Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
0 votes
0 odpovědí
ZOBRAZIT ODPOVĚDI
0 zobrazení

Dobrý den,

Před několika lety jsme pořídili starý domek k rekonstrukci a poté k rekreaci .

Dům je z pálených a nepálených cihel na opukovém základu více méně bez izolace.

Po rekonstrukci chléva , z kterého je nyní ložnice se zdálo být několik roků vše v pořádků , nyní máme vlhkou 1 stěnu cca do 1,2 m a okolní stěny cca 50 -60 cm.

Nedávno jsem narazil na Vaší firmu, která by mi mohla pomoci s tímto problémem.

Prosím o radu:

Ložnice se nachází uprostřed dlouhého domu , jak to bylo dříve. Vpředu centrální místnost ta je v pořádku, chodba , pokojík ze tří stran v pořádku chytá vlhko z ložnice , ložnice a garáž vše na celou šíři domku .

Pro přehled přikládám plánek ložnice a foto mokrých zdí.

Tloušťka zdiva 500 mm z pálených cihel , stěna ke garáži 450mm. Stěna ze strany garáže není nikterak ošetřena. Po obvodu stěn vedena drenážní trubka k odvětrávání.

Domek má řešené podlahy kaskádovitě. Pokud budu počítat 0 na podlaze v ložnici (dlažba) , tak garáž je 23,5 cm výše(prozatimní podlaha z položených cihel ) a pokojík o 17 cm níže z hotovou dlažbou . Tomu odpovídá i okolní klesající terén , který má vysokou hladinu podpovrchové vody .

Při použití Vašeho systému izolace se podlaha v garáži dá případně odstranit , do potřebné hloubky s vrtáním z obou stran a doplnění svislým nátěrem hydroizolací dle Vašeho doporučení ze strany garáže,

Obvodové zdi venkovní – vrtání z vnitřku dle návodu + svislá hydroizolace nátěrem z venku – momentálně řešeno nopovou folií a kačírkem dá se předělat.

U pokojíku vrtání z obou stran – z ložnice co nejníže a z pokojíku o něco výše a vytvoření silnější vrstvy izolace.

Pokud by se to takto mohlo udělat a vše by zafungovalo byl bych velice rád. Pokud ne , budu opravdu rád za každou Vaší radu a pomoc . Moc možností už asi nemám.

Velice děkuji za pomoc a rady.S Pozdravem Ladislav Vavřín

 • Ladislav vavřín stáří dotazu 2 hodinami dní
 • poslední aktivní 5 minutami dní
0 votes
59 zobrazení

Dobrý den, prosím o radu, jak správně postupovat v případě injektáže u zdiva z cihel, ovšem s „vymletou“ spárovací hmotou (viz obrázek). Správný postup je doplnit spárovací hmotu a po zaschnutí provést následné vrty a injektáž, je to tak?
Děkuji,
Ondra

 • Ondřej stáří dotazu 1 týdnem dní
 • poslední aktivní 4 dny dní
0 votes
69 zobrazení

Dobrý den,

Je prosím možné použít AquaSan Porosity také pro vnější omítky? Potřebuji udělat podklad pro zateplení u nepálené cihly (srovnání podkladu). Není viditelná vlhkost, jen bych rád zachoval prodyšnost také jádrové venkovní podkladní omítky. Na tuto omítku přijde aplikovat prodyšný systém Baumit Open.
Děkuji

PavelM

 • Pavel Mička stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
112 zobrazení

Vážený pane Schwarzi,

obracím se na Vás ještě s jedním dotazem ohledně jiného domu (maminky). Zhruba před rokem jsme v kuchyni pod kotel instalovali bojler, který je napájen z přebytků z fotovoltaiky. Nedávno jsme si všimli, že za bojlerem se začala na zdi tvořit plíseň. Instalatér bojler odsunul, zeď je mokrá. Dům pošel v posledních 20 letech kompletní rekonstrukcí, nadstavbou, zateplením v první fázi i podřezáním, tam kde to šlo. Jedná se o přízemí, z druhé strany zdi je dvorek sousedů, kde se nezdá být žádný problém. Instalatér tvrdil, že v rohu nevidí vodorovnou hydroizolaci, když do zdi vrtal a že vlhkost není způsobena únikem z vodovodních trubek či rozvodů topení (což byl první tip).
Já si ale říkám, zda únik nemůže být např. v podlaze a zkrátka se to šíří do zdi, asi by to stálo za prověření profesionály? Přijde mi zvláštní, že by se tam taková neplecha objevila za necelý rok, pokud by šlo o vzlínající vlhkost kvůli špatné hydroizolaci. Myslíte, že to je možné? Např, že se umístěním bojleru přes zeď snížil průchod vzduchu a voda ze zdi se nestíhá odpařit? V případě, že by to ale opravdu bylo hydroizolací, jsem rozhodnut použít Váš injektážní krém…

