača, čo do značnej miery pomohlo, ale z časových dôvodov som už potreboval vyriešiť problém definitívne. Injektáž som vykonával zvnútra, nakoľko steny sú zvonka zateplené. Od injektáže prebehol už viac ako mesiac. Chcel by som sa poradiť, ako pokračovať s obnovou omietok. Skladba steny je Ytong, stavebné lepidlo na sieťke, sadrová stierka, maľovka. Staré poškodené stierky som súvisle odstránil (do výšky cca 50 cm pás od podlahy). Na lepidle je vidno výkvety solí. Vzhľadom na to, že všetky steny sú zvnútra stierkované, použitie sanačnej omietky sa mi javí nevhodné (rozdielna ). Môj zámer je nasledovný:
1. Aplikovať protisolný náter (AquaSalt Stop).
2. Opätovne prestierkovať steny tenkovrstvovou sadrovou stierkou (Rigips Rimano 0-3).

Je tento môj zámer podľa vás v poriadku?
Ďakujem za skorú odpoveď.

 • Juraj Kubičina stáří dotazu 4 měsíci dní
 • poslední aktivní 4 měsíci dní
Zobrazuji 1 - 30 z 437 záznamů

Štítky otázek


Pro zobrazení vybraného zboží klikněte na tlačítko "Zobrazit košík"

SPOČÍTEJTE SI SNADNO SPOTŘEBU INJEKTÁŽNÍHO KRÉMU VČETNĚ NAVRŽENÉHO BALENÍ PRO VÁŠ ROZSAH INJEKTÁŽE

kalkulacka spotreby kremu

K DNEŠNÍMU DNI EVIDUJEME TENTO POČET VAŠICH OBJEDNÁVEK A TÍM SVÉPOMOCÍ SANOVANÝCH STAVEB

9.040

Akce

akce-cerpadlo7

Naše produkty

Posudek znalce

vyjadreni znalce

Stavební výstava ForArch 2013

ForArch

Užitný vzor – krémová injektáž

Užitný vzor – krémová injektáž

Připojte se na náš Facebook

Stavební výstava ForArch 2016

forarch2016

Spolehlivá firma

spolehlivá firma

Trumf Sanace s.r.o.

Naše firma vyrábí injektážní krém AquaStop Cream pro injektáž vlhkého zdiva, ale i další sanační materiály určené pro sanace vlhkého zdiva. Dceřinná společnost TRUMF sanace – realizace staveb s.r.o. je realizační firma, která provádí nejen injektáž zdiva proti vlhkosti naším Systémem AquaStop Cream, ale i další sanační práce k trvalému odstranění vlhkosti ve Vašich objektech. Provádí zejména tyto činnosti: Odkopy obvodového zdiva, svislé, vodorovné, vnější i vnitřní izolace zdiva a podlah, drenážní systémy , sanační omítky, dodatečné hydroizolace betonových konstrukcí, hydrofobizace povrchů a další technologie v oblasti sanace vlhkého zdiva Praha a okolí.

Kontakt

TRUMF sanace s.r.o.
Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268
Tel.: +420 602 282 982
info@injektaz-zdiva-svepomoci.cz