Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den.Nemám možnost míchačky můžu v tomto případě míchat stavebním míchadlem? Jednalo by se o vámi doporučené pytlované směsi Baumit suchý beton B20, Cemix beton C20/25 a další vámi zmíněné pytlované směsi, samozřejmě za použití AquaSan Porosity.A ve vašem E-shopu jsem nenašel gumový nástavec na doplnění injektáže.

  • You must to post comments

Dobrý den,
začnu s Vaší druhou otázkou. Pokud máte na mysli gumovou koncovku, která se nasadí na trubičkové plnidlo, tak ta je součástí všech námi dodávaných typů injektážních pump. Trubičkové plnidlo si navolíte dle potřeby, tj. dle tloušťky zdiva, ale konická koncovka je vždy přibalena s pumpou.
Teď ale k té první otázce.
Ano, namíchání omítky AquaSan Porosity je možné provést i elektrickým míchadlem, třeba ve stavebním kalfasu. Doba míchání je ale samozřejmě kratší a bývá okolo 4 min. Při dotazu na dobu míchání občas používám odpověď, že se doba míchání této zajímavé omítky neměření na vteřiny, což je pravda. Moment, kdy je malta dostatečně provzdušněna, a tím je tedy míchání u konce, poznáte jednoduše tak, že při zahájení míchání lopatky ať v míchačce, anebo u ručního míchadla projíždějí maltovou směsí bez většího odporu. S přibývajícím časem je malta vláčnější a nabývá na objemu. V momentě, kdy už bude jasně viditelné, že malta dostala přirozenou vláčnost, lopatky míchadla vykazují větší odpor a malta už na objemu nenabývá, je míchání dostatečné, a je tedy vhodné ho ukončit. Delší dobou míchání už nic navíc „nezískáte“. Při prvním míchání to ihned poznáte. U stavební míchačky to bývá okolo 8 minut a u elektrických míchadel okolo 4 minut. Odpověď je tedy ta, že i elektrickým míchadlem můžete tuto omítku bez obtíží namíchat, samozřejmostí zůstávají doporučené poměry složek.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268