Moc děkuji za jakékoliv tipy

 • Kryštof stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
100 zobrazení

Dobrý den.Nemám možnost míchačky můžu v tomto případě míchat stavebním míchadlem? Jednalo by se o vámi doporučené pytlované směsi Baumit suchý beton B20, Cemix beton C20/25 a další vámi zmíněné pytlované směsi, samozřejmě za použití AquaSan Porosity.A ve vašem E-shopu jsem nenašel gumový nástavec na doplnění injektáže.

 • Jasík stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
120 zobrazení

Je možné udělat injektáž betonové stěny ve sklepě z vnitřní strany? Mám 4 lokální ohniska pronikání vody. Jelikož je dům v nížině, kde je v zimě vysoká spodní voda, tak ve čtyřech místech bude porušená stará izolace a dané místa vlhnou. Nebude to vzlínající vlhkost zespod, ale spíše porušená izolace a lehký průnik vody. V létě při ústupu spodní vody je i ústup vlhnutí stěny.
Ventilátor vlhkou stěnu vysušuje, ale z dlouhodového hlediska to není ideální. Je tedy možnost nainjektovat dané ohniska? Prosím o zvolení správného materiálu.
Děkuji

 • Martin Machálek stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
189 zobrazení

Dobrý den, mám v plánu provádět injektáž z venkovní strany. Mám navrtané a vyčištěné díry. Moje otázka zní, po injektáži a ucpání děr zátky… Co dál? Budu dělat objednávku tak at objednám vše.. děkuji

 • Dan stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
145 zobrazení

Dobrý den,mám pískovcový barák z tlouštkou zdí 600mm. Problematické místo se nachází na zdi kde je podlaha asi 400 mm pod úrovní terénu. Zajímalo by mně zda je možné realizovat injektáž v několika řadách nad sebou do výšky těch 400 mm.
Dkuji

 • Vladimír Slávik stáří dotazu 1 měsíc dní
 • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
104 zobrazení

Dobrý den, chtěl bych chtěl bych sanační omítku aquasan-porosity použít na venkovní nadzemní cihlovou část soklu domu pod vodorovnou izolací. Mám použít i injektáž nebo stačí omítka? Je mrazuvzdorná, tedy i pro venkovní použití? Omlouvám se jestli už je tato otázka někde zodpovězena – nenašel jsem… děkuji. František Staněk

 • František Staněk stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
136 zobrazení

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli je injektáž AquaStop Cream vhodná pro izolaci základu který je z nepřlíš soudržného betonu. Jedná se o dům ze 30tých let kdy se šetřilo cementem. Základ je obezděný cihlou na kant (viz. obrázek). Nejsem si jistý jestli by injektáž „neprotekla“, také díry pro injektáž by nebyly rovnobežné v přesné vzdálenosti.
Děkuji za odpoveď

 • Marek Sukup stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
185 zobrazení

Dobrý den. Mám na vás dotaz. ty bílé chomáčky je plíseň nebo sůl Co s tím?
Děkuju za vaši odpověď.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
134 zobrazení

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, v létě mám v plánu dělat injektáž od vaší firmy, zajímalo by mě zda to nic neudělá s vnitřními omítkami, jsou nově dělané, některé místnosti jsou i vymalované, tak zda to neudělá nějaké fleky, injektáž je jen prevence dům nebyl vlhký. Děkuji za odpověď Blažek

 • Jan Blažek stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
177 zobrazení

Dobry den,

chtěl bych se zeptat, zda se da provádět injektáž zdiva z vnitřní strany domu pres jadrovou omitku. Pokud se nepletu, tak je ti normou stanoveny, že omítka musi byt odstraněna. Mužu se zeptat, z jakého duvodu to je? Bavim se o Jadrove omítce, ktera jeste nebyla nasakla vzlinajici vlkosti a neni nijak poškozena.

Předem děkuji za Váš čas
Hezky den

 • stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
95 zobrazení

Dobrý deň, ideme rekonštruovať starý rodinný dom kde je potrebné spraviť vodorovnú hydroizolaciu. V tejto súvislosti keď už dáme dole 1,5m omietky, chcel by som obiť steny až po strop a namiesto omietky nalepiť na steny sadrokartón na tzv. buchty. Chcel by som sa spýtať či treba steny nejak ošetriť, keďže som sa tu v poradni dočítal že penetrácia nie je moc vhodná. Ďakujem za odpoveď

 • Roman Španko stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
172 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,

před nějakou dobou jsem koupil zrekonstruovaný domek s novou přístavbou, v původní části předchozí majitel, který rekonstrukci a přístavbu prováděl provedl injektáž. Prý tam stará hydroizolace byla, ale místnost se celá vylila betonem a nad ním byla provedena injektáž viz. fotografie. Prý to pán dělá vždy spíše preventivně, byl velmi solidní, ale rád bych si nechal z fotek zhodnotit kvalitu díla, pokud byste byl tak hodný.
Se zdmi žádné viditelné problémy nemám, na jedné ze zdí původní stavby na podzim byla plíseň, ale vznikla za přiraženým nábytkem a na nezateplené zdi sousedící s nevytápěnou ruinou sousedů, provedl jsem preventivní opatření – odsazení nábytku od zdi, monitorování relativní vzdušné vlhkosti a větrání, tak aby nešla přes 60% (krom noci, kdy se to prostě zadýchá a ráno zase vyvětrá), od té doby vše v pořádku.

Spíše mě zajímá Váš názor na provedenou realizaci.

Moc děkuji a přeji hezký den.

 • Kryštof stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
147 zobrazení

Dobrý den,

chystám se řešit problém se vzlínavou vlhkostí pomocí vaší krémové injektáže. Jedná se o materiál Porfix, kde v kontaktu s deskou (jedná se o malou kůlnu) chybí lepenka – je zděno přímo na desku. Jelikož jsou tvárnice výšky 25cm lze provést jednotlivé vrty přímo do porfix tvárnice (nikoliv do zdící spáry) aby byl zachován efekt hydroizolace injektáží? Děkuji.

S pozdravem Mirek

 • Miroslav stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
208 zobrazení

Dobrý den. Plánuji aplikovat váš výrobek AquaStop Cream na obvodové cihelné zdivo, a to z venkovní strany domu. Vlhké zdi jsou ve vnitřních prostorách do výšky jednoho a půl metru. Je v tomto případě aplikace z venkovní strany dostačující, nebo je zapotřebí pro řádný efekt injektáže navrtat zdi zevnitř? Předem velice děkuji za vaši odpověď.

 • Radek stáří dotazu 2 měsíce dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
158 zobrazení

Dobrý den,
chci si provést hydroizolaci hospodářské budovy pomocí vašeho systému AquaStop Cream.
V návodu uvádíte že je potřeba použít vrták průměru 14mm.

Moje hospodářská budova má zdi o tloušťce 80cm a někde i více, tzn. budu mít poměrně hluboké vrty a už vlastním dlouhé vrtáky o průměru 12mm a 16mm. Je možné použít některý z nich? Logika mi radí použít 16tku s tím, že krému bude „trošku víc“ a nemělo by to vadit při vytváření clony než v případě 12ky, nicméně se obávám že zase může neúměrně narůstat spotřeba krému a kalkulátor spotřeby nemusí také dávát správné hodnoty (a pak by se vyplatilo zakoupit tu 14tku).

 • Radovan Votava stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
111 zobrazení

Dobrý večer,

mám provedenou sanační injektáž ve zdech a kompletně novou litou vytápěnou podlahu odizolovanou lepenkou. K objasnění situace jsem si dovolil využít váš schematický obrázek. Poté co jsem natáhl v místnosti se zásuvkou nové rozvody elektřiny pro zásuvky, jsem se chtěl dostat s kabelem od zásuvek vrchem pod sádrokartonem přes vedlejší místnost (nahoře vlevo) až ven k el. rozvaděči (načmáráno červenou barvou). Sádrokarton bych však musel nějak narušit, což se mi nechce. Elektrikář mi navrhnul, že by to šlo táhnout šikmo do sklepa a pak ze sklepa oknem ven do rozvaděče (jasně, nejjednodušší řešení). Můj dotaz se týká šikmého řezu (zelenou barvou) skrz vnitřní stěnu směrem do sklepa, kde si samozřejmě provrtám jak lepenku, tak oblast s chemickou injektáží. 1 m dlouhý vrt by měl stačit. napadá mě vyvrtat 2 rovnoběžné otvory s minimální vzdáleností od sebe a jeden z nich nainjektovat a druhým prostrčit el. kabel. Doporučíte mi snad nějaké lepší řešení, nebo úplně nedoporučujete vrtat takto šikmo skrz hydroizolace aby veškerá předchozí hydroizolační snaha nepřišla vniveč?
Děkuji mnohokrát za odpověď.
Bišický

 • Václav Bišický stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
148 zobrazení

Dobrý den, u vámi doporučené malířské disperzní barvy doporučují v návodu použít Akryl emulzi v poměru 1:1 s vodou.

zdroje:
https://www.jub.cz/malirske-barvy-dekorativa/malirske-barvy/jupol-classic

https://www.jub.cz/malirske-barvy-dekorativa/zakladni-natery/akryl-emulze

Nikde jsem v poradně nenašel zmínku o penetraci touto emulzí, ale podle parametrů by to mělo být pro sanační omítky vhodné, prosím o potvrzení.

Data z technického listu AKryl emulze:
Propustnost pro vodní páru EN ISO 7783-2 hodnota Sd (m) < 0,007 (pro d = 0,1 mm)
Je tato hodnota v pořádku?
Mám ve zdi Aquastop kCream + Aquasan porosity + sanační štuk Cemix 2743. Teď bych dal Jupol Klasik, ale nejsem si jist Akryl emulzí, aby to celé neuzavřela.

Díky za odpověď.

 • Václav Bišický stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
181 zobrazení

Dobrý den,koupili jsme starý dům a v zádveřní místnosti (2,40m2) bylo kolem dokola dřevěné obložení a pod tím nopová fólie, a zřejmě sanační omítka. Zjistili jsme, že je tam plíseň, tak jsme to celé sundali a obouchali na cihlu/kámen. Nyní jsou stěny vlhké nejvíce nad obouchanou částí a kolem dveří. Vlhkost není nyní viditelná, ale měřím to vlhkoměrem. Chci se zeptat, co doporučujete. Nevím, zda vzlíná vlhkost od spodu, nebo je to tím, že stěna kolem dveří je celkem tenká a promrzá to tam, nebo tím, že tam neproudí moc vzduch. Nyní jsme tam koupili další dveře, které tam dříve nebyly, takže se bojím, že to bude ještě horší. Co byste doporučili, prosím?

 • Eliška Betyárová stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
131 zobrazení

Dobrý den,dá se použít aqustop crem i do tvárnic YTONG ?

 • Jiří stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
172 zobrazení

prosakuje mi voda v jednom místě. okolo místa vniku je zeď mokrá a a dalších 4 metry viditelně vlhká , ale jen 5 cm nad podlahou. prostě čurek vody , ale v těchto měsících na každodenní vytírání. 16 let nic co užívám tento barák a teď najednou toto. myslíte , že by mě pomohlVáš přípravek??? děkuji za reakci a určitě se za vámi zastavím . jezdím do prahy docela často a toto potřebuji vyřešit co nejdříve. Děkuji za odpověd

 • kusý jiří stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
153 zobrazení

Dobrý den. Prosím o radu jaký způsob vybrat pro navrtání příčky 15 cm mezi dvěma garážemi .Jedná se ,když budu vrtat z mé strany nad úrovní podlahy do spáry tak se dostanu do podlahy v sousední garáži. To znamená ,že otvor z druhé strany je zaslepen podlahou a krém bude po celé délce vrtu. Nebo je lepší a vhodnější vrtat jenom 13 cm .V případě provrtání skrz do betonu nebude nějak znehodnocená injektáž . Třeba tak, že krém se bude roztahovat do sousední podlahy a na příčku jej nebude dostatek. Předem děkují za odpověď.

 • Zbygnev stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
209 zobrazení

Dobrý den,
Do budoucna budu dělat teplovodní topení v podlaze a výška podlahy bude o cca 8cm výše než je tomu teď. Injektáž chci dělat co nejdříve a tak bych rád věděl v jaké výšce mám provézt vrty (z venkovní strany)?, jestli do 10 cm nad stávající podlahou, nebo nad budoucí podlahou?
Děkuji za radu Jánošík

 • Pavel Jánošík stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
114 zobrazení

Dobrý den, žijeme v „novostavbě“ bytového domu od ledna 2019 (kolaudace 12/2018). Dům je cihlový, nezateplený. Letos v lednu poprvé se nám v rohu jedné místnosti objevily mokré skvrny na zdi. Přikládám foto. Jedná se o severní roh domu, kde bylo vždy vlhko a chlad. Nicméně vlhkost v bytě se nám daří stabilně držet kolem 50% a roh neplesniví. Vlhké fleky, co se letos obejvily, mají evidentně vnější příčinu. Řešíme v rámci SVJ, nicméně uvítám jakékoli postřehy, návrhy, kam směřovat pozornost a jak lze řešit.. Naše laické úvahy směřují k promrzání omítky nebo průsaku vody dešťové díky okapu, který je v těchto místech zvenku okotven. Omítka zvenku se zdá neporušená.

Děkujeme moc.

 • Kateřina stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
244 zobrazení

Dobrý den, Vážení,

prosím Vás lze použít Váš produkt Aquastop cream i na příčku z dutých cihel viz foto v příloze? Tloušťka zdi 15cm.

Samozřejmě počítám s navrtáním děr do spáry. Jde mi o typ cihel, které mají dvě velké vzduchové komory.

Spáry jsou tlusté, tak bych neměl porušit stěny cihel pod i nad spárou, což by bylo špatně, ano?

Děkuji za radu.

S pozdravem
Tomáš
Hradec Králové

Cihelná příčka z dutých cihel

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
224 zobrazení

Dobrý den, máme téměř 100 let starou chalupu s malým sklepem pod jednou místností. Do sklepa vedou dvoje zděné schody, každé z jedné strany stěny, za níž je jílovitý svah. Izolaci stěn prováděl kdysi dávno původní stavitel a z dosavadních zkušeností pochybuji, že byla provedena kvalitně. Sklep byl vždycky provlhlý a nevyužívaný, v jednom rohu měl malou jímku, do které se kdysi chytala stékající voda a čerpadlem se vyváděla ven. K jímce vedlo několik svodných drážek, u jedněch schodů byly těsně nad zemí vyvrtány otvory, kterými vycházela voda a tekla drážkami do jímky. Ty už ale léta nebyly k ničemu, protože jímka už nebyla nejméně 10 – 15 let zaplavena vodou a čerpadlo bylo zbytečné. Předloni jsem provedla sanační omítku, štuk i nátěr stěn, obložila strop polystyrenem, původní nerovnou cihlovou podlahu jsem překryla hydroizolační stěrkou a zlikvidovala i jímku. Krátce před Vánoci byly větší deště a dírami ve zdi se do sklepa dostala voda, která neměla kudy odejít (ano, vím, že by se hodila právě ta jímka). Po vysušení podlahy byl sklep v pořádku. Minulý týden, po větších deštích, se opět otvory ve zdi „probudily“ a začali propouštět vodu. V hobymarketu mi poradili vodotěsnou pěnu na studny, ale ta správně nechytla, voda totiž protékala dál. Navíc se na úrovni jednoho schodu a těsně u paty druhých schodů objevily malé pramínky vody. Pomohla by injektáž zdiva těsně nad úrovní podlahy sklepa a podél jednotlivých schodů obou schodišť? Obávám se totiž odkopávání celé zdi a vkládání nopové folie (ta v době stavby chalupy určitě nebyla, max. něco jako IPA). Bohužel se mi nedaří přiložit foto průsaků a nákres sklepa.

 • Kateřina Takácsová stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
204 zobrazení

Dobrý den,

rekonstruujeme starší dům. Původní podlahy jsou pryč, máme nový podkladový beton. Cca 20cm nad jeho úroveň sahá ještě původní „základ“ z kamene, který je nerovný a různě vybočuje. Nad tímto základem je zeď již z cihel, pod ní je nějaká stará IPA, ale nevelké kvality s ohledem na to, že staré omítky byly již značně vlhké.
Nová skladba podlahy by měla být beton / ipa / cca 25cm polystyren, podlahové topení a betonový potěr (nebo anhydrid, ještě to řešíme).
Obávám se, že u toho kamene nikdy nedokážeme vrtat přesně v rovině a ani nevím, co bychom museli mít za nástroj, aby to prošlo přes kamení, které tam máme. Napadlo nás, že by se injektáž mohla provést nad úrovní kamenného základu v první spáře cihel, následně by se srovnal ten obvod do nějaké roviny, na to navařit ipu a pak s mírným přesahem ji navařit pár cm nad tu injektáž (5cm to nebude, ale alespoň něco).
Nebo je jiné lepší řešení?
V příloze posílám nákres, snad je to z něho smysluplné, případně mohu dodat fotky.

Díky,
Pavel Bakalář

 • Pavel Bakalář stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
170 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu ohledně vzlínající vlhkosti nad podezdívkou (viz obrázek).
Stačí instalovat po celé délce stěny nad okapničkou (cca 6m) difuzní lištu, nebo by bylo
vhodnější provést injektáž po celé délce injektážním krémem (smíšené zdivo tl.60cm) a následně instalovat difuzní lištu?
Moc děkuji za odpověď.
Pěkný den Vrba M.

 • Miroslav Vrba stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
147 zobrazení

Dobry den, odpadl mi obklad ze sloupku u branky Pod nim drobici se mokre cihly. Napadlo me reseni injektazi. Nejsem si jisty jak postupovat. Jestli napred injektaz, nechat proschnout a pote dozdit. Nebo napred opravit dozdenim a pote vyvrtat otvory, injektovat a nechat proschnout a nakonec oblozit ?
Budu rad za nazor. Dekuji
prikladam foto

 • Jiri Navratil stáří dotazu 3 měsíce dní
 • poslední aktivní 3 měsíce dní
0 votes
185 zobrazení

Jaká musí být venkovní teplota pro aplikaci aqua cremu nabo se může aplikovat při jakekoli teplotě.

 • Petr Novotmý stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
175 zobrazení

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat zda Vaše sanace může být použita i na cihelné zdivo kde je jako pojivo použít asi jíl s popelem. Na 100% zde není použita malta z písku a vápna.
Předem Vám děkuji za odpověď.

 • Lukáš Oberer stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
192 zobrazení

Dobrý den, potřeboval bych od vás poradit ohledně hloubky vrtů pro injektáž. Bydlíme ve starším domě (cihla, který je podsklepený a potřebujeme se zbavit vzlínavé vlhkosti. Tloušťka zdiva je 60cm. V jednom místě máme cca 30 cm od zdi studnu. Průměr skruže je 1 m. Dá se v tomto místě postupovat u vrtů, že budou navrtány šikmo ve stejné výšce jako ostatní vrty? Dále bych se chtěl zeptat jestli je zkrácení vrtů o 40 mm dostačující? Obávám se toho , že bych mohl provrtat a narazit do odpadu, který je zasekán do zdi na vnitřní straně zdiva. V jakém rozsahu od vrtu se injektáž dostane? Protože máme podlahu v úrovni okolního terénu.

Děkuji

 • Daniel Knopp stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
202 zobrazení

Dobrý den,
Zacali jsme dělat přípravu na sanaci, ale všimli jsme si, že starý dům byl již podříznutý(pravděpodobně léta zpátky). Lepenka je už na pul ztrouchnivěla a vlhko v domě je.
Chci se zeptat, zda máme dělat sanaci pod, či nad lepenkou(podříznutim)

 • Kristýna Snopková stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
232 zobrazení

Dobrý den.
Prosím o radu, jaký nejlepší způsob zvolit při aplikaci přípravku AquaStopCream na vlhké zdi. Mám v úmyslu
udělat nové betonové podlahy a stávající vlhké zdi navrtat. Jde mi o spojení lepenky na podlaze s navrtanou zdí.
Děkuji p. Ivo

 • Hrabal Ivo stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
225 zobrazení

Dobrý den, zajímala by mě nezávazná nabídka produktu k injektáži zdiva svépomocí. Co vše bych potřebovala ke koupi, abychom si mohli odizolovat barák? Předpokládala bych zapůjčení stroje k plnění. Prozatímní odhad délky zdí je:
5m s tloušťkou 70cm
10m s tloušťkou 55cm
35m s tloušťkou 50cm.
Barák je starý, cihlový.
Zajímá mě cenová kalkulace se vším,co je nutné😉Moc děkuji za odpověď.
S přáním krásných dnů L. Kučerová.

 • Lucie Kučerová stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
203 zobrazení

Dobrý den,

je možné pomocí injektáže dodatečně izolovat zdivo ve sklepě? Z venkovní strany je použita pouze nopová folie a zdivo je samozřejmě mokré.

Děkuji za informace

S pozdravem Kugrer

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
271 zobrazení

V 90 let starém domě máme stále perfektně suchý sklep. Před cca 15 lety byl na jedné straně domu ve vzdálenosti cca 1 m proveden výkop a uloženo kanalizační potrubí, které je o trochu níž, než podlaha sklepa. Před cca 4 lety při velkém dešti se objevila voda ve sklepě – asi 10cm, kterou jsem odčerpal a sklep byl za krátkou dobu zase suchý. Od té doby se to však opakuje, 1 až 2x za rok, při velkých deštích. Voda natéká cihelnou podlahou, nikoliv zdí. Po odčerpání vody tedy vysychá podlaha. Ve sklepě nemám žádný kanálek. Co s tím. Díky.

 • Zdeněk stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
193 zobrazení

Dobrý den

Renovuji starý dům jehož zdi jsou tvořené převážně pálenými cihlami zbytek je kámen. Zeď se nachází ve svahu kde vede ulice tvořená kostkami. z venku budeme vykopávat, izolovat a přidávat odtokový kanálek. z vnitřní strany bych chtěl dát injektáž a podlahu budeme dělat pomocí ztraceného bednění Guttadrytek. Bude toto opatření fungovat?

Děkuji za pomoc
S pozdravem V. Bláha

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 měsíce dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
242 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu co aplikovat na betonovou podlahu na chalupě, která je lehce navlhlá ? Obvodovou zeď jsem zainjektoval vaší technologií ,na vnější straně je nopová folie a
drenážní odvod vody, vnitřní podlaha je 15 cm pěnového skla a 10 cm beton .Toto dobře fungovalo a chalupa „proschla“ Chtěl jsem na beton pokládat letos podlahové palubky ,ale v tomto extrémním počasí bohužel začal beton od venkovní zdi lehce vlhnout(z této strany zdi je za chalupou stráň )Chci dát po vnitřním obvodu difuzní lišty a poradit ,čím nejlépe natřít tuto betonovou podlahu aby odpuzovala vodu ?

 • Roman Patočka stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
198 zobrazení

Dobrý den, u vnitřních příček je postup vrtání stejný? Například, když je tloušťka zdi jen 15cm. Díky za odpověď.

 • Jiří stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
203 zobrazení

Dobrý den,lze uplatnit krémovou izolaci, jestliže je v domě komůrkové zdivo?
Děkuji za odpověď.

 • Marie Hráčková stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
240 zobrazení

Dobrý den, před týdnem jsem našla mokré místo cca 5cm velký v rohu místnosti. Máme podlahové topení, ale tlak je v pořádku a nic nenasvědčuje tomu, že by to bylo prasklé topení. Z druhé strany zdi je sprchový kout, který netesnil. Vše jsme vysušili, zatmelili, ale flek i po týdnu vyfoukavani stále nokne (nezvetsuje se).

 

 

 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
176 zobrazení

Dobrý den. Zatepluju 2 podkrovní místnosti se sklonem střechy okolo 5 stupňů. Střecha je jednoplastova s lepenkou, nevětraná a mám problém s izolací. Z interieru jsem schopen dát jen 21cm vaty kvůli nízkému stropu a je to málo a rosný bod mám pod střechou a vhkost se nema kam odvétrávat. Bylo mě doporučeno zaizolovat z venku pomocí tvrdý PUR pěny. Když bych dal 10cm PUR pěny na střechu na lepenku a z interieru 21cm vaty, pod vatu dám ještě parotěsnící folii bude to efektivní ? tvrda PUR pena je dost drahá tak to nechci delat zbytečně. Je to kombinace 2 izolačních materiálů nad a pod střechou a to se pry moc nedoporucuje. Bude tam dohromady cca 31cm izolace ale nevětrana.

 • Pavel stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
264 zobrazení

Zdravím.

Zasílám vám kladnou recenzi na injektážní krém Aquastop krém

Sanace proběhla před 2 lety a teď jsem se pustil z druhé strany do instalace elektriky a opravy omítek.

Při vlhčení zdiva před špricováním se krásně ukázalo, jak se krém vlil do zdiva a jak dobře odpuzuje vodu 😉

Obrázek
 • Trumf Sanace stáří dotazu 5 měsíců dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
246 zobrazení

Dobrý den,
rada bych se Vás zeptala na ideální postup při řešení hydroizolace, respektive dořešení estetické stránky zdi kterou jsem odizolovala Vašim systémem injektáže. Mám ji udělanou v celých základech a jsem spokojená. S touto poslední zdí jsem váhala protože je 90 Cm tlustá z opuky a cihel. A měla jsem obavu jak půjde udržet vodorovinu a soubeznost vrtů tak aby to po provedení injektáže udelalo dostatečnou vrstvu proti vode. To se nakonec povedlo, je zde injektáž ve dvou vrstvách, dle vašeho návodu. Voda se zda už problém nedela ale mám tuto zeď očistenou od omítky a je udělána jako pohledová, vyspárována mezi kameny a cihlami. A v té spodní části zdi kde jsem provedla minuly rok injektáž tak se udělali tmavé mapy-vrstva proti vodě (tam kde voda puvodne byla ale je to výraznější). Není tam tedy teď voda ,ale sanační krém vytvořil ve zdivu pro mne nyní nevzhlednou, vrstvu proti vode. To je vše v poradku akorát si teď nevím moc rady s pohledovou stránkou té zdi protože je zespodu tmavší. Napadlo mne vytvořit omitku, v té tmavší spodní části zdi a proste ji do výšky 30 Cm prikryt a udělat takový nízký soklík( to jsem puvodne nechtěla protože by zed lépe dychala ale když už je provedena sanace tak je to jedno a s vašim systémem by měla dýchat i tak). Hlavni otázka ale zní, jestli mi tam bude ta omítka držet protože povrch zdi je v té spodní části jakoby “mastný”. Při poslednim nákupu injektazniho krému jsem u vás jako dárek dostala lahvicku Aqua SAN Porosity. Pokud toto použiji do, špricu a malty ( tedy bez vápna) tak bude omítka na (“mastné”) zdi drzet?
Cely dům má 70 Cm pod podlahou hladinu místního rybnika, takže vás systém mi pomohl vyřešit problémy s vodou. Skvělá věc!
Děkuji předem za odpověď. Lucie

 • Trumf Sanace stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
456 zobrazení

Dobrý den,

prosím o radu ohledně omítky a štuku na zeď.
Jedná se o cihlovou zeď tloušťky 60cm, která byla dříve štítovou zdí. Později na štítovou stranu byl dostavěn další chlívek, později byl využíván jako garáž. Místnost byla hospodářskou částí domu, kde byly chlévy pro dobytek a koně. Před rekonstrukcí, omítky na zdi byly velmi zpuchřelé s bílými výkvěty.
Jedná se o 1NP, zeď je podříznutá a izolovaná proti vzlínající vlhkosti (cca před 10 lety). Dosud byla zeď omítnuta standardní vápennou omítkou (rekonstrukce před 10 lety), ale soustavně se odlupovala malba. Cca před měsícem jsme provedli sádrovou vyrovnávací stěrku, ale na některých místech (v okolí vypínače) se hned začala odlupovat a na povrchu se později objevily vlhké mapy. Z tohoto důvodu jsme se nakonec rozhodli k důslednější sanaci – momentálně je odstraněna omítka z obou stran zdi.
Na zdi se nacházejí místa se zvýšenou vlhkostí (viz foto s označením, některých oblastí) v různých výškách. Z druhé strany zdi je chodba a koupelna, která je obložena do výšky 2 m.
Zaujala mě sanační klimatická omítka, kterou nabízíte ale nejsem si jist její vhodností, z hlediska pravděpodobného zasolení zdi od zvířat.
Dále mě zajímá kolik bude potřeba omítky při ploše 23,5 m2 a průměrné tloušťce omítky 3,5 cm?

Děkuji

S pozdravem Tkadlčík

 • Martin Tkadlčík stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 5 měsíců dní
0 votes
286 zobrazení

Dobrý den,

chtěl bych se poradit ohledně dodatečného odizolování chodby v starším rodinném domě. Dům je ještě částečně postaven z kotovic a částečně z cihel. Aktuálně řeším asi dodatečně postavenou chodbu, která je z cihel. Bohužel v blízkosti obvodové zdi je i studna. Dům rekonstruuji svépomoci a aktuálně přišla na řadu problematická chodba. Obvodová zeď začala v tomto období značně vlhnout až do úrovni pasu. U starších domů je izolace jak víme skoro nulová a tudíž předpokládám že izolace u této chodby taky nebude žádná. Chodba má rozměr cca 6x2m a v obvodové zdi je velké prosklené okno(kvůli světlu), hlavní vstupní a boční dveře. Taková skoro zimní zahrada dá se říci. Chtěl bych se poradit s postupem jak tuto chodbu co nejlépe a efektivně odizolovat. Bohužel v některých místech lze vidět, že i v rohu pod střechou se částečně vlhkost objevuje – předpokládám že je to způsobenou vlhkostí, která v chodbě je a páry tak kondenzují u stropu.

Něco jsem zde už pročetl ale přesto bych se rád ještě poradil.
Můj plánovaný postup je:
V těchto měsících na injektovat jak vnější tak i vnitřní zdi této chodby vašim přípravkem AqastopCream. Podlaha je zde betonová a proto by asi nebylo od věci na podlahu nalepit asfaltové pásy pro odizolování podlahy a tuto izolaci napojit na injektovanou část.
V příštím roce během jara a lépe ještě dodatečně odkopat obvodovou zeď a udělat kolem drenáž.

Chci se zeptat, jak provést izolaci kolem dveří? Musí se dveřní rám podkopat a vložit asfaltový pás jako izolaci nebo postupovat jinak? Jak jsem zmínil polovina studny je zapuštěna pod obvodovou zdí, jak odizolovat či poradit s tímto problémem. Poklop studny je cca v úrovni 50cm dolů od podlahy.
Bohužel nelze mi přiložit fotodokumentaci pro lepší posouzení.

Děkuji za jakékoliv poznatky a rady.

 • Jiří stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
0 votes
285 zobrazení

Dobrý den, mohou použít Aquastop krém na preventivní nátěr betonové podlahy(po navlhčení vodou a použití urychlovače),na tuto podlahu přijde ještě 3 cm vrstva betonu a poté krytina vinyl.

 • Radim Vachala stáří dotazu 6 měsíců dní
 • poslední aktivní 6 měsíců dní
Zobrazuji 1 - 50 z 1k záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268